pivko
05.06.08,22:45
Musel som reagovať.:(
Pan Mihál má úplnu pravdu, pri dnešnom kurze 4,30 za HRK by bolo asi zbytočné tam potraviny vláčiť.:---
Ľudia ! uvedomte si že slovo DOVOLENKA je od slova DOVOLIŤ SI !!!;)
keď na to nemám tak tam neidem .:mad:
A to že sa proti opatreniu o konzervách sa tak postavili Češi -tak to svedčí o ich paštekovej kultúre !!! :mad:stačí zájsť na pláž v Tučepi a je to vidieť,/ešte aj pašteky a detske plienky plávu vo vode/:mad:
Na druhej strane stačí navštíviť nočny klub v Makarskej a hľa...samá slovenčina.:D:D:D
Tak že prajem každému kto chce trento rok stráviť D O V O L E N K U v Chorvátsku nech si to užijete , lebo ja si to užijem prebalovanim Jakubka.:rolleyes:
PS: Nikdy viac pašteky!:eek:
Jozef Mihál
05.06.08,21:39
Tak tak, ešte pár dní, a budeme si to podaktorí užívať, a zdá sa že práve v spomínanom Tučepi.
VladoaKatka
06.06.08,02:57
pivko - asi to trápi aj Teba, keď tému si založil 2-krát?

Za 3 dni celá táto záležitosť zapadne prachom, kto chce ísť na dovolenku tak ten ide, kto chce komfort tak ho má, kto bude chcieť mať naložené auto s potravinami a na pláži vyťahovať slovenský chlieb a natierať slovenskou paštékou tak to bude natierať a doma sa bude chváliť, že moja rodina bola v Chorvátsku na dovolenke ale o tom, že na akej dovolenke, či to stálo za to a či bola vôbec DOVOLENKA ... už radšej pomlčí. Dovolenku ale ozajstnú mimo bydliska by mal absolvovať aspoň raz za rok každý pracujúci človek.

Pre mňa osobne, dovolenka je : vyplnúť, nabudnúť na každodenné problémy s prácou, na povinnosti okolo firmy, na termíny, zákony, ale aj politikov (bohužial aj toto sa týka každého z nás) a rovnako na povinnosti so stravovaním rodiny. Keď chcem ísť na dovolenku tak, nech je aspoň tie 2 týždne o mňa postarané, nech mám pokoj od toho každodenného otravného problému: čo budeme zajtra variť? musím ešte upratať, vyprať a nakúpiť.
Verte tomu, že sa to dá - nebrať notebouk, vyplnúť mobil (len občas skontrolovať správy), prečítať nejakú dobrú knihu, lúštiť krížovky ,venovať sa partnerovi, deťom, naplno si užívať slnko, more a hlavne dobre sa vyspať. Mne sa takýto relax žiada každý rok 2x, z jednej dovolenky sa vrátim a po 1-2 mesiacoch už špekulujem, kedy a kde si odýchneme druhýkrát. Naozaj si spomenieme na prácu až keď už zisťujeme, kedy je odlet domov, kedy prídeme a či ešte budeme mať pár dní voľna aj doma, aby sme so šokovou terápiou nemuseli začínať hneď na druhý deň.
pivko
06.06.08,04:23
pivko - asi to trápi aj Teba, keď tému si založil 2-krát?

Za 3 dni celá táto záležitosť zapadne prachom, kto chce ísť na dovolenku tak ten ide, kto chce komfort tak ho má, kto bude chcieť mať naložené auto s potravinami a na pláži vyťahovať slovenský chlieb a natierať slovenskou paštékou tak to bude natierať a doma sa bude chváliť, že moja rodina bola v Chorvátsku na dovolenke ale o tom, že na akej dovolenke, či to stálo za to a či bola vôbec DOVOLENKA ... už radšej pomlčí. Dovolenku ale ozajstnú mimo bydliska by mal absolvovať aspoň raz za rok každý pracujúci človek.

