Zzuzzi
09.06.08,09:42
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, že v akej platovej triede by som mala byť zaradená ak budem opäť pracovať ako učiteľka v mš, mám 8 rokov praxe /z toho 4,5 v mš/, mám ukončenú strednú školu a teraz v júni mám prijímačky na vysokú školu.
Mne sa zdá. že v 8.
Ako sa môžem dostať do 9. ??

Ďakujem.
ZlaticaB
09.06.08,09:51
Učitelia v MŠ sú zaradené v 8 tr. Mnes sa zdá , že tu nemáš nárok na postup do 9 pretože ak by si mala VŠ tak táto profeisa, ktorú budeš vykonávať si nevyžaduje VŠ-vzdelanie.
judita1971
09.06.08,12:47
Učiteľka MŠ, ktorá má vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa môže byť zaradená do 9. platovej triedy. Odvíja sa to však od pracovnej náplne učiteľky a splňania požadovaného vzdelania v zmysle vyhlášky č. 41/1996 Zb. . Podľa nariad. vlády, ktorým sú stanovené katalógy prac. činností, je v časti - prac. činnosti pre duševnú prácu - 17. školstvo, plat. trieda 9., pracovné činnosti vyžadujúce vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa - uvedená presne činnosť, ktorú musí učiteľka MŠ vykonávať, aby mohla mať 9. PT. Musíš vykonávať aj tzv. poradenskú a metodickú činnosť. Už dávnejšie som nezatrieďovala učiteľky MŠ.Musela by som si preštudovať metodické materiály z MŠ /ako to presne je/, hlavne to do splnenia a po splnení podmienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom, lebo učiteľka MŠ v zmysle katalógu môže byť aj vyššie ako v 9 PT.

konkrétne odpoveď - aby si mohla ísť do 9 PT musíš ukončiť vysokú školu a potom vykonávať činnosť, ktorá je zaradená do 9PT.
legolas
28.06.08,05:19
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, že v akej platovej triede by som mala byť zaradená ak budem opäť pracovať ako učiteľka v mš, mám 8 rokov praxe /z toho 4,5 v mš/, mám ukončenú strednú školu a teraz v júni mám prijímačky na vysokú školu.
Mne sa zdá. že v 8.
Ako sa môžem dostať do 9. ??

Ďakujem.

No predsa ak ukončíš VŠ;)