LesnáVíla
07.06.08,10:00
Prosím vás má niekto z vás skúsenosti s týmto on-line obchodom kvetín?Konkrétne čo sa týka kvetiniek,ujali sa vám,v akom stave vám prišla dobierka?Zaujímajú ma vaše skúsenosti,lebo by som si chcela objednať nejaké kvetinky z tohto obchodu.Za reakcie vopred ďakujem.
wagner
07.06.08,18:59
Moja suseda si odtiaľ objednala muškáty a bola riadne naštvaná. Listy vraj boli úplne odhnité, pomačkané. Zasadila ich a nevie či sa jej prijmú. Vybavenie objednávky trvalo 1 mesiac.
LesnáVíla
07.06.08,19:09
No super!Fakt je asi najlepšie keď človek vidí na vlastné oči to čo kupuje.
ivetaŽ
08.06.08,10:49
No super!Fakt je asi najlepšie keď človek vidí na vlastné oči to čo kupuje.
Ja som si v marci objednala cez Siebers okrasné kvetinky, jahody a hrozno. Bola som veľmi milo prekvapená, ako boli zabalené, každá kvetinka zvlášť v špeciálnom obale, takže o nejakom zmačkaní ani reči. Každý má však svoje skúsenosti a ja, pokiaľ na rok si budem objednávať, tak práve cez Siebers.
Ferdo Mravec
11.06.08,21:25
Aj ja mám s touto firmou dobrú skúsenosť. V máji som si objednala nejaké skalničky a kríky. Zásielka mi prišla do dvoch týždňov, každá rastlinka bola zvlášť zabalená v špeciálnom obale. Na budúci rok si určite od nich znova niečo objednám.:)
LesnáVíla
11.06.08,21:33
No tak som si v piatok (7.6) objednala Anjelskú trúbu a Little Cutie,a dnes ráno mi to pekne doviezli až domov,a dostala som k tomu aj hnojivo grátis.Takže moje obavy sa nepotvrdili,som maximálne spokojná!!!
est
18.06.08,19:33
Ja nemám veľmi dobrú skúsenosť, ale čiastočne to asi bola chyba doručovateľskej spoločnosti.
Objednala som koncom apríla cez net, hneď mi prišla automatická odpoveď, že sa moja objednávka spracováva. Keď sa po mesiaci nič nedialo, napísala som mail, či mám ešte niečo od nich čakať, za pár dní mi volala pani, že vraj mi zásielku poslali, ale že bola po dva dni odmietnutá. Nikto z doručovacej spoločnosti ma nekontaktoval, dokonca som v uvedené dni bola doma...
Na druhý pokus mi o dva ďalšie týždne rastlinky prišli, ale niektoré vyzerali, že sú to tie, ktoré už vtedy strastiplnú cestu absolvovali, uvidíme, či prežijú.
Rastlinky som objednávala hlavne kvôli modrým a červenožltým anjelským trúbam a tie mi neposlali. Najlepšie skúsenosti mám s "rastlinky.sk", do týždńa je väčšinou objednávka vybavená a ak mi niektorá rastlinka neprežije, pošlú mi ju znova.
mozino
04.07.08,09:38
akú majú stránku? nenašla som :-(
krajanová
06.07.08,19:41
vygúgluj si : Rastlinky do schránky, aj ja od nich objednávam, mám dobrú skúsenosť,
super sú aj Jozef Basík (ČR), Najmanová (ČR) - vrele odporúčam, Lukon Glads (ČR) ten ale nekontaktuje kedy zásielka príde. Z Čiech objednávať je dosť nevýhodné na dobierku, dá sa dohodnúť aj platbou vopred, to vyjde lacnejšie.
Dobrú skúsenosť mám aj so zásielkovým obchodom firmy ENGO - snívajme na záhrade, v prípade, že je s došlými kvietkami nejaký problém treba sa ozvať, vždy všetko vydobropisujú alebo pošlú nové rastlinky.
krajanová
06.07.08,19:42
oplatí sa pozrieť aj stránku záhradníctvo HOSTA - Žiar nad Hronom, mám tiež dobrú skúsenosť
mozino
07.07.08,08:41
krajanová, takže rastlinky.sk je Siebers? Od nich som si brala tento rok nejaké cibulky, semienka a durman :-)
wagner
07.07.08,14:38
rastlinky.sk nie je Siebers. Siebers má www.sieberz.sk (http://www.siebers.sk) :)
arizona
07.07.08,19:57
mimotemyja mám dobrú skúsenosť aj s Kohaplant .Mám od nich ruže, trvalky aj stromky.
