Janča
12.04.05,15:00
Skusim dat otazku teda aj tu.

Kto by mohol vedieť? Členovia predstavenstva a.s. so sídlom na území SR majú štátnu príslušnosť aj trvalý pobyt v jednej z krajín EU. Po našom vstupe do EU na vykonávanie si svojej funkcie v a.s., potrebujú sa tu trvalo zdržiavť, t.j. potrebujú tu mať už teraz trvalý pobyt?
Jozef Mihál
12.04.05,13:21
Nie som síce chrobák truhlík, čo všade bol a všetko vie, ale v tomto prípade si myslím, že trvalý pobyt nie je potrebný.

Inak pozrite Obchodný zákonník, napr. § 30.
Bionda
12.04.05,13:35
Pred naším vstupom do EU aj občan z EU prechodný pobyt potreboval, ale tiež mám inform., že po našom vstupe už nie je potreba. (spoločník je občan EU a prech. pobyt sa musel vybavovať.)
Janča
13.04.05,08:31
Dakujem za rady. Lenže § 30 v novom Obchodnom zákonníku už neexistuje. Asi som to mohla aj ja presnejšie uviesť. Títo členovia predstvanstva a.s. tu sú už od 2001, s potrebnými vízami a povoleniami na pobyt. V OR SR mali ale zapísaný svoj trvalý pobyt tam kde sú a prechodný pobyt na území SR. Mňa by skôr zaujímalo, že či na ORSR ale aj v iných inštitúciách im nestačí mať zapísaný len trvalý pobyt na tej adrese a v tom štáte kde skutične sa najviac zdržiavajú, t.z. mimo SR. Alebo či teda majú ešte povinnosť byť tu prihlásený na trvalý pobyt.
Diky