Shaman
05.06.08,17:03
Nechcem zakladať duplicitnú tému ale snáď to tak nebudete brať..
Nič v zlom, ale nechápem načo sa tu ešte stále riešia ceny účtovníctva za rok 2008 a ešte k tomu v korunách.

Od nového roka je tu Euro a s ním konečne príležitosť na prebudenie sa.
Mám totiž pocit, že účtovníci robia ešte za ceny z minulého tisícročia.

Skúste si dať opraviť počítač, auto, práčku, ísť do kaderníctva či solárka. Dokonca aj blbé okná Vám vymenia na chalupe za dva dni dvaja ľudia a zapýtajú si 30 000 korún!

Ceny všetkého stúpajú a po novom roku sa to rozbehne ešte viac. Skúste sa spýtať Nemca, Taliana či Slovinca čo prinieslo Euro.
Ale už teraz máme priemernú mzdu viac ako dvojnásobnú oproti roku 2000.
A aké máme ceny za položku oproti 2000? :rolleyes:

Aké teda ceny?
Ja budem vychádzať z tohto základu:

JU - 1 položka - 1 EUR
PU - 1 položka - 1,5 EUR

Radšej volím kvalitu ako kvantitu.
A keď si nejaká účtovníčka(k) naberie firmy za 50 centov, tak nech ich má aj 15, nech robí celé dni a noci aby si zarobila ten priemerný plat.

A ako to celé skončí?
Mne odíde zopár klientov, ktorí prejdú k tej lacnejšej sile. Ja však zarobím rovnako, len budem mať menej roboty, a tým pádom môžem podať lepší výkon a budem mať menej chýb, menej času zabijem riešením problémov, vyvetľovaním či poradenstvom... a tým pádom viac času na sledovanie legislatívy či vzdelávanie, čo prinesie kvalitnejšie služby.

Mimochodom - koľko z Vás účtovníkov si všimlo, že včera bol prijatý program Slovensko 21, ktorý pojednáva i o prevratnom zamestnaneckom bonuse, ktorý bude fungovať už tento rok? ;) (upravené po pripomienke Johanky)

A lacná sila? Ta bude šalieť aby všetko stíhala, samozrejme viac stresu, viac naháňania, viac chýb, viac opravovania, viac vysvetľovania, komunikácia s viac ľudmi, ktorí si ale v konečnom dôsledku stále budú hovoriť, že ich tá účtovníčka stojí veľa a hrozne ich zdiera. Ja to nazývam Sado-Maso vzťah klient-poskytovateľ.

Tak nech si každý vyberie vlastnú cestu.

No keď si človek neváži seba ani svoju prácu, nech sa nečuduje, že si jeho prácu nebudú vážiť ani jeho klienti.
Zoltán Kovács
05.06.08,15:14
Nechcem zakladať duplicitnú tému ale snáď to tak nebudete brať..
Nič v zlom, ale nechápem načo sa tu ešte stále riešia ceny účtovníctva za rok 2008 a ešte k tomu v korunách.


Priznám sa ti, že trošku ma to dotklo. Možno preto, že celý prieskum som spracovával ja, a pomocnú ruku k tomu priložila aj m.hladka.

Do toho prieskumu si sa nezapojil, ak sa dobre pamätám.

Sledujem tú tému pravideľne, a už sa to až tak nepretriasa, práve tebou uvedeného dôvodu. Dokonca už aj v tej téme, a dokonca aj v blogu s rovnakou témou sú ohlasy na vytvorenie eurocenníka.

Treba zobrať iniciatívu do svojích rúk, a skús presvedčiť členov, aby zverejnili svoje ceny v eur. Ver tomu, že to bude nerovný súboj. Z vlastnej skúsenosti: Z celej komunity svoje cenníky zaslalo 110 členov, a to len na základe príslubu, že nezverejním menovité cenníky jednotlivých členov. Tak som aj učinil. Takže, v tomto momente len ja viem, že za koľko pracujú.

Ak si mal v úmysle urobiť podobný prieskum, tak ti držím palce.
m.hladka
05.06.08,15:21
Súhlasím a oceňujem Smitha.
Všetko má svoj čas a aj náš cenník bude v EUR. Pomaly ďalej zájdeš.
A ešte do r. 2009 bude toľko zmien ....
Johanka
05.06.08,16:10
Ja budem vychádzať z tohto základu:

JU - 1 položka - 1 EUR
PU - 1 položka - 1,5 EUR

Radšej volím kvalitu ako kvantitu.
A.
Vraj ceny tovarov a služieb nemajú rásť kvôli prechodu na EUR....prebudiť si sa kľudne mohol aj pred zmenou meny. Pravdepodobne však poznáš túto problematiku dokonale. Cenník je jedna vec a pavučina na dverách kancelárie druhá ;).
Nápad je to výborný , pri jeho realizácii Ti zo srdca želám veľa šťastia. Kým však bude vedenie účtovníctva voľná živnosť ,môžeme sa aj pos.ať. Iba mizivé percento podnikateľov (najmä mimo BA) chápe význam kvalitného účtovníctva a z nich ďalšie mizivé percento vie oceniť skutočne kvalitnú a komplexnú prácu.
Johanka
05.06.08,16:49
Mimochodom - koľko z Vás účtovníkov si všimlo, že včera bol prijatý zákon o prevratnom zamestnaneckom bonuse, ktorý bude fungovať už tento rok? ;)


Pokiaľ viem, zavedenie zamestnaneckého bonusu sa pripravuje, vláda zatiaľ schválila materiál "Modernizačný program Slovensko 21".
Podrobnosti tu http://www.rokovania.sk/appl/material.nsf/0/F898427E5FA87CE6C125741F0046A6B5/$FILE/Zdroj.html
Zoltán Kovács
05.06.08,16:50
Aké teda ceny?
Ja budem vychádzať z tohto základu:

JU - 1 položka - 1 EUR
PU - 1 položka - 1,5 EUR

Radšej volím kvalitu ako kvantitu.
A keď si nejaká účtovníčka(k) naberie firmy za 50 centov, tak nech ich má aj 15, nech robí celé dni a noci aby si zarobila ten priemerný plat.

