brm
13.04.05,07:44
kvôli výkazom na všetky tie naše nepodarené inštitúcie si plánujem tento rok kúpiť farebnú tlačiareň...zaujímalo by ma, aké skúsenosti s týmto čudom máte, akú to má réžiu, ako často tomu treba kupovať toner a tak...či sa mi to skrátka vyplatí alebo či mám pokračovať v boji s ružovými, žltými či zelenými tlačivkami po starom...
Hlinkovx
13.04.05,06:21
Karkulka
mám dojem, že SP neuznáva aj tak žiadne iné tlačivá, ako svoje vlastné...
takže by ti tebou vytlačené neprevzali, ani keby ich vytlačíš neviem na čom...
a čo sa týka tlačiarne....
každá tlačiareň má inú výšku réžie..záleží od typ, toner,počet vytlačených strán ..atď
ale myslím si že takisto je podstatné, či ti podporuje napr. DOS, Win...iné operačné systémy, sieť...a tak..
babenko1
13.04.05,06:30
Katka... ak si kúpiš atramentovú tlačiareň a budeš veľa tlačiť, tonery budeš dosť často meniť... nestihnú ti ani vyschnúť, xixi... jedna taká sada by ti mala vydržať nejakého pol roka.. ale naozaj všetko záleží od toho, koľko budeš tlačiť. Ak by si chcela laserovú, cena je podstatne vyššia a údržba tiež.
luebchenko
13.04.05,06:42
kvôli výkazom na všetky tie naše nepodarené inštitúcie si plánujem tento rok kúpiť farebnú tlačiareň...zaujímalo by ma, aké skúsenosti s týmto čudom máte, akú to má réžiu, ako často tomu treba kupovať toner a tak...či sa mi to skrátka vyplatí alebo či mám pokračovať v boji s ružovými, žltými či zelenými tlačivkami po starom...Katka, a ty si úplne z tých uzávierok zblbla?, ešte ich chceš podporovať v tých ich buzeráciách, že aké tlačivká by si želali?! Píš si, že ak si obstaráš farebnú tlačiareň, tak odtieň ružovučkej z tvojej tlačiarne sa nebude zhodovať s odtieňom ružovučkej od ich vylobovaného dodávateľa tlačív, svetlučkozelenú nebudú akceptovať ich (za naše peniaze draho zakúpené scaneríky), alebo tá tvoja tlačiareň jednoducho nebude na nejakom schválenom, zákonom odobrenom zozname, ktorý si promptne dajú prijať náležite podmasteným parlamentom!!! Tu treba jednoducho tlačiť na všetkých miestach v tom zmysle, že žijeme v roku 2005 - v dobe internetu a mašín, ktoré prečítajú aj č-b tlačivá a ja fakt nechápem, prečo by som mala podporovať nejakú štátnoinštitucionálnu, dodávateľmi tlačív vylobovanú buzeráciu!
Prosím všetkých softvéristov, ktorí spolupracovali pri tvorbe výstupov z programov so SP, ZP a podobnými inštitúciami - vyjadrite sa. Existuje dáky rozumný argument pre to, že by s nami mohli takto cvičiť a požadovať špeciálne vykolorované tlačivá? Ja to vnímam ako niekoho obrovský kšeft, ktorý zbytočne komplikuje život účtovníkov! Má táto požiadavka špeciálnych "dúhových" tlačív vôbec oporu v zákone? :D... viete kto je dúhový, nie?... :D
brm
13.04.05,06:48
keď vás tak čítam, kurátka moje, vychádza mi, že sa teda mám naučiť robiť s formikom a bojovať s veternými mlynmi ďalej a vysr...na ružovú tlačiareň...no dobre, aspoň ušetrím...
