Frantisek Sentelik
06.06.08,16:50
Zdravim, uvazujem o kupe ojazdeneho auta Mazda 6 Wagon (4 - 6 ročné), za priblizne 300 - 350 tis. Sk, je to podla vas dobra alebo zla investicia?

napr.
http://mazda-6-wagon.autobazar.eu/2-3i-sport-id263473.html

Chcem sa vas teda spytat ci mate niekto skusenosti s touto značkou, s týmto typom vozidla? Jadní kamarati mi hovoria ze mazda je jedno z najspolahlivejsich japonskych aut, druhí zase vravie ze sa rychlo kazia, odchadza elktronika a pod.

ak kupovať tak kupovať skor diesel alebo bezniňak?

Dakujem a s podzravom Ferdo
chlap
06.06.08,18:05
Zdravim, uvazujem o kupe ojazdeneho auta Mazda 6 Wagon (4 - 6 ročné), za priblizne 300 - 350 tis. Sk, je to podla vas dobra alebo zla investicia?

napr.
http://mazda-6-wagon.autobazar.eu/2-3i-sport-id263473.html

Chcem sa vas teda spytat ci mate niekto skusenosti s touto značkou, s týmto typom vozidla? Jadní kamarati mi hovoria ze mazda je jedno z najspolahlivejsich japonskych aut, druhí zase vravie ze sa rychlo kazia, odchadza elktronika a pod.

ak kupovať tak kupovať skor diesel alebo bezniňak?

Dakujem a s podzravom Ferdo

Mazdy, Toyoty a Hondy sú dlhodobo jedny z najspoľahlivejších áut. Vždy to ale závisí od konkrétneho typu - napr. 626 vo veku 4-5 rokov má podľa TUV Reportu (http://auto.pravda.sk/sk_aaktual.asp?y=sk_aaktual/tuvreportautood4-5rokov.htm)závažnú poruchu 9,8% vozidiel. A tiež závií od toho, odkiaľ ti ju privezú (ak chceš kupovať z tejto stránky - táto je totiž výlučne na dovoz jazdených áut).
najag
07.06.08,13:02
Zalezi na stave daneho motoroveho vozidla, nahradne diely japonskych vozidiel su drahsie, niektore veci iba v znackovom servise, Mazda urcite nema velke skusenosti s dieselovymi vozidlami v porovnani s Nemcami, Francuzami, ich spotreba je vyssia, nez sme zvyknuti u nemeckych vozidiel.Povestna japonska kvalita sa vztahuje hlavne na vozidla vyrobene v Japonsku, vacsina aut sa ale pre colne bariery vyraba v roznych statoch Europy. Osobne si myslim, ze prevadzkove naklady budu asi trocha vyssie, na spotrebu nemeckych dieselovych aut treba zabudnut. Motor je trochu hlucnejsi, doplnkova vybava Mazd nie je ziadne terno, tvrdsi podvozok s odskakovanim na hrbolatom povrchu.Ale zase u zlodejov nie je o Mazdy velky zaujem, takze o to vyhoda. Objektivne hodnotenie nie je jednoduche, kazda liska chvali svoj chvost.
Makob
07.06.08,15:07
Mazda6 sa vyrába v Japonsku.
V prílohe sú u nás najznámejšie štatistiky spoľahlivosti - TUV autoreport (STK Nemecko) a ADAC (asistenčná služba v Nemecku). Tiež možno pozrieť JDPower, ktorý sa formou ankety pýta na spokojnosť vlastníkov vozidiel (Tu bola Mazda6 pre rokom najlepšie hodnoteným vozidlom v Nemecku).

Skúsenosti užívateľov sú napr. na www.autorecenze.cz, Mazda má www.mazdaklub.sk. Najlepší sprievodca pri kúpe vozidla je podľa mňa www.whatcar.com.

Mám päťročnú Mazdu 6 2.0i, v práci jazdím aj na Octavii a Passate.
- jediný problém trubka v klimatizácii, oprava 2 tis SK + náplň.
- tento motor je vo vyšších otáčkach naozaj trochu hlučnejší (prejaví sa hlavne na dialnici od 140), lepšie asi kúpiť faceliftovanú verziu od r.v.2005, ktorá je 6-rýchlostná.
- podvozok patrí k tvrdším, ale odskakovanie je (napr. v porovnaní s Octaviou) minimálne aj pri razantnej jazde.
- motor 2,3i nie je považovaný za zvlášť vydarený, treba pogoogliť.
- diesle v Mazde6 patria k tomu lepšiemu vo svojej triede, napriek svojej trochu vyššej spotrebe.

Ja som s Mazdou6 celkovo spokojný.
Kacenka_1
07.06.08,18:54
Autám veľmi nerozumiem, ale môj otec je Mazde verný už dlho. Doteraz mal už tri a ani s jednou nemal problémy. Len bežné prehliadky, výmeny oleja...
Sú naozaj spoľahlivé.
Composite
13.08.08,14:39
servisy na mazde moc nezarobia, kvalitné, spoľahlivé auto,
Najlepšia voľba asi 2.0i benzín, ale ani 2 litorvý diesel nieje zlý. Ale benzín je benzín.
Ceny súčiastok porovnateľné, servisy tiež ;)
mila79
22.08.08,15:22
moja setra si kupila ojazdenu mazdu 6 Wagon a aj jej svagor asi dva tyzdne po nej; maju ich kratko ale su spokojni.maju obaja diesel.
mila79
22.08.08,15:28
nasi maju na diesel a zatil si pohvaluju.