A ako to celé skončí?
Mne odíde zopár klientov, ktorí prejdú k tej lacnejšej sile. Ja však zarobím rovnako, len budem mať menej roboty, a tým pádom môžem podať lepší výkon a budem mať menej chýb, menej času zabijem riešením problémov, vyvetľovaním či poradenstvom... a tým pádom viac času na sledovanie legislatívy či vzdelávanie, čo prinesie kvalitnejšie služby.



Keď už sme pri tom, nechce sa mi veriť, že teraz máš cenu 45 Sk za položku v PÚ. (1,5 EUR x 30 Sk)
Shaman
05.06.08,17:12
2 smith:

Určite sa nesnažím znehodnotiť či spochybniť tvoju (vašu) prácu. Ja nechcem robiť prieskum. Nemám na to ani čas a naopak sa vážim, že sa niekto našiel, kto to skúsil.

Môj príspevok je orientovaný na to aby sa ľudia uvedomili, osmelili a nebáli sa zapýtať si to čo si zaslúžia a ako prelom im môže slúžiť práve tento euromedzník.

Viem, že vyhotovenie nejakého cenníka priemerov je náročná úloha. Otázkou však zostane ako s ním kto naloží.
Aj preto by som sa do toho nepúšťal, lebo si myslím, že cenník sám osebe veľa nezmení.

Samozrejme, že nemusím mať pravdu, bol by som rád.
Ale prečo som sa ozval - táto téma tu rezonuje už od založenia porady a za tie roky sa takmer k ničomu nedošlo.
Ale zistil som, že je to o ľuďoch, nie o cenníku. Ten môže byť pomôckou alebo cestou ako nájsť riešenie. Ale to riešenie je len v ľuďoch samých.

A keď sa ozve 10-20 či 30 ľudí a povie si, že fakt to má niečo do seba a pod to euro nepôjdem... A aj to tu tí ľudia sem napíšu, tak to môže dať impulz ostatným, ktorí si povedia - budem sa ja drieť deň noc, zanedbávať seba i rodinu a niekedy i prácu za 50 centov, keď tamten robí polovicu času ako ja, má rovnaký príjem a jeho klienti sú spokojnejší ako moji, hoci platia raz toľko?

A ešte raz - ten začiatok som možno nenapísal najšťastnejšie, ale myslím, že cieľ máme podobný a malo by nám byť jedno akým spôsobom sa k nemu dopracujeme. Či pomocou výskumu, vyhotovenia cenníka, či pomocou apelovania, vysvetľovania, presviedčania.

Neber, please, to čo píšem ako konkurenciu ale ako support.


A ja som nenapísal, že mám teraz cenu 45...
Shaman
05.06.08,17:18
Pokiaľ viem, zavedenie zamestnaneckého bonusu sa pripravuje, vláda zatiaľ schválila materiál "Modernizačný program Slovensko 21".
Podrobnosti tu http://www.rokovania.sk/appl/material.nsf/0/F898427E5FA87CE6C125741F0046A6B5/$FILE/Zdroj.html


Tak si pozri opatrenie č. III odsek 1 tohto programu.
Má názov - Zamestnanecký bonus.
Johanka
05.06.08,17:22
Tak si pozri opatrenie č. III odsek 1 tohto programu.
Má názov - Zamestnanecký bonus.
Sme mimotemy.
Písal si, že bol prijatý zákon . Toto je zákon ???
ALDA
06.06.08,08:58
[quote=Shaman;746315]2 smith:



Môj príspevok je orientovaný na to aby sa ľudia uvedomili, osmelili a nebáli sa zapýtať si to čo si zaslúžia a ako prelom im môže slúžiť práve tento euromedzník.

Duško, dúfam že sa Ti to všetko podarí a nestratíš klientov, ktorí to budú brať ako zneužitie euromedzníka. Dúfam, že už sa zúčastníš aj osobných stretnutí a bude aj školenie.:)
gazzica
11.07.08,06:47
robíte niekto aj knihu jázd klientovi? ak ano, koľko si za to pýtate?
Tinika
29.10.08,12:57
robíte niekto aj knihu jázd klientovi? ak ano, koľko si za to pýtate?

Ahoj, ja robím, skoro všetkým robím a mám k tomu mizivé podklady. Zatiaľ jeden sám od seba mi zaplatil navyše 1000. Ale už o tom rozmýšľam, že tento rok, to nebudem robiť zadarmo. Len uvažujem koľko za to pýtať. Je rozdiel, či mám podklady, ale si vymýšľam kam chodil.
Fulierová
29.10.08,13:09
Ahoj, ja robím svojím klientom knihu jázd a mesačne za ňu beriem zhruba 300 SKK na auto. To lebo nie je len kniha jázd ale s tým spojený aj výpočet nadspotreby na konci roka a všetky tie veci ohľadom auta a sledovania PHM. Neviem, či je to mnoho ale ja to mám stanovené takto.
Zoltán Kovács
29.10.08,14:44
Ahoj, ja robím svojím klientom knihu jázd a mesačne za ňu beriem zhruba 300 SKK na auto. To lebo nie je len kniha jázd ale s tým spojený aj výpočet nadspotreby na konci roka a všetky tie veci ohľadom auta a sledovania PHM. Neviem, či je to mnoho ale ja to mám stanovené takto.

