ZuzanaP
05.06.08,09:56
Poraďáci, drahý prekročil rýchlosť, zastavili ho policajti, vypýtali si doklady a na mieste nedostal žiadnu pokutu. Povedali mu, že to pošlú k nám na DI a oni si ho predvolajú. Včera tá predvolanka prišla, ale údaje sú nesprávne napísané. Meno, priezvisko, adresa a EČV vozidla sedí, ale dátum narodenia bol nesprávne napísaný.

Mám za to, že v takýchto úradných dokumentoch sa nemajú mýliť a tým pádom by to mohlo byť aj neplatné.

Čo si o tom myslíte?:confused:
Tweety
05.06.08,07:59
Poraďáci, drahý prekročil rýchlosť, zastavili ho policajti, vypýtali si doklady a na mieste nedostal žiadnu pokutu. Povedali mu, že to pošlú k nám na DI a oni si ho predvolajú. Včera tá predvolanka prišla, ale údaje sú nesprávne napísané. Meno, priezvisko, adresa a EČV vozidla sedí, ale dátum narodenia bol nesprávne napísaný.

Mám za to, že v takýchto úradných dokumentoch sa nemajú mýliť a tým pádom by to mohlo byť aj neplatné.

Čo si o tom myslíte?:confused:
To by sa teda mýliť nemali, ale pochybujem, že to, že je tam všetko správne okrem dátumu narodenia, ho zbaví zodpovednosti za priestupok.:(
ZuzanaP
05.06.08,08:04
To by sa teda mýliť nemali, ale pochybujem, že to, že je tam všetko správne okrem dátumu narodenia, ho zbaví zodpovednosti za priestupok.:(


No len tak medzi nami, ja ani nechcem aby ho asi zbavili zodpovednosti za priestupok, nech sa chlapec poučí:):):D, ale ide mi o to, že to môže napadnúť, že to nie je on. Ja som si to všimla hneď, on nie. Ja by som to napr. neprebrala, lebo by som si myslela, že sa skôr pomýlili v adrese.:D
Tweety
05.06.08,08:06
No len tak medzi nami, ja ani nechcem aby ho asi zbavili zodpovednosti za priestupok, nech sa chlapec poučí:):):D, ale ide mi o to, že to môže napadnúť, že to nie je on. Ja som si to všimla hneď, on nie. Ja by som to napr. neprebrala, lebo by som si myslela, že sa skôr pomýlili v adrese.:D
No ,môže to tam napadnúť, ale vieš ako je to s nimi, mudruješ? OK, my ti ukážeme, že si dovoľuješ.:cool:
ZuzanaP
05.06.08,08:07
No ,môže to tam napadnúť, ale vieš ako je to s nimi, mudruješ? OK, my ti ukážeme, že si dovoľuješ.:cool:


No veď to, ale chcela som vedieť aj názor poraďákov. Majka práve u nás sú dosť "čudný" policajti...:cool:
iriska
05.06.08,08:24
je to LEN predvolanka, ak by to bolo nejaké rozhodnutie, možno ale naozaj len možno by sa s tým dalo chvíľu oháňať.
Jara
05.06.08,08:52
Myslím, že len ak to chce spomenúť nech to spomenie, ale nie zvýšeným hlasom. Tak skromne. Veď výšku pokuty ešte nevie a to by mohlo aj zavážiť, keď spustí uši tak aj oni často odpustia... Sú to tiež ľudia a mýliť sa je ľudské... Ja mám s nimi len dobre skúsenosti. Manželovi odpustili zo sľubených 2000 a dali mu 500.
Martin Mocko
05.06.08,09:11
Myslím, že len ak to chce spomenúť nech to spomenie, ale nie zvýšeným hlasom. Tak skromne. Veď výšku pokuty ešte nevie a to by mohlo aj zavážiť, keď spustí uši tak aj oni často odpustia... Sú to tiež ľudia a mýliť sa je ľudské... Ja mám s nimi len dobre skúsenosti. Manželovi odpustili zo sľubených 2000 a dali mu 500.

