mirka2274
07.06.08,07:27
Máte niekto skúsenosti s týmito zelenými potravinami?
motylik7
07.06.08,13:29
Raz som si to chcela kúpiť a ostala som prekvapená, aké je to drahé. Tak som zase ostala pri mojej osvedčenej *******izovanej modrozelenej riase, lebo som zistila, že zahŕňa v sebe všetky tie vlastnosti i výživné látky, ktorá má aj zelený jačmeň a Chlorella dohromady a ešte plus kopu ďalších vecí navyše. Prečítaj si a porovnaj (ešte podotýkam, že ******* je energetická čiastočka, takže riasu energetizuje a tým pádom pri jej užívaní aj telo a všetky orgány):
*******izovaná modrozelená řasa 200 kapslí
Působení:
*******izované modrozelené řasy mají mnoho vlastností podporujících zdraví celé vaší bytosti. Mají pozitivní vliv na celý nervový systém obecně, a obzvlášť zesilují funkce hypotalazmu, hypofýzy a epifýzy. Uvědomte si prosím, že je obtížné sladit nerovnováhu nadledvinek, štítné žlázy, slinivky a jiných endokrynních žláz bez toho, že by nejprve byla uvedena do rovnováhy funkce hypotalazmu.

Vzhledem k celkovým zdraví podporujícím vlastnostem jsou *******izované modrozelené řasy navrhovány k použití se všemi ostatními *******izovanými materiály k vnitřnímu užívání.

Potenciální užití:
V případě Alzheimerovy choroby a jiných onemocnění souvisejících se stařeckou demencí.
Nesoustředěnost a hyperaktivita způsobená endokrynní nerovnováhou - ADD (Attention Deficit Disorder) a ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder).
Dodatečné informace:
*******izované modrozelené řasy jsou jednou z nejvýživnějších tuhých potravin na planetě, obsahují 92 minerálů a stopových prvků. Mají vysoký obsah vitamínu B12 aktivního pro lidskou výživu, takže vegetariáni si nemusí dělat starosti s dostatkem B12 ve své dietě, dokud berou *******izované modrozelené řasy. Mají mnoho obecných zdraví podporujících vlastností včetně schopnosti napomáhat zvýšení mentální a psychické energie.
Je znát, že skutečnou hodnotou *******izovaných modrozelených řas je jejich vliv na nervový systém obecně, a obzvlášť na zesílení funkce hypotalamu, hypofýzy a epifýzy. Hypotalamus je řídící žláza v těle, a její optimální fungování je klíčem k rovnováze celého těla. Mnoho případů endokrynní nerovnováhy je spojováno se špatnou funkcí hypotalamu. Je obtížné vyrovnat nerovnováhy v nadledvinkách, štítné žláze, slinivce a jiných endokrynních žlázách bez toho, že by nejprve byl vyrovnán hypotalamus. Hypotalamus, hypofýza a epifýza jsou také spojovány s vyššími spirituálními centry. Užívání *******izovaných modrozelených řas urychlí váš spirituální vývoj.

*******izované modrozelené řasy zesilují dlouhodobou i krátkodobou paměť, a jsou využitelné jako antidepresiva. Další doporučované použití je u Alzheimerovy choroby, u chorob vztahujících se ke stařecké demenci, u nesoustředěnosti a hyperaktivity - ADD (Attention Deficit Disorder) a ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder). Samozřejmě jsou indikovány v případě jakékoli nerovnováhy endokrynních žláz.

