alaya1
08.06.08,06:38
Dobry den, chcela by som zistit u niekoho, kto uz prevadzkuje pozicovnu svadobnych siat, co vsetko na zaciatok potrebujem, zistit kontakt na niekoho, kto velkoobchodne predava saty, kolko to asi vsetko stoji a pod. Stracam zamestnanie a sediet doma nezamestnana nevydrzim, dakujem za kazdu aj malu radu.
Melnick
08.06.08,07:01
alaya1
09.06.08,02:43
Dakujem za info, no mna skor zaujimaju ine veci ako zmluva......
richardg
10.06.08,07:30
ahoj, ja mám svadobný salón, otvárala som ho pred 4 mesiacmi.v podode poradím
alaya1
10.06.08,18:50
Ahoj, dakujem ak mozes napis mi prosim ta, ako si zabezpecila vybavenie, saty a pod. a vlastne ani neviem presne co by si mi mohla prezradit, mozes kludne aj na email.
jajko2
10.06.08,19:38
ahoj, aj ja by som mala záujem o niečo také ako svadobný salón, salón módy.Je to dosť náročné alebo nie? čo všetko potrebujem.
richardg
11.06.08,08:45
jajko2 neviem čo presne myslíš, pod salónom módy, napíš to presnejšie a potom rada odpoviem:-)
richardg
11.06.08,09:01
zabudla som sa spýtať, odkiaľ ste?
EMILY04
24.07.08,09:42
Mám na vás prosbu. Moja kamaratka chce coskoro otvorit svadobny salon a potrebovala by poradit, ake doklady a co vsetko potrebuje aby mohla prevadzku spustit. Ma vybaveny danovy urad, mesto, a hygienu. Je potrebne viest nejaky prevadzkovy poriadok? V pripade kontrol ake doklady je potrebne mat pri sebe na prevadzke. Vsetkym velmi pekne dakujeme.
rickman
25.07.08,13:13
Dobry den, chcela by som zistit u niekoho, kto uz prevadzkuje pozicovnu svadobnych siat, co vsetko na zaciatok potrebujem, zistit kontakt na niekoho, kto velkoobchodne predava saty, kolko to asi vsetko stoji a pod. Stracam zamestnanie a sediet doma nezamestnana nevydrzim, dakujem za kazdu aj malu radu.

Preco prave pozicovnu svadobnych siat? Coraz menej ludi sa berie a o to viac sa rozvadzaju.

Ak si z nejakeho vacsieho mesta, tak mam pre teba napad na podobnu nôtu, ktory funguje v USA.
zivoth
10.09.08,18:29
ahojky,

prosim vas poradi mi tiez niekto ako postupovat pri otvoreni svadboneho salonu? co potrebujem na zaciatok a dake dobre rady? dakujem za kazdu pripomienku.
richardg
16.09.08,06:50
ahoj zivoth, rada poradím, napíš čo presne potrebuješ vedieť :-) napíš my prosím ťa na email richard@avvis.sk
1-lana-11
25.02.09,14:29
Prosim vas nemozte mi niekto poslat podnikatelsky zamer-pozicovna svadobnych a splocenskych siat?Potrebujem to k maturite.
arizona
25.02.09,14:58
Prosim vas nemozte mi niekto poslat podnikatelsky zamer-pozicovna svadobnych a splocenskych siat?Potrebujem to k maturite.

V tvojich doterajších dvoch založených témach http://www.porada.sk/search.php?searchid=7578406 si dostala zopár tipov.Bez jediného slovíčka " ĎAKUJEM" si zadáš otázku do ďaľšej témy :rolleyes::mad:...
To čakáš, že niekto tú "maturitu" urobí za Teba?:eek::mee:
zdenek26
27.02.09,15:00
Preco prave pozicovnu svadobnych siat? Coraz menej ludi sa berie a o to viac sa rozvadzaju.

Ak si z nejakeho vacsieho mesta, tak mam pre teba napad na podobnu nôtu, ktory funguje v USA.

