Marka 2
06.06.08,08:25
Dobrý deň poraďáci!
Aký máte názor na nákup kávovaru do podniku.Je to daňovo uznaný náklad.Môžem si nárokovať aj DPH?Trochu ma to zavádza s nákupom kávy,ktorá sa dáva na reprezentačné?
Vladimír Ozimý
06.06.08,06:40
do daňových výdavkov sa to uznáva, z pohľadu dph pri tovare kúpeného na účely občerstvenia a pohostenia nevzniká nárok na odpočet DPH - t.j DPH nevzniká nárok na odpočet
montecristo
06.06.08,09:33
z pohľadu dph pri tovare kúpeného na účely občerstvenia a pohostenia nevzniká nárok na odpočet DPH - t.j DPH nevzniká nárok na odpočet
osobne s tým súhlasím, len na druhej strane prax daňových kontrolórov mi ozrejmila, že tovar typu rýchlovarná kanvica, kávovar a pod. môže slúžiť na dosahovanie zdaniteľných plnení, takže by nemusel byť problém ani s uznaním odpočtu DPH pri takomto tovare
Martin Mocko
06.06.08,09:52
osobne s tým súhlasím, len na druhej strane prax daňových kontrolórov mi ozrejmila, že tovar typu rýchlovarná kanvica, kávovar a pod. môže slúžiť na dosahovanie zdaniteľných plnení, takže by nemusel byť problém ani s uznaním odpočtu DPH pri takomto tovare

Záleží to hlavne od kontrolóra. Ja osobne by som tiež za uznanie nároku na odpočet, ale ma v tom trošku brzdí §49 zák. o DPH:

(7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri

a) ......
b) ......
c) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,