ivanya
09.06.08,14:20
Pekny den vsetkym.
Chcem poprosit o radu. Priatel zil cca pred 5 rokmi 6 - mesiacov v Londyne. Mal v londynskej banke zalozeny ucet. Ked odchadzal, peniaze z uctu vybral, ale nezrusil ho. Prednedavnom mu prisla z tejto banky, resp. zo spolocnosti, ktora pre banku vymaha pohladavky, vyzva na zaplatenie poplatkov, ktore tam casom vznikli (nahromadene poplatky za vedenie uctu a pod.). Za tych par rokov sa tam nahromadilo cca 400 libier, co teda nie je zanedbatelna polozka. Chcem sa preto spytat, ci hrozi zo strany banky nejaka exekucia alebo podobne. Ako v takomto pripade treba postupovat. Tych 400 libier sa zaplatit nechystame. Priatel bude menit trvale bydlisko, takze na adrese, kam chodi posta z tejto banky, uz fyzicky nebude. Existuje nejaka moznost v ramci EU, ze to banka postupi slovenskym exekutorom a ti to budu vymahat? Mame cakat do buducna nejaku pravnu dohru, alebo si tie listy od banky mozeme nechat zaramovat ako vtip?
Dakujem.:D
Jara
09.06.08,12:31
Urobili ste chybu tak nemyslím, že je to vtip zo strany londýnskej banky. Myslím, že to môže mať právnu dohru. Účet ste mali zrušiť, keď ste odchádzali preč. No keďže to nemienite zaplatiť, tak potom čakajte a neste prípadné následky. 400 libier sa môže niekoľkonásobne zväčšiť...
sofiaaa
12.06.08,14:04
prosím vie mi niekto poradiť???môjmu druhovi prišlo začatie o exekúcii zrážkami so mzdy a to z jednej tretiny so mzdy...prosím vie mi niekto vyratať koľko to bude???Som nováčik ,tak ani neviem či som to dobre zaradila myslím temovo...dakujem zatiaľ za pomoc
karpis
13.06.08,13:42
prosím vie mi niekto poradiť???môjmu druhovi prišlo začatie o exekúcii zrážkami so mzdy a to z jednej tretiny so mzdy...prosím vie mi niekto vyratať koľko to bude???Som nováčik ,tak ani neviem či som to dobre zaradila myslím temovo...dakujem zatiaľ za pomoc
Keby si si dala hľadať "exekucia" tak by ti to našlo veľa príspevkov
Priložila som Ti jednu tabuľku na výpočet exekucie