Pre mňa osobne, dovolenka je : vyplnúť, nabudnúť na každodenné problémy s prácou, na povinnosti okolo firmy, na termíny, zákony, ale aj politikov (bohužial aj toto sa týka každého z nás) a rovnako na povinnosti so stravovaním rodiny. Keď chcem ísť na dovolenku tak, nech je aspoň tie 2 týždne o mňa postarané, nech mám pokoj od toho každodenného otravného problému: čo budeme zajtra variť? musím ešte upratať, vyprať a nakúpiť.
Verte tomu, že sa to dá - nebrať notebouk, vyplnúť mobil (len občas skontrolovať správy), prečítať nejakú dobrú knihu, lúštiť krížovky ,venovať sa partnerovi, deťom, naplno si užívať slnko, more a hlavne dobre sa vyspať. Mne sa takýto relax žiada každý rok 2x, z jednej dovolenky sa vrátim a po 1-2 mesiacoch už špekulujem, kedy a kde si odýchneme druhýkrát. Naozaj si spomenieme na prácu až keď už zisťujeme, kedy je odlet domov, kedy prídeme a či ešte budeme mať pár dní voľna aj doma, aby sme so šokovou terápiou nemuseli začínať hneď na druhý deň.
Neviem prečo je tam téma 2x .asi som 2x klikol.
Prosím admina nech jednu vymaže.
Ďakujem
Jara
06.06.08,05:45
Ráno bolo v správach, že to nariadenie "paštekové" bude zrušené...
trisestri
06.06.08,08:50
presne tak slovo dovolenka je od slova dovolit si,podla mna spoznavat nielen cudzie krajiny,kulturu,ale aj gastronomiu,napoje,stolovanie atd-kto na to nema može spoznavat krasy vlastnej krajiny a su miesta aj na Slovensku a v Čechach kde je pekne a prijemne,nemusia to byt ani drahe Tatry a kupele
Leila2006
06.06.08,09:02
Neodsudzujem nikoho, ani toho, čo vlečie plný kufor žrádla. Každý si zariadi dovolenku, ako mu to vyhovuje. Plno ľudí chodí k moru, hlavne do Chorvátska zo zdravotných dôvodov, hlavne kvôli deťom, a v minulosti to skutočne vyšlo podstatne lacnejšie, ak si človek niečo priniesol z SK, nenahovárajme si, že to tak nebolo. A práve kvôli možnosti priviesť si stravu z domu si mnohí mohli dovoliť aspoň takúto dovolenku.
leti
06.06.08,09:16
presne tak slovo dovolenka je od slova dovolit si,podla mna spoznavat nielen cudzie krajiny,kulturu,ale aj gastronomiu,napoje,stolovanie atd-kto na to nema može spoznavat krasy vlastnej krajiny a su miesta aj na Slovensku a v Čechach kde je pekne a prijemne,nemusia to byt ani drahe Tatry a kupele
A prečo by si niekto nemohol vziať nejaké jedlo.Je to hanba, keď nemá na dovolenku v hotely,alebo má menšie deti a domáca strava im vyhovuje viac?Alebo má sedieť doma, lebo je ,,obyčajný človek",ale aj tak chce dopriať rodine dovolenku?Taký človek kašle na gastronómiu a stolovanie a reči o slovenských paštekároch smrdia snobstvom.
trisestri
06.06.08,10:03
A prečo by si niekto nemohol vziať nejaké jedlo.Je to hanba, keď nemá na dovolenku v hotely,alebo má menšie deti a domáca strava im vyhovuje viac?Alebo má sedieť doma, lebo je ,,obyčajný človek",ale aj tak chce dopriať rodine dovolenku?Taký človek kašle na gastronómiu a stolovanie a reči o slovenských paštekároch smrdia snobstvom.

