radioxxl
07.06.08,10:11
Rozne velke spolocnosti ponukaju partnersky program, aby prilakali ludi na svoje stranky prostrednictvom uz zucastnenych za ucelom zlavy/odmeny (financnej/bodovej)...

Velmi ma zaujima ako to zauctovat, kedze ten ucastnik partnerskeho programu nie je v nejakom zmluvnom vztahu, nic nepodpisoval, ak nepocitame "zmluvne podmienky" ktore ma vyhotovene na stranke vlastnik partnerskeho programu.

Odvody sa samozrejme neplatia. Neviem kam sa taky pracovno-pravny vztah moze zaradit :)

Dakujem za odpovede :)
liba2
07.06.08,09:19
Rozne velke spolocnosti ponukaju partnersky program, aby prilakali ludi na svoje stranky prostrednictvom uz zucastnenych za ucelom zlavy/odmeny (financnej/bodovej)...

Velmi ma zaujima ako to zauctovat, kedze ten ucastnik partnerskeho programu nie je v nejakom zmluvnom vztahu, nic nepodpisoval, ak nepocitame "zmluvne podmienky" ktore ma vyhotovene na stranke vlastnik partnerskeho programu.

Odvody sa samozrejme neplatia. Neviem kam sa taky pracovno-pravny vztah moze zaradit :)

Dakujem za odpovede :)
Síce neviem čo je to "partnerský program" ani o čo tam ide, ale:
keď občan "nie je v nejakom zmluvnom vzťahu, nič nepodpisoval" - tak určite nemôže ísť o pracovno-právny vzťah.
Pracovno-právny vzťah je vzťah založený podľa ustanovení Zákonníka práce.
radioxxl
07.06.08,13:43
tak zoberme ze to nie je pracovno-pravny vztah, ako potom uctovat take polozky do ju?
ego.mc
08.06.08,05:43
Konkretizujte otázku. Je príliš všeobecná. Ide Vám o nákup so zľavou? Alebo o čo?
radioxxl
08.06.08,08:59
Nie.

Dajme tomu, ze som vlastnik takejto stranky a ludia privedu na moju stranku ludi a na ich "webovy ucet" sa bude priratavat co ja viem 1,-Sk za kazdeho cloveka co privedie.

Potom mu to vyplatim, co ja viem pri 100,-Sk. Mam problem zo zauctovanim tejto operacie.

Dakujem!
ego.mc
12.06.08,04:35
Podľa mňa ide z Vašej strany o režijné náklady.
radioxxl
18.06.08,09:48
myslite ze to mozem davat do prevadzkovej rezie? bez dalsej evidencie v olymp, kedze bezim len na alfe od kros?!

Dakujem!
ego.mc
18.06.08,12:00
Olymp je softvér na mzdové účtovníctvo. (Ak sa nemýlim.) Ten s tým nemá nič spoločné.
radioxxl
02.08.08,07:32
to je v poriadku, len by sa mi viac hodilo vediet kam tieto polozky zauctovat v JU...
liba2
02.08.08,08:20
to je v poriadku, len by sa mi viac hodilo vediet kam tieto polozky zauctovat v JU...Choď na to vylučovacou metódou: mzda to nie je, materiál tiež, daň tiež, majetok tiež, tak zostane len prev. réžia ;)