adulique
09.06.08,11:51
Dobry den,
vedel by mi niekto poradit ci sa uctuje DPH za prepravu tovaru z Rakuska do Svajciarska (mimo EU) slovenskemu odberatelovi sluzby, registrovanemu na SK pre dan? Slovenska firma si u nas objednala tuto prepravu. Dakujem.

Dalej by ma zaujimalo ci sa uctuje DPH za prepravu z SK do GB ak si ju objednava firma z USA registrovana pre dan v USA?
Vladimír Ozimý
09.06.08,10:02
Dobry den,
vedel by mi niekto poradit ci sa uctuje DPH za prepravu tovaru z Rakuska do Svajciarska (mimo EU) slovenskemu odberatelovi sluzby, registrovanemu na SK pre dan? Slovenska firma si u nas objednala tuto prepravu. Dakujem.

preprava do švajčiarska je služba súvisiaca s vývozom tovaru podľa § 47 ods. 6. t.j. zadovážiť si kopiu vývozného JCD a služba bude oslobodené od dane aj keď je poskytnutá slovenskej spoločnosti

Dalej by ma zaujimalo ci sa uctuje DPH za prepravu z SK do GB ak si ju objednava firma z USA registrovana pre dan v USA?

je to preprava medzi dvoma členskými štátmi EU. T.j. miesto dodania je tam kde preprava začína (§16 ods. 1). V tomto prípade nie je možné preniesť daňovú povinnosť na USA firmu pretože by musela objednať túto službu pod IČDPH EU inej ako slovenskej. T.j. v tomto prípade zaťažiť slovenskou DPH




..............................