mira
12.04.05,20:26
Ľudia videli ste v nedeľných televíznych reportáž o pokutách, ktoré vyrúbali daňové úrady za nepodanie štvrťoročného prehľadu o zrazených preddavkoch atď., ktoré bolo údajne treba podať prvýkrát za posledný štvrťrok 2003?! Ja mám podaný prvý za obdobie prvého štvrťroka 2004, hovorca daň. riaditeľstva tam niečo splietal, že zákon hovorí jasne, tak mám teda čakať na pokutu?
ondrejvla
12.04.05,18:33
Ľudia videli ste v nedeľných televíznych reportáž o pokutách, ktoré vyrúbali daňové úrady za nepodanie štvrťoročného prehľadu o zrazených preddavkoch atď., ktoré bolo údajne treba podať prvýkrát za posledný štvrťrok 2003?! Ja mám podaný prvý za obdobie prvého štvrťroka 2004, hovorca daň. riaditeľstva tam niečo splietal, že zákon hovorí jasne, tak mám teda čakať na pokutu?
Tie prehľady sa podávali vždy po skončení štvrťroka do 25-eho. Ak si nemala v roku 2003 zamestnancov, tak si nemala dôvod ho podávať. Dúfam, že hovoríme o DZČ?!
Evanka
12.04.05,19:36
Ľudia videli ste v nedeľných televíznych reportáž o pokutách, ktoré vyrúbali daňové úrady za nepodanie štvrťoročného prehľadu o zrazených preddavkoch atď., ktoré bolo údajne treba podať prvýkrát za posledný štvrťrok 2003?! Ja mám podaný prvý za obdobie prvého štvrťroka 2004, hovorca daň. riaditeľstva tam niečo splietal, že zákon hovorí jasne, tak mám teda čakať na pokutu?Prehlady o zrazenych a odvedenych preddavkoch je potrebne odovzdat vzdy do 30 dni po ukonceani kalendarneho stvrtroka (30.4.;30.7.;30.10; a 30.01.). Ak si prihlasena, ze zamestnavas ludi aj iba na DoVP je potrebne odovzdat aj za stvrtrok, kedy zamestnancov nemas. Vtedy bude s nulovymi hodnotami, alebo vyparafovany. Ak vsak vies, ze dlhsiu dobu nebudes mat zamestnanca, mozes sa odhlasit ako zamestnavatel a v tom pripade netreba vykazy odovzdavat.
evina
12.04.05,20:29
Ľudia videli ste v nedeľných televíznych reportáž o pokutách, ktoré vyrúbali daňové úrady za nepodanie štvrťoročného prehľadu o zrazených preddavkoch atď., ktoré bolo údajne treba podať prvýkrát za posledný štvrťrok 2003?! Ja mám podaný prvý za obdobie prvého štvrťroka 2004, hovorca daň. riaditeľstva tam niečo splietal, že zákon hovorí jasne, tak mám teda čakať na pokutu?
Ja som o tom príspevku počula sprostredkovane. Išlo o to, že DÚ vyrubil tú pokutu za posledný štvrťrok 2003 a daňňový subjekt to podal celé na súd nakoľko zákon 595/2003 platí od 1.1.2004, takže sa podľa nich nemal dávať. Neviem ale presne ako dôvodili.

Pokiaľ ja viem tak predtým sa predsa tiež dávali prehľady ale podľa zákona 511/1992 v znení nesk. predpisov, takže aj v roku 2003 sa dávali ale na iných tlačivách a nebol tam ešte daňový bonus. Takže neviem čo vysúdiahttp://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
Evanka
12.04.05,21:38
Ja som o tom príspevku počula sprostredkovane. Išlo o to, že DÚ vyrubil tú pokutu za posledný štvrťrok 2003 a daňňový subjekt to podal celé na súd nakoľko zákon 595/2003 platí od 1.1.2004, takže sa podľa nich nemal dávať. Neviem ale presne ako dôvodili.