Evanka
13.04.05,06:55
keď vás tak čítam, kurátka moje, vychádza mi, že sa teda mám naučiť robiť s formikom a bojovať s veternými mlynmi ďalej a vysr...na ružovú tlačiareň...no dobre, aspoň ušetrím...Ak to chceš iba kvôli tlačivkám, tak na to sa môžeš skutočne vybodnúť. Ale aj tak by som sa vyjadrila k porovnaniu laserovej a atramentovej farebnej tlačiarne. S tou drahšou údržbou u laserových veľmi nesúhlasím, lebo dnes už vydrží valec omnoho dlhšie ako kedysi (to bola najčastejšia príčina zvyšovania nákladov za údržbu) a prevádzka laserovej tlačiarne je lacnejšia ako pri atramentovej (a je ekologická :D). Ale skutočne záleží od toho, ako často potrebujeme tlačiť, či budeme tlačiť aj prezentačný materiál a pod. Vstupné náklady sú však niekoľkonásobne vyššie, aj napriek tomu, že ich cena už v poslednom čase dosť klesla. Najlacnejšia farebná laserová tlačiareň cca 12.000,- Sk.
Zita5
13.04.05,07:00
Mám farebnú tlačiareň - náplň do nej cca 5 000,- Sk . To je veľmo drahé na to aby si to používala na ten účel ako si písala .
evina
13.04.05,07:03
Ak to chceš iba kvôli tlačivkám, tak na to sa môžeš skutočne vybodnúť. Ale aj tak by som sa vyjadrila k porovnaniu laserovej a atramentovej farebnej tlačiarne. S tou drahšou údržbou u laserových veľmi nesúhlasím, lebo dnes už vydrží valec omnoho dlhšie ako kedysi (to bola najčastejšia príčina zvyšovania nákladov za údržbu) a prevádzka laserovej tlačiarne je lacnejšia ako pri atramentovej (a je ekologická :D). Ale skutočne záleží od toho, ako často potrebujeme tlačiť, či budeme tlačiť aj prezentačný materiál a pod. Vstupné náklady sú však niekoľkonásobne vyššie, aj napriek tomu, že ich cena už v poslednom čase dosť klesla. Najlacnejšia farebná laserová tlačiareň cca 12.000,- Sk.
Karkulka, ja súhlasím s Evankou, kúpila som si tiež laserovú tlačiareň na odporúčanie odborníkov, že cena tlačiarne je síce vyššia ale náklady na údržbu laserovej v porovnaní s atramentovou sú nižšie. Som s ňou spokojná. Čo sa týka tlačív ja všade, aj na všetky poisťovne vrátane sociálnej posielam identické /síce čiernobiele/ tlačivá, ktoré mám priamo v programe a ešte nikto z nich
neprotestoval. Robím to tak už rok.
Hlinkovx
13.04.05,07:08
aj na všetky poisťovne vrátane sociálnej posielam identické /síce čiernobiele/ tlačivá, ktoré mám priamo v programe a ešte nikto z nich
neprotestoval. Robím to tak už rok.Evina...
to vážne ti zobrali tlačivo do SP čiernobiele...???
v Prievidzi mi nechcú prevziať žiadne iné..okrem originálu ich tlačiva.....
anto
13.04.05,07:11
luebchenko, plne súhlasím,

poisťovňa tým, že nemá dostatok tlačív, dáva ich po jednom, vytvára tlak, v ktorom môže dôjsť k chybám.

Tlačiareň je najlepšia tá, ktorú nemusíme kupovať, pretože každý nákup vyvoláva ďaľšie náklady. Nevidím problém v tom, keď mám ihličkovú tlačiareň a plne mi slúži, aby som kupoval nejaký zázrak. Ja mám starú laserovú, pomaly má 9 rokov, bola pomerne drahá ale ide kvalitne. Netreba do nej nič, len občas tonner a to tlačím veľa. Nedoporučujem v žiadnom prípade epson antramentovú, to sú neskutočné pálky za nový cartrige, pomaly viac, ako stála tlačiareň.
ALLL
13.04.05,07:14
Evina...
to vážne ti zobrali tlačivo do SP čiernobiele...???
v Prievidzi mi nechcú prevziať žiadne iné..okrem originálu ich tlačiva.....Ahoj, ja tiez odovzdavam ciernobiele...stiahnute z internetu...raz sice vymyslali, ale teraz beru vsade v pohode...