Dosť málo sa mi zdá tá suma.
Manual
29.10.08,14:48
Ahoj, ja robím svojím klientom knihu jázd a mesačne za ňu beriem zhruba 300 SKK na auto. To lebo nie je len kniha jázd ale s tým spojený aj výpočet nadspotreby na konci roka a všetky tie veci ohľadom auta a sledovania PHM. Neviem, či je to mnoho ale ja to mám stanovené takto.
Myslím že cena za jeden mesiac KJ by sa mala pohybovať od 500 Sk hore. Ale stále platí dohoda strán, ale 300 Sk je málo. :rolleyes:
cactus
29.10.08,14:54
Ahoj, ja robím svojím klientom knihu jázd a mesačne za ňu beriem zhruba 300 SKK na auto. To lebo nie je len kniha jázd ale s tým spojený aj výpočet nadspotreby na konci roka a všetky tie veci ohľadom auta a sledovania PHM. Neviem, či je to mnoho ale ja to mám stanovené takto.


Dosť málo sa mi zdá tá suma.


Myslím že cena za jeden mesiac KJ by sa mala pohybovať od 500 Sk hore. Ale stále platí dohoda strán, ale 300 Sk je málo. :rolleyes:

ja mám rozpätie 300 - 2000 Sk a účtujem podľa rozsahu, množstva , počtu ....
DanielaSL
29.10.08,18:02
2 smith:

Určite sa nesnažím znehodnotiť či spochybniť tvoju (vašu) prácu. Ja nechcem robiť prieskum. Nemám na to ani čas a naopak sa vážim, že sa niekto našiel, kto to skúsil.

Môj príspevok je orientovaný na to aby sa ľudia uvedomili, osmelili a nebáli sa zapýtať si to čo si zaslúžia a ako prelom im môže slúžiť práve tento euromedzník.

Viem, že vyhotovenie nejakého cenníka priemerov je náročná úloha. Otázkou však zostane ako s ním kto naloží.
Aj preto by som sa do toho nepúšťal, lebo si myslím, že cenník sám osebe veľa nezmení.

Samozrejme, že nemusím mať pravdu, bol by som rád.
Ale prečo som sa ozval - táto téma tu rezonuje už od založenia porady a za tie roky sa takmer k ničomu nedošlo.
Ale zistil som, že je to o ľuďoch, nie o cenníku. Ten môže byť pomôckou alebo cestou ako nájsť riešenie. Ale to riešenie je len v ľuďoch samých.

A keď sa ozve 10-20 či 30 ľudí a povie si, že fakt to má niečo do seba a pod to euro nepôjdem... A aj to tu tí ľudia sem napíšu, tak to môže dať impulz ostatným, ktorí si povedia - budem sa ja drieť deň noc, zanedbávať seba i rodinu a niekedy i prácu za 50 centov, keď tamten robí polovicu času ako ja, má rovnaký príjem a jeho klienti sú spokojnejší ako moji, hoci platia raz toľko?

A ešte raz - ten začiatok som možno nenapísal najšťastnejšie, ale myslím, že cieľ máme podobný a malo by nám byť jedno akým spôsobom sa k nemu dopracujeme. Či pomocou výskumu, vyhotovenia cenníka, či pomocou apelovania, vysvetľovania, presviedčania.

Neber, please, to čo píšem ako konkurenciu ale ako support.


A ja som nenapísal, že mám teraz cenu 45...

Dnes som bola v Bille , kde už majú nákupné vozíky prerobené na 1 eurovú mincu. V tom momente som si pomyslela, že predtým to bolo 5 a 10 Sk...a hneď ma aj napadlo akí sme my účtovníci podhodnotení. Myslím, že chápem o čo Shamanovi išlo. Prečo si za tú položku ozaj nezapýtať 1 euro ? Čo keby sa toho chytili všetci členovia tohoto fóra? Stíhali by to potom robiť tí "čierni" účtovníci čo nám podhodnocujú ceny , ku ktorým by za lacnejší peniaz naši klienti odišli?
Apropo...vy ste si ešte nevšimli to zvýšenie cien ? Ja minule v kaderníctve...rovno o 50 ,- Sk. Zároveň sme dostali papier o zvýšení nájomného kvôli zvýšeniu cien tepla takmer o 200,- Sk - chvalabohu, že mám svoje kúrenie. Tak prečo nie ujednotiť našu položku na 1 euro?
Tinika
29.10.08,21:36
Dnes som bola v Bille , kde už majú nákupné vozíky prerobené na 1 eurovú mincu. V tom momente som si pomyslela, že predtým to bolo 5 a 10 Sk...a hneď ma aj napadlo akí sme my účtovníci podhodnotení. Myslím, že chápem o čo Shamanovi išlo. Prečo si za tú položku ozaj nezapýtať 1 euro ? Čo keby sa toho chytili všetci členovia tohoto fóra? Stíhali by to potom robiť tí "čierni" účtovníci čo nám podhodnocujú ceny , ku ktorým by za lacnejší peniaz naši klienti odišli?
Apropo...vy ste si ešte nevšimli to zvýšenie cien ? Ja minule v kaderníctve...rovno o 50 ,- Sk. Zároveň sme dostali papier o zvýšení nájomného kvôli zvýšeniu cien tepla takmer o 200,- Sk - chvalabohu, že mám svoje kúrenie. Tak prečo nie ujednotiť našu položku na 1 euro?

Ja nemam zatial vela klientov a teda ani presne urceny cennik, vacsinou to robim cez pausalnu sumu, lebo od polozky to vela nebude. Ale musim to trocha opravit, lebo inac nevyzijem.
Fulierová
30.10.08,14:01
Dobre vedieť, že je to málo, budem pýtať viac. Väčšinou mám klientov zazmluvnených na paušál, ale na začiatku samozrejme vychádzam z nejakej kalkulácie. Rada si nechám poradiť, pretože tiež nie som zástancom stať sa otrokom práce za smiešny peniaz.
kukučka
30.10.08,16:16
Nechcem zakladať duplicitnú tému ale snáď to tak nebudete brať..
Nič v zlom, ale nechápem načo sa tu ešte stále riešia ceny účtovníctva za rok 2008 a ešte k tomu v korunách.

