Janula1
06.06.08,11:03
Ahojte poraďáci,

potrebujem poradiť v jednej veci. Dávame príspevok zam-ncom na dopravu. Vedenie chce, aby im táto suma, ktorú dostanú bola zdanená ale aby sa z nej neplatili odvody do ZP a SP. Myslíte si, že je to tak správne? Prosím, poraďte mi..
ďakujem
mavax
06.06.08,13:54
Ak dávate príspevok na dopravu zo SF, tak sa to nezapočítava do vymeriavacieho základu pre zdravotné poistenie (§13, ods. 4c Zák.580/2007).
Janula1
06.06.08,14:02
a neplatí sa ani sociálne poistenie, však? Keby to bolo platené zo sociálneho fondu.
Ďakujem