JanaF
13.04.05,07:19
kvôli výkazom na všetky tie naše nepodarené inštitúcie si plánujem tento rok kúpiť farebnú tlačiareň...zaujímalo by ma, aké skúsenosti s týmto čudom máte, akú to má réžiu, ako často tomu treba kupovať toner a tak...či sa mi to skrátka vyplatí alebo či mám pokračovať v boji s ružovými, žltými či zelenými tlačivkami po starom...
To karkulka: Farebna tlaciaren sa neoplati uz len z toho dovodu, ze toner by si musela menit velmi casto. Ak mas laserovu tlaciaren, tak ti uplne staci, alebo inu. Nase urady su sice narocne, ale staci, ak su tie tlaciva vyplnene na ich stranke na internete a potom si ich vytlacis, pripadne stiahnes z ich stranky a ulozis. Budu to mat pekne prehladne a o to im ide. My takto zasielame vsetky tlaciva a ani jedna institucia nam nic nepovedala.
Evanka
13.04.05,07:23
Ahoj, ja tiez odovzdavam ciernobiele...stiahnute z internetu...raz sice vymyslali, ale teraz beru vsade v pohode...Mne dali v Ziline iba dve a povedali, ze maju malo tlaciv, tak si mam prekopirovat. Dufam, ze nemysleli na farebnej kopirke http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif. Takze podla toho mozu byt aj ciernobiele. Je to ozaj hrozne, ze nepodavaju jednotne informacie. Ale myslim, ze sme tu moc uzkostlivi. Skocime im na kazdu blbost. Najlepsie by bolo v miestach kde pozaduju iba farebne, ziadat pisomne, ze nepreberu ciernobiele. Myslim, ze by to potom vzali.
Hlinkovx
13.04.05,07:28
Ahoj, ja tiez odovzdavam ciernobiele...stiahnute z internetu...raz sice vymyslali, ale teraz beru vsade v pohode...
Ja som sa tam už s nimi aj hádala...a nič mi nepomohlo..iné..ako to ich ružovučko-žltučké mi jednoducho nezoberú..a navyše mi povedali..že mi ani originál tlačivo nedajú..bo majú málo....a také výhovorky..keď som im povedala..že odovzdávam tlačivá pre tri firmy...tak mi dali 2 kusy..a povedali..že mi to má stačiť....tak som im povedala...že im teda neodovzdám tlačivá...tak mi horko ťažko dali ešte ten jeden kus....takže s tým vykryjem 3 mesiace..
také sú moje skúsenosti..a to už trvá tri mesiace
Zuzka
13.04.05,07:38
Silvi, ja tiež tlačím z programu a odovzdávam čierno-biele do všetkých pooisťovní. Keď som si raz bola pre tlačivá na soc. poisťovni, tak tiež mi milá pani povedala, že si ich mám kopírovať. Keď som sa jej spýtala, že či ich môžem stiahnuť z ich stránky na internete, povedala, že áno. Tak aký rozdiel je potom medzi vytlačeným čierno-bielym z programu, ktoré je úplne identické s tlačivom z ich internetovej stránky. Žiadny, to je iba s prepáčením buzerácia, ješitnosť a dôležitosť dotyčnej za okienkom.
A vôbec, ak to nie je na ich farebnom tlačive, tak inak prečítajú tie čísla?
Evanka
13.04.05,07:42
Ja som sa tam už s nimi aj hádala...a nič mi nepomohlo..iné..ako to ich ružovučko-žltučké mi jednoducho nezoberú..a navyše mi povedali..že mi ani originál tlačivo nedajú..bo majú málo....a také výhovorky..keď som im povedala..že odovzdávam tlačivá pre tri firmy...tak mi dali 2 kusy..a povedali..že mi to má stačiť....tak som im povedala...že im teda neodovzdám tlačivá...tak mi horko ťažko dali ešte ten jeden kus....takže s tým vykryjem 3 mesiace..
také sú moje skúsenosti..a to už trvá tri mesiace No skus teda napisat pisomne dotaz na veducu poistovne, z akeho dovodu ti nechcu zobrat hlasenie v ciernobielom prevedeni. Na to ti musia odpovedat. Posli doporucene! Uz z principu to dotiahni do konca, pretoze nemozu platit ine pravidla ako v ostatnych poistovniach.