Ja osobne by som tu predvolanku nechal tak...a je velka sanca, ze s nespravnymi udajmi vystavia i protokol o prejednani priestupku - az ten by som napadol, ze je nespravny...
petmar
06.06.08,05:45
Určite majú aj fotku auta s EČV a možno aj vodiča tam bude vidno, ako dôkaz, ale za nesprávny 1 z údajov by mohli čosi spustiť, pokuta vždy závisí od príslušného príslušníka...
misoft
06.06.08,12:20
Nie som síce právnik, ale... Aj predvolanka je úradný doklad a na nej by mali byť všetky údaje správne. Policajti sú verejní činitelia, takže by sa nemali mýliť. Ak sa pomýlili, je to ich chyba a problém. Čo ak existuje osoba rovnakého mena a zhodou náhod bude na ňu sedieť dátum? Pokiaľ by som ja dostal niečo také, nereagujem, veď to predsa nie so ja.
johny18
11.05.09,16:58
Potrebujem radu tiez ohladom pokuty.
Moze prist domov pokuta za rychlost? Na dialnici som obehoval par vozidiel, dialnica prave koncila, a nie som si isty, ale zda sa mi, ze som mal asi o 20 km/h viac ako povolovala znacka. Zrazu som zbadal priamo predo mnou policajtov, ako kukaju do radaru a maju namierene na mna. Vobec ma vsak nezastavili, tak premyslam, ci mozu podla ŠPZ urcit majitela a poslat pokutu domov? Ak ano, co ak som auto pozical a soferoval niekto iny? :)
calawen
11.05.09,17:32
Potrebujem radu tiez ohladom pokuty.
Moze prist domov pokuta za rychlost? Na dialnici som obehoval par vozidiel, dialnica prave koncila, a nie som si isty, ale zda sa mi, ze som mal asi o 20 km/h viac ako povolovala znacka. Zrazu som zbadal priamo predo mnou policajtov, ako kukaju do radaru a maju namierene na mna. Vobec ma vsak nezastavili, tak premyslam, ci mozu podla znacky urcit majitela a poslat pokutu domov? Ak ano, co ak som auto pozical a soferoval niekto iny? :)

asi nie celkom, to by ťa zastavili rovno tam na mieste. ak boli pred tebou tak ťa nezamerali lebo radar im smeruje dopredu tzn. museli by byť za tebou. ono identifikácia podľa značky je to najmenej čo vedia to je bez akéhokoľvek problému, ale aby ťa odfotili museli by byť zase za tebou. a ak to boli stacionárny tak tiež nie lebo tý keď merajú tak aj zastavujú, a keďže ťa nezastavili tak smola. možno ťa aj odmerali ale nemajú kvalitnú fotku lebo si práve obiehal...
že šoferoval niekto iný to ti už dnes pri novom zákone nepomôže lebo ak by si aj požičal auto a ten dotyčný dostal pokutu a nezaplatil tak za zaplatenie si zodpovedný ty ako prevádzkovateľ
johny18
11.05.09,17:44
Bol to stacionary radar. Akurat na mieste kde merali konci dialnica, a spomaluje sa zo 130 na 80 - 60 -40. Myslim, ze na useku, kde je povolena 80-ka, som mal mozno okolo 100, max. 110.Potom som ich uz zbadal.
calawen
11.05.09,17:46
Bol to stacionary radar. Akurat na mieste kde merali konci dialnica, a spomaluje sa zo 130 na 80 - 60 -40. Myslim, ze na useku, kde je povolena 80-ka, som mal mozno okolo 100, max. 110.Potom som ich uz zbadal.

