ankap
12.04.05,17:44
Chcela by som rozvinút debatu na tému " platiť, či neplatiť " dobrovoľné odvody. Náš najlepší poraďák pán Mihál je zásadne proti, ale ja sa neviem rozhodnúť.

Aké sú vlastne kritéria pre poberanie dôchodku?

Nie je predsa len istejšie mať nárok aspoň na minimálny dôchodok od štátu?

Dobrovoľné odvody sa platia ako celok, alebo sa môže platiť iba DP ?

Keby som mala 20-30 rokov, tak sa tým nezaťažujem, ale teraz, keď už platím odvody 22 rokov, mám to nechať tak ?
Prosím, podeľte sa so mnou o svoj názor. Ďakujem
m.hladka
12.04.05,16:52
Je to ťažké rozhodnutie a hlavne individuálne, treba si dať na jednu stranu klady a na druhu zápory. Mám podobný problém. Minimálny dôchodok je už zrušený, a vraj je len taký ako sa vypočíta podľa kritérii, ktoré má SP, jasné že vyhovujúce pre štát.
ondrejvla
12.04.05,17:00
Chcela by som rozvinút debatu na tému " platiť, či neplatiť " dobrovoľné odvody. Náš najlepší poraďák pán Mihál je zásadne proti, ale ja sa neviem rozhodnúť.

Aké sú vlastne kritéria pre poberanie dôchodku?

Nie je predsa len istejšie mať nárok aspoň na minimálny dôchodok od štátu?

Dobrovoľné odvody sa platia ako celok, alebo sa môže platiť iba DP ?

Keby som mala 20-30 rokov, tak sa tým nezaťažujem, ale teraz, keď už platím odvody 22 rokov, mám to nechať tak ?
Prosím, podeľte sa so mnou o svoj názor. Ďakujem
Babo raď! - no ja ti poradím, a keď nedostaneš žiaden, resp. veľmi malý dôchodok, potom čo? Prídeš ma vykopať z hrobu?
Ja by som si nemohla dovoliť neplatiť, no lenže ja už dôchodok mám, ale ty, podľa odpracovaných rokov máš okolo 40- do dôchodku ešte 22 rokov, no to je Pán Boh zaplať dosť! Keď budeš platiť z minimálnej mzdy, tak dostaneš aký? - taký ako keby si aj neplatila! Keď budeš platiť z väčšej sumy, oplatí sa?
Ja si myslím, že zákon sa určite zmení, lebo keď si k nemu pričuchneš, tak veľmi smrdí!
Odporúčam - zájdi na SP, skús sa spýtať, že čo keby si si dobrovoľne platila len dôchodkové- ale neviem, neviem... No skús!
Ja by som si určite platila, byť v tvojom veku, ak napriek tomu, že by som si preplatila do 90-tky, a mohla by som odísť na večnosť v 65-ťke. Tka si prepočítaj, koľko zaplatíš štátu!
Vieš, ťažko sa radí, ak nevieme, a to skutočne nevieme, čo nám naša "milovaná" vláda pripraví za nové zákony!