endrju
07.06.08,10:38
...Ak Vás táto otázka zaujíma bližšie, môžete mi napísať súkromnú správu...
Stretli ste sa už s podobnými vyjadreniami v príspevkoch v odborných diskusiách?
Som smutný z toho, že text tohoto druhu sa čoraz častejšie vykytuje v príspevkoch na tomto fóre napriek tomu, že v Etikete Porady (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html) pravidlo číslo 1 znie:
"1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov."
Myslíte si, že sa dá pomôcť tomu, aby ubudli dôvody na smútok?
vieroslava
07.06.08,08:45
Áno, stretla som sa s tým, a nič v zlom, vcelku sú to príspevky od čerstvých členov. Zrejme veľa ľudí sa prihlási na poradu a neprečíta si etiketu porady. Už som na taký príspevok reagovala požiadavkou, aby odpoveď bola napísaná verejne.
A potom je tu ešte druhá možnosť, že sa jedná o nejakú reklamu a písajúci to nechce napísať verejne.
Zatiaľ jedinou účinnou reakciou môže byť nahlasovanie takýchto príspevkou, alebo ich vypnutie.
Rozalka
07.06.08,11:04
Aj z iných dôvodov by bolo možno dobré, keby sa pri prihlasovaní okrem kladnej odpovede "súhlasím s podmienkami" bola potrebná súhlasná odpoveď aj na "prečítal/a som si Etiketu porady".
Dav
07.06.08,11:22
Aj z iných dôvodov by bolo možno dobré, keby sa pri prihlasovaní okrem kladnej odpovede "súhlasím s podmienkami" bola potrebná súhlasná odpoveď aj na "prečítal/a som si Etiketu porady"....porozumel/a som jej, a budem ju dodržiavať.

Ináč pomôže asi len vypínať nevhodné príspevky, nahlasovať ich, alebo ignorovať.
Eulalia
07.06.08,11:52
Túto vetu používajú chytráci, ktorí už boli za spamovanie sfúknutí. Ak nechceme s každým takýmto indivíduom zaťažovať Richarda, budeme musieť príspevky "posielať do tmy". Alebo mu dať jasne na vedomie, že tu nepochodí.
Barbara
07.06.08,12:34
ahojte, presne to ma napadlo keď som začala čítať tento príspevok od Endrju, čo Rozalke, že aby sa mohli prihlásiť až po prečítaní Etikety, dovtedy nie.
ale už dávnejšie som sa chcela opýtať, že ako vlastne funguje to " poslanie do tmy"? to je to, keď vidíme vedľa príspevku napr. -2 a tak? ale potom nemchápem, že prečo tie príspevky vidíme stále:rolleyes:
ja som zas smutná aj z toho, že niektorí zneužívajú Poradu na blbosti. Už to neni to, čo bejvávalo voľakedy:mee:
keď som sa sem v roku 2005 prihlásila, bola som veľmi nadšená, že akí sú tu fajn ľudia, ale teraz? no vlastne aj teraz sú tu tí istí fajn ľudia, ale všimli ste si, že niektorí starší členovia už tu nejsú tak často ako dávnejšie. Menovať nebudem, lebo určite ste si to všimli aj Vy, že ktorí sú to. Je mi z toho smutno, verte mi.
A to, že niektorí zneužívajú Poradu na blbosti:cool:, už jednudocho si to nebudem všímať ,a nebudem vôbec na takéto príspevky reagovať. :---
misomiso
07.06.08,12:56
A ked uz sme pro tom, naco na takomto portali SS vobec sluzia? Nemali by sa centalne vypnut? Ved Porada nie je zoznamka alebo bazar.
arizona
07.06.08,16:41
A ked uz sme pro tom, naco na takomto portali SS vobec sluzia? Nemali by sa centalne vypnut? Ved Porada nie je zoznamka alebo bazar.

