mariana11
05.06.08,19:53
Je tu dosť príspevkov ohľadom migrény a preto by som chcela opísať moje trápenie s migrénou. Bolesti som mala možno 15-20 rokov. Spočiatku to bolo par krát za rok,ale postupne sa to opakovalo stále častejšie. Ked už to bolo niekoľkokrát do mesiaca ,tak som sa rozhodla ísť za neurologom. Absolvovala som nejaké vyšetrenia:rtg,CT ,bola som aj u krčného...a záver bol migrena bez aury. Dostala som lieky MAXALT. Musím povedať, že mi zaberali veľmi dobre. Ale aj napriek tomu sa moje bolesti začali opakovať stále častejšie. Začala som mať aj závrate a nevoľnosť čo som doposiaľ nepoznala.Hlava ma bolela niekoľko dní v kuse.Väčšinou som sa už zobúdzala s bolesťou.A tie tabletky mi nestačili,pretože som mala 1balenie na mesiac/ 6 tabletiek/.Tak som opäť išla za neurologičkou.S tými závraťami ma poslala ku krčnej na vyšetrenie,či nemám problém s rovnováhou.Tam to bolo v poriadku a záver:Dostala som k tabletkam ďalšie. Lenže to nebolo riešenie.Hlava bolela stale častejšie a mala som pocit, že neustále, keďže to bolo aj 7 dní v kuse. Mimochodom môj spušťač bolesti bol dym alebo rozne pachy/niektore parfémy/.Doma som už ja nikdy nesmažila,lebo to znamenalo okamžitú bolesť hlavy. A tak som sa rozhodla že sa pokúsim vyliečiť sama/to bolo už zo zúfalstva/.Našla som nejake bylinky v knihe Zdravie z božej lekarne.Pila som čaj asi 3x denne po pol litra.A čujuj sa svete,hlava ma po 2dnoch prestala bolieť.Samozrejme že som sa s tým začala každému chváliť. Ale sesternici to nedalo a začala sa vypytovať či som ešte niečo nezmenila. Po troch týždňoch som čaj prestala piť a bolesť sa nevracala. Sesternica stale nedala pokoj a vyzvedala sa. A nakoniec som si spomenula. Je to náhoda,ale presne v ten deň, ako som začala piť čaj z byliniek, som bola prvýkrát v živote na masáž chrbta/ a nebolo to koli bolesti hlavy,proste som si to len chcela vyskúšať/.Chodila som tam zo začiatku raz týždenne.Takže som usúdila ,že tým zázrakom neboli bylinky ale masáž. Na masáže chodím od októbra minulého roka a odvtedy mám pokoj. A viem na 100% že je to z masáži,pretože keď tam nejdem každé 2 týždne,tak bolesť hlavy je tu zas. Bola som asi pred rokom u liečiteľa a keď som mu povedala čo ma trápi,povedal mi že ja to mám z krčnej chrbtice. Keby som sa už vtedy na to zamerala,tak asi na tú masáž pojdem oveľa skôr.Pretože na nete som sa dočítala aj o bolestiach z krčnej chrbtice a stuhnutých svalov.Neviem prečo mi lekárka nenavrhla skúsiť masaž.Veď musí vedieť že migrénu spôsobujú aj stuhnuté svaly. Ale som rada ,že som príčinu svojho trápenia našla.A keby tento môj príspevok pohohol ešte niekomu,tak budem veľmi rada.
lindusaaa
05.06.08,18:09
Akurat som chcela napisat moju skusenost do temy migrena, ked som si precitala tento prispevok. Ja som sice asi migrenu nemala (teda take stavy ako tu opisujete, vracanie alebo citlivost na svetlo), asi islo "len" o beznu bolest hlavy. Aj ked niekedy dost silnu a castu. Bola som uz zufala a zacinalo mi aj skuskove, takze som sa potrebovala ucit a s bolestou hlavy to nejde.
Mamina mi stale vravela ze to mam s chrbtice, tak ma napdlo, ze vyskusam masaz. Isla som k fyziotereapeutke na reflexnu masaz. Chodila som tam asi tri mesiace, kde ma naucila aj cviky ako si pomoct, ked na mna pride bolest a tiez cviky na krcne svalstvo a musim povedat, ze odvtedy sa bolest objavuje naozaj sporadicky. Uz skoro ani neviem co to je bolest hlavy a uz je tomu viac ako dva roky.
pasuliatko
05.06.08,21:18
Je tu dosť príspevkov ohľadom migrény a preto by som chcela opísať moje trápenie s migrénou. Bolesti som mala možno 15-20 rokov. Spočiatku to bolo par krát za rok,ale postupne sa to opakovalo stále častejšie. Ked už to bolo niekoľkokrát do mesiaca ,tak som sa rozhodla ísť za neurologom. Absolvovala som nejaké vyšetrenia:rtg,CT ,bola som aj u krčného...a záver bol migrena bez aury. Dostala som lieky MAXALT. Musím povedať, že mi zaberali veľmi dobre. Ale aj napriek tomu sa moje bolesti začali opakovať stále častejšie. Začala som mať aj závrate a nevoľnosť čo som doposiaľ nepoznala.Hlava ma bolela niekoľko dní v kuse.Väčšinou som sa už zobúdzala s bolesťou.A tie tabletky mi nestačili,pretože som mala 1balenie na mesiac/ 6 tabletiek/.Tak som opäť išla za neurologičkou.S tými závraťami ma poslala ku krčnej na vyšetrenie,či nemám problém s rovnováhou.Tam to bolo v poriadku a záver:Dostala som k tabletkam ďalšie. Lenže to nebolo riešenie.Hlava bolela stale častejšie a mala som pocit, že neustále, keďže to bolo aj 7 dní v kuse. Mimochodom môj spušťač bolesti bol dym alebo rozne pachy/niektore parfémy/.Doma som už ja nikdy nesmažila,lebo to znamenalo okamžitú bolesť hlavy. A tak som sa rozhodla že sa pokúsim vyliečiť sama/to bolo už zo zúfalstva/.Našla som nejake bylinky v knihe Zdravie z božej lekarne.Pila som čaj asi 3x denne po pol litra.A čujuj sa svete,hlava ma po 2dnoch prestala bolieť.Samozrejme že som sa s tým začala každému chváliť. Ale sesternici to nedalo a začala sa vypytovať či som ešte niečo nezmenila. Po troch týždňoch som čaj prestala piť a bolesť sa nevracala. Sesternica stale nedala pokoj a vyzvedala sa. A nakoniec som si spomenula. Je to náhoda,ale presne v ten deň, ako som začala piť čaj z byliniek, som bola prvýkrát v živote na masáž chrbta/ a nebolo to koli bolesti hlavy,proste som si to len chcela vyskúšať/.Chodila som tam zo začiatku raz týždenne.Takže som usúdila ,že tým zázrakom neboli bylinky ale masáž. Na masáže chodím od októbra minulého roka a odvtedy mám pokoj. A viem na 100% že je to z masáži,pretože keď tam nejdem každé 2 týždne,tak bolesť hlavy je tu zas. Bola som asi pred rokom u liečiteľa a keď som mu povedala čo ma trápi,povedal mi že ja to mám z krčnej chrbtice. Keby som sa už vtedy na to zamerala,tak asi na tú masáž pojdem oveľa skôr.Pretože na nete som sa dočítala aj o bolestiach z krčnej chrbtice a stuhnutých svalov.Neviem prečo mi lekárka nenavrhla skúsiť masaž.Veď musí vedieť že migrénu spôsobujú aj stuhnuté svaly. Ale som rada ,že som príčinu svojho trápenia našla.A keby tento môj príspevok pohohol ešte niekomu,tak budem veľmi rada.