Podle Dr. Cousense *******izované modrozelené řasy jsou jediný vegetariánský potravinový zdroj nebo koncentrát, o kterém ví, že zesiluje a upravuje funkci hypotalamu. Mnoho lehkých endokrynních nerovnováh je spojováno se špatnou funkcí hypotalamu. *******izované modrozelené řasy jsou tak dobrodiním stejně pro vegetariány i nevegetariány.
Tato fakta o nutriční hodnotě *******izovaných modrozelených řas vám ukazují, že tyto řasy mohou přinést až neuvěřitelný prospěch vaší celistvé jednotě tělo-mysl-duch.
Uvědomte si, že *******izační proces restrukturuje všechny ingredience na *******ové antény, které jsou včleňovány do vaší buněčné struktury, energetizují vaše SOEP a jak bylo výše uvedeno, transformují celou vaši bytost do *******ového supravodiče
mirka2274
07.06.08,18:09
ano, prave preto že je to dosť drahé a koľko stoja výrobky, ktoré používaš ty (motylik) a ako často ich používaš a v akej sú podobe a akej chuti? dakujem za odpoved
motylik7
08.06.08,07:38
ano, prave preto že je to dosť drahé a koľko stoja výrobky, ktoré používaš ty (motylik) a ako často ich používaš a v akej sú podobe a akej chuti? dakujem za odpoved
Užíva sa to v želatínových kapsulkách a je to bezchutné :---. Kupujem si ju tak často ako len môžem, min. 2x do roka a hlavne okolo sviatkov, kvôli tomu, aby som nepribrala (lebo sa vdaka nim aj dobre chudne, kedže rozhýbavajú metabolizmus a odstraňujú metabolické a katabolické odpady) a zároveň si aj čistím organizmus. Ona tá riasa tiež na prvý pohľad vyzerá, že je drahá, ale ked sa cena rozpočíta na dobu používania, tak to nie je také zlé (užívam cca 3-6 mesiacov podľa momentálneho stavu). Mohla by som si kúpiť aj niečo lacnejšie, ale musela by som presne vedieť, v akom stave mám ktoré orgány a čo presne pre ne potrebujem urobiť (a v konečnom dôsledku by ma viaceré produkty vyšli nakoniec drahšie). U tejto riasy už toto riešiť nemusím, lebo ona sa postará o všetky orgány v tele, nastolí dokonalú rovnováhu a súlad. Som vdačná tejto riase za veľa, pretože bez toho, aby som vedela, akú mám diagnózu (chronická únava, zvýšené teploty bez príčiny, slabosť, zimnice, bolesť kostí, kĺbov a vôbec celého tela, vlasy vypadávajúce po hrstiach...) mi pomohla, lebo až po troch rokoch zistili, čo mi je. (PO troch rokoch preto, lebo som zmenila obvodného lekára, ten prvý sa vôbec nechcel mojimi problémami zaoberať a chcel mi nahovoriť, že som hypochonder.)
No, aby som dokončila myšlienku, po troch rokoch mi robili už poriadne testy a zistili, že mám prekonanú infekčnú mononukleózu a napolovičku už prekonanú boreliózu - lekárka si ani nebola istá diagnózou, lebo tie výsledky neboli až také jasné (pritom si z každého výletu donesiem min. jedného kliešťa a dva roky mám na jednom mieste nemiznúci fľak po klieštovi, ktorý som na chrbte nevidela). Ale mne je to jasné, užívaním riasy som si boreliózu takmer vyliečila a teraz si dávam do poriadku aj následky: napadnutú pečeň, kosti, kĺby, tkanivá atd. Keby nie tach. modrozelenej riasy, tak som možno už o barliach, lebo liečili ma aj na reumatologii a ja som si miesto ich chemickej liečby dávala riasu (už tam nemusím chodiť, mám dobré výsledky). Zarážajúci je aj fakt, že ani obvodnú lekárku ani reumatologičku vôbec nenapadlo, kde sa u zdravej mladej ženy "zrazu" zobrala reuma. Cieleným liečením alternatívnou medicínou (konkrétne *******izovanými výrobkami), ked už viem o týchto diagnózach, mi postupne mizne aj seboroická dermatitída (súvisí s pečeňou), ktorá sa mi tiež "z ničoho nič" zjavila náväzne na ostatné problémy. A vyživujem kĺby a kosti, aby som mohla normálne fungovať, lebo som sa cítila aj chodila ako starenka.
mimika36
08.06.08,10:30
Ahojte, ja uzivam vyrobok Chloremax, som s nim velmi spokojna- ten je tabletkovy, vonu nema, citit tam nieco, ale neviem pomenovat aku to ma vonu. Ja to jem nalacno + pol litra tekutiny- zo zaciatku to islo tazko,ale moj organizmus si zvykol a rano si uz tu vodu pyta. okrem toho detoxikujem Jonasovymi kvapkami, ale to je o inom.
Aldan
11.06.08,10:48
Prosím ťa ako si to mám pýtať v lekárni a koľko to stojí, dám sa na to aj aj. Mala som ten jačmeň, ale po určitej dobe sa mi zle užíval, vlastne ma vždy naplo, takže tieto kapsule by mali byť na užívanie lepšie. Ďakujem Alena
motylik7
12.06.08,08:06
ano, prave preto že je to dosť drahé a koľko stoja výrobky, ktoré používaš ty (motylik) a ako často ich používaš a v akej sú podobe a akej chuti? dakujem za odpoved
Prepáč, som ti zabudla odpovedať na tvoju otázky, v akej podobe je tá riasa (také malé tobolky) a koľko stojí ... Stojí okolo 3tis., presne si napamätám, ale ked sa zaregistrujuš a si člen, tak je o 30% lacnejšia, to sa oplatí. Ja som sa hned zaregistrovala a odvtedy kupujem všetko už aj so zľavou. Užívam ju 1x denne (najlepšie ráno na lačno), ked ich je v balení 200 ks tak ju užívam 200 dní (celkom logické, že :---), t.j. asi tak 6 mesiacov. Môže sa užívať aj 2x denne pri ťažších prípadoch (vážnejších ochoreniach). Pokiaľ nemáš nejakú vážnejšiu diagnózu, tak už nič iné nemusíš užívať, tá riasa sa ti postará po každej stránke o telo, dá komplet do rovnováhy (dokonca pôsobí aj v mentálnej rovine). Inak sa tam používajú ešte organ specifika, ktoré pôsobia už adresnejšie na konkrétny problém alebo orgán. Môžeš si to pozrieť na www.******************************.
Aldan
19.06.08,10:47
prosím ťa môžeš mi dať presne adresu, kde by som sa mohla zareistrovať a následne si tieto kapsuly objednať. najako sa neviem k tomu dopracovať. Dík Alena
dávam aj môj mail danacova@btcgroup.sk
Šadar
19.06.08,11:01
Raz som si to chcela kúpiť a ostala som prekvapená, aké je to drahé. Tak som zase ostala pri mojej osvedčenej *******izovanej modrozelenej riase, lebo som zistila, že zahŕňa v sebe všetky tie vlastnosti i výživné látky, ktorá má aj zelený jačmeň a Chlorella dohromady a ešte plus kopu ďalších vecí navyše. Prečítaj si a porovnaj (ešte podotýkam, že ******* je energetická čiastočka, takže riasu energetizuje a tým pádom pri jej užívaní aj telo a všetky orgány): *******izovaná modrozelená řasa 200 kapslí.......