no je to každeho osobna vec,vyslovil som svoj nazor,do snoba mam daleko,skor považujem za snobstvo ist niekam len kvoli tomu aby som sa mohol pochvalit že som bol pri mori,aj ked na to nemam ,pokial viem tak iba Slovaci a Česi maju s tym nariadenim problem ,neviem prečo je hambou cez dovolenku spoznavat vlastnu krajinu,no ved mimo mora mame takmer všetko zaujimave pre turistiku a dovolenku,nemam peniaze nazvyš a že nejdem na zahraničnu dovolenku,tak som obyčajny človek,ale doprial by som každemu kto poctivo pracuje a podnika dovolenku podla vlastných predstav minimalne dvakrat ročne po 14 dni z rodinou so všetkym čo k tomu patri,je smutne že ešte nie sme na takej urovni,no to je o inom.
leti
06.06.08,10:30
Sú plné fóra rečí o ,,žrádle"a paštékach ,ale nevyjadruje sa väčšinou väčšina,ktorej sa to týka,ale menšina,ktorej to môže byť jedno.A ani Slovensko nieje najlacnejšie.Radšej si zisťujem ceny vstupného ak niekam idem.Taký víkend po pamiatkach s rodinou tiež nieje pre každého.
evina
06.06.08,10:50
Myslím, že už ani na Slovensku dávno neplatí, že sa "len" chceme chváliť pobytom na zahraničnej dovolenke.
Dnes je doba a obdobie alergií, ekzémov, astmy a podobných problémov a práve Jadranské more svojím zložením plus okolitou prírodou /borovice/ je perfektným liečiteľom týchto problémov. Mám osobné skúseností a dobré poznatky.... Aj preto veľa ľudí od nás odchádza so svojimi deťmi práve sem, k čomu pozitívne prispieva i vzdialenosť a možnosť ísť autom. Jedni nosia stravu preto, že tým ušetria a deťom predsa doprajú pre zdravie určite prospešný pobyt pri mori, jedni preto, že jednoducho deti reštauračnú a hotelovú stravu nekonzumujú a hranolkami ich nemôžeme kŕmiť stále
a jedni ju zas nenosia a stravujú sa v reštauráciách. Ja v tom nevidím problém, problém vidím skôr v tom ako sme mi schopní hneď skritizovať niekoho druhého, ktorý nekoná podľa našich predstáv...myslím si, že sme stále málo tolerantní.
Chápem aj Chorvátov, ktorí stále majú ekonomické problémy aké majú /je to krajina, v ktorej nedávno zúrila vojna/ a tak niekto vymysel, že tak dostanú do krajiny viac prostriedkov. Nepočítal s tým, že sa budú búriť i vlastní /Tí, ktorí prenajímajú a prišli by o veľkú časť prostriedkov/ i cudzí. Chorváti veľmi milujú a zbožňujú svoje more a majú pocit, že to je to hlavné čo ponúkajú a ostané nie je až tak dôležité...nestihli si až tak všetci všimnúť posun v krajinách EÚ.
Ja tiež miujem Jadran a nedám na neho dopustiť a milujem aj ich gastronómiu a nevymenila by som ich za žiadny Egypt ani niečo podobné- ale to som ja, iný zas rozmýšľa naopak, a preto jedným vyhovuje stravu nosiť a iným nie- netreba sa ostro vyjadrovať voči "paštekovej kultúre"... jednoducho sme ľudia rôzni, s rôznou predstavou, o živote ....ale aj rôznymi prostriedkami k životu ...
Jara
06.06.08,11:11
Celkom súhlasím s takýmto názorom. Ja som bola na dovolenkách v Taliansku, Chorvátsku, Grécku i na Korzike a môžem povedať, že som sa /hlavne keď boli deti menšie/ snažila zohnať taký zájazd, aby tam bola slovenská kuchyňa. Bolo to fajn, nikto nemal žaludočné problémy. Všade sme ochutnali domáce špeciality, či pizzu, či gyross, alebo rybie špeciality ,ale každý si dal toľko koľko sa mu páčilo a čo ho upútalo. Aj premňa je dovolenka od slova dovoliť, tak tam nešetrím, aspoň raz v roku sa snažím nešetriť... Keď boli deti celkom drobné tak sme si vzali apartmán dve rodiny a varili sme každý druhý deň druhá rodinka, takže sme sa ani tak neunavili, aj navzájom sa dohodli vopred na jedálničku a niektoré potraviny sme nabalili do auta a niečo sme kupovali. Hlavne mäso sme si doma do fliaš sterilizovali, aby to nebola dlhá príprava a prílohu sme si urobili. Rýchle a chutné. Večeru sme zase boli vonku tak to boli miestne špeciality. Deti predsa chcú aj nejakú tu buchtu keď vidia aj ovocie či kokos ap. morské lákadla.
VladoaKatka
06.06.08,12:18
A prečo by si niekto nemohol vziať nejaké jedlo.Je to hanba, keď nemá na dovolenku v hotely,alebo má menšie deti a domáca strava im vyhovuje viac?Alebo má sedieť doma, lebo je ,,obyčajný človek",ale aj tak chce dopriať rodine dovolenku?Taký človek kašle na gastronómiu a stolovanie a reči o slovenských paštekároch smrdia snobstvom.
Snažíme sa tu vyjadriť svôj názor. Boli časy kedy sme si nemohli dovoliť ani takú "paštékarsku" dovolenku ale teraz už sme vo veku, keď deti s nami nechodia a naozaj si chceme oddýchnuť, nejde o to či si to môžem alebo nemôžem dovoliť mať dovolenku.
Tiež sme boli aj v Bulharsku aj v Juhoslávii v kempe, keď sme mali malé deti a varila som na variči PB, umývala som riad na umývarke ... aj môj syn bol s rodinou niekoľkokrát na priváte, aj v kempe v Chorvátsku, stravovali sa sami a teraz by už kvôli neveste ani nemohol inak, má potravinovú alergiu a hlavne na škrob. Takýto človek má naozaj problémy sa stravovať, keď nemôže 90% bežne predávaných potravín. Pre takýchto ľudí to neni o šetrení, pre takého je aj na Slovensku dovolenka taká-paštéková, ale k moru sa chodí kvôli "moru"