Možno so mnou niektorí členovia nebudú súhlasiť,ale ja som PROTI vypnutiu SS. Samozrejme, dá sa to aj zneužiť,ale na niečo je to dobré.
-Vďaka Porade vzniklo veľa priateľstiev, ktoré začali na Porade a pokračujú aj v súkromí. Je na tom niečo zlé? :rolleyes:
-Niekedy si členovia potrebujú poslať nejaké doklady,potrebné k práci.K tomu potrebujú nejaké osobné údaje, ktoré si tiež zašlú cez SS. je na tom niečo zlé?:rolleyes:
-Napr. poraďácka burza-ĺudia si navzájom vymieňajú,či darujú prebytky zo záhrady. Je na tom niečo zlé?:rolleyes:

V tomto prípade SS slúžia na zasielanie osobných údajov, ako meno, adresa a pod. To určite nepatrí na viditeľné miesto niekde v téme.

Veď "oddychová" časť je oddelená od odbornej ,takže neobťažuje nikoho,kto do nej nechce vstúpiť.

Na záver si neodpustím jednu poznámku:
Som ešte len nováčik, ale snažím sa pomôcť, keď viem poradiť aj si vážim každú radu,ktorú som dostala.
Preto mi je smutno a nepríjemne, keď často čítam príspevky (hlavne od starších členov) typu: porada nie je čo bývala , mnoho členov už sem nechodí, voľakedy to bolo lepšie...a pod.:mee::confused::(
Veď aj vy ste začínali.Tak nevyčítajte všetko ZLÉ iba nováčikom!Prosííím:)
Dav
07.06.08,18:36
Arizona, dnes sa prihlásilo 60 ľudí, a prilepím ukážku - príspevok jedného z nich.S mojím suchým humorom konštatujem, že si asi idem spraviť IQ test.http://www.porada.sk/t83780-prezentacia-pristroja.html
P.S. Ty si už starý mazák, nie nováčik.
misomiso
07.06.08,18:52
Možno so mnou niektorí členovia nebudú súhlasiť,ale ja som PROTI vypnutiu SS. Samozrejme, dá sa to aj zneužiť,ale na niečo je to dobré.
-Vďaka Porade vzniklo veľa priateľstiev, ktoré začali na Porade a pokračujú aj v súkromí. Je na tom niečo zlé? :rolleyes:
-Niekedy si členovia potrebujú poslať nejaké doklady,potrebné k práci.K tomu potrebujú nejaké osobné údaje, ktoré si tiež zašlú cez SS. je na tom niečo zlé?:rolleyes:
-Napr. poraďácka burza-ĺudia si navzájom vymieňajú,či darujú prebytky zo záhrady. Je na tom niečo zlé?:rolleyes:

V tomto prípade SS slúžia na zasielanie osobných údajov, ako meno, adresa a pod. To určite nepatrí na viditeľné miesto niekde v téme.

Veď "oddychová" časť je oddelená od odbornej ,takže neobťažuje nikoho,kto do nej nechce vstúpiť.

Na záver si neodpustím jednu poznámku:
Som ešte len nováčik, ale snažím sa pomôcť, keď viem poradiť aj si vážim každú radu,ktorú som dostala.
Preto mi je smutno a nepríjemne, keď často čítam príspevky (hlavne od starších členov) typu: porada nie je čo bývala , mnoho členov už sem nechodí, voľakedy to bolo lepšie...a pod.:mee::confused::(
Veď aj vy ste začínali.Tak nevyčítajte všetko ZLÉ iba nováčikom!Prosííím:)

No dobre, ale ked ja sa pozriem na tie vsetky (pocetne) SS, ktore som dostal, tak su tam same asi taketo: "Si fajn, uzasne ti drzim palce, aj ked som sa neodvazila do takejto debaty zasiahnut" - alebo - "Z tej si nic nerob, ta je sibnuta, nikto ju tu nema rad" ... a tak stale dokola.