Od nového roka je tu Euro a s ním konečne príležitosť na prebudenie sa.
Mám totiž pocit, že účtovníci robia ešte za ceny z minulého tisícročia.

Skúste si dať opraviť počítač, auto, práčku, ísť do kaderníctva či solárka. Dokonca aj blbé okná Vám vymenia na chalupe za dva dni dvaja ľudia a zapýtajú si 30 000 korún!

Ceny všetkého stúpajú a po novom roku sa to rozbehne ešte viac. Skúste sa spýtať Nemca, Taliana či Slovinca čo prinieslo Euro.
Ale už teraz máme priemernú mzdu viac ako dvojnásobnú oproti roku 2000.
A aké máme ceny za položku oproti 2000? :rolleyes:

Aké teda ceny?
Ja budem vychádzať z tohto základu:

JU - 1 položka - 1 EUR
PU - 1 položka - 1,5 EUR

Radšej volím kvalitu ako kvantitu.
A keď si nejaká účtovníčka(k) naberie firmy za 50 centov, tak nech ich má aj 15, nech robí celé dni a noci aby si zarobila ten priemerný plat.

A ako to celé skončí?
Mne odíde zopár klientov, ktorí prejdú k tej lacnejšej sile. Ja však zarobím rovnako, len budem mať menej roboty, a tým pádom môžem podať lepší výkon a budem mať menej chýb, menej času zabijem riešením problémov, vyvetľovaním či poradenstvom... a tým pádom viac času na sledovanie legislatívy či vzdelávanie, čo prinesie kvalitnejšie služby.

Mimochodom - koľko z Vás účtovníkov si všimlo, že včera bol prijatý program Slovensko 21, ktorý pojednáva i o prevratnom zamestnaneckom bonuse, ktorý bude fungovať už tento rok? ;) (upravené po pripomienke Johanky)

A lacná sila? Ta bude šalieť aby všetko stíhala, samozrejme viac stresu, viac naháňania, viac chýb, viac opravovania, viac vysvetľovania, komunikácia s viac ľudmi, ktorí si ale v konečnom dôsledku stále budú hovoriť, že ich tá účtovníčka stojí veľa a hrozne ich zdiera. Ja to nazývam Sado-Maso vzťah klient-poskytovateľ.

Tak nech si každý vyberie vlastnú cestu.

No keď si človek neváži seba ani svoju prácu, nech sa nečuduje, že si jeho prácu nebudú vážiť ani jeho klienti.


Tvoja argumentácia sa mi páči a preto som ti dala súhlas. Ešte radšej ti ho dám, keď sa ti to podarí, držím palce. :)
daryl
07.11.08,16:26
Nechcem zakladať duplicitnú tému ale snáď to tak nebudete brať..
Nič v zlom, ale nechápem načo sa tu ešte stále riešia ceny účtovníctva za rok 2008 a ešte k tomu v korunách.

Od nového roka je tu Euro a s ním konečne príležitosť na prebudenie sa.
Mám totiž pocit, že účtovníci robia ešte za ceny z minulého tisícročia.

Skúste si dať opraviť počítač, auto, práčku, ísť do kaderníctva či solárka. Dokonca aj blbé okná Vám vymenia na chalupe za dva dni dvaja ľudia a zapýtajú si 30 000 korún!

Ceny všetkého stúpajú a po novom roku sa to rozbehne ešte viac. Skúste sa spýtať Nemca, Taliana či Slovinca čo prinieslo Euro.
Ale už teraz máme priemernú mzdu viac ako dvojnásobnú oproti roku 2000.
A aké máme ceny za položku oproti 2000? :rolleyes:

Aké teda ceny?
Ja budem vychádzať z tohto základu:

JU - 1 položka - 1 EUR
PU - 1 položka - 1,5 EUR

Radšej volím kvalitu ako kvantitu.
A keď si nejaká účtovníčka(k) naberie firmy za 50 centov, tak nech ich má aj 15, nech robí celé dni a noci aby si zarobila ten priemerný plat.

A ako to celé skončí?
Mne odíde zopár klientov, ktorí prejdú k tej lacnejšej sile. Ja však zarobím rovnako, len budem mať menej roboty, a tým pádom môžem podať lepší výkon a budem mať menej chýb, menej času zabijem riešením problémov, vyvetľovaním či poradenstvom... a tým pádom viac času na sledovanie legislatívy či vzdelávanie, čo prinesie kvalitnejšie služby.

Mimochodom - koľko z Vás účtovníkov si všimlo, že včera bol prijatý program Slovensko 21, ktorý pojednáva i o prevratnom zamestnaneckom bonuse, ktorý bude fungovať už tento rok? ;) (upravené po pripomienke Johanky)

A lacná sila? Ta bude šalieť aby všetko stíhala, samozrejme viac stresu, viac naháňania, viac chýb, viac opravovania, viac vysvetľovania, komunikácia s viac ľudmi, ktorí si ale v konečnom dôsledku stále budú hovoriť, že ich tá účtovníčka stojí veľa a hrozne ich zdiera. Ja to nazývam Sado-Maso vzťah klient-poskytovateľ.

Tak nech si každý vyberie vlastnú cestu.

