papulisko
09.06.08,14:52
Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť ohľadom výpočtu priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v súvislosti s poskytnutím príspevku na dopravu zo sociálneho fondu. Je tam jedna právnická formulácia, nad ktorou si lámeme hlavu. Vykopírovávam celý odsek, to čo potrebujem "preložiť" je zvýraznené

(5) Ak v kolektívnej zmluve nie je dohodnutý ďalší prídel podľa § 3 ods. 1 písm. b) prvého bodu, zamestnávateľ je povinný poskytnúť príspevok z ďalšieho prídelu do fondu tvoreného najviac vo výške podľa § 3 ods. 1 písm. b) druhého bodu na kompenzáciu výdavkov na dopravu do zamestnania a späť zamestnancovi, ktorý dochádza do zamestnania verejnou dopravou a ktorého priemerný mesačný zárobok9) nepresahuje 50 % priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zistenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny rok predchádzajúci dva roky kalendárnemu roku, za ktorý sa tvorí fond. U zamestnanca s pracovným pomerom na kratší pracovný čas sa pri výpočte priemerného mesačného zárobku vychádza z ustanoveného týždenného pracovného času na pracovisku zamestnanca. Poskytovanie príspevku podľa prvej vety nevylučuje poskytovanie príspevku na dopravu do zamestnania a späť aj z povinného prídelu do fondu.

Čiže keď tvorím sociálny fond za rok 2008, ktorý rok bude v tomto ohľade pre mňa výsledkom ? Ja si myslím, že rok 2005, ale mám ohlasy, že rok 2006.
Vie mi niekto poradiť ?
Ďakujem a všetkým prajem pekný deň.
fizzy
11.06.08,11:35
to by aj mna zaujimalo