Pohar
09.06.08,10:01
Prosím ako poslať výpis z DP do Soc.poist?
Musí to byť v obálke A4? alebo môžem to preložiť a dať do A5? mám ešte dať nejaký papier k tomu či stačí jednoducho len poslať?
KvetkaK
09.06.08,08:02
Stačí jednoducho poslať, je to jedno v akej obálke.Alebo najjednoduchšie zaniesť ho osobne na sociálnu poisťovňu.
VladoaKatka
09.06.08,08:03
Do SP kľudne môžeš preložiť. Zároveň pošli aj fotokópiu, ktorú Ti potvrdenú vrátia späť.
Pohar
09.06.08,08:07
a potvrdenu poslu automaticky?
ci treba ich vyzvat?
diki
paťuška
09.06.08,09:17
Neviem o tom, aby potvrdenú kópiu SP posielala automaticky. A či ju pošlú aj po vyzvaní, ťažko povedať. Ak ich navštíviš osobne, vypočítajú ti správnu výšku odvodov na ďalší rok, prípadne si odkontroluješ prípadné nezrovnalosti a aj kópiu ti potvrdia. Ak nemáš čas, pošli výpis a kópiu si uschovaj doma.
karpis
09.06.08,09:31
Samozrejme poslať doporučene,
VladoaKatka
09.06.08,11:23
Neviem o tom, aby potvrdenú kópiu SP posielala automaticky. A či ju pošlú aj po vyzvaní, ťažko povedať. Ak ich navštíviš osobne, vypočítajú ti správnu výšku odvodov na ďalší rok, prípadne si odkontroluješ prípadné nezrovnalosti a aj kópiu ti potvrdia. Ak nemáš čas, pošli výpis a kópiu si uschovaj doma.
Mne vlani zaslali späť priloženú fotokópiu, tento rok som odovzdávala osobne a nechala ich potvrdiť.
Gabhus
09.06.08,13:05
Treba doložiť aj kópiu potvrdenia o zaplatení poistky alebo doplnkového dôchodkového sporenia /riadok 12 výpisu/ - pokiaľ si niečo uplatňuješ. Podľa mňa je lepšie ísť osobne, môžeš sa niečo spýtať, poradia, potvrdia podanie výpisu a tak.