No keď si človek neváži seba ani svoju prácu, nech sa nečuduje, že si jeho prácu nebudú vážiť ani jeho klienti.
súhlasím s tebou já už teraz pýtam 50,- Sk za položku v PU a mám 4 firmy s.r.o. a 40,- Sk za položku v JU , účtovník musí odvládať, účtovanie PU,JU, výpočet miezd ,evidenciu DLHM, evidenciu skladu, daň z príjmu, DPH a všetko čo firma potrebuje a sú to všetko odborné práce a tak by mali byť aj hodnotené a ešte naviac sú za svoju prácu hmotne zodpovedný , keď spravia chybu musia si ju aj zaplatiť a preto musia byť aj poistení čo sú neni malé položky
ecompka
07.11.08,17:01
Daryl, čo považuješ za položku? vysvetli. Napr.počet riadkov v denníku v JU + počet nahratých faktur v knihe faktúr + počet kart majetku a pod. Alebo počet dokladov?
Stefan2005
07.11.08,17:11
... troška by som pozmenil zadanie témy (ale nechcem zakladať novú tému):

cena konverzie účtovníctva z SKK na EUR... predpokladám, že to nebude v cene paušálu :rolleyes:.
daryl
19.11.08,09:54
za položku považujem len zaúčtovanie v opise vstupných dokladov. v tom je aj evidencia, a vôbec všetko čo sa týka spracovania kompletného účtovníctva za celý rok . za vystavenie mesačného, alebo štvrťročného DPH je 1000,-Sk za výpočet miezd za jedného zamestnanca 350,-Sk za dohodára 250,-Sk a za uzávierku od 5000 až 10 000,-Sk , evidencia skladu je samostatná ešte nemám stanovenú cenu
AHA
25.11.08,09:11
Chcem Vás poprosiť o vyjadrenia nakoľko ma dnes poriadne vytočil jeden môj klient robím mu účtovníctvo približne 1400 dokladov mesačne (podvojné účtovníctvo), štatistické výkazy mesačné, štvrťročné a ročné, výkazy pre banku mesačné a štvrťročné všelijaké potvrdenia atď. rôzné malé služby a vidí sa mu, že platba 28.000,-Sk mesačne je veľa. Kedže to robím externe tak si platím aj dosť vysokú poistku aby neškodoval ak sa náhodou stane chyba. Je to naozaj veľa koľko by ste pýtali vy ?
Mne sa zdá, že nižšie sa už nedá ísť.
domacnost
25.11.08,09:48
Nechoď nižšie, 1400 dokladov mesačne je naozaj neobvyklé a zriedkavé u exter.vedenia účtovníctva. Takéto firmy si poväčšinou zamestnávajú účtovníčky do HPP. Veď skús si prerátať koľko stráviš dní v mesiaci externe u zamestnávateľa a prepočítaj si to. Ja som externe pracovala u bývalého zamestnávateľa , najskôr bola dohoda 2 x po dvoch hodinách v týždni, potom im to nestačilo a chodila som 2 celé týždne v mesiaci . Napokon som tam trávila 3 týždne v mesiaci od 7:00 do 15,16:00 every day. Keď som medzitým mala volno, zasa prišlo niečo a znovu ma na počkanie volali. Mala som snimi dohodnutú mesačnú mzdu takú ktorú som nezarábala ani ked som bola u nich na HPP. Momentálne som u nich zamestnaná na HPP do konca roka , ale mám skúsenosť a nikdy viac za tak nízku sumu nebudem dochádzať ku klientovi.
AHA
25.11.08,11:38
Nechoď nižšie, 1400 dokladov mesačne je naozaj neobvyklé a zriedkavé u exter.vedenia účtovníctva. Takéto firmy si poväčšinou zamestnávajú účtovníčky do HPP. Veď skús si prerátať koľko stráviš dní v mesiaci externe u zamestnávateľa a prepočítaj si to. Ja som externe pracovala u bývalého zamestnávateľa , najskôr bola dohoda 2 x po dvoch hodinách v týždni, potom im to nestačilo a chodila som 2 celé týždne v mesiaci . Napokon som tam trávila 3 týždne v mesiaci od 7:00 do 15,16:00 every day. Keď som medzitým mala volno, zasa prišlo niečo a znovu ma na počkanie volali. Mala som snimi dohodnutú mesačnú mzdu takú ktorú som nezarábala ani ked som bola u nich na HPP. Momentálne som u nich zamestnaná na HPP do konca roka , ale mám skúsenosť a nikdy viac za tak nízku sumu nebudem dochádzať ku klientovi.
Trávim tam väčšinou 4 dni v týždni ale niekedy aj 5 dni čiže je to ako HPP.
HPP nechcú nakoľko chcú mať kryté škody a tak pri HPP by mohli zosobniť škodu len do výšky 3 mesačných platov. Za menej by pravdepodobne ani nikto nerobil ani na HPP a nakoľko by im to zvýšilo odvody tak by mali väčšie náklady. Ale ja už tiež zvažujem či sa mi oplatí spolupráca s nimi a mám chuť s tým buchnúť.:mad:
domacnost
25.11.08,12:04
Trávim tam väčšinou 4 dni v týždni ale niekedy aj 5 dni čiže je to ako HPP.
HPP nechcú nakoľko chcú mať kryté škody a tak pri HPP by mohli zosobniť škodu len do výšky 3 mesačných platov. Za menej by pravdepodobne ani nikto nerobil ani na HPP a nakoľko by im to zvýšilo odvody tak by mali väčšie náklady. Ale ja už tiež zvažujem či sa mi oplatí spolupráca s nimi a mám chuť s tým buchnúť.:mad:

To sú teda......hľadajú spôsob kde a nakom len ušetriť. Záleží aj čo všetko tam robíš, predpokladám že príprava dokladov, vystavovanie faktúr ťa neminie...atd... ŽE?
Monika Kováčová
28.02.09,17:21
robíte niekto aj knihu jázd klientovi? ak ano, koľko si za to pýtate?

