hanjel
06.06.08,17:25
Zdravím všetkých poraďákov a prajem pekný deň

chcela by som poprosiť o radu resp. si potvrdiť a upresniť nasledovné :
SZČO začal podnikať 1.1.07, od 1.7.08 mu vznikla povinnosť prihlásiť sa do SP a začať platiť odvody. Dobrovoľne do tých čias neodvadzal nič.

Chcem sa spýtať resp. upresniť číslo účtu na ktoré sa odvody budú odvádzať : živnosť má v Piešťanoch - tak 7000155805/8180?
Odvody odviesť v jednej sume za všetky poistenia ?
Platby začne odvádzať teda prvú do 8.8.08 to bude vlastne za 7/08 ?
Ako SZČO - nemá zamestnancov je sám musí aj nejaké výkazy zasielať do SP - myslím že nie ale je to tak?
Díky za odpoveď
HEBA
06.06.08,15:33
veronikasad
06.06.08,15:34
Do 8.7. sa musí prihlásiť do soc.poisťovne príslušnej podľa trvalého pobytu na reg.liste fyzickej osoby. Sociálna poisťovňa mu pridelí IČZ, ktoré bude používať ako variabilný symbol pri platbách. Číslo účtu je správne, Pieštany patria pod pobočku Trnava, tu je jej číslo účtu zo stránky www.socpoist.sk

Trnava Ul. V. Clementisa 24/A, 917 22 Trnava 7000155805/8180

------
Veronika
abel
06.06.08,15:35
Áno, Piešťany patria pod Trnavu (teda aspoň SP), takže číslo účtu je to, ako si uviedla, variabilný symbol je ten, ktorý mu pridelila SP na základe RLFO - prihlášky, KS = 3118. Prvýkrát platí za mesiac júl najneskôr do 8. augusta, výkazy žiadne neposiela. Jeho povinnosťou bolo len zaslať výpis z daňového priznania za rok 2007, registračný list- prihlášku a kópiu živnostenského listu. Do všetkých fondov odvádza poistné jednou sumou, minimálne 2686.- Sk (predpokladám, že nie je starobný dôchodca a pod.)
Manual
06.06.08,15:39
Zdravím všetkých poraďákov a prajem pekný deň

chcela by som poprosiť o radu resp. si potvrdiť a upresniť nasledovné :
SZČO začal podnikať 1.1.07, od 1.7.08 mu vznikla povinnosť prihlásiť sa do SP a začať platiť odvody. Dobrovoľne do tých čias neodvadzal nič.

Chcem sa spýtať resp. upresniť číslo účtu na ktoré sa odvody budú odvádzať : živnosť má v Piešťanoch - tak 7000155805/8180?
Odvody odviesť v jednej sume za všetky poistenia ? Ano jednou sumou, SP mu poslala doporučene oznámenie IČZ platiteľa, to číslo uvedie ako VS
Platby začne odvádzať teda prvú do 8.8.08 to bude vlastne za 7/08 ? Ano
Ako SZČO - nemá zamestnancov je sám musí aj nejaké výkazy zasielať do SP - myslím že nie ale je to tak? Ano tak, len pravidelne mesačne platí
Díky za odpoveď
odpoveď v texte
est
06.06.08,18:37
Jeho povinnosťou bolo len zaslať výpis z daňového priznania za rok 2007, registračný list- prihlášku a kópiu živnostenského listu.
Z vlastnej skusenosti odporucam poslat doporucene, ale najlepsie je doniest prihlasku osobne a nechat si potvrdit kopiu.
Mne sa stalo, že mi tvrdili, že som sa neodhlasila z dobrovolneho poistenia a len som sa prihlasila na povinne a chceli odo mňa spätne doplatiť odvody za jeden rok. Našťastie som mala kópiu odhlášky.
hanjel
06.06.08,21:11
ďakujem všetkým za odpovede - hanjel, niekedy je lepšie sa najprv spýtať ako urobiť chybu takže ešte raz díky aj za pochopenie a spoluprácu, ste všetci užasní;):)