lara
13.04.05,10:02
ahojte poraďáci,


chcela by som vás poprosiť o radu. mám takýto problém a neviem ako presne postupovať.
chcem previesť svoj podiel v s.r.o. na mojho spoločníka a zároveň sa vzdať funkcie konateľa. aký by tam mal byť postup? má zasadnúť VZ ktoré schváli prevod obchodného podielu a vzdanie sa funkcie konateľa a kto potom vlastne bude podpisovať zápisnicu ten nový konateľ a jediný spoločník alebo ako to vlastne je mám v tom dosť dobrý chaos a neviem ako na to. dakujem .
Makina
13.04.05,08:20
Môj názor: v prvom rade spraviť Zmluvu o prevode obchodných podielov. Potom zasadne valné zhromaždenie, kde okrem iných bodov bude aj prevod obch. podielov a vzdanie sa funkcie konateľa.
Zápisnicu podľa mňa budeš podpisovať aj ty. Neviem si predstaviť, že sa na valnom zhromaždení vzdávaš funkcie konateľa a tvôj podpis tam nebude figurovať. Nemyslíš?
darinka100
13.04.05,08:36
Môj názor: v prvom rade spraviť Zmluvu o prevode obchodných podielov. Potom zasadne valné zhromaždenie, kde okrem iných bodov bude aj prevod obch. podielov a vzdanie sa funkcie konateľa.
Zápisnicu podľa mňa budeš podpisovať aj ty. Neviem si predstaviť, že sa na valnom zhromaždení vzdávaš funkcie konateľa a tvôj podpis tam nebude figurovať. Nemyslíš?
súhlasim s tebou....v každom prípade zápisnicu musia podpísať obidvaja pôvodní konatelia.....
lara
13.04.05,12:28
a mala by som podla teba aj urobiť zmenu v spoločenskej zmluve tým že seba odtiaľ vymažem a zostane jediný spoločník? alebo ako postupovať
babenko1
13.04.05,12:31
Ak bude už len jediný spoločník, tak treba spraviť notársku zápisnicu spoločenskej zmluvy.
coneek
13.04.05,14:44
a ja pripojim svoj pohlad na dany problem:

1. najprv je potrebne preskumat spolocensku zmluvu (SZ), ako upravuje prevod obchodneho podielu na ineho spolocnika. Ak to tam nie je upravene inak, plati, ze je potrebny suhlas valneho zhromazdenia (VZ).

2. treba vypracovat zmluvu o prevode obchodneho podielu, podpisy na tejto zmluve musia byt overene.

3. treba suhlas VZ s prevodom obchodneho podielu (je uplne jedno, ci sa da pred alebo po uzavreti zmluvy, ucinnost prevodu voci spolocnosti nastane az dnom suhlasu VZ). SZ vsak moze teoreticky vyzadovat predchadzajuci suhlas (teda dany pred podpisom zmluvy). Kedze treba vypracovat zapisnicu zo zasadnutia VZ, je najlepsie to spojit aj s odvolanim konatela (prip. odstupenim konatela). Ak sa rozhodnete pre odstupenie, k zapisnici treba pripojit aj pisomne vzdanie sa funkcie konatela. Zapisnicu podpisuju vsetci spolocnici, teda aj spolocnik, ktory prevadza obchodny podiel.

4. nadobudatel OP sa stava jedinym spolocnikom vtedy, ked su splnene vsetky nasledovne podmienky: uzavreta zmluva, suhlas VZ, dorucenie zmluvy o prevode OP spolocnosti.

5. Zodpovedajuce upravy spolocenskej zmluvy si uz moze spravit jediny spolocnik sam - vydanim dodatku k spolocenskej zmluve. Ale tento dodatok uz nemusi byt vyhotoveny vo forme notarskej zapisnice, staci overit podpis (novela Obchodneho zakonnika tusim z konca roku 2003...)

6. Treba vyhotovit uplne znenie spolocenskej zmluvy, dat navrh na zapis do obchodneho registra a oznamit zmenu statutarneho organu zivnostenskemu uradu. Jediny spolocnik musi dat OR prehlasenie, ze nie je spolocnikom s.r.o. vo viac ako troch spolocnostiach.