ty si zarábaš účtovníctvom??? http://www.porada.sk/967122-post3.html
veronikasad
28.02.09,17:57
ty si zarábaš účtovníctvom??? http://www.porada.sk/967122-post3.html
Knihu jázd dúfam zvládne.Tú nezvládam = odmietam robiť klientom ja.
Liptáčik
28.02.09,18:11
Ja odmietam robiť knihu jázd klientom. Sú predsa podnikatelia a s tým súvisia aj niektoré ich povinnosti. Evidencia jázd predsa s účtovníctvom nesúvisí. Páni podnikatelia si akosi zvykli všetko hádzať na plecia účtovníkov - a tí - teda my to urobíme, pretože nechceme prísť o klienta. Mimochodom, keby bolo potrebné rekapitulovať spätne, kde pán podnikateľ bol, čo by ste robili, keby jeho aliby bola akurát kniha jázd?

Ja som teraz prišla o klienta. Robila som mu PU za 4 tis. a podľa mňa to bola primeraná cena. Nová účtovníčka - kolegyňa mu to isté urobí za 2 tis. a ako bonus mu grátis robí knihu jázd. Dokonca mu ju urobila spätne aj za rok 2008.

Takže na jednej strane si myslíme, že naša práca nie je vždy správne ohodnotená, na druhej si sadzby kazíme sami medzi sebou.
Monika Kováčová
01.03.09,15:34
Ja odmietam robiť knihu jázd klientom. Sú predsa podnikatelia a s tým súvisia aj niektoré ich povinnosti. Evidencia jázd predsa s účtovníctvom nesúvisí. Páni podnikatelia si akosi zvykli všetko hádzať na plecia účtovníkov - a tí - teda my to urobíme, pretože nechceme prísť o klienta. Mimochodom, keby bolo potrebné rekapitulovať spätne, kde pán podnikateľ bol, čo by ste robili, keby jeho aliby bola akurát kniha jázd?

Ja som teraz prišla o klienta. Robila som mu PU za 4 tis. a podľa mňa to bola primeraná cena. Nová účtovníčka - kolegyňa mu to isté urobí za 2 tis. a ako bonus mu grátis robí knihu jázd. Dokonca mu ju urobila spätne aj za rok 2008.

Takže na jednej strane si myslíme, že naša práca nie je vždy správne ohodnotená, na druhej si sadzby kazíme sami medzi sebou.

ceny si nekazíme my účtovníci, ale ceny kazia "tiežúčtovníci". A to je veľký rozdiel Liptáčik, ja by som ti cenu určite nepokazila...
Tinika
01.03.09,15:37
ceny si nekazíme my účtovníci, ale ceny kazia "tiežúčtovníci". A to je veľký rozdiel Liptáčik, ja by som ti cenu určite nepokazila...

a ja sa tiez snazim nekazit cenu hoci par klientov ma blbe reci ale sak vedia kde su dvere, len nech sa paci.
willy
02.03.09,15:27
ceny si nekazíme my účtovníci, ale ceny kazia "tiežúčtovníci". A to je veľký rozdiel Liptáčik, ja by som ti cenu určite nepokazila...
Absolútne súhlasím. Pokiaľ to bude voľná živnosť tak "rýchlokvasení" tiežekonómovia s praxou 3 mesiace v kurze nám budu robiť aj zlé meno aj podhodnocovať naše výkony.
Nech sa niekto zobudí a vráti našu činnosť na viazanú živnosť.
auctovnicka
02.03.09,20:24
Dobry den,

chcem sa iba spytat, ze co tu tak citam tie Vase "cenniky" bud za uctovnu polozku, alebo za kompletny ukon /vypracovanie DP /, su v tychto cenach premietnute aj "rezijne naklady" /papier,sanon,toner v tlaciarni, licencia software.../
Dakujem, ale snazim sa zorientovat, aby som poznala svoju cenu a nekazila "standardne" ceny....
Monika Kováčová
02.03.09,20:27
Dobry den,

chcem sa iba spytat, ze co tu tak citam tie Vase "cenniky" bud za uctovnu polozku, alebo za kompletny ukon /vypracovanie DP /, su v tychto cenach premietnute aj "rezijne naklady" /papier,sanon,toner v tlaciarni, licencia software.../
Dakujem, ale snazim sa zorientovat, aby som poznala svoju cenu a nekazila "standardne" ceny....
je tam všetko vrátane soft, školenia, nájom, teplo, telefóny...
:) dúfam, že ti nekazíme teraz cenu pre zmenu my:)
auctovnicka
05.03.09,08:50
:) V pohode, nic mi nekazite, skor ja sa snazim stale plavat v tychto burlivych vodach a neutopit sa:)

Vdaka za odpoved....
bad
04.08.09,11:16
Ahojte poradaci,
ja mam otazku trosku z ineho sudka, ale v konecnom dosledku suvisi s cenou za uctovnicke sluzby.
Robim uctovnictvo ako HPP a mesacne spracujem okolo 1450 uctovnych poloziek /dokopy za 4 firmy/+ samozrejme DPH priznania atd... Rozmyslam, ci je tolkoto poloziek na cloveka malo alebo vela. Niekedy mam totiz pocit, ze by som zvladla aj viac, potom vsak pride "predmarcove" obdobie, alebo audity..... a neviem co skor. Moja otazka teda znie: kolko poloziek priemerne spracuje mesacne jeden uctovnik?
Budem Vam vdacna za Vase nazory/skusenosti :)
Betina2
08.09.10,12:58
Ahojte poradaci,
ja mam otazku trosku z ineho sudka, ale v konecnom dosledku suvisi s cenou za uctovnicke sluzby.
Robim uctovnictvo ako HPP a mesacne spracujem okolo 1450 uctovnych poloziek /dokopy za 4 firmy/+ samozrejme DPH priznania atd... Rozmyslam, ci je tolkoto poloziek na cloveka malo alebo vela. Niekedy mam totiz pocit, ze by som zvladla aj viac, potom vsak pride "predmarcove" obdobie, alebo audity..... a neviem co skor. Moja otazka teda znie: kolko poloziek priemerne spracuje mesacne jeden uctovnik?
Budem Vam vdacna za Vase nazory/skusenosti :)

