choseRK
05.06.08,14:37
Ahojte, mám vyhliadnutý pozemok o ktorý mám záujem. Na stránke katasterportal.sk som zistil že sa jedná o ornú pôdu a nie je vedený na liste vlastníctva. Moja otázka znie ako mám postupovať a či potom predaj takýchto pozemkov sa vedie formou dražby alebo nie.

Ďakujem
Chobot
05.06.08,12:39
Ahojte, mám vyhliadnutý pozemok o ktorý mám záujem. Na stránke katasterportal.sk som zistil že sa jedná o ornú pôdu a nie je vedený na liste vlastníctva. Moja otázka znie ako mám postupovať a či potom predaj takýchto pozemkov sa vedie formou dražby alebo nie.

Ďakujem

Ak je parcela v katastri, musí mať nejakého vlastníka...:confused:
vieroslava
05.06.08,12:43
Každý pozemok má vlastníka. Niektoré známeho so známou sdresou, iné známeho s neznámou adresou a v poslednej miere vlastníka neidentifikovateľného.
Najprv požiadaj geodeta o vyhotovenie spätnej identifikácie, kde sa zistí právny stav predmetného pozemku. Potom skús vyhľadať vlastníkov. Ak budú evidovaní v liste vlastníctva registra "E" máš po problémoch, lebo tam by mala byť uvedená aj adresa. Ak sú však evidovaní ešte v pozemkovej knihe, máš problém, lebo sa môže stať, že takých vlastníkov nenájdeš a potom doporučujem hľadať radšej iný pozemok.
Čo sa týka tebou spomínanej dražby, nechápem, čo tým myslíš, ako a kto by mal dražiť a na základe čoho?
choseRK
05.06.08,12:45
Je v katastri tej danej obce ale na internete je napísané že nie je vedená na liste vlastníctva. Z môjho zisťovania som predbežne zistil že by to mohlo patriť urbáru.
choseRK
05.06.08,12:46
Myslím dražbu na základe toho pokiaľ by to patrilo obci.
vieroslava
05.06.08,12:49
Ak to patrí obci, obec ti to môže normálne na základe žiadosti odpredať. Ale musí byť vlastníkom a dodržať zákonné normy na odpredaj pozemku.
choseRK
05.06.08,12:55
Ďakujem