Zapisnicu z VZ podpisuju vsetci spolocnici, dodatok k SZ podpisuje jediny spolocnik (ktory tam zostane), uplne znenie SZ a navrh do OR podpisuje konatel spolocnosti.

to je v kocke vsetko... vela stastia
lara
13.04.05,14:52
coneek prosím ťa a nevieš ked sa bude upravovať tá spoločenská zmluva tak len treba vyhodiť odtiaľ mna , teraz sa tuším len predkladá uplne znenie spoločenskej zmluvy, a bude tam figurovať len ten jediný spoločník a nový konateľ (teda jediný spoločník?) no mam v tom dobrý hokej
Evanka
13.04.05,15:40
coneek prosím ťa a nevieš ked sa bude upravovať tá spoločenská zmluva tak len treba vyhodiť odtiaľ mna , teraz sa tuším len predkladá uplne znenie spoločenskej zmluvy, a bude tam figurovať len ten jediný spoločník a nový konateľ (teda jediný spoločník?) no mam v tom dobrý hokejconeek to podrobne napísal, ja iba doplním, že v bode 6. by malo byť "ze nie je jediným spolocnikom s.r.o. vo viac ako troch spolocnostiach." Áno pri akejkoľvek zmene treba doložiť nové úplné znenie spoločenskej zmluvy. Bude tam iba jeden spoločník - zároveň konateľ.
coneek
14.04.05,12:08
coneek to podrobne napísal, ja iba doplním, že v bode 6. by malo byť "ze nie je jediným spolocnikom s.r.o. vo viac ako troch spolocnostiach."
jasne, ze jedinym, dakujem... V tej rychlosti som to tam zabudol napisat...
coneek
14.04.05,12:14
coneek prosím ťa a nevieš ked sa bude upravovať tá spoločenská zmluva tak len treba vyhodiť odtiaľ mna , teraz sa tuším len predkladá uplne znenie spoločenskej zmluvy, a bude tam figurovať len ten jediný spoločník a nový konateľ (teda jediný spoločník?) no mam v tom dobrý hokej
presne tak... Dodatok k spolocenskej zmluve bude spocivat v tom, ze sa zo SZ vyhodi meno "odchadzajuceho" spolocnika a upravi sa vklad "zostavajuceho" spolocnika (napr. zo 100 000 Sk na 200 000 Sk)..

To iste sa spravi so statutarnym organom - vyhodi sa "odstupeny" konatel a pripadne sa zmenia ustanovenia, ktore vyzadovali sucinnost obidvoch konatelov (ak konatelia nemohli konat vo vsetkych veciach v mene spolocnosti samostatne).

Podla tohto dodatku sa potom vyhotovi uplne znenie SZ - teda v tom uplnom zneni uz bude figurovat iba jeden spolocnik, jeho vklad bude v plnej vyske pokryvat zakl. imanie spolocnosti a zaroven bude jedinym konatelom...

Okrem toho este bude mozno nutne zmenit niektore dalsie ustanovenia zmluvy - ale to uz zavisi od konkretneho znenia, preto to nebudem dalej zamotavat...
tamara
14.04.05,12:22
ahojte, mam jednu otazocku, ktora s priamo s touto temou ani nesuvisi,ale napadla ma ked som vas citala....sme sro, s jednym konatelom aj spolocnikom zaroven...o rozdeleni zisku by malo rozhodnut valne zhromazdenie, ale co to bude na tom valnom prerokovavat sam? lebo takto mi to poradila jedna teta auditorka, ale mne sa to akosi nevidi....vedel by mi niekto poradit?
mv66
14.04.05,12:24
Uplny suhlas, robili sme to minuly rok, kedze SZ nedovolovala previest vsetko na 1 spolocnika, dali sme to na jeho syna, aby sa nemusela velmi menit SZ. Najprv sa zvolalo VZ, ci suhlasi prevodom a s vyskou sumy za obch.podiel, potom sa podpisala zmluva o prevode obch.podielu, potom znova VZ odsuhlasilo prevod a vymenovalo noveho konatela a potom vsetko na OR. To vsetko sa stihlo za 2 tyzdne, do 2 tyzdnov bol novy vypis z OR, co ma prekvapilo. Mam v PC zmluvu o prevode obch.podielu, vraj bola dobra, mozem prilepit ak chces a ak vysvetlis ako sa lepi:-)) Aha, zabudla som, ze sa to i s vypisom z registra trestov noveho konatela hlasilo na zivnostenskom odbore a ked uz tam boli dali si i zmenu predmetu cinnosti.

