drozdi
06.06.08,22:13
Som SZČO, plátca DPH od 1.10.08 a účtujem v jednoduchom účtovníctve. Začiatkom roka som mal malú haváriu. Po oprave auta som poslal faktúru o oprave auta do poisťovne spolo so žiadosťou o preplatenie faktúry. poisťovňa mi odpočítala spoluúčasť/ čomu rozumiem/ a tiež 19% DPH. Viete mi niekto vysvetliť prečo?? Dakujem
cloe
06.06.08,20:17
Som SZČO, plátca DPH od 1.10.08 a účtujem v jednoduchom účtovníctve. Začiatkom roka som mal malú haváriu. Po oprave auta som poslal faktúru o oprave auta do poisťovne spolo so žiadosťou o preplatenie faktúry. poisťovňa mi odpočítala spoluúčasť/ čomu rozumiem/ a tiež 19% DPH. Viete mi niekto vysvetliť prečo?? Dakujem

Preto, lebo odpočet DPH z predmetnej faktúry si si uplatnil v daňovom priznaní k DPH za príslušné obdobie. Tak nie je dôvod, aby ti ju preplatila aj poisťovňa.
Vranová
06.06.08,20:46
Doplním len, spoluúčasť ste predsa dohodli pri podpisovaní zmluvy!!!
duficek
06.06.08,20:58
vranova nemusis na neho kricat, v zadani pise ze rozumie odpocitaniu spoluucasti.
Vranová
06.06.08,21:03
mimotemy
vranova nemusis na neho kricat, v zadani pise ze rozumie odpocitaniu spoluucasti.
sorry!!! ospravedlňujem sa!!zle som to prečítala...zabudla som si škulky v kúpelni!! ale nekríčím, máš zlú náladu???:rolleyes:
Rozalka
07.06.08,10:49
mimotemy
Musim sa zastať Vranovej, keby kričala, tak by písala VEĽKÝMI PÍSMENAMI, takto to len zdôraznila (!!!)
drozdi
07.06.08,16:09
ĎÁAAKÚUUUUUJÉEEEM !!!!!!!!.......Naozaj vďaka, fajn....