V inej téme som už písala, že tie opatrenia sú nepochopiteľné, lebo Chorvátsko žije z cestovného ruchu a myslím si, že je to jedno či ten dovolenkár zaplatí cez našu cestovku pobyt aj so stravou alebo priamo na mieste si zoženie ubytovanie a bude sa stravovať individuálne či už v reštaurácii alebo bude nakupovať nejaké potraviny v kiosku. Nebude tam pri konečnej sumarizácií výdavkov na dovolenku jedného alebo druhého až taký rozdiel. Skôr by mali mať záujem, aby prišlo čo najviac dovolenkárov, ale asi inde je problém, najprv by si mali ustrážiť legalizáciu príjmu z ubytovaní na súkromí a ostatného, kde úhradu za poskytnuté služby nikto neeviduje, nekontroluje ako sú poplatky na plážach, za parkovanie, za požičiavanie lehátok, slnečníkov.
Rozalka
06.06.08,18:54
Dovoz potravín do Chorvátska zakážu o pol roka
06.06.2008 20:58 - BRATISLAVA
Slovenskí turisti budú môcť mäsové aj mliečne výrobky do Chorvátska legálne prevážať pravdepodobne od pondelka. Nariadenia o podmienkach dovozu výrobkov živočíšneho pôvodu v osobnej batožine na územie Chorvátskej republiky bude pozastavené na šesť mesiacov.
Rozhodlo o tom dnes Ministerstvo poľnohospodárstva, rybárstva a rozvoja vidieka Chorvátskej republiky na základe konzultácií s predstaviteľmi Európskej komisie. Rozhodnutie vstúpi do platnosti dňom zverejnenia rozhodnutia v Národných novinách (chorvátska obdoba Zbierky zákonov SR) pravdepodobne 9. júna.

Týmto sa pozastavuje zákaz dovozu mäsa, mäsových výrobkov, mlieka a mliečnych výrobkov v osobnej batožine na územie Chorvátska.