Každopádne je to jedno, keď to bol stacionárny, tak by ťa zastavili.
najag
12.05.09,10:43
Riesit ho budu asi v spravnom konani, pravdepodobne neslo prejednat priestupok na mieste, pretoze patril do "vyssej financnej kategorie". Takze sa bude potupovat podla zakona o spravnom konani a teda aj uvedeny nedostatok posudzovat asi ako formalna chyba, ktora nema vliv na vecnu stranku priestupku.Predvolankou sa spravne konanie iba zacina, podstatne je dostavit sa na konanie a tam riesit uvedene formalne nedostatky.
Radar, ktory meria na zaklade Doplleroveho javu, musi meriat vzdy prichadzajuce vozidlo.
Nokerla
12.05.09,11:06
to ze tam je napisany jeden zly udaj, to este neopravnuje zbavit sa zaplatenia a zodpovednosti resp. poukazat ze ide o inu osobu.......Oni sa vyjadria ze to bolo pisane (trebars) za zleho osvetlenia a hned to opravia....... Skor by som ich upozornil ze tam maju chybu....., ale podla mna sa napadnut neda , keby tam takych to chyb bolo viacej tak dajme tomu.....ale asi maju viac zaznamov, foto video, podpis, rodne cislo a pod.
jahman83
14.06.09,17:07
Mne sa stalo nieco podobne, chytili ma, chcel som vidiet fotku z radaru, lebo som si nebol isty, ci som prekrocil rychjlost. Tu mi odmietli ukazat, zobrali mi vodicak a povedali, ze sa to posuva na priest. konanie. Rychlost bola prekrocena podla slov policajta o 14 Km/h. Neviete nahodou niekto, aku vysoku pokutu mozem na tom priestupkovom dostat? Diky.
piggos
14.06.09,17:22
Potrebujem radu tiez ohladom pokuty.
Moze prist domov pokuta za rychlost? Na dialnici som obehoval par vozidiel, dialnica prave koncila, a nie som si isty, ale zda sa mi, ze som mal asi o 20 km/h viac ako povolovala znacka. Zrazu som zbadal priamo predo mnou policajtov, ako kukaju do radaru a maju namierene na mna. Vobec ma vsak nezastavili, tak premyslam, ci mozu podla ŠPZ urcit majitela a poslat pokutu domov? Ak ano, co ak som auto pozical a soferoval niekto iny? :)

samozrejme ži ti pokuta môže prísť aj poštou rovno domov...a to či sedel v tvojom aute niekto iný a šoféroval je úplne jedno,lebo aj tak pokuta príde tebe...a stým dotyčným čo šoféroval tvoje auto a urobil priestupok tak to si budeš musieť vyriešiť ty sám...a pokutu by si musel zaplatiť ty..tak že dobrá rada znie,, radšej nikomu auto nepožičiavaj.;)
Nokerla
15.06.09,06:26
Mne sa stalo nieco podobne, chytili ma, chcel som vidiet fotku z radaru, lebo som si nebol isty, ci som prekrocil rychjlost. Tu mi odmietli ukazat, zobrali mi vodicak a povedali, ze sa to posuva na priest. konanie. Rychlost bola prekrocena podla slov policajta o 14 Km/h. Neviete nahodou niekto, aku vysoku pokutu mozem na tom priestupkovom dostat? Diky.

takze ked prides na priestupkove ziadaj dokaz.......fotka alebo video.....ked nemaju nic Ti nemozu iba ze by si to priznal sam......ja som tam tiez bol na priestupkovom na prejednanie ze som sa otocil an krizovatke......chcel som dokaz a oni ze nemaju.....tak som im vravel ze plati prezumcia neviny a ze ja som sa na krizovatke neotocil......a oni ze policajti su pod prisahou a take dristy.......jednoducho som trval na tom aby mi ukazali dokaz, pretoze nie som si vedomi porusenia dop. predpisov.....a ze oni to presetria ....bla bla....no a domov prislo oznamenim ze cela vec sa ukoncila. Hlavne sa nedaj.
Bionda
15.06.09,06:46
zväčša fotečky už majú nachystané pre všetkých "chytrolínov", ktorí by sa chceli vyhovoriť. :) Najlepšie prejde ten, čo má nejakého kamaráta policajta- bohužiaľ, ale je to pravda a to je jediné, aby ste z toho čo najbezbolestnejšie ( pre peňaženku "vykorčuľovali".
Najlepšie- ak nejakého toho známeho nemáte, je dohodnúť sa na mieste. Stojí to menej :)
Stanislav 1975
15.06.09,06:57
Potrebujem radu tiez ohladom pokuty.
Moze prist domov pokuta za rychlost? Na dialnici som obehoval par vozidiel, dialnica prave koncila, a nie som si isty, ale zda sa mi, ze som mal asi o 20 km/h viac ako povolovala znacka. Zrazu som zbadal priamo predo mnou policajtov, ako kukaju do radaru a maju namierene na mna. Vobec ma vsak nezastavili, tak premyslam, ci mozu podla ŠPZ urcit majitela a poslat pokutu domov? Ak ano, co ak som auto pozical a soferoval niekto iny? :)
Samozrejme, že ťa nemusia zastaviť a pokuta ti dojde domov- neboj sa, oni ťa majú pekne zadokumentovaného- čas, rýchlosť, fotečka- treba to zaplatiť...
sulko
29.06.09,06:42
Pocujte a ako to je ked mi dojde predvolanka, ale ja som nesoferoval(bol som pravdepodobne prac. prec cely tyzden, mam aj svedkov), da sa odvolat na odopretie vypovede skrz poskodenia blizkej osobe??? Dik za info.
jaros5
29.06.09,08:25
Pocujte a ako to je ked mi dojde predvolanka, ale ja som nesoferoval(bol som pravdepodobne prac. prec cely tyzden, mam aj svedkov), da sa odvolat na odopretie vypovede skrz poskodenia blizkej osobe??? Dik za info.
Dá sa všetko:)...., ale efektívnosť takéhoto konania je podľa mňa nulová (si majiteľ auta - zodpovedný za jeho prevádzku). Zoberú to ako obyčajné vykrúcanie a pokutu dajú v hornej hranici. Ak priznáš chybu, je predpoklad nižšej pokuty :rolleyes:
sulko
29.06.09,08:29
to si mi moc nepomohol-potrebujem prakticku skusenost cloveka ktory toto uz riesil-ja predsa nebudem platit pokutu za niekoho ineho
kovex
29.06.09,09:39
Dobrý deň, zaujímalo by ma, či sa už niekto stretol s pokutou za "bezdôvodne pomalú jazdu"?
Dnes lietali aj tieto pokuty u nás .......
sulko
29.06.09,10:00
bezdovodne pomala jazda je vo vyhlaske, ak nou branis inym vozidlam, tazko si to vysvetlit kedy to je na priestupok (slov. policia uz pokutuje za uplne vsetko takze sa niet co cudovat)
tutiola
29.06.09,10:13
to si mi moc nepomohol-potrebujem prakticku skusenost cloveka ktory toto uz riesil-ja predsa nebudem platit pokutu za niekoho ineho
To je síce pekné že máš dôkaz o tom že si nebol doma, ale....
-niekto bol doma a auto šoferoval
-niekto bol doma a auto požičal - komu?
-niekto auto zobral bez tvojho vedomia? - to je vážne - neoprávnené používanie cudzej veci
- niekto auto ukradol a hneď ho vrátil? - neohlásil si krádež?