Mozem poprosit nazov do SS???
beba13
20.06.08,14:13
Aj ja by som poprosila o názov a adresu tej stránky. dakujem
Maria74
03.07.08,05:24
...ak sa priamo zaregistrujete na stránke chlorelly, tak môžete mať produkty chlorelly za polovičnú cenu, to pri mesačnom balení znamená cca 350 sk.
veva125
03.07.08,05:47
vela veci ohladom liecenia prirodnymi produktami sa dozviete aj na stranke http://www.zdravie.sk/sz/forum/510/0/345108/1-1/Otazky-na-rng.html
alebo diskusia ohladom autoimunnych chorob http://www.zdravie.sk/sz/forum/510/1/0/257580/1-1/Autoimunne-choroby.html
michaela25
21.08.08,11:22
Dobrý deň, tiež mi dnes ponukala jedna známa aj zelený jačmeň aj chlorellu, neviem sa rozhodnúť tak som ohľadom toho hľadala nejake informácie a našla som toto :

http://www.akv.sk/default.aspx?ID=404

Musím povedať, že sa nestravujem podľa MUDr. Bukovského, ale keď už tak jeho názor keďže ho poznam z rôznych diskusii a publikacií, je mi asi prednejší ako študie lekarov, ktoré mi nič nehovoria.

