Mimmi
13.04.05,09:58
Môže mi niekto poradit ?
1. Má k nám nastúpiť pracovníčka na HPP 8 hod. úväzok k 20.4.2005. Súčasné zamestnanie končí k 30.4.2005. Aké sú riziká z takéhoto súbežného prac. pomeru? V čase, keď bude pracovať u nás, v druhom zamestnaní bude čerpať dovolenku v čase od 20.4.2005 do 30.4.2005 Mne sa to zdá v poriadku, ale nemám s tým skúsenosti.
2. Pracovníčka u nás chce skončiť v piatok, ale nové zamestnanie je až od pondelka. Čo s tými dvoma dňami kvôli poisteniu ? Ja by som jej aj dala výstup v nedeľu, ale nemáme prevádzku v sobotu a nedeľu, neviem, či je to celkom o.k. Je možné to riešiť výstupom v pondelok, ale to by jeden deň mala súbežný pracovný pomer - nenarobí jej to starosti napr. kvôli daňovému priznaniu.
anto
13.04.05,08:25
Ukončenie pracovného pomeru je možné urobiť aj v deň pracovného voľna, nie je to ničím obmedzené. Pre pracovníka je to dokonca potrebné, aby mu potom nechýbali dni v poistení, ak hneď nastupuje v pondelok do zamestnania.

Pracovník môže mať viacej pracovných pomerov, nie je to taktiež ničím obmedzené, dôležité je to, aby si pracovné povinnosti plnil u každého zamestnávateľa tak, ako to má v pracovnej zmluve.
Assea
06.12.06,08:16
Nasadla som do rozbehnutého vlaku :-) - a máme zamestnanca na HPP, ktorý má súčasne iný pracovný pomer. U nás si neuplaňuje odpočítateľnú položku, inak je všetko ako u ostatných zamestnancov (odvody do sp, zp...) Má nárok aj na stravné od oboch zamestnávateľov? /podľa mňa áno-doteraz sa mu však stravné lístky nedávali/, nevedie dennú dochádzku.../to tiež podľa mňa musí/ prosím poraďte...
Tweety
06.12.06,08:18
Nasadla som do rozbehnutého vlaku :-) - a máme zamestnanca na HPP, ktorý má súčasne iný pracovný pomer. U nás si neuplaňuje odpočítateľnú položku, inak je všetko ako u ostatných zamestnancov (odvody do sp, zp...) Má nárok aj na stravné od oboch zamestnávateľov? /podľa mňa áno-doteraz sa mu však stravné lístky nedávali/, nevedie dennú dochádzku.../to tiež podľa mňa musí/ prosím poraďte...
AK má PZ na čas dlhší ako 4 hodiny denne, má nárok na stravenku u obidvoch zamestn.
Zuziana
19.12.06,08:15
Je možné mať súbežný pracovný pomer na Slovensku a súčasne i inom štáte EUv materskej firme? Alebo ako vyriešiť odmeňovanie takéhoto človeka na Slovensku?
Tweety
19.12.06,08:18
Je možné mať súbežný pracovný pomer na Slovensku a súčasne i inom štáte EUv materskej firme? Alebo ako vyriešiť odmeňovanie takéhoto človeka na Slovensku?
Je to možné. Nikde nie je prikázané mať iba jeden PP.
Zuziana
19.12.06,08:26
Čo potom z hľadiska odvodových povinností? Ak by bol zamestnaný na základe pracovnej zmluvy platí odvody do soc. poist. tu i vo svojom štáte. Tak isto zdravotné poistenie. Nikomu nevadí, že fyzicky to nie je možné byť celý mesiac na Slovensku, pričom mu plat v materskej firme beží? A čo odpočítateľná položku? Na tú asi na Slovensku nárok nemá.
Jana Motyčková
19.12.06,08:34
Čo potom z hľadiska odvodových povinností? Ak by bol zamestnaný na základe pracovnej zmluvy platí odvody do soc. poist. tu i vo svojom štáte. Tak isto zdravotné poistenie. Nikomu nevadí, že fyzicky to nie je možné byť celý mesiac na Slovensku, pričom mu plat v materskej firme beží? A čo odpočítateľná položku? Na tú asi na Slovensku nárok nemá.
Nikomu nevadí, že je fyzicky na Slovensku a inde mu beží plat. Ale s odvodmi to nie je také jednoduché, pozri : http://www.porada.sk/showthread.php?t=15462
Zuziana
19.12.06,09:31
Vďaka za link. A čo ak by pracoval na základe dohody o vykonaní práce? Tak by to bolo asi jednoduchšie. Odvedie daň a na konci roka dostane tlačivko k zúčtovaniu dane vo svojom štáte. Mám pravdu alebo sa mýlim? Samozrejme je obmedzený 300 hodinami.
Lydka R
29.11.07,06:34
Kamarátka ma oslovila s otázkou, no nestretla som sa ešte s touto situáciou, tak vás prosím o názor.
Môže mať zamestnanec súbežne dva hlavné pracovné pomery na 8 hodín? Pritom jeden je v štátnej správe, kde evidentne musí sedieť na zadku v robote 8 hodín. Viem, že ZP nezakazuje mať viacero prac. pomerov, ale ako potom bude dodržané ustanovenie o dennom odpočinku?
Lydka R
29.11.07,07:08
Kamarátka ma oslovila s otázkou, no nestretla som sa ešte s touto situáciou, tak vás prosím o názor.
Môže mať zamestnanec súbežne dva hlavné pracovné pomery na 8 hodín? Pritom jeden je v štátnej správe, kde evidentne musí sedieť na zadku v robote 8 hodín. Viem, že ZP nezakazuje mať viacero prac. pomerov, ale ako potom bude dodržané ustanovenie o dennom odpočinku?

Nestretli ste sa s tým?
ZuzanaP
29.11.07,07:39
Ak to fyzicky stíha môže mať. Myslím, že denný odpočinok sa sleduje za každé zamestnanie zvlásť, a druhého zamestnávateľa nezaujíma, že má ešte aj iný PP. U neho ten denný odpočinok má.....
zuzanask
26.05.10,08:19
Mozeme zamestnat pracovnika, ktorý ukoncil prac. pomer vo svojom doterajsom zamestnani a v case ked uzavrie s nami prac. pomer na kratsi prac. cas cerpa dovolenku?
Xanti
26.05.10,08:21
Mozeme zamestnat pracovnika, ktorý ukoncil prac. pomer vo svojom doterajsom zamestnani a v case ked uzavrie s nami prac. pomer na kratsi prac. cas cerpa dovolenku?
Ano môžeš ho zamestnať aj počas dovolenky.
pavlinka
14.06.10,07:39
Máme zamestnanca ktorý má pracovnú zmluvu na PP na kratší pracovný čas ako učiteľ, zmluva je na dobu neurčitú.Ten istý zamestnanec má u nás aj druhú zmluvu ako informatik na plný úväzok.Táto je na dobu určitú do 30.06.2010.Keby sme ho prepustili a prijali ho od 1.9.2010 znova ako informatika, musí si dať urobiť nanovo výpis z tegistra trestov aj keď pracovný pomer učiteľa mu trvá?MYslím že musí lebo každý PP sa posudzuje samostatne, ale nie som si istá.Ďakujem za odpoveď.