Nech to auto šoféroval ktokoľvek je lepšie pokutu zaplatiť (ak sa jedna len o pokutu a nie o odobratie VP), a vymáhať sumu od vinníka a druhý raz si rozmyslieť, komu auto požičam
Manual
29.06.09,10:15
Ja osobne to nechápem ak je niekde 90-siatka a cesta je dosť frekventovaná, prečo by tam mal ísť niekto 60-tkou ? Aby sa za ním len tak spravila 1 km dlhá kolóna ? Ak má problém nech to odstaví, alebo zapne výstražné blinkre, že má problém. Ale ak ide pomaly len tak "však ja mám čas" D) tak si zaslúži pokutu.
kovex
29.06.09,10:21
bezdovodne pomala jazda je vo vyhlaske, ak nou branis inym vozidlam, tazko si to vysvetlit kedy to je na priestupok (slov. policia uz pokutuje za uplne vsetko takze sa niet co cudovat)


....... dotyčný čo dostal pokutu šiel sám po ceste v meste približne štyridsiatkou, čiže nebránil nikomu, z vedľajšej uličky vyšli policajti o cca 30 m ho obehli a stopli, prišiel o 60 € ........

....... bez komentára ........ žeby bránil práve policajtom???:D
tutiola
29.06.09,12:04
Vodič má isť tak, aby rýchlou a bezohľadnou jazdou neohrozoval iných.
-pomalou jazdou nebrzdil premávku.
To, že v tom čase nebola silná premávka je nepodstatné. Nestáva sa často, aby vodiči rozlišovali aká je hustota premávky a tomu prispôsobovali rýchlosť a spôsob jazdy. Skôr je pravda, že ak je premávka slaba, zvýšujú a nie znížuju rýchlosť.
jaros5
29.06.09,12:19
to si mi moc nepomohol-potrebujem prakticku skusenost cloveka ktory toto uz riesil-ja predsa nebudem platit pokutu za niekoho ineho
Ak je auto tvoje - na tvoje meno - a ty si na ňom nejazdil, tak predsa musíš vedieť kto jazdil v čase priestupku;
Presne podobnú situáciu som riešil a pokutu som zaplatiť musel. Ak to neberieš ako radu - tvoj problém;
Vyskúšaj tú smiešnu výhovorku ....;):)
sulko
29.06.09,13:04
ked som mimo domova pracovne auto nehavam doma aj s klucami a dokladmi-rodina ho moze pouzivat to hadam nie je zakazane. tazko sa mi niekto prizna kto vtedy jazdil-ja ale nie som sofer v case priestupku
Stefan2005
29.06.09,13:15
...rodina ho moze pouzivat to hadam nie je zakazane. ...

