Bebena
06.06.08,19:32
mam otazku na ktoru som dnes dostala dve odlisne odpovede, moze sa s.r.o. uctovat v JU??
dakujem
Anja111
06.06.08,17:51
mam otazku na ktoru som dnes dostala dve odlisne odpovede, moze sa s.r.o. uctovat v JU??
dakujem
Nie.
Rozalka
06.06.08,18:14
mam otazku na ktoru som dnes dostala dve odlisne odpovede, moze sa s.r.o. uctovat v JU??
dakujem
V žiadnom prípade NIE.
Anja111
06.06.08,18:19
Zákon o účtovníctve

§ 9
Účtovné sústavy
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uctovnictve-ucinnost-od-1-1-2008-a.html#hore)

(1) Účtovná jednotka je povinná účtovať v sústave podvojného účtovníctva s výnimkou podľa odseku 2.

(2) V sústave jednoduchého účtovníctva môže účtovať

a) podnikateľ, ktorému to umožňuje osobitný predpis, 16)
b) fyzická osoba [§ 1 ods. 1 písm. a) bod 3],
c) občianske združenie, ich organizačné zložky, ktoré majú právnu subjektivitu, organizačné zložky Matice slovenskej, ktoré majú právnu subjektivitu, združenia právnických osôb, pozemkové spoločenstvá, spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov, neinvestičné fondy a neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby; ak nepodnikajú a ak ich príjmy nedosiahli v predchádzajúcom účtovnom období 3 000 000 Sk,
d) cirkev a náboženská spoločnosť, ich orgány a cirkevné inštitúcie, ktoré majú právnu subjektivitu; ak nepodnikajú a ak nie sú príjemcami dotácií (grantov) zo štátneho rozpočtu.
Rozalka
06.06.08,18:39
Súhlasím a ešte doplním:
/16/ § 37 Obchodného zákonníka v znení zákona č. 600/1992 Zb.
§ 37 Obchodného zákonníka

(1) Pokiaľ osobitný zákon neustanovuje inak, účtujú podnikatelia, ktorí nie sú zapísaní v obchodnom registri, v sústave jednoduchého účtovníctva o príjmoch a výdavkoch, obchodnom majetku, ako aj o záväzkoch tak, aby bolo možné zistiť čisté obchodné imanie a výsledok hospodárenia.

(2) Podnikatelia, ktorí nie sú zapísaní v obchodnom registri, môžu účtovať namiesto v sústave jednoduchého účtovníctva v sústave podvojného účtovníctva, pokiaľ v nej budú účtovať po celé účtovné obdobie.
Bebena
07.06.08,18:36
dakujem vsetkym tak som to vedela aj ja, len som bola presviedcana ze sa mylim