Neviete mi poradit, ci zmenu konatela treba oznamit listom danovemu uradu?
allround
15.04.05,05:51
ahojte, mam jednu otazocku, ktora s priamo s touto temou ani nesuvisi,ale napadla ma ked som vas citala....sme sro, s jednym konatelom aj spolocnikom zaroven...o rozdeleni zisku by malo rozhodnut valne zhromazdenie, ale co to bude na tom valnom prerokovavat sam? lebo takto mi to poradila jedna teta auditorka, ale mne sa to akosi nevidi....vedel by mi niekto poradit?
Ten spoločník, resp. aj konateľ :-) vyhotoví "Rozhodnutie jediného spoločníka vykonávajúc pôsobnosť VZ v spoločnosti s.r.o.," ktorým to schváli a podpíše sa.
Je to v podstate ako zápisnica, len má inú formu.
coneek
15.04.05,06:03
Neviete mi poradit, ci zmenu konatela treba oznamit listom danovemu uradu?
danovemu uradu to moze byt ukradnute (okrem pripadu, ze vo firme prave robia kontrolu :D )
lara
15.04.05,06:15
coneek prosím ťa mám este jednu otázku ten dodatok a úplné znenie sa má pripojiť k návrhu na zmenu do OR a úplné znenie? a ešte jedna otázka schvaľuje valné zhromaždenie tento dodatok ( s obidvomi spoločníkmi ešte) alebo to sa len urobí zvlášť (bez schválenia VZ ešte dvomi spoločníkmi) a pripojí sa to k tým ostatným prílohám k návrhom na zmenu. to mi nie je jasné. prosím ťa veľmi napíš mi postup ak budeš vedieť díkz strašne moc.
lara
15.04.05,09:55
coneek este jeden dotaz - dodatok si schváli jediný spoločník svojim rozhodnutím? ak teda rozumiem tomu dobre (to nie som si celkom istá) tak k návrhu na zmenu v OR potom budem prikladať:
1. zápis z VZ ktoré schvaľuje prevod , vzdanie sa funkcie konateľa a vymenovanie nového
2. zmluva o prevode obchodného podielu (overené)
3. listina ktorou sa konateľ vzdáva funkcie
4. vzorový podpis konateľa (overené)
5. vyhlásenie jedniného spoločníka že nie je jediným vo viac ako troch
6. rozhodnutie jediného spoločníka o schválení dodatku k spoločenskej zmluve (overené)
7. dodatok s spoločenskej zmluve (overený)
8. úplné znenie spoločenskej zmluvy (podpísané konateľom ) neoverené


Zároveň stačí ak bude v tom rozhodnutí jediného spoločníka - že vxzkonávajúc pôsobnosť VZ týmto shchvaľuje dodatok k spoločenskej zmluve............ v znení neskorších zmien (lebo už jedna zmena predtým bola v rozšírení predmetu podnikania) a ukladá konateľovi vyhotoviť úplné znenie spoločenskej zmluvy v zmysle prijatého dodatku?

môže sa potom aj dátum na rozhodnutí jediného spoločníka zhodovať s ostatnými ak VZ, prevod bol v jeden deň (dňom podpisu sa považuje za doručený spoločnosti)

pokúste sa mi to prosím niekto objasniť aby už s tým bol pokoj ( aspoň pre mňa určite)
tamara
15.04.05,11:08
Dakujem velmi pekne za radu a co by malo take rozhodnutie obsahovat?
mv66
15.04.05,11:56
Dakujem, coneek.
Tamara, v nejakom prispevku je vzor rozhodnutia prilepeny, daj si vyhladavanie.
Lara, my sme pre istotu dali 2 dni po sebe, nie ten isty datum, lebo sme mali 2 VZ, jedno so starymi a druhe s novymi spolocnikmi. Ale nevylucujem, ze sa to da za 1 den.
tamara
15.04.05,12:07
hladam ako diva a nemozem nic najst..ak by predsa len niekto vedel, tak mi to tu prosim hodte...dakujem
ala13
17.04.05,11:27
Z á p i s

o rozhodnutí jediného spoločníka spoločnosti ........................... zo dňa ..........
────────────────────────────────────────────────── ────────────────




XY ako jediný spoločník spoločnosti ........ s.r.o. .............. rozhodol o spôsobe zúčtovania vykázaného hospodárskeho výsledku za rok ........ nasledovne:

1. Vykázaná účtovná strata vo výške .............. Sk sa vysporiada nasledovne:
- Časť straty vo výške .............. Sk sa uhradí z rezervného fondu.
- Zostatok straty vo výške .................. sa prevedie na účet strát minulých rokov a vysporiada sa z neskorších ziskov spoločnosti.