... aj pokuta zostane v rodine; ako povedal jaros5, je to tvoj problém :mee:
buchač
29.06.09,14:12
Dá sa všetko:)...., ale efektívnosť takéhoto konania je podľa mňa nulová (si majiteľ auta - zodpovedný za jeho prevádzku). Zoberú to ako obyčajné vykrúcanie a pokutu dajú v hornej hranici. Ak priznáš chybu, je predpoklad nižšej pokuty :rolleyes::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Bodaj by to pravda bola .......
Nepoznám vo svojom okolí nikoho , ktorý by bol riešený len dohovorom ...:rolleyes::cool:


Polícia: Vyberajte vyššie pokuty

V Žiline čakajú na vodičov vyššie pokuty. Sprísňovať chce polícia všade.
BRATISLAVA. Len pred troma mesiacmi nový zákon o cestnej premávke zaviedol výrazne vyššie pokuty za niektoré dopravné priestupky.

Polícia si myslí, že to na nezodpovedných vodičov nestačí. Pri závažných priestupkoch už nebude ukladať pokuty na spodnej hranici určenej v zákone.

„Pritvrdíme muziku na celom území a pokuty za najzávažnejšie priestupky budeme tlačiť k hornej hranici,“ povedal policajný viceprezident Stanislav Jankovič.


Nová taktika je reakciou na nepriaznivý vývoj na cestách. Kým v prvých mesiacoch od prijatia zákona počet obetí oproti rovnakému obdobiu minulého roku klesal, v apríli stúpol z vlaňajších 30 na 38. „Účel je, aby sa znížil počet mŕtvych a zranených na cestách. Spodná hranica pokút sa nebude využívať až do odvolania, kým nebudeme so situáciou spokojní.“ Akých priestupkov sa bude prísne posudzovanie týkať, závisí podľa viceprezidenta od situácie v jednotlivých krajoch.

Tento systém ako prvý zaviedol krajský policajný šéf v Žiline František Posluch. V marci policajtom v Žilinskom kraji nariadil ukladanie zvýšených pokút v prípade odmietnutia alkotestu či šoférovania pod vplyvom alkoholu a drog.

Kým zákon určuje rozmedzie pokuty za „nafúkanie“ od 150 do 800 eur a zadržanie vodičského preukazu od nuly do troch rokov, v Žilinskom kraji musia policajti uložiť pokutu od 300 do 800 eur a zadržať preukaz najmenej na rok. Ak vodič rovnaký priestupok do piatich rokov zopakuje, spodná hranica sa zvyšuje na 500 eur.

„V Žiline boli najhoršie výsledky od začiatku roka. Upozornili sme ich, že by s tým niečo mali robiť. Krajský riaditeľ rozhodol, že budú reagovať takto. Alkohol a drogy si nastavil, lebo podľa analýzy, ktorú si urobili, majú asi najväčší problém s tým,“ hovorí Jankovič.
Zásah do právomocí

Už zajtra sa na porade so šéfmi všetkých krajských dopravných inšpektorátov chce dohodnúť na podobnom postupe aj v ostatných krajoch. „Každý kraj si to nastaví svojím spôsobom, týkať sa to bude najzávažnejších priestupkov, ako sú alkohol alebo útek z miesta nehody,“ spresňuje Jankovič.

Celoslovensky v prvom štvrťroku tohto roku počet nehôd pod vplyvom alkoholu klesol oproti vlaňajšku z 594 na 477.

Bývalý minister vnútra Martin Pado (SDKÚ) si myslí, že podobný pokyn obmedzuje právomoci policajtov.
„Policajt by mal určiť výšku pokuty vzhľadom na okolnosti priestupku. Ak má pokyn, že spodnú hranicu pokuty nemôže využívať, uberá mu to z kompetencií.“ Nepáči sa mu ani to, že v každom kraji budú platiť iné pravidlá. „Mala by platiť rovnosť pred zákonom a nie, že vodič zaplatí za rovnaký priestupok v Žiline viac ako v Košiciach.“

