lenka31
05.06.08,10:21
Prosím poraďte mi, ako je to s nariadením práce nadčas - § 97 odst. 9 zákonníka práce, ak zamestnávateľ nemá zástupcov zamestnancov ani odbory. Za akých podmienok je možné v takomto prípade nariadiť prácu nadčas. Ďakujem.
jankasm
05.06.08,09:43
Prosím poraďte mi, ako je to s nariadením práce nadčas - § 97 odst. 9 zákonníka práce, ak zamestnávateľ nemá zástupcov zamestnancov ani odbory. Za akých podmienok je možné v takomto prípade nariadiť prácu nadčas. Ďakujem.

Keďže to nemá s kým prejednávať, tak môže zamestnancom nariadiť prácu nadčas podľa potreby, samozrejme za splnenia všetkých podmienok stanovených Zákonníkom práce.
lenka31
06.06.08,06:49
Srdečná vďaka za radu.
zuzanask
11.06.09,09:40
Hladam o nariadeni prace cez vikendy informacie, zatial sa mi nepodarilo. Potrebovala by som vediet, ci moze zamestnavatel bez suhlasu zamestnanca nariadit sluzobnu cestu od piatku do nedele, pricom od pondelka do stvrtka riadne pracoval.
Chobot
11.06.09,09:53
Hladam o nariadeni prace cez vikendy informacie, zatial sa mi nepodarilo. Potrebovala by som vediet, ci moze zamestnavatel bez suhlasu zamestnanca nariadit sluzobnu cestu od piatku do nedele, pricom od pondelka do stvrtka riadne pracoval.

Napísala si veľmi málo podrobností k prípadu, ale všeobecne povedané: môže.

Treba tiež uviesť:

Máte vysielanie na pracovnú cestu dohodnuté v pracovnej zmluve? Ak nie, tak nemôže bez súhlasu zamestnanca.