Sirka
13.04.05,07:46
kvôli výkazom na všetky tie naše nepodarené inštitúcie si plánujem tento rok kúpiť farebnú tlačiareň...zaujímalo by ma, aké skúsenosti s týmto čudom máte, akú to má réžiu, ako často tomu treba kupovať toner a tak...či sa mi to skrátka vyplatí alebo či mám pokračovať v boji s ružovými, žltými či zelenými tlačivkami po starom...
Ahoj karkulka,

take nieco predavame aj servisujeme...Ak potrebujes nejake info, kludne napis monulienka@pobox.sk.... http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Livia2
13.04.05,07:50
Evina...
to vážne ti zobrali tlačivo do SP čiernobiele...???
v Prievidzi mi nechcú prevziať žiadne iné..okrem originálu ich tlačiva.....
Teraz posielam mesačné výkazy už síce elektronicky, ale ešte nedávno som si to tiež tlačila z programu a boli čiernobiele.
V pohode mi ich Prievidzi brali, nikdy sa neozvali, že chcú farebné. Aj ostatné výkazy vždy posielam čiernobiele.
Bola si tam osobne, tak sa potrebovali ukázať, aké sú dôležité. Pošli to poštou, uvidíš, že volať, aby si im doručila ružovučké papiere, Ti nebudú.
brm
13.04.05,08:57
Karkulka, ja súhlasím s Evankou, kúpila som si tiež laserovú tlačiareň na odporúčanie odborníkov, že cena tlačiarne je síce vyššia ale náklady na údržbu laserovej v porovnaní s atramentovou sú nižšie. Som s ňou spokojná. Čo sa týka tlačív ja všade, aj na všetky poisťovne vrátane sociálnej posielam identické /síce čiernobiele/ tlačivá, ktoré mám priamo v programe a ešte nikto z nich
neprotestoval. Robím to tak už rok.
čo sa týka roboty, mám dve laserovky v prevádzke, hápéčka....frčia ako divé bez problémov...a nechce sa mi veriť, že posielaš do sociálky černobiele výkazy...raz ti to cica zrátajú...poznám pár ľudí ktorým sociálka vrátila poštou za celý rok ich papiere s upozornením že existujú také ružové tlačivká...a pekne prepisovali....
Hlinkovx
13.04.05,12:14
LIVIA2..
chodím tam..bo to mám pod nosom....
ale vážne už som tam natrafila na troch ľudí....
a ani jeden mi to nechcel prevziať...

Karkulka..ty v tomto fachčíš...ako je to teda??
musia alebo nemusia akceptovať čiernobiele...??
anto
13.04.05,12:30
Ak chcú mať farebné, tak nech dajú tlačivá. Ak vám ich nedajú, tak musia zobrať aj čiernobiele. Nás je prd po tom, že im to nepasuje do ich scenera. Celá podnikateľská verejnosť musela prejsť cez inováciu programov, čo neplatil nikto z vlády ani z poisťovne. Viete si asi vyrátať, koľko to mohlo v republike stáť? nejeden milión. Chcel by som ho mať na účte. Prajem príjemný deň všetkým, ktorí majú takéto problémy. Aby neboli.
babenko1
13.04.05,13:00
Ja tiež posielam vytlačené z programu.. A doteraz sa mi nestalo, že by mi ich vrátili. Ak by poslali, obratom im napíšem jeden jedovatý list, že výkaz majú, nie je moja chyba, že nemajú originálne tlačivá.
Slava2
13.04.05,14:22
Kvôli farebnému tlačeniu tlačív, ktoré by sme mali obdržať automaticky sa určite neoplatí kupovať farebnú tlačiareň. S tymi tlačivami robia drahoty ako keby sme si z nich chceli robiť omalovanku.
evina
13.04.05,14:25
Evina...
to vážne ti zobrali tlačivo do SP čiernobiele...???
v Prievidzi mi nechcú prevziať žiadne iné..okrem originálu ich tlačiva.....