Opatrenie kritizujú aj motoristi. Prezident ústredného automotoklubu Juraj Smrečan sa domnieva, že štát sa vysokými pokutami vŕši na vodičoch. „Dvadsať rokov sa tu vinou štátu zanedbalo dopravno-bezpečnostné vzdelávanie a teraz si to má zase odskákať vodič? A keď ani tieto pokuty nebudú fungovať, ako si oni predstavujú, tak čo, odtneme mu ruku,“ pýta sa.

http://natankuj.sme.sk/c/4830405/policia-vyberajte-vyssie-pokuty.html
jaros5
30.06.09,04:14
ked som mimo domova pracovne 1. auto nehavam doma aj s klucami a dokladmi-rodina ho moze pouzivat to hadam nie je zakazane. 2.tazko sa mi niekto prizna kto vtedy jazdil- 3.ja ale nie som sofer v case priestupku
1. Máš pádny dôvod aby si už tak nerobil :)
2. Dalsi dôvod aby si tak už nerobil :)
3. Ty si majiteľ - zodpovedný za prevádzku auta :)
kaco11
30.06.09,04:34
Mozem sa spytat a ty fakt nevies kto ho soferoval?
pasuliatko
30.06.09,08:48
:rolleyes:
Paula
30.06.09,08:57
:rolleyes:


Je tam uvedená aj pokuta za "podkročenie" povolenej rýchlosti? Ja tie malé čísmenká neviem prečítať.:cool:
tutiola
30.06.09,10:59
Obmedzovanie plynulosti cestnej premávky - 30,-€
pasuliatko
30.06.09,13:21
Je tam uvedená aj pokuta za "podkročenie" povolenej rýchlosti? Ja tie malé čísmenká neviem prečítať.:cool:

podkročenie?
Paula
30.06.09,13:27
podkročenie?


Hej, na opačnú stranu prekročenia :)
SilviaS
09.07.09,10:01
Dobrý den poradáci!:)
Prosím Vás veľmi pekne o radu ako vždy a dúfam,že mi pomôžete!!
Mám kamarátku ktoré išla z autom a nechtiac buchla do druhého auta
proste mu predok auto zničila a išla ďalej nezastavila neprivolala ani policajtov ani nič.Na druhý den ráno sa prihlásila na polícií že buchla do auta a oni na ňu že bude plaťiť vysokú pokutu a že jej zoberú vodičák.Pritom auto bolo zaparkované a nikto tam nebol!!!
Tak teraz čakáme na vyjadrenie z polície ak bude pokuta vysoká dá sa
napísať neaké odvolanie alebo niečo takééé???
Poradíte díky Silvia
buchač
09.07.09,10:06
Dobrý den poradáci!:)
Prosím Vás veľmi pekne o radu ako vždy a dúfam,že mi pomôžete!!
Mám kamarátku ktoré išla z autom a nechtiac buchla do druhého auta
proste mu predok auto zničila a išla ďalej nezastavila neprivolala ani policajtov ani nič.Na druhý den ráno sa prihlásila na polícií že buchla do auta a oni na ňu že bude plaťiť vysokú pokutu a že jej zoberú vodičák.Pritom auto bolo zaparkované a nikto tam nebol!!!
Tak teraz čakáme na vyjadrenie z polície ak bude pokuta vysoká dá sa
napísať neaké odvolanie alebo niečo takééé???
Poradíte díky Silvia