ja mavam tiež migrénozne bolesti hlavy,niekedys nauzeou točením hlavy atd niekedy nie.mne na to pomaha Quarelin a tma+studený obklad.ja to mam asi tiež z krčnej chrbtice lebo som ju nemapla v poriadku a mam bloknute stavce.chodila som aj na masáže+elektroliečba a to mi zabralo.;)
arizona
07.06.08,20:25
Ja som si proti migréne pomohla zakúpením anatomického vankúša.
Tušila som, že tá bolesť súvisí s krčnou chrbticou.
Predtým som mala migrény asi 3-4 roky asi 6x za týždeň.
Viete si predstaviť,aké je to pre mńa obrovské víťazstvo,keď ma už hlava nebolela asi mesiac?:):):)
Predtým mi vždy pomohla aj masáž, alebo horúci parafínový zábal.Ale iba na pár dní...
mariana11
21.08.12,20:06
Som tu zas so svojou migrénou. Odkedy "môj "masér odišiel masírovať Sagana /teda uznajte že asi bol ozaj dobrý/, tak migréna bola späť.Skúšala som viacerých masérov, ale nebolo to ono. Niekto mi nepomohol vôbec, iný bol veľmi drahý ,další si veľa dovoľoval....atď.
Pred 4 mesiacmi som zmenila životosprávu. Piť len vodu - veľa vody, cvičiť,jesť rôzne vločky, veľa zeleniny, žiadne sladké, vyprážané ...veď to poznáte aspoň teoreticky. Za ten čas ma hlava nebolela. Neviem, čo konkrétne to spôsobilo, či strava, alebo cvičenie. Po dvoch mesiacoch sa mi prihodila taká nepríjemná rodinná udalosť a ja som nemala chuť ani na cvičenie ani na sledovanie toho čo jem. Migréna bola späť. Mne ibalgin ani 600vka nezaberá, tak som sa napchávala dvakrát denne liekom na migrénu. Je to hrozné zobudiť sa v noci na bolesť a potom aj dve hodiny nespať, kým liek zaberie. Pred pár dňami som si povedala, že to tak nejde ďalej. A keďže som nevedela čo mi predtým vlastne pomohlo, tak som si povedala, že skúsim postupne. Keď prišla opäť bolesť, napila som sa vody. O chvíľu zas...a bolesť sa nezväčšovala, tak sa to dalo bez tabletky vydržať. Pila som stale aj ďalej. Vlastne len dodržiavam pitný režim. A bolesť už pár dní nie je. Tak to by bolo fajn, keby stačilo toto. Uvidím ďalej.
Jurivo
21.08.12,20:45
Vyskúšaj Dornovu metódu, môže ti natrvalo odstrániť migrénu. Podmienka je len každodenné jednoduché cvičenie :-)
mariana11
21.08.12,21:36
Vyskúšaj Dornovu metódu, môže ti natrvalo odstrániť migrénu. Podmienka je len každodenné jednoduché cvičenie :-)