Áno a nikdy neprotestovali. Myslím si, že keď už DÚ pristúpil na tlačivá z intenetu, tak nechápem aký problém má z toho SP?
evina
13.04.05,14:47
čo sa týka roboty, mám dve laserovky v prevádzke, hápéčka....frčia ako divé bez problémov...a nechce sa mi veriť, že posielaš do sociálky černobiele výkazy...raz ti to cica zrátajú...poznám pár ľudí ktorým sociálka vrátila poštou za celý rok ich papiere s upozornením že existujú také ružové tlačivká...a pekne prepisovali....Museli by mi to zrátať podľa zákona a neviem ale akého.
V § 231 písm. f zákona o soc. poistení sa píše, že zamestnávateľ je povinný ...
f/ predkladať pobočke výkaz poistného za príslušný kalendárny mesiac v lehote ním splatného odvádzaného poistného, v členení na jednotlivých zamestnancov a na jednotlivé druhy poistenia a predkladať na výzvu organizačnej zložky SP podklady na zistenie správnej sumy poistného.

V bode 2 tohto § sa ďalej píše, že podľa odseku 1 písm a až e, h ,j, na tlačivách, ktorých obsah a spôsob zasielania určí SP. Čiže písmeno f, týkajúce sa mesačných výkazov tam nie je uvedené.

V ďalšom odseku sa hovorí o možnosti posielať tlačivá podľa písmena f /aj ďalšie tie nás teraz neinteresujú/ poštou, faxom, elektronickou poštou. Takéto tlačivá treba písomne potvrdiť najneskôr do 3 dní odo dňa dpručenia SP vyššie uvedeným spôsom.

Záver- práve u písmena f - mesačné výkazy platenia poistného nič o nimi predpísaných tlačivách.
jess
13.04.05,16:15
ja tlačím všetko ČB z programov ALFA,OLYMP,OMEGA a nestalo sa mi, že by mi to niekde nevzali, síce na SP tetuša kukala, že čo to mám, ale našťastie pusu neotvorila :D.... skúsila by :D
Hlinkovx
13.04.05,16:58
no..ja som im tam argumentovala ...ako som vedela...nepomohlo....ale asi pôjdem vyššie, bo už ma ten "PODNIK" začína štvať....
v zdravot. poisťovni nemám žiadne problémy...
ale čo sa týka SP...tak mi tam napríklad stratili zo štyroch papierov spojených, zocviknutých 3x PN - ku
Zuzka
13.04.05,17:06
Silvi, zdieľam Tvoj názor, ja na sociálku radšej nejdem, naposledy som tam bola asi pred rokom a skoro som tam dostala infarkt, tak ma tam jedna "pani" vytočila. Tam je to len o arogancii a buzerácii a chovajú sa k nám ako k dajakým podvoníkom.
A ešte perlička, min. rok som odhlasovala 1 pracovníka k 31.10. Firma v ktorej pracoval potrebovala vedieť, kde momentálne pracuje. Tak volali na SP k nejakej známej a tá im povedala, že v ich firme. Tak im prefaxovali odhlášku, že ho odhlásili a ich argument, že prečo to nemajú na poriadku bol, že sú v sklze.
Máš pravdu je to "PODNIK"
anto
13.04.05,17:15
Aký "PODNIKATEĽ" taký podnik, to je obraz svojho šéfa. Nedá sa nič robiť, ale ryba smrdí od hlavy
brm
13.04.05,17:54
Silvi, zdieľam Tvoj názor, ja na sociálku radšej nejdem, naposledy som tam bola asi pred rokom a skoro som tam dostala infarkt, tak ma tam jedna "pani" vytočila. Tam je to len o arogancii a buzerácii a chovajú sa k nám ako k dajakým podvoníkom.
A ešte perlička, min. rok som odhlasovala 1 pracovníka k 31.10. Firma v ktorej pracoval potrebovala vedieť, kde momentálne pracuje. Tak volali na SP k nejakej známej a tá im povedala, že v ich firme. Tak im prefaxovali odhlášku, že ho odhlásili a ich argument, že prečo to nemajú na poriadku bol, že sú v sklze.