Ministerstvo zahraničných vecí SR upozorňuje slovenských turistov, že aj naďalej platí Nariadenie o spôsobe uskutočnenia veterinárnych kontrol a kontrol výrobkov živočíšneho pôvodu pri preprave cez hranicu Chorvátskej republiky.

http://www.aktuality.sk/spravy/domace/dovoz-potravin-do-chorvatska-zakazu-o-pol-roka
Manual
06.06.08,19:08
Rozálka, tak si pekne diskusiu uzatvorila, jeden si môže vziať "šniclu" a druhý patétu...:D
endrju
06.06.08,19:50
Aj keď diskusia o paštétovej kauze v Chorvátsku asi smeruje k záveru, jeden názor si nesmelo dovolím pridať. Lekári nás presviedčajú, že paštéty vzhľadom na "repertoár" surovín používaných pri ich výrobe nemajú veľa spoločného so zdravou výživou. Nikoho nenapadlo to, že Chorváti sa zákazom dovozu paštét v turistickej batožine vlastne chceli postarať aj o zdravšie stravovanie turistov? ;) :D :cool:
Apropó, v Dalmácii (keď sa mi tam podarí dostať na dovolenku) sa nedokážem "dojesť" viacerých miestnych pochúťok, ktoré na Slovensku nemáme veľmi šancu stretnúť ... Ale o tom tu už reč bola. :)
arizona
06.06.08,22:05
Sto ľudí,sto názorov...a každý si háji svoje.Každý má iné predstavy o dovolenke.
Ja sa na dovolenku teším nielen kvôli oddychu, ale hlavne na to, že spoznám aspoň trošku danú krajinu a hlavne jej kuchyňu.
Radšej si objednám ubytovanie s raňajkami a potom sa snažím ísť na nejaký výlet a tam sa naobedovať. Večer zase prechádku po letovisku a nájsť príjemnú reštauráciu s domácimi špecialitkami, najlepšie s výhľadom na more...či so živou hudbou v pozadí,to je romantika a relax:)
Veď Chorvátsko má úžasnú kuchyňu! Rôzne druhy mäsa na grile,zapekanú zeleninu,syry, ryby ... Všetky tie dobroty stoja za vyskúšanie ;):):)
Veď krajinu spoznávame aj podľa jej kuchyne.
bonita
07.06.08,08:54
U nas zial zije aj velka ekonomicka skupina, ktora si dovolenku s detmi moze dovolit len za cenu celorocneho odriekania a sporenia. Napr. taka rozvedena matka s detmi a este s prieduskarmi. Ja nevidim nic zle na tom, ze si chce najst to najlacnejsie ubytovanie, ze si chce priniest so sebou poziven, ktora je tam ovela drahsia a usetrene koruny da radsej detom na zmrzlinu. Chorvtsko je vyborne tym, ze je dosazitelne, ma niekde vyborne ceny ubytovania a ma more. Takze hociktora taka mamicka moze dopriat svojim detom dovolenku pri mori. A myslim, ze take nakupy a stravovanie tam, by jej spravili velky skrt cez rozpocet. Nie je hanba niektorej rodiny, ze si dovezie potraviny do letoviska a oddychne si len scasti. Je to hanba statu, ktory rodinu nepodporuje. Kazdy ide na dovolenku podla svojich predstav a podla svojich moznosti.
Rozalka
07.06.08,09:48
Odložení účinnosti zákazu dovozu masných a mléčných výrobků
7.6.2008
Zákaz dovozu masa, masných výrobků, mléka a mléčných výrobků do Chorvatska, který platí od 1.6.2008, zůstává i nadále v platnosti. Tento zákaz přestane platit až v okamžiku zveřejnění odkladu jeho účinnosti v chorvatském úředním věstníku „Narodne Novine“. Zveřejnění odkladu se očekává v první polovině příštího týdne.

MZV upozorňuje, že poté co bude pozastavena a odložena účinnost tohoto zákazu, bude opět platit omezení dovozu výrobků živočišného původu, které bylo v platnosti do 31.5.2008. Volně bude možné do Chorvatska dovézt maso a výrobky z masa, stejně jako další výrobky živočišného původu (med, vajíčka, vaječné výrobky, mléko, sýry a jiné mléčné výrobky), jen za předpokladu, že jejich celková hmotnost nepřesáhne jeden kilogram na osobu.