Naco je to? Ved ak je niekto sibnuty, tak to vsetci aj tak hned vidia, na to netreba SS...
arizona
07.06.08,18:57
Arizona, dnes sa prihlásilo 60 ľudí, a prilepím ukážku - príspevok jedného z nich.S mojím suchým humorom konštatujem, že si asi idem spraviť IQ test.http://www.porada.sk/t83780-prezentacia-pristroja.html
P.S. Ty si už starý mazák, nie nováčik.
:D:D:DDav, idem s tebou na tie IQ testy:D:D:D

Ja si tiež občas pripadám , že mi šibe, pri čítaní niektorých príspevkov(viď prezentácia). A rozmýšľam, kto je "mimo"- či ja, alebo "ten oproti":eek::eek::confused:

A dík, za toho mazáka:)
Barbara
08.06.08,07:17
Na záver si neodpustím jednu poznámku:

Preto mi je smutno a nepríjemne, keď často čítam príspevky (hlavne od starších členov) typu: porada nie je čo bývala , mnoho členov už sem nechodí, voľakedy to bolo lepšie...a pod.:mee::confused::(
Veď aj vy ste začínali.Tak nevyčítajte všetko ZLÉ iba nováčikom!Prosííím:)


asi som sa zle vyjadrila, ja som nehovorila, že voľakedy to tu bolo lepšie, ale myslela som tým to, že asi majú dovod nato, aby sem nechodili, alebo keď aj sú tu prihlásení, tak už toľko sa nezapoja do diskusií ako vtedy. asi majú nato svoje dovody.

a vobec nemám nič proti nováčikom
arizona
08.06.08,10:09
asi som sa zle vyjadrila, ja som nehovorila, že voľakedy to tu bolo lepšie, ale myslela som tým to, že asi majú dovod nato, aby sem nechodili, alebo keď aj sú tu prihlásení, tak už toľko sa nezapoja do diskusií ako vtedy. asi majú nato svoje dovody.
a vobec nemám nič proti nováčikom
Barbara,tu nešlo iba o tento jediný príspevok tohto typu. Takýchto príspevkov som čítala veľa,a tento Tvoj bol iba náhodou ten, ktorý ma donútil reagovať...
Neviem, aký dôvod majú niekt.členovia, aby sa nezapájali. Možno preto, že táto stránka ma tisícky zodpovedaných tém z rôznych oblastí a spoliehajú sa na to, že si záujemcovia prečítajú už staršie,zodpovedané:confused:

Neviem, či nejaká iná stránka ma toľko členov,ako má Porada. Medzi toľkými ľudmi sa vždy nájde nejaká tá Michaela-Viktória, Balvan a pod.Žiaľ s tým nenarobíme nič,iba ignorovať,alebo sa zasmiať.:D

Pozri si napr. príspevok od Balvana-Prezentácia. Páči sa mi,ako reagujú starí
aj noví poraďáci. Nuž,aká otázka-taká odpoveď;).Balvan už asi podobnú blbosť do Porady nenapíše a poraďáci sa aspoň dobre pobavili.:D:D:DAj to je niededy riešenie:)
Gabi03
08.06.08,10:53
No dobre, ale ked ja sa pozriem na tie vsetky (pocetne) SS, ktore som dostal, tak su tam same asi taketo: "Si fajn, uzasne ti drzim palce, aj ked som sa neodvazila do takejto debaty zasiahnut" - alebo - "Z tej si nic nerob, ta je sibnuta, nikto ju tu nema rad" ... a tak stale dokola.

Naco je to? Ved ak je niekto sibnuty, tak to vsetci aj tak hned vidia, na to netreba SS...

mimotemy Dovolím si reagovať na tvoj príspevok, nakoľko aj ja som ti písala SS-ky, ktoré si zrejme zaradil do vyššie spomínanej kategórie. Jednoznačne SS-ky sa využívajú na to, aby niekto niekomu podal informácie, ktoré nepokladá za vhodné zverejniť. A to z najrôznejších dôvodov.

