bea
09.06.08,11:43
Prosím o skúsenosti mladých rodičov,resp. skúsenejších starých rodičov. Ja som stará mama a ideme s 23 mes. vnúčikom na dovolenku na Maltu (boli lacné letenky;)) . A už dávno som nikde nebola a nemám predstavu, čo všetko treba takému malému, čo nezabudnúť. Dcéra si myslí, že všetko vie, ale ja som zvyknutá, že všetko musím mať pod kotrolou... Možno to niektoré poznáte :).
Ideme do hotela s raňajkami a večerou - švédske stoly. Prosím, prihoďte sem svoje typy, nerada by som bola, keby sme kvôli nejakej "maličkosti" mali pokazenú dovolenku. Ďakujem.
bea
09.06.08,11:57
Len posúvam, možno niekto predsa má skúsenosti...
Martin Mocko
09.06.08,12:01
Len posúvam, možno niekto predsa má skúsenosti...

My sme boli na dovolenke, keď dcéra mala 2 mesiace. Teraz bude mať rok a musím uznať, že teraz by to s ňou bolo ďaleko ťažšie. Vtedy pekne ležala vo vajíčku a prespala takmer celú dovolenku. Teraz už chodí a je to na nevydržanie niekedy.
Štandardné veci, ktoré potrebuje i keď je doma. A ešte k tomu pribaliť štandardné lieky ako paralen a niečo na žalúdok...prípadne ak nosí ešte plienky doporučujem zobrať masť na zadoček.
BXLmiami
09.06.08,12:04
Hlavne nezabudnite,že také malé dieťa ešte nemá dobre vyvinutú termoreguláciu a nevie držať svoju teplotu,aby sa neprehriala,pretože to býva vždy véééľký malér.Stane sa to raz za čas,ale stane sa to.
Moja rada-pokryté všetky dutiny-čiže kvapky do očí,nosa,uší a na výplach ust,lieky na teplotu,masť na telo a prípadné porezanie,urologický čaj,harmanček alebo repík a živočíšne uhlie,či Hylak.Krém na opaľovanie,alebo lepšie najnovšie sú v lekárnach fajn spraye.
bea
09.06.08,12:52
Ďakujem Vám, machinak a BXLmiami, sú to pre mňa veľmi užitočné rady. Ak ešte niekoho niečo napadne, prosim ....
mareko
10.06.08,18:31
Ahoj Bea, myslím že je potrebná iba krytá kreditka. Všetko ostatné čo vám pochybí kúpite. My sme boli s mladými a s vnúčikom v Chorvátsku keď mal 9 mesiacov a o rok na to sme boli v Tunisku a naozaj nám nič nechýbalo (skôr naopak). Je potrebné zobrať dobrý ochranný krém s vysokým faktorom (min. 26 ), overenú a vyskúšanú detskú kozmetiku ktorú bežne používa a možno dáku obľúbenú kašičku. Ľahkú obuv ku vode a rukávniky na plávanie. Ale toto všetko už asi na zozname máte. Najdôležitejšie sú lieky, aby boli k dispozícii ak by sa dačo vyskytlo a nemuseli ste vyhľadávať pre každú maličkosť lekára a tiež prípravky proti komárom a hmyzu (to zvykne prekvapiť prvú noc a vtedy sa to nedá spravidla ihneď kúpiť) a príručný slnečník (ten skôr pre hru na kraji mora v piesku a vodičke a tiež obľúbené lopatky a kýblik - najvďačnejšie hračky za celý pobyt). Snáď som troška pomohla, naozaj to netreba preháňať. Ak by ste ešte chceli dačo bližšie vedieť, kľudne sa pýtajte.
Želám krásnu dovolenku....a najdôležitejšie je, pribaľte si dobrú náladu, pohodu a kľud a ŽIADNE STRESY A NERVY
nelidul
10.06.08,19:52
Nezabudnite Smektu a kulištek v pripade črevných problemov,moja dcera ma 26 mes a okrem hnačky a horučky nič ma netrapi ,ale na dovolenke je to neprijemne a ešte čipky proti teplote ,ak nahodou ochorie a nevie prehltať alebo vracka.Ja toto všetko beriem na dovolenke a rada to vybaľujem nepoužite.Väčšinou zmena podnebia deťom prospieva.Peknu dovolenku prajem.Neli
linko1
11.06.08,05:20
určite dodržiavať čas medzi 11 a 15 na odpočinok v chládku a nie na priamom slnku, pretože také malé detičky sa veľmi rýchlo dehydrujú a môžu dostať úpal, zobrať si dobrý ochranný krém na opalovanie a cez deň najlepšie na hlavičku nejakú šatku alebo klobúčik a veľa doplňovať tekutiny...
tiny77
11.06.08,05:43
Hlavne nezabudnite,že také malé dieťa ešte nemá dobre vyvinutú termoreguláciu a nevie držať svoju teplotu,aby sa neprehriala,pretože to býva vždy véééľký malér.Stane sa to raz za čas,ale stane sa to.
Moja rada-pokryté všetky dutiny-čiže kvapky do očí,nosa,uší a na výplach ust,lieky na teplotu,masť na telo a prípadné porezanie,urologický čaj,harmanček alebo repík a živočíšne uhlie,či Hylak.Krém na opaľovanie,alebo lepšie najnovšie sú v lekárnach fajn spraye.

so vsetkym suhlasim, so zvyraznenym zvlast, moji synovia zacali mat tlak v uskach pocas letu, a potom obja chytili do usi nejaky prievan :( bola som liekmi dobre zasobena, ale nie na bolest usi :( takze sme to riesili slivovicou na vatovom tampone a 1/4 ibuprofenu :(
Dalej odporucam nejake antihistaminika na alergiu - ci uz vyrazky zo slnka, jedla, vody a pod. a pre istotu bravame aj panthenol sprej na popalenu pokozku. Predsa detska pokozka bude prvy raz vystavena tak silnemu slnecnemu ziareniu. Peknu dovolenku, uzite si to ;)
bea
11.06.08,06:35
Ďakujem Vám všetkým, ani si neviete predstaviť, ako mi pomáhate. Veru treba radšej viac zobrať, ako keby mi potom niečo chýbalo. Vďaka na 100-krát :):):)