Michaela
nadka7770
22.08.08,17:59
AHOJ.
Odpovedam na tvoju otazku. Ja a moj syn uzivame chlorellu na detoxikaciu a odcistenie tela. Som velmi spokojna.Jacmen som neskusila.Je to vsetko momentalne in :)
hanulla
26.08.08,20:02
Ahojte babenky. Ako citam tak citam a vydim ze nie ste moc informovane o zelenej strave. Ja aj manžel papkame chlorelu aj MJ nieco okolo dvoch rokov. Mala som velmi skaredý zapal hrubeho creva/ bolesti este horsie ako pri porode/ , astmu stredne tažkeho stupna a poviem vam je to na nezaplatenie.
Kedže jacmen odkyseluje organizmus prestali sa mi tvorit zle bakterie v crevách nakolko nemali potrebne prostredie na mnozenie a tým somsa zbavila alergii a nasledne aj astmy. Chlorela mi vysava škodliviny z tela a avyčistuje čreva aj od hlienov a pre vysoký obsah chloroflu sa my zahojilo hrube črevo. nemam ziadne problemy zo stolicou, trávenim, chripkami, prechladnutim aftami atd...
Mam 38 r. uz 20rokov sa zaoberam bylinami a alternatývnou medicinou, okrem ineho pracujem v lekarni ale za tu dobu som nenašla nič tak komplexneho, vyváženeho čisto prirodneho a dobreho ako je jačmen a chlorela, ani mimo lekarni.
Tý čo pracuju z energiami, vidia auru atd../vedia ktorí/ a dostali sa k tomuto žasnu. viete aka velka čista žiara je okolo?? parada, ma to veja bioenergie, ktorá prechadza do Vás. a viem o čom hovorím :).
Su to komplexne veci ktore stvorila sama pr9roda, rastu od toho teliatka kozičky býci a to je čo povedat a my ludia sme taký blbí a napchavame sa udeninou a umelymi vitamínmi a liekmi aliečime ida nasledky nie príčiny

Ale pozor nie je jačmen ako jačmen. Na trhu je niekolko druhou a to uvidite aj podla ceny. tie co stoja okolo 500 to je ususena slama a zomletý jacme a ten má nas zaludok problem strávit nakolko nie sme prezuvavce /muú/ a dalsi od GW to je cistý koncentrat -odstavený a pri teplote 31C usucený do 20 min strávený a preto tá cena 2000 - davka na 3 mesiace pri uzivani rano a vecer -standart. a poviem vám s kockami ladu a vodou hotová lahoda. chuti trohu ako zelený caj ale s jablkovým dzusom je perfektný
Ja predávam v lekarni iba tento nakolko vidim o com to je.A s kazdym prejdem co by bolo prenho vhodne / su i rozne obmedzenie/

Velmi dobre stahuje ekzem a psoriazu a rozne kozne probl.
Baby a na plet /sice som rano ako vodnik ale co uz okolie to na chvilku znesie
Ak budete chciet nejake info kludne mi napiste ale radsej na ******** alebo *******/nitre
TAKžE TAK. ZATIAL PAPA

no to som sa ale rozkecala :eek:
Ak niekomu pomozem budem štastnejsia.
A chodte na medovu masaž



