radoooo
08.06.08,12:23
Dobrý deň,

mám zmluvu o budúcom prevode na nový byt v bytovom dome, ktorý sa začne stavať v júli tohto roku a skolaudovať v auguste 2009. Developer si v zmluve vyhradil právo navýšenia ceny bytu v prípade navýšenia cien stavebného materiálu od podpisu zmluvy.

Môžete mi prosím napísať, aký nárast cien stavebného materiálu sa predpokladá v priebehu tohto a budúceho roku? Pýtam sa najmä preto, lebo ak zaplatím celú kúpnu cenu teraz, toto navýšenie ceny sa na mňa nebude vzťahovať, na druhej strane je to väčšie riziko pre kupujúcu stranu.

Vopred vám ďakujem za užitočnú radu.
Milan.Žiška
09.06.08,18:38
Chceš vedieť aké ceny budú o dva roky?? To si fakt myslíš že to niekto vie. Je to ako by si chcel vedieť čo bude stáť benzín o dva roky. Fakt je že to všetko bude o čosi drahšie.

Ak dobre čítam chceš zaplatiť za byt dopredu a ešte nie je ani postavený? Uff, s tým mám zlú skúsenosť. Prišiel som tak kedysi o cca 250.000,- a nepomohol ani súd. Skús sa poradiť s finančnou inštitúciou (bankou alebo stavebnou spriteľnou ak si berieš úver) ich právnik by ti mohol poradiť ako si vklad poistiť a mohli by mať štatistiky nárastu cien. V prípade hypotekárneho úveru by o to mali eminentný záujem.