Máš pravdu je to "PODNIK"čo sa týka sklzu...mala som koncom marca kontrolu na jednu firmu a na odsúhlasenie som dostala zostavu, kde neboli tohoročné nástupy od prvého januára...bez komentára...a zoznam bol plný fiktívnych dohodárov...skrátka mrdník...
M0NIKA
13.04.05,20:28
Ja osobne tlačím na atramentovej tlačiarni výkazy farebne a pre seba čb - oboje "šetrivou" tlačou. Atrament mením pomerne často, lebo veľa tlačím, ale zasa stojí len pár korún (pri čb do 100, pri farbe cca 250), takže to nie je tragédia.

Keď som bola asi pred mesiacom po tlačivá pre otca, tak mi teta dala do ruky prílohy orig. tlačivo a titulnú stranu fotokópiu. Ale vraj si mám zistiť, či mi zoberú kombináciu kópie a originálu :p . Keby všetko boli kópie, nebol by problém.
Hlinkovx
14.04.05,05:32
Monika..u nás je problém vždy...či už to donesiem tak alebo tak...
iba originál im vyhovuje
brm
14.04.05,13:26
poviem vám čerstvý vtip: včera mi odrdlali aj formik...
jess
14.04.05,14:15
Ja osobne tlačím na atramentovej tlačiarni výkazy farebne a pre seba čb - oboje "šetrivou" tlačou. Atrament mením pomerne často, lebo veľa tlačím, ale zasa stojí len pár korún (pri čb do 100, pri farbe cca 250), takže to nie je tragédia.ja som kúpila HP far.tlačiareň, skener a kopírka v jednom za 3800,- , ale to len na príležitostnú tlač a ČB kazeta do nej /orig. za 700,-/ sa vyminula za mesiac ! .... repasovaná potom stojí 400,-Sk. No a na bežnú tlač používam laserovú tlačiareň HP 1000 a som s ňou veľmi spokojná - toner mi vydrží 1 rok .... koťuha a vždy pred Daňovým priznaním sa minie.
evina
14.04.05,14:44
poviem vám čerstvý vtip: včera mi odrdlali aj formik...
karkulka len oddrdlali alebo aj vrátili. Lebo keď len oddrdlali nech drdlú, ale keď aj nechceli zobrať postupovala by som tak ako píše Evanka v príspevku 16, najmä potom ako vidíš, že viacerým berú aj tie čiernobiele tlačivé z netu. Skutočne neviem prečo by to nemalo tak byť aj vo Vašej pobočke.
Hlinkovx
14.04.05,15:19
No skus teda napisat pisomne dotaz na veducu poistovne, z akeho dovodu ti nechcu zobrat hlasenie v ciernobielom prevedeni. Na to ti musia odpovedat. Posli doporucene! Uz z principu to dotiahni do konca, pretoze nemozu platit ine pravidla ako v ostatnych poistovniach.Takže z princípu tam napíšem...pošlem priamo riaditeľovi pobočky...potom Vás budem informovať...čo mi na to odpovedali...
ak môžete..napíšte mi sem..z akých miest v akých pobočkách čiernobiele výkazy berú...a v akých nie...
evina
14.04.05,15:22
Takže z princípu tam napíšem...pošlem priamo riaditeľovi pobočky...potom Vás budem informovať...čo mi na to odpovedali...
ak môžete..napíšte mi sem..z akých miest v akých pobočkách čiernobiele výkazy berú...a v akých nie...ja -pobočka Bratislava, Záhradnícka ul.
moja sestra za ich firmu - pobočka Šamorín - dávame čiernobiele
kukučka
14.04.05,18:15
Ja už som chválila zlaté a ochotné pracovníčky Soc. poisťovne v Kežmarku, minulý týždeň nemali tlačivá, tak dávali fotené! Ak treba počkať v rade, tak väčšinou preto, že doplnia prihlášky, poradia, pomôžu priamo pri okienku, nepošlú vás preč Jasné, že sú aj takí, čo hundrú. Zvyčajne reagujem otázkou: robili by ste Vy tú prácu? Veď tieto ženy tie zákony neprijali! Väčšinou to zaberá :D Ale neviem neviem ako by som reagovala v takej Prievidzi? asi takto http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif ?