Ak ma niekto
srnka79
12.02.09,14:15
ahoj. preco to mam vybodkovane? tiez by som velmi ocenila webadresu tej stranky, uz ma nebavi byt stale chora... dakujem:-)
angelyana
15.07.09,19:11
odporucam tuto stranku vsetkym precitat!
AKV a vyjadrenia dr. bukovskeho.
zistite, ze ziadne zazraky neexistuju...
medvieda3
16.08.09,08:34
Ahoj.
zaujal ma tvoj clanok o chlorele a jacmeni.
Ja som sa len nedavno dostala k tymto licivych potravinam.A rozmyslam zeby som si ich kupila.Bola som na prednaske , kde rozpravali ako moze vylicit vazne choroby, kde uz lekari nepomahaju,al. prave naopak...Ja nemam ziaden zdravotny problm, ale ide o mojho otca, ktory je tazko chory na pluca, ma silnu astmu, nemoze vykonavat ziadnu fyzicku cinnost.Je na invalidnom uz asi 25 rokov,vyse roka ma uz od poistovne aj kyslik,naozaj sa mu stav zhorsuje.A lekari nic nerobia.Az teraz si sam vybavil kompletne vysetrenie v Ba, prisiel pred dvoma dnami, robili mu rozne vystrenia, ale zatial nehovori zeby mu zistili nieco nove.Za mesiac by sa tam mal vratit.Ale pocula som o tychto zelenych rastlinach, ide o prekyslenie cloveka, a tym vraj vznikaju tazk choroby.Pocula som ze je mozne nimi vyliecim naozaj tazke choroby.Na tej prednaske vraveli mnohi ludia vlastne skusnosti, bolo par pripadov kedy sa im nimi podariliovyliecit aj rakovinu.A ja sa velmi bojim o otcona, naozaj stav sa mu stale zhorsuju, a aj psychicky to nanho uz dolieha.
Viem ze by mal rapidne zmenit aj stravu, jest vela zeleniny, obmedzit bielkoviny, a zacat uzivat chlorelu s jacmenom.Len neviem ci on tomu uveri.Ta pani povedala zeby sme mali urcite zacat uzivat tieto rastliny.A ze to urcite pomoze.Ale ja neviem.Nejde ani tak o peniaze, ked si to clovek rozpocita tak to nie je az take drahe.
Tiez som citala clanok kt. o tychto rastlinach napisali lekari, a oni nepodporovali tieto rastliny.Tak vlastne neviem.Nechcem aby sa mu stav este viac zhorsil.Mozes mi pomoct?Alebo poradit?Ale ak mas znamych kto ma tiez dobre skusenosti s uzivanim tychto rastlin, budem ti velmi vdacna.Dakujem.Martina
adr
14.02.11,07:01
Ahoj Motylik7
Aj ked je to uz starsi prispevok, neda mi nezareagovat.
Pises, ako Ti nejaka riasa pomaha - nie ze by som neveril, ale je draha ako zeleny jacmen. :-) Podla mna si distributorka a propagujes "svoj" produkt.
Mojka zlata, k tomu, aby bsi sschudla do plaviek netreba 100 € riasy. Zmen si zivotospravu a cvic. Potom sa nebudu na Teba lepit choroby. Jednorazove kury raz rocne pomozu len docasne.
adr
14.02.11,07:05
suhlas s Hanullou v tom, ze sa napchavame kdejakymi odpadmi a udeninami.. la prosim Ta, odkial si prisla na to., ze my budeme rast z travy ako kozicky ?:?? :-)))))) Clovek ma ine travenie ako bylinozravec. Ked pracujes v lekarni, tak sned by si takuto elementarnu vec mala vediet.
alabut
14.02.11,08:43
Riasy maju hlavne vyznam ako zdroj organickeho jodu pre jeho vysoky obsah. Jod je klucovy pre pracu stitnej zlazy a v nasich koncinach je ho zalostne malo. Zeleny jacmen by nebolo zle si vypestovat, ale opat rastlinkam treba dodat do korenovej sustavy stopove prvky, najma jod. Mozno skusit hydroponiu a cvrknut do nadoby jodid draselny alebo inu patlaninu. Dalsia moznost je vrhnut sa na konzumaciu morskych ryb a produktov a kaslat na riasy i zeleny jacmen. .-)
Anka219
17.02.11,15:04
Ahojte babenky. Ako citam tak citam a vydim ze nie ste moc informovane o zelenej strave. Ja aj manžel papkame chlorelu aj MJ nieco okolo dvoch rokov. Mala som velmi skaredý zapal hrubeho creva/ bolesti este horsie ako pri porode/ , astmu stredne tažkeho stupna a poviem vam je to na nezaplatenie.
Kedže jacmen odkyseluje organizmus prestali sa mi tvorit zle bakterie v crevách nakolko nemali potrebne prostredie na mnozenie a tým somsa zbavila alergii a nasledne aj astmy. Chlorela mi vysava škodliviny z tela a avyčistuje čreva aj od hlienov a pre vysoký obsah chloroflu sa my zahojilo hrube črevo. nemam ziadne problemy zo stolicou, trávenim, chripkami, prechladnutim aftami atd...
Mam 38 r. uz 20rokov sa zaoberam bylinami a alternatývnou medicinou, okrem ineho pracujem v lekarni ale za tu dobu som nenašla nič tak komplexneho, vyváženeho čisto prirodneho a dobreho ako je jačmen a chlorela, ani mimo lekarni.
Tý čo pracuju z energiami, vidia auru atd../vedia ktorí/ a dostali sa k tomuto žasnu. viete aka velka čista žiara je okolo?? parada, ma to veja bioenergie, ktorá prechadza do Vás. a viem o čom hovorím :).
Su to komplexne veci ktore stvorila sama pr9roda, rastu od toho teliatka kozičky býci a to je čo povedat a my ludia sme taký blbí a napchavame sa udeninou a umelymi vitamínmi a liekmi aliečime ida nasledky nie príčiny

