Zuzana*
09.06.08,09:07
Prosím vás, potrebujeme, aby zamestnanec vrátil sumu za niekoľko dní dovolenky, ktoré mal vyčerpané dopredu (teraz má ukončenie PP). Chcem sa spýtať, či má zamestnanec vrátiť vypočítanú hrubú mzdu za dni dovolenky, alebo z nej mám odrátať odvody.
Ďakujem.
Tweety
09.06.08,07:12
Prosím vás, potrebujeme, aby zamestnanec vrátil sumu za niekoľko dní dovolenky, ktoré mal vyčerpané dopredu (teraz má ukončenie PP). Chcem sa spýtať, či má zamestnanec vrátiť vypočítanú hrubú mzdu za dni dovolenky, alebo z nej mám odrátať odvody.
Ďakujem.
ÁNo. Vráti náhrady za prečerpanú dovolenku- výpočítané k HM.
Zuzana*
09.06.08,07:26
Čiže vráti len hrubú mzdu a neodpočítavam od nej odvody. Tak?
Tweety
09.06.08,07:28
Čiže vráti len hrubú mzdu a neodpočítavam od nej odvody. Tak?
Logicky- ak znížim HM, zníži sa mi VZ na odvody.
Zuzana*
09.06.08,07:56
Logicky- ak znížim HM, zníži sa mi VZ na odvody.


Veď hej, ale tie odvody už raz tá osoba zaplatila, takže teraz by mala vrátiť mzdu poníženú o odvody, nie?
Tweety
09.06.08,07:57
Veď hej, ale tie odvody už raz tá osoba zaplatila, takže teraz by mala vrátiť mzdu poníženú o odvody, nie?
Áno, zaplatila, a kedže teraz časť mzdy(náhrady) vráti, odvody sa jej znížia, t.j. odvedie menej ako by mala z riadnej HM.:)
Zuzana*
09.06.08,08:22
Áno, zaplatila, a kedže teraz časť mzdy(náhrady) vráti, odvody sa jej znížia, t.j. odvedie menej ako by mala z riadnej HM.:)

Chápem, ďakujem ;)
Ale ona už nedostane žiadnu mzdu, pretože bola dlhodobo na PN a končí pracovný pomer, takže sa obávam, že jej VZ neponíži. Jedine spätným prepočtom a to nechceme skúšať, aby nám to nenarušilo.