očka31
15.07.08,05:00
Objednávala som cez Siebers dosť rastliniek, bola som veľmi spokojná. Balené všetko zvlásť v pevných obaloch, doviezol to kuriér, ktorý sa ohlásil vopred. Odporúčam.
est
18.07.08,12:16
rastlinky.sk momentálne majú prázdniny, majú katalogy len na jar a na jesen ... dá sa objednať aj tlačený katalóg, ale na nete je toho viac, za vernosť sú zľavy
zamecnikv
30.07.08,10:04
tiez sa prikladam k stranke Hosta
blchasalmer
16.10.09,11:32
Ja si objednávam a som maximálne spokojná.Všetky raslinky stromy,kry sa mi krasne prijali .Skrášľujú moju záhradku.Minulý rok som si so STARKLA objednala muškáty,ruže,ríbezle a to este aj pre kolegyňu a bola som nemilo prekvapená aké mi to prišlo suché.Zo siebersu som mala kazdý koren obalený v zemine, bez poskodenia korienkov,obkruteny foliou a zo STARKLA to bolo obalene suchými drevenými pilinami,korienky boli vyschnuté...z toho všetkého čo som mala sa prijala jedna ribezla aj ta nemala tento rok plody a bála som sa ze sa neuchytí...Stačí si objednat len raz a sami zbadate ze s tovarom budete spokojný...
BXLmiami
17.10.09,04:38
Ja som spokojna s Kohaplantom,teraz čakám od Sieberz prvu zásielku,tak uvidím.
wabi
18.10.09,16:45
Tak hlavne že ste spokojní...
To že je to predražené vám nemusí vadiť veď peňazí máte iste dosť, ale že Vám nevadí že vás klamú, tak to mi príde divné.
To že vám stromky rastú pekne a máte z nich radosť je dobre, ale to by snáď malo byť samozrejmé! Odrody ktoré ste obdržali nie sú tie ktoré propagujú v katalógu ale to nevadí, hlavne že rastú!
Stĺpovité slivky, Stĺpovité ríbezle, Stĺpovité egreše, Stĺpovité hrušky, Stĺpovité čerešne a iné uvádzané jednoducho neexitujú!:eek:
Naozaj nikto iný ich nepredáva a ak sa spýtate kohokoľvek kto je odborníkom v ovocinárstve každý vám potvrdí, že jediným druhom ovocných stromov ktoré sú vyšľachtené ako "stĺpovité" sú iba jablone! Všetky ostatné druhy stromov, ktoré sú označované ako stĺpovité sú v skutočnosti stromy neznámeho druhu - ktorý ale vôbec nieje stĺpovitý a preto je to nehorázna lož a tieto stromky sú "mačka vo vreci" pretože nikto nevie čo vám vlastne vyrastie - žiaden stĺp to ale iste nebude...!:D
Všetky obrázky sú absolútna fotomontáž!
Vám nevadí že vás klamú!:confused:
Možno ale ani nechápete takéto neseriózne informácie sú v protiklade s morálnymi princípmi ktoré seriózni záhradníci nikdy neporušia. Potom sa nečudujte, že napríklad takzvané kiwi vám nerodia. Veď oni nakupujú všetky stromky z Poľska a Talianska a jediným kritériom ktorým sa riadia pri nákupe je aby to bolo čo najlacnejšie - kupujú to za 2 € a predávajú za 13€ a viac. Pri tak lacnom materiále nemá ani kupujúci záruku čo mu tam nabalili, ale je to jedno, pretože to predá ako "stĺpovité" a tak vlasne žiadnu odrodu nedeklaroval a keď to porastie a ste radi, tak to neznamená že budete radi ak aj zarodí... To vám nevadí, že to neporastie tak ako vám sľubovali, že tam je iná odroda?
To už naozaj môže hocikto povedať hocičo a vám to nevadí? To že klamú politici sme si už zvykli... Aj tak to nikomu nevadí a zvolia ich znova!
Ak vám stromček nenarastie taký ako na peknom obrázku nevadí...
Čo ale potom zostáva poctivým záhradníkom ktorí nechcú klamať?
Pardon oni neklamú, iba zavádzajú a mlžia takže skutočnosť je iná než propagujú ale podľa mňa je to aj tak klamstvo!