Po niekoľkých pobytoch v hoteli uprednostňujeme robinsonský typ dovolenky, preto si aj ja doma pripravím zopár hotových jedál - nie kvôli úspore peňazí, ale úspore času, ktorého na dovolenke je nedostatok. K večeru si potom zájdeme niekam na večeru a vyskúšame nejaké špeciality. Dokonca som tu jednu aj zverejnila http://www.porada.sk/575511-post5.html

PS: paštétky si kupujeme v HR, chutí mi napr. čajna pašteta.
erper
07.06.08,14:49
Na zahraničnej dovolenke som bol s rodinou 3 krát, pričom raz sme mali zaplatenú polpenziu a 2 krát sme mali stravu so sebou. Pri zaplatenej strave sa deti niekoľko krát v tom iba pohrabali a skoro všetko tam nechali, takže po večeri sme sa vybrali na ďalšiu, ktorú si vybrali sami. Keď sme si stavu priniesli zjedli vždy všetko a opätovne sme si išli vychutnať nejaké domáce jedlá. Podľa môjho názoru koľko ľudí toľko chutí. Na dovolenke si v prvom rade treba užiť to čo každému chutí a vyhovuje. Tento rok ideme do HR do dedinky pri Makarskej na súkromie, o tej dedinke som ešte nepočul, preto ju ani nepomínam, odchádzame 14.7. a zoberieme si aj nejaké "paštéky", veď tá vyhláška už je zrušená- 3 deti sú 3 deti. Zážitky s nimi sú však nezabudnuteľné a o tom je tá dovolenka- veď človek nie je len chlebom živý.
Rozalka
07.06.08,15:02
Treba si užiť čas s deťmi, kým sú ochotní ísť s rodičmi na dovolenku. Raz-dva vyrastú a budú mať iné záujmy.
amakov
08.06.08,08:57
Tento rok idem prvý krát do HR 5-členná rodina, aby sme mohli tam byť 2 týždne, dovoliť si ísť na nejaký fakultatívny výlet a aj pozrieť nejaké pamiatky
prenajali sme si domček , spolu s 2 ďalšími rodinami. Tých peňazí nie je nazvyš a samozrejme človek sa snaží ušetriť aj tak, že si prinesie potraviny z domu s tým, že tam si dokúpi ovocie, chlieb..., len to najnutnejšie. Ja to absolutne nepovažujem za nejakú záťaž, že tam musím variť, dá sa to robiť celkom v pohode, ale to si vopred naplánujem už doma čo tam budem variť, čo k tomu potrebujem, urobím si doma jedálniček. A na príprave jedla sa podieľame všetci v čase, keď je najväčšia horúčava, netrvá nám to dlhšie ako 1 hodinu a aj pri tom zažijeme kopec srandy.1-2 dni sme si vyhradili na miestne špeciality. Tak sme boli pred 2 rokmi v ITA. A na reči typu -ak nemám na riadnu dovolenku, tak tam ani nejdem - myslím si, že pojem riadna dovolenka - každý môže chápať inak a ja tú našu dovolenku považujem za riadnu t. j. plnohodnotnú ,a už sa na ňu teším. Hlavna vec, že budeme všetci spolu. A na záver,paštety nejem ani doma, ale ak to má niekto rád, absolutne sa nečudujem.Každý sa predsa zariadi podľa toho, ako mu to pasuje.;)
bonam
11.06.08,15:01