Okrem toho, ty si "kategória sama o sebe", prečo ti posielajú také SS-ky. :D
evina
08.06.08,11:02
No dobre, ale ked ja sa pozriem na tie vsetky (pocetne) SS, ktore som dostal, tak su tam same asi taketo: "Si fajn, uzasne ti drzim palce, aj ked som sa neodvazila do takejto debaty zasiahnut" - alebo - "Z tej si nic nerob, ta je sibnuta, nikto ju tu nema rad" ... a tak stale dokola.

Naco je to? Ved ak je niekto sibnuty, tak to vsetci aj tak hned vidia, na to netreba SS...

No veľa členov /najmä tých, ktorí sa poznajú osobne/ využíva SS na iné účely, napr. ako píše Arizona......každý si ich má možnosť uzatvoriť. Navzájom sme si riešili cez SS mnohé osobné problémy i radosti a naozaj si myslím, že tie naozaj by nemali prečo komu prekážať...
bezradná
08.06.08,16:47
Luďkovia Boží, čo sa tu deje? V poslednom čase nech sa pozriem do hociktorej témy, všade vidím len hádky. Nechcem spomínať na "staré dobré časy", ale pred tým sa tu naozaj toľko neškriepilo. Jediný raz som prejavila svoj názor trošku podráždenejšie:mad: -v čase volieb - vtedy nám to Richard hneď zatrhol a mal pravdu- politika sem naozaj nepatrí. Keď už niekto v sebe cíti neovládateľnú chuť vyrývať do druhých, je toľko diskusných fór na internete, nech sa prejaví tam. Pekný deň prajem:rolleyes: a čo najmenej provokatérov na tejto stránke.
evina
08.06.08,16:59
Neviem, či zle čítam, ale práve poslednú dobu tu hádky nevidím...a v tejto téme už vôbec nie.....každá diskusia neznamená predsa hádku ...
Jozef Mihál
08.06.08,17:10
Súhlasím s Evinou a dodávam - netreba nakúkať do ne-odborných tém. Ale ak to niekomu chýba ku šťastiu, je na druhej strane fakt, že vždy na porada.sk beží nejaká téma, v ktorej sa ľudia "odreagovávajú" nie práve kultivovane.
Karas Milan
09.06.08,01:50
Áno, stretla som sa s tým, a nič v zlom, vcelku sú to príspevky od čerstvých členov. Zrejme veľa ľudí sa prihlási na poradu a neprečíta si etiketu porady.


Ahojte .

Riešením by bolo , dať pri registrácii pár tipov (nepovinne) na čítanie (skôr než začne nový člen prispievať).

Ahoj
Ka Mil
josiph68
09.06.08,12:20
skúsim aj ja.
som proti zakázaniu ss-iek,pretože podľa mňa slúžia na súkromie,nie všetko je pre všetky uši a potom nemôžu sa tu ponúkať služby-reklama,tak keď niekto chce,tak tu mu môžem ponúknuť komplet svoje služby,pretože chcem pomôcť a je to kontakt bez reklami.
arizona
09.06.08,13:12
No dobre, ale ked ja sa pozriem na tie vsetky (pocetne) SS, ktore som dostal, tak su tam same asi taketo: "Si fajn, uzasne ti drzim palce, aj ked som sa neodvazila do takejto debaty zasiahnut" - alebo - "Z tej si nic nerob, ta je sibnuta, nikto ju tu nema rad" ... a tak stale dokola.

Naco je to? Ved ak je niekto sibnuty, tak to vsetci aj tak hned vidia, na to netreba SS...

misomiso, snáď nás nechceš presviedčať, že sa hneváš, keď Ti niekto napíše ss , aký sj fajn?;);):D

buď rád:)mne ešte táká ss neprišla:(:D
účtovník 007
09.06.08,13:30
Prečo sa starší členovia menej zapajáju do oddychových tém, alebo vôbec?
Tak si od začiatku prečítajte príspevky v tejto Andrejom založenej téme.
Práve pre toto.
misomiso
09.06.08,14:46
misomiso, snáď nás nechceš presviedčať, že sa hneváš, keď Ti niekto napíše ss , aký sj fajn?;);):D

buď rád:)mne ešte táká ss neprišla:(:D

Problem je v tom, ze ja som strasne skromny, takze sa potom velmi cervenam...:)
evina
09.06.08,15:36
Problem je v tom, ze ja som strasne skromny, takze sa potom velmi cervenam...:)