Livia2
15.04.05,04:48
Takže z princípu tam napíšem...pošlem priamo riaditeľovi pobočky...potom Vás budem informovať...čo mi na to odpovedali...
ak môžete..napíšte mi sem..z akých miest v akých pobočkách čiernobiele výkazy berú...a v akých nie...
Silvi, ako som už aj písala. Mne výkazy vždy v Prievidzi zobrali čierno-biele. Ani raz som im farebné neposlala.
Preto som veľmi zvedavá, čo Ti odpovedia. Tak potom daj vedieť, ako si dopadla.
JanaF
15.04.05,07:36
Je to hrozne, co som si tu precitala, ved v ziadnom zakone nie je uvedene, ze tie tlaciva musia byt farebne, musia mat format danej institucie a ci su farebne alebo ciernobiele, to je jedno. S tymto, ze nie su farebne nemozu robit problemy, pretoze ciernobiele tlacivo, ci uz oskenovane alebo vyplnene z internetu splna ich poziadavky, cize format, kolonky su podla farebneho tlaciva a skener to okenuje v pohode.
Zuziana
15.04.05,15:16
Trnava taktiež nechce čiernobiele. Neviem,či momentálne ešte majú tlačivá, ale ja som si brala ešte na začiatku roka hŕbku. Do originálnych tlačív im to dotláčam. Niekedy frflú, že je tam posunutý krížik, ale zoberú. V jednej firme podávam elektronicky a niet nad to. Začiatkom roka sa vychytali chybičky a dokonca vám nezoberie ani chybný výkaz. Stalo sa mi napr. u dôchodkyne - samozrejme mojou chybou zrazené poistenie, ktoré nemala platiť, a výkaz sociálka neakceptovala. Po oprave bol akceptovaný. ˇMožno bude lepšie prehovoriť aj malých zamestnávateľov, aby pristúpili k elektronickému podávaniu výkazov.
evina
15.04.05,16:26
Z príspevkov, ktoré sú v tejto téme je zjavné, že originál tlačivá sú želaním alebo buď niektorých pobočiek, alebo dokonca ľudí /viď rôzny prístup pobočky v Prievidzi/. Možno sa Vám moj návrh /uvediem v závere/bude zdať smiešny, ale mňa vie najviac vytočiť práve takéto nepodložené šikanovanie a myslím si aj neodborný prístup. V príspevku 25 som uviedla výňatok zo zákona o soc. poistení, ktorý jasne v § 231 požaduje predkladať písomnosti na tlačivách predpísaných SP okrem písmena f, čo sú vlastne spomínané výkazy. Nehovoriac o tom, že keď prídu pracovníci SP na kontrolu požadujú predložiť Vaše kópie výkazov /aspoň ja mám také skúsenosti/ nie sú schopní si priniesť svoje. Myslím si, že tvorcovia zákona aj všetci ostatní považujú za najdôležitejšie platenie správne
vypočítaných, včas uhradených jednotlivých poistných a nie či je to uvedené na ružovo, červeno alebo čiernobielo. O to viac ma to hnevá, že musíme vypĺňať zasielať tisíc kadejakách tlačív a a dnes už problém s tlačivami naozaj myslím nie je so žiadnou inštitúciou iba so SP.

Teraz môj návrh- a tým bude mať táto stránka o to väčší význam, keď budeme riešiť problémy spoločnými silami- všetci tí, ktorým Vám odmietajú prevziať takéto tlačivá /myslím čiernobiele z netu alebo zo softov/napíšte na riaditeľov týchto pobočiek a s odvolaním sa na §231 zákona o soc. poistení žiadajte o vysvetlenie prečo nechcú takéto tlačivá brať.