Tak to bola ona ......?????????????????:mad:
FugAn
09.07.09,10:10
Ako sa hovorí papier znesie všetko. Odvolanie sa dá napísať vždy, ale treba to konzultovať s právnikom, aby ste uviedli vážny dôvod prečo odišla z miesta nehody, nakoľko porušila vyhlášku.
SilviaS
09.07.09,10:22
Ďakujem Vám za odpoved počkáme na papier čo príde z polície
a potom podľa čiastky ktorá tam bude napíšeme to odvolanie!!!
Vďaka poradáci Silvia:)
912
09.07.09,10:58
Ja mám podobnú skúsenosť z minulého týždňa. Prišla som k zaparkovanému autu a celá jedna strana zničená. Za stieračom som našla lístok s telefónnym číslom a odkazom, že dotyčný nemal čas počkať. Keď prišla policajná hliadka, odporučili mi zavolať tomu vodičovi, že ak sa okamžite nevráti privolajú dopravných policajtov a v tom prípade to nebude riešené ako škodová udalosť, ale ako dopravná nehoda a to má okamžite 650€ pokutu a na dva roky odobratý vodičský preukaz, pretože odišiel z miesta "nehody". Chlap už bol 60 km preč, ale vzhľadom na to, že je vodič z povolania a vodičák mu je viac než drahý sa vrátil.
nikaaaa
12.10.09,18:51
Dobry den,
prosim Vas poradte mi!!!Dnes som bola pokutovana za rychlost v obci vraj som sla 62 alebo 63km/h ani policajt nevedel a ked som pytala ze chcem vydiet fotku zacal ma strasit ze ked chcem vydiet tu fotku tak mi musi vziat vodicak a nahlasi to na dopravny inspektorat,a zacal na mna ze ci som si vedoma priestupku a ci zaplatim pokutu,sice si niesom celkom ista ci som isla 50km/h....zaplatila som im pokutu a priznala som si chybu aj ked neviem ci som niejaku spravila. Zbadala som ich tak som sla pomali ale tachometer som si nevsimla ale urcite to nebolo 63km/h,ako mam postupovat ked chcem vydiet tu fotku,ci naozaj aj niejaka existuje ked mi ju tak nechceli ukazat,ako to mam riesit,,,,prosim poradte niekto
sulko
12.10.09,19:09
kedze si zaplatila nevyriesis uz nic. pokial si si 100ne ista ze si neprekrocila rychlost, tak im nedat nic, nech ti aj vezmu docasne vodicsky(na co nemaju dovod a urcite by ti ho ani nevzali), neskor sa ukaze ci maju dokaz alebo nie. klasicka policajna finta, zaplatte lebo budete mat problemy, a sofer posrany nevedomy ci prekrocil rychlost radsej zaplati
nikaaaa
12.10.09,19:21
co mi mozu urobit ak dam podnet na presetrenie a da sa niejak dostat k tej fotke co ma zmerali?
nikaaaa
12.10.09,19:40
ale tu fotku chcem vidiet lebo ked mi povedal v ktorom mieste ma zmerali tak viem ze som isto mala50km/h a preco mi potom tu fotku nechcel ukazat na mieste?
kaco11
13.10.09,13:44
Pretoze pokial ta meral jeden a zastavoval druhy musel by to vypnut a dojst za tebou. Robia to neradi je to vsak tvoje pravo. Vymyslal by si keby chcel uplatok. Tvrdis ze si platila pokutu v tom pripade on si nevymyslal a ty si uznala svoj priestupok. Tvoj tachometer kalibrovany nie je vsak? Radar je takze URCITE si 50 nesla. A dalsia vec. Standartne je radar nastavovany s toleranciou 10 kmh. Takze by bolo vhodne uznat si,ze si ich jednoducho zbadala neskoro. V pripade ze mas nadalej akutnu potrebu sa hadat a dokazovat nieco po funuse, napis na inspekciu /www.minv.sk/ a na zaklade cisiel z blockov sa to da vsetko zistit. Pekny den
sulko
14.10.09,15:19
tak tak, na blocku je jasne uvedene ze voci pokute sa neda odvolat, jej zaplatenim si viacmenej priznas priestupok a je to konecna, myslim ze v tomto pripade ani nearchivuju ziadny dokazovy material.

radar byva nastaveny co viem od p. policajtov na +5 alebo+8km. a viem ze uz za prekrocenie o 5kmh mozu pokutovat(a aj budu).
SilviaS
12.11.09,10:46
Dobrý den poradáci:)
Zasa idem za Vami s prosbou a dúfam,že mi pomôžete alebo poradíte mi.
Prednedávnom som písala že kamarátka narazila nechtiac do auta
ktoré bolo zaparkované na druhý deň išla na políciu a povedala čo sa stalo
chceli jej dať pokutu 500,- Eur a na 18.mesiacov zákaz šoférovania
ale ona odmietla a dala odvolanie.A teraz prišlo že zamietli odvolanie že sa už viac nedá odvolať ale nič iné neprišlo ani koľko treba platiť ani šeky ani nič.Vodičský preukaz jej nezobrali nakoľko je to anglický vodičák a oni taký nesmú zobrať.Teraz už prešli dva týždne a nevie čo má robiť či to
nechať tak, alebo sa ísť opýtať na Krajské riaditeľstvo PZ čo je s tým čo jej radíte...