To máš z vlastnej skúsenosti?
Jurivo
21.08.12,22:03
Som masér a robím aj Dornovu metódu. Dornova metóda sa zaoberá napravovaním kĺbov a stavcov do správnej polohy. Rieši komplet celú kostru. Migréna vzniká pri nesprávnej polohe krčných stavcov, ktoré tlačia na nervy, tepny a žily krku a tým dochádza k slabému prekrveniu mozgu. Dornovou metódou dochádza k odstráneniu blokov v krčnej chrbtici. Masáž ti pomáhala ale neriešila trvalú nápravu krčných stavcov, preto bola úľava len dočasná.
Nájdi si vo svojom okolí dobrého terapeuta Dornovej metódy a vyskúšaj. Je to bezpečná a jemná metóda.
Helik3
22.08.12,03:16
tiež si myslím, že všetko je spôsobené chrbticou, keď sa o ňu poriadne nestaráme, vie nám narobiť poriadne problémy !
ale nájsť dobrého maséra je tiež kumšt. najradšej by som k niekomu doma a nie v kúpeľoch, či v zdravotníckych zariadeniach. ale keby bol dobrý, tak nedbám.
ja som bola na masáži raz a všetko ma bolelo, alebo strašne šteklilo. masíroval ma takmer hodinu, ale stále sa našla nejaká kostička, ktorá pukala - bol zhrozený a tak pritvrdil :eek:
ale asi vedel čo robí, budem sa musieť odhodlať a naozaj už niekam ísť (viete poradiť niekoho v okolí PD? s.s. ďakujem)
tiež by som zobrala aj mamku, pretože má teraz rôzne zdravot. problémy, každú chvíľu sa niečo pridruží, ale doktori len pridávajú nové a nové lieky, ktorými sa nič nerieši, len utlmí...
BXLmiami
22.08.12,03:38
Prepáč ale naprávať krčnú chrbticu akoukoľvek metodou by som si nedala nikdy a nikomu.A ano,masér je na bolesti chrbtice lepší ako lekár,všade vo svete je lekár podstatne drahší ako masér,takže ľudia využívaju maserov a je to OK.U nás je to naopak,ale samotné tbl nepomôžu.Ciže masáž,a k tomu Pilates,alebo joga,alebo kalenetika-rozhodne nie rýchle cvičenia a otrasy-a tiež strava a pitný režim.To je cesta ako sa zbaviť bolestí hlavy.
Tweety
22.08.12,05:08
Som tu zas so svojou migrénou. Odkedy "môj "masér odišiel masírovať Sagana /teda uznajte že asi bol ozaj dobrý/, tak migréna bola späť.Skúšala som viacerých masérov, ale nebolo to ono. Niekto mi nepomohol vôbec, iný bol veľmi drahý ,další si veľa dovoľoval....atď.
Pred 4 mesiacmi som zmenila životosprávu. Piť len vodu - veľa vody, cvičiť,jesť rôzne vločky, veľa zeleniny, žiadne sladké, vyprážané ...veď to poznáte aspoň teoreticky. Za ten čas ma hlava nebolela. Neviem, čo konkrétne to spôsobilo, či strava, alebo cvičenie. Po dvoch mesiacoch sa mi prihodila taká nepríjemná rodinná udalosť a ja som nemala chuť ani na cvičenie ani na sledovanie toho čo jem. Migréna bola späť. Mne ibalgin ani 600vka nezaberá, tak som sa napchávala dvakrát denne liekom na migrénu. Je to hrozné zobudiť sa v noci na bolesť a potom aj dve hodiny nespať, kým liek zaberie. Pred pár dňami som si povedala, že to tak nejde ďalej. A keďže som nevedela čo mi predtým vlastne pomohlo, tak som si povedala, že skúsim postupne. Keď prišla opäť bolesť, napila som sa vody. O chvíľu zas...a bolesť sa nezväčšovala, tak sa to dalo bez tabletky vydržať. Pila som stale aj ďalej. Vlastne len dodržiavam pitný režim. A bolesť už pár dní nie je. Tak to by bolo fajn, keby stačilo toto. Uvidím ďalej.
Marianna, viem, o čom píšeš, táto akože kamarátka je mojou kamarátkou už dosť dlho. Nijaké lieky mi na záchvat nepomáhali. Až asi pred dvoma rokmi mi kamoška doniesla na skúšku kvapky, ktoré ona užíva na migrénu. A odvtedy na nich nedám dopustiť. Aj silný záchvat do 15-20 minút odíde, a je ich podstatne menej. Už som tu niekde písala ich názov. Sú na predpis.
mariana11
22.08.12,05:11
Bola som pri viecerých neurológoch, ale žiadny sa ma nespýtal či dodržujem pitný režim a ani neodporučil masáž alebo nejaké cvičenie. Akurát mi predpísali recept.
mariana11
22.08.12,05:14
Marianna, viem, o čom píšeš, táto akože kamarátka je mojou kamarátkou už dosť dlho. Nijaké lieky mi na záchvat nepomáhali. Až asi pred dvoma rokmi mi kamoška doniesla na skúšku kvapky, ktoré ona užíva na migrénu. A odvtedy na nich nedám dopustiť. Aj silný záchvat do 15-20 minút odíde, a je ich podstatne menej. Už som tu niekde písala ich názov. Sú na predpis.