Ahoj,manželka tiež špekuluje o svadobnom salone,mna by ale skôr zaujímal ten nápad na podobnú nôtu ,skús poradiť ak môžeš.
1-lana-11
09.03.09,13:02
Dakujem za upozornenie.
aneno
25.05.11,09:18
mozem taktiez poradit, mám svadobný salón, dokonca momentálne uvazujem o jeho predaji, ak máte záujem, je to velmi výhodná investícia do budúcna na začatie podnikania
vecernice
19.06.11,18:40
ahojky, v ktorom meste pôsobis?
aneno
20.06.11,07:18
Večernica: ak bola otázka na mna, posobim v Trenčíne. Ale salón si môžeš otvoriť kdekolvek, v prípade záujmu ti zabezpečím odvoz všetkého vybavenia. :)
vecernice
20.06.11,09:38
no ja este neviem ci s tym zacat, predsa len neviem co vsetko to obnasa, ani financie, myslienky su zatial. Musim zistit kolko mi da urad a tak...
aneno
20.06.11,12:39
jasne, aleak budes mat konkretne otazky, mozem pomoct aj s tym, ja som tiez dostala dotaciu z uradu prace. po troch mesiacoch mozes o prispevok poziadat, pojdes na skolenie, spravis uplne trivialny testik a poslu ti peniazky na ucet :) v TN kraji to bolo cca 2500 eur, teraz neviem. ale bude to priblizne tolko vo vsetkych krajoch, myslim si. Ty si odkial?
aneno
22.06.11,09:13
vecernice: ahoj, mozme si pisat na mail: aneno1(zavináč)azet.sk
ja ked som zacinala tak som tiez nic nevedela a vtedy by mi bodla pomoc, tak sa viem vzit do tvojej situácie :)
mondes
18.04.12,10:30
Dobrý deň, prosím Vás pri prevádzkovaní požičovne svadobných šiat je potrebný aj sklad? Ako sa účtuje v JU napr. požičanie šiat? Čo všetko obnáša účtovanie takejto požičovne? Totižto dostala som ponuku viesť účto pre požičovňu svadobných šiat, ale mám trošku obavy, či to zvládnem. Účtuje niekto takéto niečo? Prosím Vás o postup, ako správne zaúčtovať základné úkony požičovne, ako je napr. požičanie šiat, úprava šiat, atď. Ďakujem pekne za každú cennú radu.
mondes
18.04.12,12:20
Posúvam, vďaka.
mondes
18.04.12,12:45
.... prosíím pekne, nikto neúčtuje svadobný salón? Zaujíma ma, či musí viesť taký salón aj sklad. Čo sa týka účtovania požičania šiat, podľa mňa to bude prevádzková réžia, keďže požičiavanie je vlastne služba. A predaj šiat alebo doplnkov bude výdavok za tovar. Však? Ale na čo všetko si môžem urobiť analytiku v prevádzkovej réžii? Ako to urobiť, aby to bolo všetko priehľadné? Čo ešte obnáša také účovanie salónu? Veľmi by ste mi tým pomohli, chcem byť na všetko pripravená. Ešte raz Vám veľká vďaka za všetky rady.
mondes
18.04.12,13:45
Skúšam ešte raz. Vďaka.
mondes
18.04.12,19:22
.... prosíím pekne, nikto neúčtuje svadobný salón? Zaujíma ma, či musí viesť taký salón aj sklad. Čo sa týka účtovania požičania šiat, podľa mňa to bude prevádzková réžia, keďže požičiavanie je vlastne služba. A predaj šiat alebo doplnkov bude výdavok za tovar. Však? Ale na čo všetko si môžem urobiť analytiku v prevádzkovej réžii? Ako to urobiť, aby to bolo všetko priehľadné? Čo ešte obnáša také účovanie salónu? Veľmi by ste mi tým pomohli, chcem byť na všetko pripravená. Ešte raz Vám veľká vďaka za všetky rady.

Posúvam.
mondes
18.04.12,20:04
.... prosíím pekne, nikto neúčtuje svadobný salón? Zaujíma ma, či musí viesť taký salón aj sklad. Čo sa týka účtovania požičania šiat, podľa mňa to bude prevádzková réžia, keďže požičiavanie je vlastne služba. A predaj šiat alebo doplnkov bude výdavok za tovar. Však? Ale na čo všetko si môžem urobiť analytiku v prevádzkovej réžii? Ako to urobiť, aby to bolo všetko priehľadné? Čo ešte obnáša také účovanie salónu? Veľmi by ste mi tým pomohli, chcem byť na všetko pripravená. Ešte raz Vám veľká vďaka za všetky rady.
Prosím, nikto neporadí? Ako zaúčtujem nákup spoločenských - svadobných šiat, ak ich nakupujem za účelom zapožičania? Bude to ako výdavok za materiál? A ak náhodou sa nejaké šaty predajú, tak to bude príjem za tovar. Však? Musí svadobný salón viesť aj sklad? Prosím o Vašu pomoc. Vďaka.
arizona
18.04.12,20:09
Prosím, nikto neporadí? Ako zaúčtujem nákup spoločenských - svadobných šiat, ak ich nakupujem za účelom zapožičania? Bude to ako výdavok za materiál? A ak náhodou sa nejaké šaty predajú, tak to bude príjem za tovar. Však? Musí svadobný salón viesť aj sklad? Prosím o Vašu pomoc. Vďaka.
Mohla si si zalozit novu temu v uctovnickych temach,skor by si to uctovnici vsimli ;)
Zle zaradit otazku a do starej temy ti moc nepomoze...
tictac7
18.04.12,20:25
Mohla si si zalozit novu temu v uctovnickych temach,skor by si to uctovnici vsimli ;)
Zle zaradit otazku a do starej temy ti moc nepomoze...
mimotemyja som si to všimla, ale ona patrí medzi ľudí, ktorým už neodpovedám..... (a evidentne nie som sama)
mondes
18.04.12,20:31
mimotemyja som si to všimla, ale ona patrí medzi ľudí, ktorým už neodpovedám..... (a evidentne nie som sama)

