Alena Šimová
06.06.08,09:02
Slovenská firma so sídlom na Slovensku má jediného majiteľa z krajín EU. Ten tu poslal svojho človeka, ktorý sa tu zdržuje viac ako 183 dní. Tento človek má v slovenskej firme pracovnú zmluvu, zráža sa mu daň. Zahraničná firma ho však tiež platí, ale nezráža mu daň. Túto jeho mzdu vyfakturovala slovenskej firme v rámci management fee za rok 2007 v marci 2008. My sme to brali ako službu, nie ako mzdu a daň sa nezrazila. Faktúra však doteraz nie je ani zaplatená. Zahraničný zamestnanec si dal na Slovensku daňové priznanie. Toto mu robila daňová poradkyňa a tá mu do zdaniteľných príjmov nezapočítala príjem z Anglicka. Môžete mi poradiť, čo s tým?
Braňo
06.06.08,07:16
Zahraničná firma ho platí na základe pracovnej zmluvy?
Alena Šimová
06.06.08,07:24
pravdepodobne áno
Alena Šimová
06.06.08,14:57
Opravujem, mám nové informácie, to predtým neplatí:
Slovenská firma so sídlom na Slovensku má jediného majiteľa z krajín EU-Anglicka. Ten tu poslal svojho človeka, ktorý sa tu zdržuje viac ako 183 dní. Tento človek má v slovenskej firme pracovnú zmluvu, zráža sa mu daň. Zahraničná firma ho však tiež platí, zráža mu daň. Neviem presne, či si dal v Anglicku priznanie, ale v Anglicku mu bola táto daň vrátená. Túto jeho mzdu vyfakturovala slovenskej firme v rámci management fee za rok 2007 v marci 2008. My sme to brali ako službu, nie ako mzdu a daň sa nezrazila. Faktúra však doteraz nie je ani zaplatená. Zahraničný zamestnanec si dal na Slovensku daňové priznanie. Toto mu robila daňová poradkyňa a tá mu do zdaniteľných príjmov započítala príjem z Anglicka-ale aj vyňala - príjem je na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia vyňatý. Ja si však myslím, že sa ho týka par. 5, odst. 4. Môžete mi poradiť, čo s tým? Môže sa stať, že táto mzda nebude nikde zdanená?