drobcekzmt
07.06.08,20:31
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, náš predseda sám vybral firmu, ktorá bude rekonštruovať náš barák, t.j. okná, strecha a zateplenie. Nie sme spokojní s jeho konaním, lebo nevieme, ktorá fa to bude robiť a v akej výške je schválený úver . Náš predseda už dal robiť okná bez schôdze a teraz je preč, okná sa robia a máme pocit, že schôdzu dá urobiť až potom, keď budú okná urobené, aby sa s tým nedalo nič robiť.

Porušil nejaké zákony alebo ustanovenia?
Dá sa to ešte nejak zastaviť?? Dá sa podať nejaké trestné oznámenie, alebo ho nejak penalizovať?
Okrem toho na poslednej schôdzi bol menovaný nový predseda a tento starý ani neodovzdal od toho nového pred. výpis z registru trestov a nezaregistroval ho.
lubica_02
07.06.08,18:42
Podľa zákona Ste museli schváliť výšku úveru na zhromždení a tam Ste si mali určiť aj čerpanie a investície z úveru ako aj výšku splátok .
Určite si bol na všetkých zhromaždeniach SVB ? Zápisnice predsa musia existovať, ak nie je prítomný predseda , máte radu, ktorá má mať všetky informácie.
V prípade neodsúhlasenia prác - dá sa aj telefonisky s predsedom SVB alebo skontaktovať sa s fi. , ktoá mení okná . Presne vyšpecifikované právomoci predsdu máte v zmluve o spoločenstve - treba naštudovať .
Zárovň aj zákon 182/1993 a po zistení všetkých skutočností podniknú ť potrebné kroky - napr. zvolanie mimoriadneho zhromaždenia - zorganizuje rada SVB na podnet vlastníkov bytov / minimálne 1/4 /.
Takže študuj, preveruj a zisťuj, potom daj vedieť ako...
drobcekzmt
07.06.08,18:50
Ahoj, bol som na všetkých schôdzach, dokonca na poslednej som bol menovaný ako nový predseda. na poslednej schôdzi prišiel staronový predseda s tým, že už sám vybral firmu a tým to haslo. teraz chce všetky dokumenty od SVB späť. a nechce počuť o tom, že by to robila nejaká iná fa. Sľúbil nám, že keď bude schválený úver, bude schôdza, kde sa bude prerokovávať rekonštrukcia domu a to aj firmy, ktoré to budú realizovať. 4.6. sme si našli oznam, že od toho dňa sa začali rekonštrukčné práce.
Orim
07.06.08,18:54
Asi ťa moc nepoteším, V poslednej dobe sa tu o ničom inom poriadne nepísalo ako o tom že si predseda robí čo chce. Mám pocit, že sa mnohým už ani nechce odpovedať na takéto témy lebo by sa museli opakovať. Skús si všetko čo tu vidíš na túto problematiku poprečitovať, prečítať si aj zákon o bytových spoločenstvách a až potom ak ti bude niečo nejasné sa na to skús spýtať. Ak niečo nemôžeš najsť skús to cez vyhľadávač.

Z toho čo tu píšeš mi je jasné, že o veci nemáš prehľad.

Ak je to tak ako píšeš určite niečo porušil. Skús si ako domácu úlohu :) urobiť taký malý výpis čo všetko nie je v súlade so zákonom o čom tu píšeš a tým aj zároveň zistíš ako to má byť.
lubica_02
07.06.08,18:55
A ako reagovali ostaní na hotovú vec výberu firmy? prečo Ste nezrušili predsdu ak si bol zvolený a netrvali Ste na odovzdaní všetkých dokladov, pečiatky, neregistrovali Ste ani zmenu predsedu ? on sám nemôže o ničom rozhodovať, na úverč je potrebný 2/3 súhlas všetkých vlastníkov bytov a N.P. prítomných na zhromaždení.
Ak toto nedodržal a konal bez súhlasu, tak by som firmu na výmenu okien odvolala - teda mala by to urobiť rada po rozhodnutí na zhromaždení a na predsedu , ak by sa neozval by som dala možno aj žalobu na súd.
Orim
07.06.08,18:58
Ak si predseda študuj zákon budeš to potrebovať.
Karas Milan
08.06.08,10:00
Ahoj, bol som na všetkých schôdzach, dokonca na poslednej som bol menovaný ako nový predseda. na poslednej schôdzi prišiel staronový predseda


Ahoj.

Si si istý , že si toto dobre napísal???

Ahoj
Ka Mil