Beska
04.06.08,19:37
Dnes som si poškrabala materské znamienko, trošku mi z toho išla krv. Ide o väščiu "šošovicu", môže to byť nebezpečné? Máte s tým niekto skúsenosti?
betka631
04.06.08,17:46
Môjmu synovi sa to stalo tiež a keďže mu z toho tiekla krv, zašli sme na chirurgiu a dali ho preventívne odstrániť. Našťastie histológia bola negatívna a môžem povedať, že až potom som bola naozaj kľudná. Ja by som určite zašla za lekárom.
luckapastvova
05.06.08,04:53
Ahoj!

Ja mám na tele neuveriteľné množstvo znamienok a tiež sa mi už stalo, že som si poškrabala znamienko. Krv mi nešla, ale veľmi ma bolelo, a tak som šla ku kožnej lekárke. Tá mi dala mastičku a také leukoplastíky. Mala som si to natierať týždeň a po týždni mi to malo odpadnúť. Ak by to neodpadlo, tak by mi to odstránili chirurgicky. Znamienko mi našťastie odpadlo a všetko je v poriadku.
Ja by som určite zašla k lekárovi. Budeš mať aspoň istotu.
Jara
05.06.08,08:18
Aj ja som tak mala na krku a retiazkou som si to zatrhla. začalo to krvácať a tak som zašla na kožné. Tá mi dala lístoček na chirurgiu a tam mi to hneď vybrali. Lokálne umrtvili a po 14 dňoch vybrali 2-3 stehy. Neplatila som nič. Hneď mi povedali aj výsledok z histológie a je všetko OK. Nečakaj
lindusaaa
05.06.08,18:16
Urcite si to daj pre istotu skontrolovat a necakaj. Pripadny zakrok nie je nic strasne, ako tu uz pisali aj predo mnou.
cowboyka
09.06.08,10:09
mne sa to stalo už pár krát - teraz naposledy sa mi odškrablo celé znamienko - netieklo veľa krvi, dala som si nato framykoinovú mastičku antibiotikovú bolo hotovo.

Ale mala som aj taký prípad, že som išla ku plastickému chirurgovi len tak na kontrolu a na chrbte, kde si nevidím mi moja polovička hovorila, že sa mu to nejako nepáči, že sa to zväčšuje. Tak som mu to znamienko ukázala a hneď ma bral na operaný sál a muselo okamžite von - vyšiel mi histologicky diagnostikovaný dysplastický névus - t.j, že sa mi to znamienko začalo meniť, takže som bola v suchu, ostala mi veľká jazva, ale žijem.

Takže každému odporúčam, netreba čakať, treba navštíviť najlepšie plastického chirurga - nie kožiara, obvodného lekára, chirurga(to by som povedala, iba pre výmenný lístok) - pretože oni to veľmi nerozpoznajú - od toho je plastický chirurg, ktorý to zváži - chodia aj na melanómovú komisiu, takže vedia dobre odhadnúť, či sa jedná o znubný resp. nezhubný nádor, či to je nutné vyoperovať alebo nie.
Lukasfuz Fuzik
21.02.16,08:18
Potrebujem promov.1.dnes som si ho trochu rozkrabal a zacalo krvacat.prelepil som naplastou.2.zajtra idem k lekarovi tak sa Uvidi.3.ale som strasni bajko tak mi poviete ty ktory podstupili vybranie aky je postup?