Nepovažujte to za zbytočné /s tým, že veď im dám tie ich originály a budem mať pokoj/, lebo tak sa vlastne dávame preháňať a nútiť do prác, ktoré nie sú potrebné.
evuša
15.04.05,17:18
Niekedy nie je potrebné, aby ste vypisovali. Ak Vám nechcú zobrať tlačivo, slušne zaklopte na dvere riaditeľa sociálnej poisťovne a poproste ho, nech vám odcituje zákon, podľa ktorého je podnikateľ povinný podať farebné tlačivo, prípadne podľa ktorého je podnikateľ povinný zvyšovať si svoje náklady na tlač tlačivá pre sociálnu poisťovňu. Zvyčajne to zaberie a pán riaditeľ poučí zodpovednú pracovníčku o zákonoch. Ak nezaberie, a sociálka nemá originály tlačív, stačí, ak pohrozíte, že si dáte natlačiť tlačivá osobne do tlačiarne a pošlete im faktúru na preplatenie. To zaberie.
ALDA
16.04.05,06:50
Trnava taktiež nechce čiernobiele. Neviem,či momentálne ešte majú tlačivá, ale ja som si brala ešte na začiatku roka hŕbku. Do originálnych tlačív im to dotláčam. Niekedy frflú, že je tam posunutý krížik, ale zoberú. V jednej firme podávam elektronicky a niet nad to. Začiatkom roka sa vychytali chybičky a dokonca vám nezoberie ani chybný výkaz. Stalo sa mi napr. u dôchodkyne - samozrejme mojou chybou zrazené poistenie, ktoré nemala platiť, a výkaz sociálka neakceptovala. Po oprave bol akceptovaný. ˇMožno bude lepšie prehovoriť aj malých zamestnávateľov, aby pristúpili k elektronickému podávaniu výkazov.
Ale každý nemá možnosť posielať elektronicky.Hlavne tí malí /nie vzrastom/ podnikatelia!!!
Hlinkovx
16.04.05,10:09
No..mne nejde o to...či to posielať elektronicky..alebo nie...
som na nete celý deň, takže s tým by taký problém nebol...
ale mne tu ide o princíp...
akým právom večne "buzerujú"..raz také...raz také tlačivo
a keby sa aspoň zhodli na všetkých pobočkách rovnako...
evina
16.04.05,18:06
No..mne nejde o to...či to posielať elektronicky..alebo nie...
som na nete celý deň, takže s tým by taký problém nebol...
ale mne tu ide o princíp...
akým právom večne "buzerujú"..raz také...raz také tlačivo
a keby sa aspoň zhodli na všetkých pobočkách rovnako...
Veď práve preto, že aj j si myslím , že ide o princíp, som npísala príspevok č. 42. Veď s nami precvičujú ako v škole.
babenko1
16.04.05,20:31
Ja by som povedala milej pani v sociálke, že podám na ňu sťažnosť za to, že mi nechce prevziať tlačivá, ktoré sú vecne správne... hned bude ináč k tomu pristupovať. Ale je pravda, prečo by mali s nami furt len cvičiť... čo sme nejaké opice???
jurajt
16.04.05,21:14
Monika..u nás je problém vždy...či už to donesiem tak alebo tak... iba originál im vyhovujedoporucujem na socialke sa nahlasit na elektronicky zber udajov, funguje to bezproblemovo. kedze mam vlastny mzovy soft, tak samozrejme nemam dohodnute s nimi rozhranie na automaticke spracovanie, ale maju tam aj manualny vstup - chvilu trva kym tam clovek prvy krat nahadze vsetkych ludi, ale potom sa ciste tlacivo dalsieho mesiaca generuje podla predchadzajuceho, su tam vsetci zamestnanci aj s prijmami a vypoctami, treba len doplnit novych a vymazat neaktualnych. fungujem tak uz 3 mesiace a s rucnym vyplnanim na tie ich formulare aj so zhananim formularov sa mozem vykaslat. potom to uz len vytlacim na ciernej tlacke na normalny kancelarsky papier, dam do obalky a poslem postou - tomu sa vraj neda vyhnut.

jurajt
eviketa
17.04.05,05:53
Kati, nemáš mzdový SW, ktorý umožňuje tlač rovno do orig.tlačiva? Tam sa treba troch pohrať s "krížikmi" pri nastavení, ale potom je o OK. A ušetríš aj na tonery, keďže netlačíš celé texty. Urobíš mzdy, vytlačíš a dáš si nohy stôl, nie?