Ale pozor nie je jačmen ako jačmen. Na trhu je niekolko druhou a to uvidite aj podla ceny. tie co stoja okolo 500 to je ususena slama a zomletý jacme a ten má nas zaludok problem strávit nakolko nie sme prezuvavce /muú/ a dalsi od GW to je cistý koncentrat -odstavený a pri teplote 31C usucený do 20 min strávený a preto tá cena 2000 - davka na 3 mesiace pri uzivani rano a vecer -standart. a poviem vám s kockami ladu a vodou hotová lahoda. chuti trohu ako zelený caj ale s jablkovým dzusom je perfektný
Ja predávam v lekarni iba tento nakolko vidim o com to je.A s kazdym prejdem co by bolo prenho vhodne / su i rozne obmedzenie/

Velmi dobre stahuje ekzem a psoriazu a rozne kozne probl.
Baby a na plet /sice som rano ako vodnik ale co uz okolie to na chvilku znesie
Ak budete chciet nejake info kludne mi napiste ale radsej na ******** alebo *******/nitre
TAKžE TAK. ZATIAL PAPA

no to som sa ale rozkecala :eek:
Ak niekomu pomozem budem štastnejsia.
A chodte na medovu masaž



Ak ma niekto
Tak tento článok som našla napísaný od slova do slova na viacerých miestach, prečo asi?
MIRO.K
19.02.12,11:01
Ja užívam Mladý jačmeň aj chlorellu a pomáha mi to. Zbavil som sa zopách chorob. Je potrebné ale zmeniť aj stravu tzn. menej kyselinotvorných a viac zásadotvorných potravín. Týmto si odkyslíte organizmus a budete zdravší. Je potrebné ale preto niečo urobiť. Veľa informácii nájdete aj na http://www.odkyslenieorganizmu.sk/
michalpeter
13.05.12,09:33
http://www.zelenyzivot.com/zelenyzivot/eshop/0/0/5/3-Chlorella-750-tabliet

poznate tuto chlorellu? pisu ze je pestovana v uzavretych nadrziach, takze by to malo byt kvatitne snad..
Diablicek
21.05.12,08:33
chlorellu a mlady jacmen nepredava len jedna ci dve firmy, je ich siroka skala... preto je dobre overit si aj, ako su tieto rastliny pestovane a spracovane... je to dobre aj kvoli stravitelnosti, ale aj aby mal clovek istotu, ci mu to, co zacal uzivat, aj naozaj pomoze...
Diablicek
21.05.12,08:34
Nemusi byt zla, ale je tam uvedena dost nizka stravitelnost... ak ti mozem doporucit, skus http.//www.zdravieprevas.sk a len tak zo zaujimavosti si porovnaj vyzivove hodnoty a popis
Diablicek
21.05.12,08:35
kuk prispevok cislo 26
Diablicek
21.05.12,08:42
U tychto zelenych potravin je dost dolezity nielen sposob vyroby, ale aj stravitelnost a vyzivove hodnoty. Ja uzivam tablety Chlorelly pyrenoidosa, ktore maju stravitelnost az 94% (!) a zeleny jacmen, ktory bol spracovany tak, ze sa vysusila jeho stava a nie travne casti. Oboje mozem len odporucat, aj pre cenovu dostupnost, aj pre super ucinok :)
Tina štúdio
31.01.13,10:37
skus co najviac o teme citat- rozne zdroje, napriklad vela pisu tu: http://zdravohravo.sk