Kris
09.06.08,11:19
Ahojte,

snazim sa prist na to ako vypracovat spravne na prvykrat dokumenty ktore spominam v nazve ale internet je skupy na slovo.
firma mal zisk, a chcem urobit to valne zhromazdenie.
Teba dve uznesenia o kazdom alebo to moze byt v jednom obe veci? kde najdem nejaky vzorovy dokument?
A dolezite..ako sa odvolam na uctovne dokumenty ktore sa schvaluju? Budu ako priloha? a Ktore to maju byt?

Vela otazok :)

Vdaka vopred.
Kris
horka
09.06.08,09:47
Z á p i s
z valného zhromaždenia spoločnosti
……………………………………………….., zapísana v Obchodnom registri Okresného súdu ……………………………, Oddiel: …………… Vložka číslo: …………….


Miesto a čas konania: v sídle spoločnosti , vo ………………… dňa: …………………….., o …………….. hod
Prítomní: všetci spoločníci podľa listiny prítomných.

Program:
1, Voľba predsedajúceho a zapisovateľa valného zhromaždenia
2, Oboznámenie sa s výsledkami spoločnosti za rok
3, Rozdelenie zisku za rok …………….,
4, Rôzne
5, Uznesenie a hlasovanie (uvedené pri jednotlivých bodoch programu)
6, Záver


Výsledky rokovania zhromaždenia:

K bodu 1 programu:

1, Na návrh zvolávateľa valného zhromaždenia – spoločníka spoločnosti bol za predsedajúceho valného zhromaždenia (ďalej len "VZ") navrhnutý spoločník …………………………., ktorý bol zároveň navrhnutý aj za zapisovateľa. Na to pristúpili spoločníci k voľbe predsedajúceho a zapisovateľa. Dotknutá osoba o svojej voľbe nehlasuje.

Uznesenie: Predsedajúcim VZ bol zvolený ……………………, za zapisovateľa . ………………….
Hlasovanie: za 200 hlasov, proti 0 hlasov, zdržal sa 0 hlasov.

K bodu 2 programu:

1. Spoločník ………………… oboznámil VZ s hospodárskymi výsledkami za rok ………………. podľa učtovnej uzávierky zostavenej k 31.decembru …………………..

Uznesenie: VZ berie na vedomie výsledky za uplynulé obdobie roku ………………….
Hlasovanie: za 200 hlasov, proti 0 hlasov, zdržal sa 0 hlasov.

K bodu 3 programu:

1. Spoločník prerokoval hospodársky výsledok za rok ……………. HV za rok …………… predstavoval zisk
vo výške ……………………. Sk. Spoločník ………………….. navrhuje HV za rok …………. a rozdelenie zisku minulých rokov zaúčtovať nasledovne:

Zúčtovanie z rezervného fondu………………….,- Sk
Zúčtovanie z fondu rozvoja.................... ............... ....0,- Sk
Rozdelenie zisku..........................…………….,- Sk
Použitie zisku minulých rokov na rozdelenie …,- Sk
Nerozdelený zisk minulých rokov………………..Sk
Hospodársky výsledok roku ……………… bude vyplatený do konca roka ……………. od uskutočnenia valného zhromaždenia.

Uznesenie: VZ schválilo zaučtovanie zisku za rok ………….a rozdelenie zisku minulých rokov podľa návrhu spoločníka ………………..
Hlasovanie: za 200 hlasov, proti 0 hlasov, zdržal sa 0 hlasov.

K bodu 4 programu:

V tomto bode spoločník prerokoval svoje zámery na ďalšie obdobie roku ..
VZ ukladá zaslať konateľom dokumenty do zbierky listín.

Uznesenie: VZ ukladá konateľovi spoločnosti zaslať do zbierky listín učtovnú závierku za rok ………… a túto zápisnicu do 30 dní od konania valného zhromaždenia.
Hlasovanie: za 200 hlasov, proti 0 hlasov, zdržal sa 0 hlasov.



K bodu 6 programu:

Po prerokovaní obsahu programu VZ, prjatí uznesení a vykonaní ostatných úkonov predsedajúci VZ o …………….. hod ukončil.


Vo ……………… dňa …………..


Podpisy spoločnikov:





















































Listina prítomných spoločníkov z valného zhromaždenia

Údaje firmy (záhlavie)


Miesto a čas konania: v sídle spoločnosti , vo ……………., dňa: ……………….., o ………….. hod





Meno -----------------------------------------
andreaS
20.06.08,08:43
mna by zaujimalo co mam ako uctovnicka odovzdat vedeniu firmy, aby mohli valne zhormazdenie a veci s tym suviacie vykonat. Dakujem.
Zoltán Kovács
20.06.08,08:48
mna by zaujimalo co mam ako uctovnicka odovzdat vedeniu firmy, aby mohli valne zhormazdenie a veci s tym suviacie vykonat. Dakujem.

Účtovnú závierku.
andreaS
20.06.08,09:05
smith: takze danove priznanie, vykazy, poznamky, prilohy a pripadne inventarizaciu uctov? :)

lebo ak ano, tak toto vsetko firma ma uz davno, tak nerozumiem, co po mne este chcu? mam odovzdat len podklad k valnej hromade, nie ju urobit...
Zoltán Kovács
20.06.08,09:12
smith: takze danove priznanie, vykazy, poznamky, prilohy a pripadne inventarizaciu uctov? :)

lebo ak ano, tak toto vsetko firma ma uz davno, tak nerozumiem, co po mne este chcu? mam odovzdat len podklad k valnej hromade, nie ju urobit...

Áno, veď VZ schvaluje účtovnú závierku.
andreaS
20.06.08,09:52
sak prave preto som sa chcela uistit, pretoze toto vsetko som im uz davno odovzdala... som si myslela ze som nieco neodovzdala...

dakujem
sedo7
04.07.08,06:28
Chcel by som sa spýtať, či musí byť zápisnica z valného zhromaždenia, kde sa rozdeľoval zisk notársky overená. My ju nemáme, ale dokladoval som to ako príjem pri hypotéke a banka tvrdí, že podľa zákona to má byť notárska zápisnica a tým pádom to má byť notársky overené. Je to tak? Aký zákono o tom hovorí?
Ďakujem