Silvernola
18.10.09,17:51
Wabi, ty si dnes nejaký nažhavený. Ale nemôžem s tebou nesúhlasiť aspoň čiastočne, spomínala som to aj pri "popínavých" jahodách. Niekoľkokrát som podľahla pokušeniu a objednala som si rastlinný materiál podľa ponuky takýchto firiem. Moja skúsenosť: čím väčšia (a zahraničnejšia) firma, tým vyššie ceny, tým nižšia kvalita a tým väčšia odchýlka od propagovanej odrody. Najlepšie skúsenosti mám s odberom priamo od pestovateľa, či už osobne alebo dobierkou. Poučila som sa.
Najlepšou školu ja sám život, ale školné je príliš vysoké
:cool:
truch
19.10.09,06:37
objednala som si viacero rastlín zo Siebersu, prišli mi všetky v pomerne dobrom stave. Boli to hlavne stĺpcové stromčeky a kríky. Jedna jabloň zimu neprežile a egreše som dostala dva rovnaké. Po reklamácii a odoslaní fotiek mi boli vrátené peniaze a na egreš poskytnutá zľava. Ešte uvidím či stĺpcové stromky budú ozaj "stĺpcové" čiže štíhle a vysoké najviac 2m., veď uvidím čo z nich bude:):)
wabi
19.10.09,14:17
objednala som si viacero rastlín zo Siebersu, prišli mi všetky v pomerne dobrom stave. Boli to hlavne stĺpcové stromčeky a kríky. Jedna jabloň zimu neprežile a egreše som dostala dva rovnaké. Po reklamácii a odoslaní fotiek mi boli vrátené peniaze a na egreš poskytnutá zľava. Ešte uvidím či stĺpcové stromky budú ozaj "stĺpcové" čiže štíhle a vysoké najviac 2m., veď uvidím čo z nich bude:):)
Okrem jabloní jednoducho neexistujú žiadne iné stĺpovité odrody žiadnych ovocných druhov, napokon prečo teda nenapíšu názvy jednotlivých stĺpovitých odrôd - nemôžu ich napísať pretože by si ich inak museli tiež nakomplet vymyslieť. "Slivka stĺpovitá" "čerešňa stĺpovitá" to naozaj nie je názov odrody...:D
truch
20.10.09,09:11
To by si sa čudoval čo všetko má prívlastok stĺpcovité, ja mám 2 jablone 1 slivku 1černicu/tá má už asi 2m/, 2 egreše a ešte mám zo Siebersu čučoriedku/ tá je krásna a hneď prvý rok mala čučoriedky/. Uvidím čo z toho všetkého vyrastie, možno už na budúci rok budem sklamaná.
wabi
20.10.09,16:36
To by si sa čudoval čo všetko má prívlastok stĺpcovité, ja mám 2 jablone 1 slivku 1černicu/tá má už asi 2m/, 2 egreše a ešte mám zo Siebersu čučoriedku/ tá je krásna a hneď prvý rok mala čučoriedky/. Uvidím čo z toho všetkého vyrastie, možno už na budúci rok budem sklamaná.
Ale prečo by si mala byť sklamaná - ak máš rada ovocie tak vôbec nemusíš byť sklamaná. V tom to práve je, to že nerastú ako stĺp zistíš až po rokoch ale medzitým ti stromy pekne porastú a budú rodiť a ty ich nebudeš chcieť vykopať. Je to ako keď by si si chcela kúpiť napríklad malého fúzača a on by to bol v skutočnosti nejaký kríženec alebo iné plemeno psíka si obľúbiš takého aký je a nevzdáš sa ho len preto, že to nieje presne tá čistá rasa a narastie trocha väčší a iného tvaru... Možno s ním budeš spokojná hoci si pôvodne chcela niečo úplne iné. Ak máš pozitívne myslenie povieš si že to nie je síce to čo si chcela ale je to aj tak v pohode, ak máš negatívne myslenie bude tvoj pohár stále poloprázdny nech by v ňom bolo čokolvek. A presne toto zneužívajú tie pekne vyretušované zavádzajúce katalógy.
truch
22.10.09,11:58
Wabi, máš plnú pravdu, stromčeky aj kríčky rastú pekne, čo na tom že nemajú tvar za ktorý som "zaplatila", jasné že si ich nechám. :):):)
wabi
11.11.09,05:36
Ako ale vysvetliť najmä záhradkárkam že nie všetko zlato sa bliští...?