Pokiaľ ja viem tak predtým sa predsa tiež dávali prehľady ale podľa zákona 511/1992 v znení nesk. predpisov, takže aj v roku 2003 sa dávali ale na iných tlačivách a nebol tam ešte daňový bonus. Takže neviem čo vysúdiahttp://www.porada.sk/images/icons/icon9.gifNevysúdia nič, lebo hlásenie za posledný štvrťrok bolo potrebné podať do 30.1.2004, kedy už platil nový zákon, v ktorom je uvedené uloženie pokuty za nepredloženie hlásení. Predtým to v zákone o správe daní a poplatkov nebolo. Hlásenia sa podávali aj predtým, ale neodovzdanie nebolo sankcionované.
Citujem §36 ods.(6) "Ak daňový subjekt nepredloží hlásenie alebo prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch v lehote podľa osobitného zákona, správca dane mu uloží pokutu 2 000 Sk; ak daňový subjekt nepredloží hlásenie alebo prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ani v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane mu uloží pokutu 4 000 Sk".
evina
13.04.05,04:54
Nevysúdia nič, lebo hlásenie za posledný štvrťrok bolo potrebné podať do 30.1.2004, kedy už platil nový zákon, v ktorom je uvedené uloženie pokuty za nepredloženie hlásení. Predtým to v zákone o správe daní a poplatkov nebolo. Hlásenia sa podávali aj predtým, ale neodovzdanie nebolo sankcionované.
Citujem §36 ods.(6) "Ak daňový subjekt nepredloží hlásenie alebo prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch v lehote podľa osobitného zákona, správca dane mu uloží pokutu 2 000 Sk; ak daňový subjekt nepredloží hlásenie alebo prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ani v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane mu uloží pokutu 4 000 Sk".
Veď práve to si myslím aj ja, navyše som si po napísaní príspevku uvedomila, že oni vlastne vsádzajú na to, že podľa 511 to už neplatilo a podľa 595 to ešte neplatilo. /čiže ten IV. Q.r. 2003 tam podľa nich nespadá/. á pokuta vraj bola omnoho vyššia, bohužiaľ neviem presne koľko. Zaujímavé si bude potom pozrieť judikatúru.
bea
13.04.05,05:02
Ja som zachytila ten príspevok v TV až na konci a nevedela som o čo ide. Teraz som si pozrela r. 2003 a predsa aj v r. 2003 sa každý štvrťrok podávali Prehľady. Teda neviem ani doteraz o čo vlastne ide? Keď podnikatelia nepodali Prehľad, tak kvôli čomu sa vlastne chcú súdiť? Neviete niečo bližšie?
evina
13.04.05,05:06
Ja som zachytila ten príspevok v TV až na konci a nevedela som o čo ide. Teraz som si pozrela r. 2003 a predsa aj v r. 2003 sa každý štvrťrok podávali Prehľady. Teda neviem ani doteraz o čo vlastne ide? Keď podnikatelia nepodali Prehľad, tak kvôli čomu sa vlastne chcú súdiť? Neviete niečo bližšie?To čo uvádzam vyššie podľa nich 511 už neplatila a 595 platí od 1.1.2004, takže majú dojem /podľa mňa mylný/ , že sa nevzťahuje dozadu na ten 4. kvartál 2003
bea
13.04.05,05:13
AK je to tak, ako píšeš, tak tiež si myslím, že sa nemajú prečo súdiť.
Jara
13.04.05,05:46
Neviem kedy sa mal podávať prvý prehľad ale ja mam už rok 1999. Ide zrejme len o tú pokutu, pretože tento zákon o pokute platil od 01.01.2004 tak myslím, že sa to dá aj tak chápať, že pokuty sa vzťahujú až na I.Q 2004. l
Evanka
13.04.05,05:51
Neviem kedy sa mal podávať prvý prehľad ale ja mam už rok 1999. Ide zrejme len o tú pokutu, pretože tento zákon o pokute platil od 01.01.2004 tak myslím, že sa to dá aj tak chápať, že pokuty sa vzťahujú až na I.Q 2004. lČítaj pozorne predchádzajúce príspevky! Pokuty sa vzťahujú na odovzdávanie hlásení počnúc 4. štvrťrokom 2003.