kucyo
13.04.05,07:26
DOBRE RANO,
hned na uvod sa ospravedlnujem,ale predchádzajúcou temou (energie-najom-DPH) som bola nechtiac zaskočená - teda výsledkom odpovedí - a napadla ma jedna súvislosť - možno nesprávne, ale človek je niekedy množstvom informácii dezorientovaný - prenajímame osobné automobily formou operatívneho lízingu - nie je nárok na odpočet DPH, ale uplatnujeme si DPH pri všetkých nákladoch týkajúcich sa ich prevádzky- PHL, opravy, údržba - je to správne?
Príjemný pracovný deň
Zita5
13.04.05,05:42
DOBRE RANO,
hned na uvod sa ospravedlnujem,ale predchádzajúcou temou (energie-najom-DPH) som bola nechtiac zaskočená - teda výsledkom odpovedí - a napadla ma jedna súvislosť - možno nesprávne, ale človek je niekedy množstvom informácii dezorientovaný - prenajímame osobné automobily formou operatívneho lízingu - nie je nárok na odpočet DPH, ale uplatnujeme si DPH pri všetkých nákladoch týkajúcich sa ich prevádzky- PHL, opravy, údržba - je to správne?
Príjemný pracovný deňPri prenájme osobných automobilov formou operatívneho lízingu podľa môjho názoru máte nárok na uplatnenie odpočtu DPH pri vyšše uvedených nákladoch - opravy , údržba, PHL . Já v tom nevidím problém .

Len vtedy by som videla problém ,že je to v rozpore so zmluvou a zmluvne by bol určený nájomca, aby si uvedené opravy, údržbu , PHL financoval sám . Pretože operatívny prenájom môže byť uzatvorený aj na dlhšiu dobu .


V prípade veľkej neistoty napíš dotaz na DÚ a budeš to mať písomne .
kucyo
13.04.05,05:58
Dakujem za skoru odpoved-myslela som to tak,aj tak účtujeme-mame operativny lizing na dobu dvoch rokov,nie je obmedzeny-ostatné naklady vyplývajúce z prevádzkyschopnosti vozidiel znaša najomca-nie je ani obmedzene prenajimanie "tretou osobou"-to by bola dalšia otázka-mame operativny lizing na dobu dvoch rokov -nemame narok na odpočet DPH na vstupe -prenajimam automobil "tretej" osobe-tiez fakturujem bez DPH-vstupuje to do koeficientu? Dakujem