mne sa 1450 položiek za 4 firmy nezdá nejako privela. Je to podla mňa taký celkom slušný priemer (362,5 za firmu). Ak jednu takúto firmu robíš napr. cca 40 hodín (8 hx5 dní aj so mzdami pre 10 zamestnancov na firmu napr.), tak za 160 hodín mám tie štyri firmy. Otázne je, či stačia na uživenie.

Je to velmi individuálne. Závisí od všetkého možného
- náročnosť účt.prípadov, náročnosť z hladiska daní
- stav v akom sa nachádzajú doklady po prvotnom spracovaní (myslím tým vytriedenie, založenie, očíslovanie a pod.),
- možností a rýchlosti používaného software a kanc.zariadení
- či účtovník spracováva aj mzdy a personalistiku
- či spracováva aj skladové hospodárstvo
- či dochádza do firmy alebo robí z domu (zo svojej kancelárie)
- či je znalý a má už naštudovanú konkrétnu problematiku - účtovníctvo a dane sú veľmi široká a rôznorodá oblasť a čo ovláda jeden, to druhý nemusí, ale zase vie niečo iné.
- kolko času je schopný a ochotný venovať klientom a ich papierom.
- či sa vie dohonúť na cene
- rozdiel je aj v tom, či účtuje menej väčších alebo viacej drobných firiem (každú s iným zameraním)

Ak máš pocit, že v marci máš toho privela, začni si priebežne robiť kvartálne alebo mesačné uzávierky a inventarizácie a donúť klientov tiež k priebežnému zdokladovaniu.
Aldan
30.09.10,07:34
Chcem sa spýtať, ba skôr poradiť. Ja mám firmu okolo 300-350 položiek za mesiac a beriem 5000, v /SK/ vrátane DPH. Nie je to málo? robím aj mzdy a za jedného pracovníka beriem 150,- /v SK/.
Ďakujem
Betina2
30.09.10,10:34
Velmi málo. Si to prerátaj na položku už len bez tých miezd. Sorry, ale dosť kazíš priemer. Kukni tu podobné témy a cenníky. Alebo len tak mrkni na podobné firmy na nete. Predpokladám, že máš svoj SW, techniku, kanc.materiál....
jacekova
30.09.10,10:38
Chcem sa spýtať, ba skôr poradiť. Ja mám firmu okolo 300-350 položiek za mesiac a beriem 5000, v /SK/ vrátane DPH. Nie je to málo? robím aj mzdy a za jedného pracovníka beriem 150,- /v SK/.
Ďakujem


no tak to je veru dosť málo. robíš to asi ako SZČO... za účto by som brala cca 280€ (ale vždy sa to ešte môže navýšiť za každú prácu naviac)
Tinika
06.10.10,18:56
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, koľko by ste zobrali za JU 20dokladov za mesiac, resp. ak je to len za rok 20 dokladov, teda by som chcela vediet sumy dve.dakujem

a este by som sa chcela opýtať Vychodu či tiez ma ceny z tohto cennika alebo ich má nizsie nakolko neviem posúdit a porovnat ceny iných účtovníkov tu na východe, aby som nebola príliš draha alebo zase sa podcenila. vdaka
Laco-monter
07.10.10,05:32
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, koľko by ste zobrali za JU 20dokladov za mesiac, resp. ak je to len za rok 20 dokladov, teda by som chcela vediet sumy dve.dakujem

a este by som sa chcela opýtať Vychodu či tiez ma ceny z tohto cennika alebo ich má nizsie nakolko neviem posúdit a porovnat ceny iných účtovníkov tu na východe, aby som nebola príliš draha alebo zase sa podcenila. vdaka

Kto ma v JU 20 dokladov,ten si može učtovnistvo spracovať aj sam a nebude nadavať na niekoho,že ho "obtiahol".

Inak sa na vydavky za spracovanie učtovníctva díva podnikateľ a inak živnostník-samozamestnavateľ-paušalista.
heluška
07.10.10,06:36
Ja by som sa tiež chcela spýtať, pretože mám firmu s,r,o, jedná , má v priemere 450 dokladov mesačne / nie položiek tých je okolo 850/, je mesačným platcom DPH, samozrejme má aj zahraničie- takže suhr. výkazy, autá na leasingy, nákladné auto ťahač s návesom, platí mi 160,0 Eur mesačne, teraz ide zamestnať dvoch zamestnancov, takže pribudnú povinnosti so mzdami, poraďte koľko pýtať, pretože to čo mi platí aj tak sa mi zdá málo, takže uvažujem ak mi nedá viac tak radšej to robiť nebudem. nepísala som o tom, že po mne chce aby som mu robila evidenciu jázd na tri autá a ešte aj cesťáky na to nový ťahač aj s návesom pre zamestnanca. Som už z toho unavená veď to budem už asi len po nociach, však nestíham ani isť pozrieť na poradu. ďakujem za vašu radu
dogicka
07.10.10,09:05
Ja by som sa tiež chcela spýtať, pretože mám firmu s,r,o, jedná , má v priemere 450 dokladov mesačne / nie položiek tých je okolo 850/, je mesačným platcom DPH, samozrejme má aj zahraničie- takže suhr. výkazy, autá na leasingy, nákladné auto ťahač s návesom, platí mi 160,0 Eur mesačne, teraz ide zamestnať dvoch zamestnancov, takže pribudnú povinnosti so mzdami, poraďte koľko pýtať, pretože to čo mi platí aj tak sa mi zdá málo, takže uvažujem ak mi nedá viac tak radšej to robiť nebudem. nepísala som o tom, že po mne chce aby som mu robila evidenciu jázd na tri autá a ešte aj cesťáky na to nový ťahač aj s návesom pre zamestnanca. Som už z toho unavená veď to budem už asi len po nociach, však nestíham ani isť pozrieť na poradu. ďakujem za vašu radu