Paštéty nejem ani doma, neviem prečo by som ich mal teperiť do Chorvátska. Vlani som bol cenami v Chorvátsku milo prekvapený cenou melónov, keď v čase nášho odchodu stáli v Tescu 19,90 Sk a v Chorvátskom Interspare 0,99 Kuny. cca 3,7,2007. Takisto maso bol rozdiel cca 10% pliecko, krkovička,stehno. Keď už turista chce variť na dovolenke, treba sa pri nákupe surovín sústrediť na supermarkety mimo letovísk. V chorvátsku doporučujem "lignje na žaru, alebo rybu zubatac(zubáč). Z vín Graševina Kutjevo. Malvazie už mám po krk. je kyslá a poriadne drahá.
Takže DOBRODOŠLI. MNE DOVOLENKU V cHORVáTSKU NEPOKAZí ANI TÁ SKUTOČNOSŤ, KEBY POVOLILI LEN PLAVKY A ZUBNÚ KEFKU.
pivko
11.06.08,18:18
Paštéty nejem ani doma, neviem prečo by som ich mal teperiť do Chorvátska. Vlani som bol cenami v Chorvátsku milo prekvapený cenou melónov, keď v čase nášho odchodu stáli v Tescu 19,90 Sk a v Chorvátskom Interspare 0,99 Kuny. cca 3,7,2007. Takisto maso bol rozdiel cca 10% pliecko, krkovička,stehno. Keď už turista chce variť na dovolenke, treba sa pri nákupe surovín sústrediť na supermarkety mimo letovísk. V chorvátsku doporučujem "lignje na žaru, alebo rybu zubatac(zubáč). Z vín Graševina Kutjevo. Malvazie už mám po krk. je kyslá a poriadne drahá.
Takže DOBRODOŠLI. MNE DOVOLENKU V cHORVáTSKU NEPOKAZí ANI TÁ SKUTOČNOSŤ, KEBY POVOLILI LEN PLAVKY A ZUBNÚ KEFKU.
Ako zakladateľ témy chem povedať že viem že sú rodiny ktoré si vobec nemožu dovoliť dovolenku pri mori , ale mne nešlo ani o tie pašteky, ale o to že ako som už v téme Chorvátsko a novinky pri vycestovaní písal že potraviny pri dnešnom kurze 4,30 Sk/HRK su naozaj v Zadare v obchodoch Kaufland,Intespar , Lidl, LACNEJŠIE!!! ako u nás.
A maju tam určite ešte lepšie pašteky a dobroty ako u nás.:mad:
dad111
12.06.08,05:42
Ako zakladateľ témy chem povedať že viem že sú rodiny ktoré si vobec nemožu dovoliť dovolenku pri mori , ale mne nešlo ani o tie pašteky, ale o to že ako som už v téme Chorvátsko a novinky pri vycestovaní písal že potraviny pri dnešnom kurze 4,30 Sk/HRK su naozaj v Zadare v obchodoch Kaufland,Intespar , Lidl, LACNEJŠIE!!! ako u nás.
A maju tam určite ešte lepšie pašteky a dobroty ako u nás.:mad:
To je Vas nazor, preco ho vnucujete inym? Su napriklad ludia, ktori sa aj tu v inych temach nadraduju nad cinanov a nikdy by u nich nekupili ani handru na zem. Preco potom niekoho nutit aby si kupil maso u ineho ako toho svojho masiara. To len na okraj. Pre mna je zase cudak ten, co na aute vezie bicykel. Naco, ved pozicovni je tam dost. Aj ja napriklad rad varim. Cely rok na to nemam cas. Preco by som si to nemohol dovolit cez dovolenku. Vobec ma nezujima co si o mne kto mysli. Ked to chcem robit tak to robit budem.
Leila2006
12.06.08,05:51
Takže DOBRODOŠLI. MNE DOVOLENKU V cHORVáTSKU NEPOKAZí ANI TÁ SKUTOČNOSŤ, KEBY POVOLILI LEN PLAVKY A ZUBNÚ KEFKU.

