JPtera
08.06.08,18:26
Dobry den, potreboval by som sa spytat nasledovne : Mam zivnost, mam obchod a potreboval by som aby ma obcas "zaskocil" /cez prazdniny/ svagor, ktory ma 15 rokov a je student...Kolko treba platit odvody a kde ho musim prihlasit ?

dakujem
Zoltán Kovács
08.06.08,17:28
Dobry den, potreboval by som sa spytat nasledovne : Mam zivnost, mam obchod a potreboval by som aby ma obcas "zaskocil" /cez prazdniny/ svagor, ktory ma 15 rokov a je student...Kolko treba platit odvody a kde ho musim prihlasit ?

dakujem

Použi Dohodu o brigádnickej práci študenta. Nech donesie potvrdenie zo školy, že je študentom. Ak ešte nie si prihlásený do sociálnej poisťovne ako zamestnávaťel tak to musíš urobiť. Prihlásiš aj švagra. Platí sa garančné a úrazové poistenie (0,80% a 0,25%) z hrubej odmeny. Mesačne budeš musieť posielať výkaz poistného. Na daňový úrad sa musíš tak isto prihlasiť ako platiteľ dane zo závislej činnosti. Vzniká povinnosť predkladať štvrťročne prehľad o zrazených preddavkoch na daň. A raz ročne hlásenie za predchádzajúci rok.

Ak švagor podpíše vyhlásenie k zdaneniu, tak bude mať nárok na nezdaniteľnú čiastku vo výške 8.208,- Sk. To znamená, že do tejto výšky hrubej mzdy nebude platiť daň.

Toľko asi v skratke.