No aj tak ďakujem. Ale ja by som nemohla... vedieť a neodpovedať. Akože ak by som nemala čas, tak nepoviem, ale ak máš čas na takéto poznámky tak.... No je to tvoja vec. Ďakujem Ti.
tictac7
18.04.12,20:49
No aj tak ďakujem. Ale ja by som nemohla... vedieť a neodpovedať. Akože ak by som nemala čas, tak nepoviem, ale ak máš čas na takéto poznámky tak.... No je to tvoja vec. Ďakujem Ti.

mimotemy...keby si nereagovala, nereagujem ani ja....ale si sa ozvala.....máš tu k tomuto dátumu a času 1093 príspevkov za 1253 dní. Živíš sa tým, čím aj ja. Koľko z týchto Tvojich príspevkov sú odpovede? Zrátaj si to a potom osočuj. Ja si tiež hľadám, a hľadám, aj keď odpoveď idem napísať..... Ty sem "hádžeš" len otázky, ktoré by som čakala od začiatočníka.....
...a aspoň sa vyjadruj ako účtovník, za ktorého sa prezentuješ - toto je Tvoj príspevok č. 25:

.... prosíím pekne, nikto neúčtuje svadobný salón? Zaujíma ma, či musí viesť taký salón aj sklad. Čo sa týka účtovania požičania šiat, podľa mňa to bude prevádzková réžia, keďže požičiavanie je vlastne služba. to píšeš o čom? o výdavkoch, o príjmoch?! A predaj šiat alebo doplnkov bude výdavok za tovar. Predaj = výdavok, ja som si doteraz myslela, že príjem..... Však? Ale na čo všetko si môžem urobiť analytiku v prevádzkovej réžii? Ako to urobiť, aby to bolo všetko priehľadné? Čo ešte obnáša také účovanie salónu? Veľmi by ste mi tým pomohli, chcem byť na všetko pripravená. Ešte raz Vám veľká vďaka za všetky rady.

....nech robím, čo robím, netuším, ako to všetko urobiť priesvitné, a ako zabezpečiť, aby si bola na všetko pripravená....
mondes
18.04.12,21:12
No, tak to si mi teraz ale dala. Ale právom. Úplne som to doplietla.Samozrejme, že som tým myslela príjmy- tržby. Nebudem sa obhajovať tým, že som začiatočníčka, pretože to sú fakt základné pojmy. Ale ja, pokiaľ chcem niečo vedieť, tak mám v hlave veľa otázok, a kým píšem jednu, myslím na sto iných a takto to dopadne. A ak mi to nevysvietiš, tak by som si to ani nebola všimla. A či mi veríš, či nie, tak som hľadala aj tu na porade, aj som googlila, ale nič pre mňa potrebné som nevygooglila. Takže skúsim ešte raz: /tictac ak máš chuť a vieš, prosím odpovedz, ak nie, tak si počkám na niekoho iného/.
1. Ako v JU zaúčtujem nákup spoločenských šiat, za účelom ich požičiavania? Ako výdavok za materiál?
2. Ako zaúčtujem požičanie svadobných šiat? Bude to príjem za výrobky a služby?
3. Ak salón nakupuje nejakú bižutériu za účelom predaja, tak nákup zaúčtujem ako výdavok za tovar a predaj ako príjem za tovar. Však?
4. Je povinný takýto salón viesť aj skladovú evidenciu? Šaty má len v predajni. Berie sa to, akoby boli na sklade?

Tak to je zatiaľ všetko. Veľmi pekne prosím o odpoveď.