Áno viem aké kvapky myslíš, čítala som tvoj príspevok v inej téme. Ale mne nepomohli.
Tweety
22.08.12,05:17
Bola som pri viecerých neurológoch, ale žiadny sa ma nespýtal či dodržujem pitný režim a ani neodporučil masáž alebo nejaké cvičenie. Akurát mi predpísali recept.
Bola som u neurológa len raz, predpísal mi liek, ktorý musela schváliť komisia, ale bol mi nanič. Pitný režim je veľmi dôležitý a krčná chrbtica, raz som ju mala zaseknutú, až tak, že som sa otáčala celým telom a nemohla som sa ani zohnúť..., naprával mi ju jeden lekár traumatológ, super popraskalo, pomohlo, potom som chodila na injekcie, masáž, ale najviac mi pomohol parafín.
Tweety
22.08.12,05:18
Áno viem aké kvapky myslíš, čítala som tvoj príspevok v inej téme. Ale mne nepomohli.
Možno si si dala málo, ja pri náznaku dávam 19-20 kvapiek, ak je už silný, aj viac. Skús šumitkový Pana....Rapid, alebo ultra rapid.
mariana11
22.08.12,05:51
Možno si si dala málo, ja pri náznaku dávam 19-20 kvapiek, ak je už silný, aj viac. Skús šumitkový Pana....Rapid, alebo ultra rapid.

Keď ja by som najradšej bola bez tabletiek. Mala som lieky, ktoré mi zaberali rýchlo do 20 min. Ale za 6 tabletiek som doplácala 500Sk . Potrebovala som aj 2 balenia na mesiac. Tak som prešla na lacnejšie. Ale ja dúfam, že mi pitný režim pomôže. A keď nie, tak skúsim aj cvičenie atď. Chcem byť zas bez tabletiek.
Tweety
22.08.12,05:53
Keď ja by som najradšej bola bez tabletiek. Mala som lieky, ktoré mi zaberali rýchlo do 20 min. Ale za 6 tabletiek som doplácala 500Sk . Potrebovala som aj 2 balenia na mesiac. Tak som prešla na lacnejšie. Ale ja dúfam, že mi pitný režim pomôže. A keď nie, tak skúsim aj cvičenie atď. Chcem byť zas bez tabletiek.
Marianka súhlasím, dôležité je žiť bez stresu, pravidelná strava, neprejedať sa, pohyb na čerstvom vzduchu už spomínaný pitný režim.
Jurivo
22.08.12,07:41
Okrem masáže sa dá pomôcť aj tradičnou čínskou medicínou.

Z pohľadu tradičnej čínskej medicíny sa migréna spúšťa u žien niekedy na začiatku menštruačného cyklu. Jej spúšťačom môžu byť teda aj hormóny, ale aj stres, počasie a potraviny. Môže byť žlčníkového pôvodu (tučné jedlo, prepaľované tuky a všetko čo dráždi žlčník),žalúdočného (ťažké jedlo, prejedanie...), a obličkového pôvodu kde príčinou býva chlad.

Pomáhajú tiež tučné ryby lebo obsahujú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré majú protizápalový vplyv.
S prírodných prostriedkov môže pomôcť zázvor (pri nevoľnosti a zvracaniu). Bolesť hlavy môže tíšiť nálev z jedného dielu levandule a 2 dielov medovky,20g vňate medovky a yzopu, 30g koreňa púpavy,10g vňate železníka lekárskeho, zemežlče a kozlíka lekárskeho. Zmes rozdeliť na 15 dielov a 1 diel dať do 1l studenej vody. 5 min. variť, nechať vylúhovať do vychladnutia a scediť.
Je veľa druhov homeopatík podľa lokalizácie a druhu bolesti.
srska
22.08.12,07:51
Marianka súhlasím, dôležité je žiť bez stresu, pravidelná strava, neprejedať sa, pohyb na čerstvom vzduchu už spomínaný pitný režim.prípadne si kúpiť a používať drbátko hlavy - antimigrén:)
Tweety
22.08.12,07:56
prípadne si kúpiť a používať drbátko hlavy - antimigrén:)
To som už vari niekde videla, len neviem, či to fungíruje.
srska
22.08.12,08:02
To som už vari niekde videla, len neviem, či to fungíruje.fungíruje hlavne keď ti hlavu drbká niekto druhý.:D
Tweety
22.08.12,08:12
fungíruje hlavne keď ti hlavu drbká niekto druhý.:D
Myslíš nepretržite a hlavne somariny? No práveže z toho migréna vzniká.:--- Ale také malé drbkanie polovičným, to by šlo.
srska
22.08.12,08:15
Myslíš nepretržite a hlavne somariny? No práveže z toho migréna vzniká.:--- Ale také malé drbkanie polovičným, to by šlo.myslím to úplne vážne - funguje to lepšie keď ti s tým masíruje hlávku napr. partner
Tweety
22.08.12,08:16
myslím to úplne vážne - funguje to lepšie keď ti s tým masíruje hlávku napr. partner
Vyskúšal si to na vlastnej hlave? AK hej, možno to kúpim. Len neviem, kde som to už videla.
srska
22.08.12,08:17
myslím to úplne vážne - funguje to lepšie keď ti s tým masíruje hlávku napr. partnerniektoré kamošky poraďáčok to volajú - orgazmator:D
srska
22.08.12,08:19
Vyskúšal si to na vlastnej hlave? AK hej, možno to kúpim. Len neviem, kde som to už videla.šak foto je moje
tweety, keď napíšem, že to funguje - tak funguje. ja na porade neklamem a nezavádzam.