Tak to je žalostne málo. Pri tom počte položiek by ti mal platiť aspoň 500-600 Eur mesačne. Ak je to pre neho problém, utekaj od neho. Z vlastnej skúsenosti viem, že s klientom, ktorému je ťažko platiť adekvátnu cenu za spracovanie účta, je ťažká reč aj pri riešení rôznych problémov, napr. pri daňovej kontrole. Ja viem, že keď má človek málo klientov, má strach, že príde aj o ten malý príjem. Ale zasa nezaplatené hodiny strávené nad papiermi nestoja za to. Držím palce, aby si sa dobre rozhodla a aby si bola spokojná.
kimart
07.10.10,09:24
Nedá mi nepridať sa k téme. Začala som robiť účto pre obchod - známemu, ktorému bratovi tiež robím účto. Na začiatku mi povedal, že toho bude málo, a tak sme sa dohodli na sume 90€ do 100 položiek. Jedná sa o s.r.o., DPH Q, 5 zamestnancov - komplet mzdy- tie fa osvé - to je OK. Problém je vtom, že prvý mesiac OK, no teraz mi to narástlo takmer na 300 položiek. Som dohodnutá do konca roka im to nezmením. No aj tak sa mi zdá, že sa dosť natrápim na tak malý peniaz, a čo potom, keď im to navýšim trojnásobne, asi to bude veľký skok. Koľko sa berie za účto sprac obchodu?
evina
07.10.10,09:27
Ja by som sa tiež chcela spýtať, pretože mám firmu s,r,o, jedná , má v priemere 450 dokladov mesačne / nie položiek tých je okolo 850/, je mesačným platcom DPH, samozrejme má aj zahraničie- takže suhr. výkazy, autá na leasingy, nákladné auto ťahač s návesom, platí mi 160,0 Eur mesačne, teraz ide zamestnať dvoch zamestnancov, takže pribudnú povinnosti so mzdami, poraďte koľko pýtať, pretože to čo mi platí aj tak sa mi zdá málo, takže uvažujem ak mi nedá viac tak radšej to robiť nebudem. nepísala som o tom, že po mne chce aby som mu robila evidenciu jázd na tri autá a ešte aj cesťáky na to nový ťahač aj s návesom pre zamestnanca. Som už z toho unavená veď to budem už asi len po nociach, však nestíham ani isť pozrieť na poradu. ďakujem za vašu radu

Ak si z toho odrátaš odvody dane, /o štúdiu zákonov atď. atď. ani nehovorím/, tak túto cenu považujem priam za drzosť.....
heluška
07.10.10,11:27
Veľmi pekne Vám ďakujem za vaše názory, je to presne ako pišeš dogicka, je problém pri všetkom a o daňovej kontrole ani nehovorím, každá naša debata končí, ten a ten povedal, ten to tiež tak robí a pod., takže ťažko s takýmito klientami, som sa aspoň utvrdila v tom, že nemá význam v tom pokračovať. Ešte raz ďakujem.
Laco-monter
07.10.10,11:31
Veľmi pekne Vám ďakujem za vaše názory, je to presne ako pišeš dogicka, je problém pri všetkom a o daňovej kontrole ani nehovorím, každá naša debata končí, ten a ten povedal, ten to tiež tak robí a pod., takže ťažko s takýmito klientami, som sa aspoň utvrdila v tom, že nemá význam v tom pokračovať. Ešte raz ďakujem.

Suhlasim,

podnikateľska scéna sa musí vyčistiť .

Od "tiežživnostníkov" a aj od "tiežučtovníkov".

Ak by sa niekto chcel do mňa navážať, tak ho týmto chcem upozorniť , že ja som svoju živnosť zrušil pred 1/2 rokom.
uctovnicka12
22.03.11,18:52
Ak si z toho odrátaš odvody dane, /o štúdiu zákonov atď. atď. ani nehovorím/, tak túto cenu považujem priam za drzosť.....
Evina ozývam sa neskoro, ale to čo Ti dávajú za problematiku, ktorú máš obsiahnutú a nehovorím už o počte dokladov je málo. Za to si to pán majiteľ môže robiť sám. A to už nehovorím o niektorých podnikateľoch, ktorí svojou hlúposťou dokážu zbytočne komplikovať veci. Bohužiaľ na Slovensku nepodnikajú tí schopnejší, ale aj tí , ktorí mali jednoducho šťastie. A na margo položiek a cien iba toľko, že niekedy je rozdiel napr. 100 položiek u neplatcu DPH, ktorý robí stále to isté a netreba pri každej druhej položke študovať zákony a 100 položiek u niekoho kto má širší záber a väčšinou aj pri tom istom počte položiek väščí obrat. Aj to, že sa človek vzdeláva zaberá nejaký čas a malo by to byť ohodnotené. Iba primitív a hlupák nedokáže oceniť vzdelaného človeka. Podľa mňa sú firmy kde sa dá stanoviť paušálny cenník a sú firmy, kde je to veľmi individuálne. Apropo DP a auditori si bez hanby naúčtujnú ťažké peniaze a nenesú žaidnu zidpovednosť, tak prečo by nemal zarobiť účtovník, ktorý si to odmaká.