IvetaH
09.06.08,17:31
Ahoj, prosím vás keď mám úžitkové auto na lízing, ešte nesplatené a rozhodnem sa ho predať, to je postúpenie lzingu? Akosi sa neviem vymotať.
ďakujem za radu
evina
09.06.08,16:34
Ahoj, prosím vás keď mám úžitkové auto na lízing, ešte nesplatené a rozhodnem sa ho predať, to je postúpenie lzingu? Akosi sa neviem vymotať.
ďakujem za radu
No to by si mala vedieť práve Ty, ako si sa dohodla s protistranou:) Predávaš normálne na základe kúpno-predajnej zmluvy = najprv predčasné ukončenie lizingu....alebo postupuješ na iného partnera prostredníctvom lizingovky....
IvetaH
09.06.08,16:48
Veď ani to neviem, ale teraz si myslím, že môžem vyplatiť lízingovke zostatok a predať auto alebo postup cez lízingovku. Ďakujem ti, to mám z toho tepla. Už aby bol október.
A prosím ťa, asi jednoznačná odpoveď nie je, čo je výhodnejšie.
Ďakujem ešte raz
evina
09.06.08,16:53
Veď ani to neviem, ale teraz si myslím, že môžem vyplatiť lízingovke zostatok a predať auto alebo postup cez lízingovku. Ďakujem ti, to mám z toho tepla. Už aby bol október.
A prosím ťa, asi jednoznačná odpoveď nie je, čo je výhodnejšie.
Ďakujem ešte raz

Chcelo by to vidieť čísla, dobu lizingu a pod. Daj si do lišty hľadať "predčasne ukončený lizing". Tam uvidíš ako musíš upravovať ZD /odpisy/ pri predčasne ukončenom lizingu a postúpenie lizingu za nezmenených podmienok- tiež tu nájdeš. Je to hra čísiel ...
IvetaH
10.06.08,17:05
Ešte raz ďakujem.
Luba
10.06.08,17:19
Záleží aj na leasingovke, či takú službu robí, že leasing predčasne ukončí a potom ešte aj zabezpečí predaj tretej strane. To už je akosi naviac, určite to nerobí bežne každá, ak vôbec daktorá. Treba skôr požiadať leasingovku o predčasné ukončenie odpredajom a potom sa dohodnúť so záujemcom na normálnom predaji.