100% súhlas
amakov
12.06.08,19:25
Ako zakladateľ témy chem povedať že viem že sú rodiny ktoré si vobec nemožu dovoliť dovolenku pri mori , ale mne nešlo ani o tie pašteky, ale o to že ako som už v téme Chorvátsko a novinky pri vycestovaní písal že potraviny pri dnešnom kurze 4,30 Sk/HRK su naozaj v Zadare v obchodoch Kaufland,Intespar , Lidl, LACNEJŠIE!!! ako u nás.
A maju tam určite ešte lepšie pašteky a dobroty ako u nás.:mad:

Táto téma je dobrá aj na to, že nám odovzdajú skúsennosti tí, ktorí tam už boli na dovolenke. No ak tam idete 1. krát ťažko je rátať s tým, že potraviny budú lacnejšie ako u nás, takže vďaka za každú dobrú radu.
dad111
13.06.08,07:00
Dnes rano som v radiu pocul spravu, ze na stadione INTERu v Blave vystupi akysi spevak. Meno neviem, ani ma nezujima. Vraj si zo sebou privezie okrem ineho plne vybavenu kuchynu s obrovskymi chladnickami, kucharom a vsetkym potrebnym. Chudak, naco k nam ide, ked nema na to, aby si u nas zasiel do restauracie. Zeby u nas aj tie pasteky kupil drahsie, ako u nich doma?
A to sa na neho pride pozriet aspon 50000 ludi. To musi byt silny zazitok pozerat na takeho chudaka.
Pohar
14.07.09,12:05
Ideme autom do Chorvatska, mame hotel a polpenziu.
poradte čo zobrať do auta so sebou - minerálky, jablká..čo také do rezervy?
Poradíte čo dobré podniknúť tam ako obedy?
Ideme do Puly.
mareko
14.07.09,15:11
A na reči typu -ak nemám na riadnu dovolenku, tak tam ani nejdem - myslím si, že pojem riadna dovolenka - každý môže chápať inak a ja tú našu dovolenku považujem za riadnu t. j. plnohodnotnú ,a už sa na ňu teším. Hlavna vec, že budeme všetci spolu.

Nechápem, ako si vôbec môže niekto dovoliť dehonestovať ľudí, ktorí si takýmto spôsobom užijú dovolenku. Dovolenka, ak nie je v min. 5 ***** a all incl. to je niečo podradné? Zvyčajne tí, ktorí sa takto vystatujú idú na dovolenku raz, dva krát za život a všetkým dookola x rokov rozprávajú svoje úžasné zážitky z "riadnej dovolenky". Ja osobne idem radšej 2 x za sezónu (hoc aj s paštikami) a idem si užiť poriadnu dovolenku so slniečkom, morskou vodou a predovšetkým s ľudmi, s ktorými je mi dobre. Leštenie zlatých kľučiek a livrejovaných lokajov kľudne prenechám snobom :D. Všetkým želám krásnu rodinnú pohodovú dovolenku:cool:
Jozef Mihál
14.07.09,15:53
Ideme autom do Chorvatska, mame hotel a polpenziu.
poradte čo zobrať do auta so sebou - minerálky, jablká..čo také do rezervy?
Poradíte čo dobré podniknúť tam ako obedy?
Ideme do Puly.
Nebrať nič, minerálky v Ch sú o pár drobných drahšie ako u nás a aspoň ich vyskúšate. Taká Jana či Jamnica nemajú chybu.

Detto ovocie.

Na obedy beztak chodiť nebudete, možno sem tam nejaká menšia pizza za 30-40 kuna, alebo čevapi za 50...
johny1805
03.08.09,06:41
Ja som absolvoval dovolenku s rodinou v Tučepoch 1997, bola fajn, pretože bolo tesne po vojne a ešte tam nebolo toľko turistov. Pre nenáročných dobrá voľba, pokiaľ Vám vyhovuje Chorvátsko.
Marína
03.08.09,08:16
Chorvátsko je aj pre náročných turistov, závisí, aké miesto, ubytovanie a služby si vyberieš. Tak ako v iných destináciach, aj tu nájdeš všehochuť.:)
Stanislav 1975
03.08.09,08:21
Nebrať nič, minerálky v Ch sú o pár drobných drahšie ako u nás a aspoň ich vyskúšate. Taká Jana či Jamnica nemajú chybu.

Detto ovocie.

Na obedy beztak chodiť nebudete, možno sem tam nejaká menšia pizza za 30-40 kuna, alebo čevapi za 50...

Jamnica je OK, ale dobré je aj Karlovačko veliko točeno...:---