To neva, veď my to nevidíme ...:);)
Marianna01
09.06.08,15:42
asi som sa zle vyjadrila, ja som nehovorila, že voľakedy to tu bolo lepšie, ale myslela som tým to, že asi majú dovod nato, aby sem nechodili, alebo keď aj sú tu prihlásení, tak už toľko sa nezapoja do diskusií ako vtedy. asi majú nato svoje dovody.

a vobec nemám nič proti nováčikom

Nemôžem hovoriť za druhých, ale môžem sama za seba - so mnou a poradou je to ako s mamkou a dcérou: dcéra (porada) odrástla. Mamka je však stále zamestnaná, čím ďalej, tým viac má práce, nestíha dcére, ktorá sa vyvíja - ergo prestáva jej rozumieť. Prejavuje síce záujem o dcéru, ale nevie a nemá čas sa hlbšie zahryznúť do problémov, ktoré ju trápia...;):D
Eulalia
09.06.08,15:46
Nemôžem hovoriť za druhých, ale môžem sama za seba - so mnou a poradou je to ako s mamkou a dcérou: dcéra (porada) odrástla. Mamka je však stále zamestnaná, čím ďalej, tým viac má práce, nestíha dcére, ktorá sa vyvíja - ergo prestáva jej rozumieť. Prejavuje síce záujem o dcéru, ale nevie a nemá čas sa hlbšie zahryznúť do problémov, ktoré ju trápia...;):D
A ja ešte dodám - názorovo sa možno dcéra osamostatňuje, ale to neznamená, že ju mamka už nemá rada:)
endrju
09.06.08,16:38
Vidím, že sa ku mnou nadhodenej otázke rozbehla celkom intenzívna diskusia. :)
Dovolím si po prečítaní všetkých príspevkov v téme upozorniť na to, že dôvodom na založenie tejto témy nebolo to, že si Poraďáci medzi sebou píšu SSky, ale to, že čoraz častejšie sa stretávam s pokusmi presmerovať diskusiu o odborných problémoch do SSiek výzvami typu "ak Vás táto otázka zaujíma bližšie, môžete mi napísať súkromnú správu".
Takéto výzvy likvidujú podstatu Porady sformulovanú v hesle "spolu vieme viac". A práve toto je dôvodom môjho smútku.
Odborné témy študujú aj ľudia, ktorí práve teraz nemajú čas (alebo možnosti) na aktívny vstup do diskusií a chcú využiť to, že niekto iný potrebuje vyriešiť problém podobný tomu "ich" problému. Presmerovaním diskusie do SSiek sa vlastne takýmto ľuďom značne zužuje priestor pre efektívne hľadanie riešenia problému.
Eulalia
09.06.08,17:05
Andrej, v tomto ponímaní, ako to píšeš, tak podľa môjho názoru takto píšu tí prispievatelia, ktorí majú dôvod niečo skrývať. A v tom prípade by mi za tými SS nebolo ľúto. Ak mám nejaký problém, zadám otázku. Ak viem odpoveď a som si tým istá, svoj názor napíšem verejne. Ak sa pomýlim, dúfam, že sa nájde niekto iný, kto to vie lepšie a uvedie všetko na správnu mieru. Aj pomýliť sa môžem, každý sme len človek.
Ale tieto ponuky pomoci cez SS som si všimla predovšetkým v sekcii Zdravie a tam je to, podľa mňa, jednoznačne o zneužívaní účelu Porady a prihrievaní si "vlastnej polievočky", rozširovaní vlastného biznisu a nie vedomostí celého osadenstva Porady.