ja som to kúpil v júli na jarmoku v snv
Tweety
22.08.12,08:20
šak foto je moje
tweety, keď napíšem, že to funguje - tak funguje. ja na porade neklamem a nezavádzam.
Šak ani nevravím, vyskúšam ak kúpim.
Tweety
22.08.12,08:21
niektoré kamošky poraďáčok to volajú - orgazmator:D
Źeby až taký účinok mal? Nebolo by zlé?:---
srska
22.08.12,08:22
Źeby až taký účinok mal? Nebolo by zlé?:---kúp, vyskúšaj a potom napíš
Tweety
22.08.12,08:23
kúp, vyskúšaj a potom napíš
Šak keď neviem, kde som to videla.
srska
22.08.12,08:24
Šak keď neviem, kde som to videla.ja som kúpil na jarmoku
Dav
22.08.12,08:50
Funguje
Zita5
22.08.12,09:00
Dievčatá píšete, že pitný režim ...moja dcéra 31 ročná máva raz do mesiaca také bolesti hlavy z migrény , že trvajú aj dva dni veru.Tak by som jej strašne chcela pomôcť a neviem .
Jednoducho to musí prejsť .Užíva Ibalgin(už v krajnom prípade) a lieky na migrénu od neurologičky a vypije čiernu kávu ....inak hlava pod vankúšom, tma v izbe a ležať .....lenže nedá sa to celý deň pri dvojročnom dieťatku, keď my sme v práci .Keď prídem domov a zbadám jej ubolenú tvár, tak to je niečo hrozné .Snažím sa ju aspoň vtedy odbremeniť od malého a ide si ľahnúť.
Chcela som tým povedať, že ona skutočne dodržiava pitný režim,nemyslím, že by to bolo v tom .Zaujímavé však je , že počas tehotenstva mala pokoj ,žiadna bolesť hlavy...vtedy migréna ustúpila na 9 mesiacov aj niečo viac ...

Majka aké si to mala kvapky ?
Tweety
22.08.12,09:46
Funguje
Fungíruje tak, že predchádza, alebo pri záchvate dá migréne pá pá?
mariana11
22.08.12,10:14
fungíruje hlavne keď ti hlavu drbká niekto druhý.:D

Tak na mna to vytiahol jeden masér...a nepomohlo. Asi nebol ten správny druhý:)
srska
22.08.12,10:19
Tak na mna to vytiahol jeden masér...a nepomohlo. Asi nebol ten správny druhý:)k masérovi chodíš keď ti ide hlava rozskočiť?
Stefan2005
22.08.12,10:36
...Jednoducho to musí prejsť .Užíva Ibalgin(už v krajnom prípade) a lieky na migrénu od neurologičky a vypije čiernu kávu ....inak hlava pod vankúšom, tma v izbe a ležať .....

možno mimotemy, ale
... moja kolegyňa mávala podobné stavy, trvajúce niekedy 2-3 dni... Roky sa s tým trápila. Až raz niektorý lekár jej doporučil (24 hodinové) sledovanie krvného tlaku - a hľa mala extrémne výkyvy. Začala brať tabletky na úpravu KT, migrény odvtedy nemá...
mariana11
22.08.12,10:41
Dievčatá píšete, že pitný režim ...moja dcéra 31 ročná máva raz do mesiaca také bolesti hlavy z migrény , že trvajú aj dva dni veru.Tak by som jej strašne chcela pomôcť a neviem .
Jednoducho to musí prejsť .Užíva Ibalgin(už v krajnom prípade) a lieky na migrénu od neurologičky a vypije čiernu kávu ....inak hlava pod vankúšom, tma v izbe a ležať .....lenže nedá sa to celý deň pri dvojročnom dieťatku, keď my sme v práci .Keď prídem domov a zbadám jej ubolenú tvár, tak to je niečo hrozné .Snažím sa ju aspoň vtedy odbremeniť od malého a ide si ľahnúť.
Chcela som tým povedať, že ona skutočne dodržiava pitný režim,nemyslím, že by to bolo v tom .Zaujímavé však je , že počas tehotenstva mala pokoj ,žiadna bolesť hlavy...vtedy migréna ustúpila na 9 mesiacov aj niečo viac ...



Mne zatiaľ pomáha to pitie...som štvrtý deň bez bolesti. Len dúfam, že to tak ostane aj naďalej. A to som pred tým brala dvakrát denne lieky na migrénu. Každému asi pomôže niečo iné. U tvojej dcéry to vyzerá , že by to mohlo mať súvis s hormónmi. Keď to je raz za mesiac, nesledovala , či to nieje stále v jednom období? Napríklad pred menštruáciou? Keby mňa bolela hlava len raz mesačne, tak by som bola celkom "rada". Liek na bolesť hlavy sa má brať hneď na začiatku. Nečakať , či to náhodou neprejde, tak ako som niekedy čakala ja. Mne dobre zaberal liek Maxalt. Ale nie tabletkový, ale taký čo sa dáva pod jazyk. Rýchle účinkuje. Je drahý, ale keďže jej stačí raz mesačne, tak to nie je také hrozné. Mne je pri bolesti lepšie, keď si dám studený obklad na hlavu.