Vďaka pekne za odpoveď Silvia:)
Aké máte skúsenosti s políciou myslím tým zo splácaním pokút a tak!!
SilviaS
12.11.09,11:28
Naozaj nikto nemáte skúsenosti s tým??
Vďaka Silvia:)
220870
12.11.09,16:44
Treba sa odvolať znova.
sulko
12.11.09,16:46
a ked bola na polici tak spisali nejaky zaznam alebo co?? lebo pokial s ana to odvolala a to odmietli tak by mal platit prvy \trest\ tj pokuta a zakaz soferovania. odvolat by sa malo dat na vyssiu instanciu, myslim ze policajti uz mozu brat akykolvek vodiscky pokial nezaplatis pokutu. moc tomu nerozumiem taky vysoky trest pokial sa nikomu nic nestalo... ???
220870
12.11.09,18:48
Mne sa to tiež nezdá.Nebolo tam három deci....
kaco11
13.11.09,06:34
Takze este raz. Skodova udalost na parkovisku,na druhy den pride na pz a oni jej chceli dat? Jak chceli? Paragraf,papier. Pretoze ak sa odvolala tak na zaklade coho? Co dostala v zamietavom stanovisku?
JarkaL
13.11.09,06:37
Mne sa to tiež nezdá.Nebolo tam három deci....
Lenže to práve nemôže nikto potvrdiť, keďže odišla z miesta nehody.
kaco11
13.11.09,06:56
Alebo to nebolo na parkovisku ale na ceste? A v druhom aute bol niekto? Opis detaily.
SilviaS
13.11.09,11:19
Dobrý den poradáci:)
Ono sa to všetko stalo na parkovisku pred domom proste ona išla dostala
šmyk a nabúrala do odparkovaného auta a nevedela zistiť koho je to auto
tak išla na druhú deň na políciu a povedala že nabúrala do jedného auta
všetko podrobne popísala a oni to spísali všetko. V aute nikto nebol bolo prázne..
A potom ju pozvali na PZ že je to dopravná nehoda že prečo ušla z miesta a tak a ona sa zľakla a poveda že hneď išla na políciu to nahlásiť a ten
poliacajt povedal,že je to na 18.mesiacov zákaz šoférovanie a 500,- EUR
pokuta ona nesúhlasila a odvolala sa.
Ona má anglický vodičský preukaz a on povedal že taký vodičák nemôžu
zobrať lebo nebol vydaný v Košiciach tak jej ho hneď vrátil.
A teraz prišlo rozhodnutie o odvolaní sa a tam bolo napísané že všetko bolo zamietnuté ale nič viac tam nebolo popísané ani čiastka ani nič iné
ani šeky tam neboli priložené kde to treba uhradiť!!Už prešli dva týždne
a nič neprišlo z Polície žiadny papier ani nič tak teraz nevie kamoška či
tam má ísť sa spýtať na tú políciu alebo čo treba urobiť!!Ani žiadne predvolanie tam nebolo
čo teraz treba robiť s tým???
Vďaka pekne za všetky vaše rady..Silvia
Poradte prosímmmmmmmmmmSilvia:)
SilviaS
13.11.09,11:44
Poradíte???
Vďaka pekne za všetky rady Silvia:)
sulko
13.11.09,19:05
ja by som sa na to vykaslal a nehal to tak ze co sa bude diat. ked ma gb vodicak to je slovenka alebo co ked jej ho vydali v kosiciach tomu nerozumiem..??
kaco11
14.11.09,15:07
Vratil jej ho lebo nebol vydany v Ke. A silvia pytala som sa na paragrafy,ktore policia uviedla. Podla toho co pises tak ak tam nebola skoda vacsia ako 120 tis tak to DN nie je. Ale kamaratka spravila chybu,ze nesla na policiu hned. Preto to policajt riesi tak ako opisujes. Ona sa odvolala a ja sa znova pytam na zaklade coho a co bolo v odpovedi. §§§§?
SilviaS
16.11.09,08:38
Čaute poradáci:)
Kamarátka je slovenka ale pracovala v anglicku a tam si dala
urobiť aj vodičský preukaz, paragraf dostala za to že ušla z miesta činu
čiže neostala na mieste činu ale odišla aj ked sa sama prihlásila na polícii
na druhý deň.Škoda nebola veľká asi okolo 40.000,- Sk takže nie veľká a za to je chcú zobrať vodičský preukaz na 18.mesiacov a pokuta 500,-Eur
to už nie je normálne čo??
Díky Silvia