Ináč pred pár dňami som čítala aj toto:

Pri zaciatku migreny som vypil 2 poldeci karpatskeho brandy, dal som si nohy do studenej vody a teply obklad na zatylok. Obklady som mal asi 15 - 20 minut. Potom som sa trocha najedol a vypil som este asi 1 alebo 2 poldeci toho karpatskeho brandy. Malo by to fungovat vseobecne s hocijakym tvrdym alkoholom. Bez brzdy.

Aura presla, bolest nezacala, pospal som si a teraz som ako novy. PARADA aj ked recept troska podivny. Od dneska chodim s ploskackou brandy


http://www.zdravie.sk/sz/510/t1212536/p1/migrena.html
mariana11
22.08.12,10:46
k masérovi chodíš keď ti ide hlava rozskočiť?

Pár mesiacom nechodím, lebo masér je preč a náhradu som za neho nenašla. Keďze mna bolievala hlava nepretžite aj 10 dní, tak pri prvej bolesti som isla na masáž a mala som pokoj. Niekedy 2 týždne, niekedy mesiac, ale aj 2 mesiace...
Tweety
22.08.12,10:50
Pár mesiacom nechodím, lebo masér je preč a náhradu som za neho nenašla. Keďze mna bolievala hlava nepretžite aj 10 dní, tak pri prvej bolesti som isla na masáž a mala som pokoj. Niekedy 2 týždne, niekedy mesiac, ale aj 2 mesiace...
Migréna a bolesť hlavy sú dve rozličné bolesti. Migréna netrvá 10 dní. Mala by si zájsť na odborné vyšetrenia.
mariana11
22.08.12,10:50
možno mimotemy, ale
... moja kolegyňa mávala podobné stavy, trvajúce niekedy 2-3 dni... Roky sa s tým trápila. Až raz niektorý lekár jej doporučil (24 hodinové) sledovanie krvného tlaku - a hľa mala extrémne výkyvy. Začala brať tabletky na úpravu KT, migrény odvtedy nemá...

Bolesť hlavy spôsobuje naozaj spústa vecí. Je dobre keď sa objaví príčina,alebo len účinná pomoc.
Zita5
22.08.12,10:59
možno mimotemy, ale
... moja kolegyňa mávala podobné stavy, trvajúce niekedy 2-3 dni... Roky sa s tým trápila. Až raz niektorý lekár jej doporučil (24 hodinové) sledovanie krvného tlaku - a hľa mala extrémne výkyvy. Začala brať tabletky na úpravu KT, migrény odvtedy nemá...

Veru holter by sa zišiel aj dcére, lebo ona trpí nízkym tlakom ....len prečo to nenapadne doktora, prečo by mal o to žiadať pacient ....
mariana11
22.08.12,11:00
Migréna a bolesť hlavy sú dve rozličné bolesti. Migréna netrvá 10 dní. Mala by si zájsť na odborné vyšetrenia.

Ja som si to tieź myslela, lebo väčšinou sa píše ,že tak dlho netrvá. Ale keďze mi lieky od bolesti nepomáhali len na migrénu... A niekde som zas čítala že lieky na migrénu nepomáhajú na obyčajnú bolesť. Nemám auru, ale často mi je pri tom zle a niekedy aj zvraciam. Veď to sa aní nedá akosi odborne vyšetriť, či je to migréna. Lekár pokiaľ viem , stanoví diagnozu len na základe mojej výpovede. A ja mám stanovenú migrenu bez aury. Bola som na rôznych vyšetreniach. CT, krčné očné, štítna žlaza a co ja viem este co.
Tweety
22.08.12,11:02
Ja som si to tieź myslela, lebo väčšinou sa píše ,že tak dlho netrvá. Ale keďze mi lieky od bolesti nepomáhali len na migrénu... A niekde som zas čítala že lieky na migrénu nepomáhajú na obyčajnú bolesť. Nemám auru, ale často mi je pri tom zle a niekedy aj zvraciam. Veď to sa aní nedá akosi odborne vyšetriť, či je to migréna. Lekár pokiaľ viem , stanoví diagnozu len na základe mojej výpovede. A ja mám stanovenú migrenu bez aury. Bola som na rôznych vyšetreniach. CT, krčné očné, štítna žlaza a co ja viem este co.
Ak zvraciaš, je to migréna, ale aj nemusí. Možno je to len bolesť hlavy napr. od žalúdka. Predzvesťou môže, ale aj nemusí byť aura. Ja mávam aj tak, aj tak. 10 dní, to by som asi vyskočila z kože. Veď to rozšírovanie a zúžovanie ciev sa dá vydržať max. 1 deň. Mávam tak najviac 2 dni.
mariana11
22.08.12,11:16
Ak zvraciaš, je to migréna, ale aj nemusí. Možno je to len bolesť hlavy napr. od žalúdka. Predzvesťou môže, ale aj nemusí byť aura. Ja mávam aj tak, aj tak. 10 dní, to by som asi vyskočila z kože. Veď to rozšírovanie a zúžovanie ciev sa dá vydržať max. 1 deň. Mávam tak najviac 2 dni.

Mne je vlastne jedno či to je migréna, alebo iná bolesť, hlavne aby nebola....
Tweety
22.08.12,11:17
Mne je vlastne jedno či to je migréna, alebo iná bolesť, hlavne aby nebola....
Tak skús ešte s lekármi popátrať po príčine. A never, nie je to jedno.
mariana11
22.08.12,11:19
Tak skús ešte s lekármi popátrať po príčine. A never, nie je to jedno.

Ako to myslíš , že to nie je jedno?
Tweety
22.08.12,11:23
Ako to myslíš , že to nie je jedno?
Pretože pri migéne bolí celý človek, a pri bolesti hlavy len hlava.
Katy a R
22.08.12,11:33
Mne je vlastne jedno či to je migréna, alebo iná bolesť, hlavne aby nebola....
.. možno aj u mňa niečo podobné .. myslím si, že to má súvis s chrbticou (hlavne krčnou ) .
Boli už také obdobia, že som bola úplne hotová z bolesti hlavy, zúrivá - nevedela som ani normálne komunikovať ... samozrejme lieky (neurológ). Možno z najhoršieho mi pomohol rehabilitačný lekár - "napráva" aj chrbtice + nejaké procedúry (laser, magnet .. parafín tiež pomohol - len mi je z neho "ťažko" tak som vynechala).
Ale aj teraz zase neviem otočiť hlavu doľava a hore:mee: (keď prechádzam cez cestu, tak sa otočím pekne elegantne celá:D)
.. ešte doplním, že aj mne pomáha piť čistú vodu - aspoň trošku ..
lujza.j
22.08.12,11:44
Ak zvraciaš, je to migréna, ale aj nemusí. Možno je to len bolesť hlavy napr. od žalúdka. Predzvesťou môže, ale aj nemusí byť aura. Ja mávam aj tak, aj tak. 10 dní, to by som asi vyskočila z kože. Veď to rozšírovanie a zúžovanie ciev sa dá vydržať max. 1 deň. Mávam tak najviac 2 dni.
hlava ma bolieva....asi ako každého, ale len občas napriek tomu že mám problém s platnička na krčnej chrbtici.....nie každá bolesť hlavy je migréna....
ja som mala migrénu iba raz a v živote nato nezabudnem....odvtedy mám pirule na migrénu.....išli sme dovolenky z Hr lieky v boxe na aute...box tak narvaný, že keby sme ho otvorili už ho nezavreme.....prišla som domov bez liekov, ani neviem ako...zastavili sme ja som utekala prvá domov aby som si mohla ísť jedno akú od bolesti.....
myslela som že ich v aute domov pozabíjam...vadilo mi všetko svetlo, hudba, dcérina mentolová žuvačka, všetko bolo okrem vracania......
myslím, že migréna má nejaké fázy....
lujza.j
22.08.12,11:46
Jurivo
22.08.12,13:22
.. možno aj u mňa niečo podobné .. myslím si, že to má súvis s chrbticou (hlavne krčnou ) .
Boli už také obdobia, že som bola úplne hotová z bolesti hlavy, zúrivá - nevedela som ani normálne komunikovať ... samozrejme lieky (neurológ). Možno z najhoršieho mi pomohol rehabilitačný lekár - "napráva" aj chrbtice + nejaké procedúry (laser, magnet .. parafín tiež pomohol - len mi je z neho "ťažko" tak som vynechala).
Ale aj teraz zase neviem otočiť hlavu doľava a hore:mee: (keď prechádzam cez cestu, tak sa otočím pekne elegantne celá:D)
.. ešte doplním, že aj mne pomáha piť čistú vodu - aspoň trošku ..

Bolesť pri otáčaní hlavy hore a dozadu signalizuje spazmus 2 krčných svalov -posteriornych cervikálnych (m.semispinalis capitis a semispinalis cervicis).
Bolesť ide zvyčajne po obvode hlavy pričom najintenzívnejšia býva na spánkoch a na čele nad okom - akoby ste mali hlavu vo zveráku. Býva aj citlivosť v oblasti temena a krku.
Pomôže masáž a ošetrenie spúšťových bodov a následné natiahnutie svalov.
akeber
23.08.12,04:21
Je tu dosť príspevkov ohľadom migrény a preto by som chcela opísať moje trápenie s migrénou. Bolesti som mala možno 15-20 rokov. Spočiatku to bolo par krát za rok,ale postupne sa to opakovalo stále častejšie. Ked už to bolo niekoľkokrát do mesiaca ,tak som sa rozhodla ísť za neurologom. Absolvovala som nejaké vyšetrenia:rtg,CT ,bola som aj u krčného...a záver bol migrena bez aury. Dostala som lieky MAXALT. Musím povedať, že mi zaberali veľmi dobre. Ale aj napriek tomu sa moje bolesti začali opakovať stále častejšie. Začala som mať aj závrate a nevoľnosť čo som doposiaľ nepoznala.Hlava ma bolela niekoľko dní v kuse.Väčšinou som sa už zobúdzala s bolesťou.A tie tabletky mi nestačili,pretože som mala 1balenie na mesiac/ 6 tabletiek/.Tak som opäť išla za neurologičkou.S tými závraťami ma poslala ku krčnej na vyšetrenie,či nemám problém s rovnováhou.Tam to bolo v poriadku a záver:Dostala som k tabletkam ďalšie. Lenže to nebolo riešenie.Hlava bolela stale častejšie a mala som pocit, že neustále, keďže to bolo aj 7 dní v kuse. Mimochodom môj spušťač bolesti bol dym alebo rozne pachy/niektore parfémy/.Doma som už ja nikdy nesmažila,lebo to znamenalo okamžitú bolesť hlavy. A tak som sa rozhodla že sa pokúsim vyliečiť sama/to bolo už zo zúfalstva/.Našla som nejake bylinky v knihe Zdravie z božej lekarne.Pila som čaj asi 3x denne po pol litra.A čujuj sa svete,hlava ma po 2dnoch prestala bolieť.Samozrejme že som sa s tým začala každému chváliť. Ale sesternici to nedalo a začala sa vypytovať či som ešte niečo nezmenila. Po troch týždňoch som čaj prestala piť a bolesť sa nevracala. Sesternica stale nedala pokoj a vyzvedala sa. A nakoniec som si spomenula. Je to náhoda,ale presne v ten deň, ako som začala piť čaj z byliniek, som bola prvýkrát v živote na masáž chrbta/ a nebolo to koli bolesti hlavy,proste som si to len chcela vyskúšať/.Chodila som tam zo začiatku raz týždenne.Takže som usúdila ,že tým zázrakom neboli bylinky ale masáž. Na masáže chodím od októbra minulého roka a odvtedy mám pokoj. A viem na 100% že je to z masáži,pretože keď tam nejdem každé 2 týždne,tak bolesť hlavy je tu zas. Bola som asi pred rokom u liečiteľa a keď som mu povedala čo ma trápi,povedal mi že ja to mám z krčnej chrbtice. Keby som sa už vtedy na to zamerala,tak asi na tú masáž pojdem oveľa skôr.Pretože na nete som sa dočítala aj o bolestiach z krčnej chrbtice a stuhnutých svalov.Neviem prečo mi lekárka nenavrhla skúsiť masaž.Veď musí vedieť že migrénu spôsobujú aj stuhnuté svaly. Ale som rada ,že som príčinu svojho trápenia našla.A keby tento môj príspevok pohohol ešte niekomu,tak budem veľmi rada.

Bola som v kúpeľoch Turčianskych Tepliciach 22 dní pred 2 r, Bola som na rôznych kúrach a masážach aj ja môžem potvrdiť že potom dlhodobo som nemala migrény ani bolesti chrbtice , dokonca mi prestali v noci tŕpnuť ruky . Ale zas je to späť :mee: . Masáže cvičenie zmôžu veľmi veľa . Škoda len že si na to nevieme nájsť čas a potom trpíme bolesťami . Všetko sa nám v živote zdá dôležitejšie ako vlastné zdravie .
Helik3
23.08.12,04:28
len nie do roboty :)
mariana11
23.08.12,11:29
Pretože pri migéne bolí celý človek, a pri bolesti hlavy len hlava.

Ja nemôžem na 100% tvrdiť, že moja bolesť je migréna. Stanovili mi ju neurológovia. Bola som u viacerých. Keďže sa nevieme vcítiť do pocitov iného, a ani sa bolesť nedá nejako zmerať, tak neviem posúdiť ako to cítia iní. Ja keď som niekedy nemala tabletku a bolela ma hlava, tak som myslela, že si ju otrieskam o stenu. U nás v rodine bolesťou hlavy trpela babka, mama a aj sestra. Pamätám sa ako mama často trpela a zvracala. Ale po prechode ju to prešlo.

Tu je úryvok z jednej dobrej stránky http://www.edusan.sk/pacient/choroby/migrena/bolesti_hlavy.htm

Čo môže spôsobiť migrénu? Vyvolávajúce faktory: stres, alebo nedostatok stresu, emócie, fyzická námaha, zmena počasia – tlaku vzduchu, jedlo s glutamátom sodným alebo tyramínom, niektoré jedlá (čokolády, citrusy, syry), alkohol (najmä červené víno), niektoré vône a zápachy, vyčerpanosť, zmeny spánkového rytmu, blikajúce svetlo, hormonálne faktory - menštruácia) a ďalšie spúšťacie faktory.

V mojom prípade sú spúšťačmi červené víno a vône a pachy - ale nie všetky. Sama som mala niektoré parfemy, ktoré som musela darovať, alebo vyhodiť... Stači, že prejde niekto okolo mňa s vôňou, ktorá mi vadí a v hlave to hneď pocítim. Tak sa rýchle musím vzdialiť aby som to necítila. Manžel mi vravel voľakedy, teraz už nie, že to nie je normálne, že si to len nahováram a že je to spôsobené psychicky. Tak neviem, má ešte niekto také problémy s vôňami? Samozrejme že nie všetkými. Asi nejaká určitá látka v parfeme mi spôsobuje problémy. Keby som zostala v blízkosti tej vône, tak mi príde až zle na zvracanie a začne bolieť hlava. Ale od kedy som to zistila, tak sa tomu vyhýbam.

Neviem určite, ale myslím si , že ak by bolesť bola iná, nie migréna, tak by ma asi nebolela z týchto spúšťačov hlava.