V .............. dňa .................


....................................
podpis spoločníka
tamara
18.04.05,04:38
alla si zlata, dakujem a zelam pekny den :-)
coneek
19.04.05,10:01
coneek este jeden dotaz - dodatok si schváli jediný spoločník svojim rozhodnutím? ak teda rozumiem tomu dobre (to nie som si celkom istá) tak k návrhu na zmenu v OR potom budem prikladať:
1. zápis z VZ ktoré schvaľuje prevod , vzdanie sa funkcie konateľa a vymenovanie nového
2. zmluva o prevode obchodného podielu (overené)
3. listina ktorou sa konateľ vzdáva funkcie
4. vzorový podpis konateľa (overené)
5. vyhlásenie jedniného spoločníka že nie je jediným vo viac ako troch
6. rozhodnutie jediného spoločníka o schválení dodatku k spoločenskej zmluve (overené)
7. dodatok s spoločenskej zmluve (overený)
8. úplné znenie spoločenskej zmluvy (podpísané konateľom ) neoverené


Zároveň stačí ak bude v tom rozhodnutí jediného spoločníka - že vxzkonávajúc pôsobnosť VZ týmto shchvaľuje dodatok k spoločenskej zmluve............ v znení neskorších zmien (lebo už jedna zmena predtým bola v rozšírení predmetu podnikania) a ukladá konateľovi vyhotoviť úplné znenie spoločenskej zmluvy v zmysle prijatého dodatku?

môže sa potom aj dátum na rozhodnutí jediného spoločníka zhodovať s ostatnými ak VZ, prevod bol v jeden deň (dňom podpisu sa považuje za doručený spoločnosti)

pokúste sa mi to prosím niekto objasniť aby už s tým bol pokoj ( aspoň pre mňa určite)
Navrh na zapis do OR: este treba prilozit vypis z registra trestov noveho konatela... Tie veci, ktore sa ukladaju do zbierky listin (teda skoro vsetko, okrem zmluvy o prevode obchodneho podielu a prehlasenia spolocnika o ucasti v inych spolocnostiach) musia byt vyhotovene v dvoch rovnopisoch,overit podpisy by som dal pre istotu na vsetkom (ja to tak vzdy robim)...

Dodatok k SZ: jasne, staci v uvode uviest, ze osoba XY je jedinym spolocnikom v spolocnosti ABC, so sidlom..... a ze ako jediny spolocnika prijima tento dodatok k SZ. Potom budu nasledovat zmeny a na koniec sa uvedie ze spolocnik poveruje konatela na zabezpecenie zapisu zmien v obchodnom registri a na vyhotovenie uplneho zmenia SZ v zneni prijateho dodatku. Datum, podpis, finito...

Datumy: suhlasim s mv66, bezpecnejsie je dat to s odstupom jedneho, dvoch dni, ale teraz som spravil uz aj taky pokus, ze vsetko je overovane v jeden den... Do konca tohto tyzdna by to malo byt zapisane v OR, snad to vyjde...
Vevey
20.04.05,10:01
Prekvapilo ma, ze od nas ten vypis z registra trestov noveho konatela nechceli na OR ale na zinostenskom odbore. Treba ho dodatocne odniest aj na OR? Uz je to tam rok zapisane.
allround
21.04.05,09:06
Najšovšie som aj ja počul, že na OR už netreba na VRT (výpis z registra trestov) ale stačí im aj prehlásenie konateľa, že je spôsobilý na pr. úkony a neboil trestaný atď...
dendoz
01.02.06,09:56
Chceme zmeniť dvojosobovú s.r.o. na jednoosobovú. Všetky úkony sú mi jasné, neviem si poradiť len so zmenou spoločenskej zmluvy. Pôvodná spoločenská zmluva vychádza z toho, že s.r.o. založili dvaja spoločníci. Napr. hneď v článku I. máme uvedené, že spoločenskú zmluvu, ktorou sa riadi spoločnosť uzatvárajú nasledovní zakladatelia........ Potom v článku týkajúcom sa spoločníkov je napr. uvedené, že do podania návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra splatia spoločníci 100% určených vkladov. Pred vznikom spoločnosti spravuje splatené vklady správca vkladov, ktorým je spoločník: xxxx (ďalej len : "správca vkladu"). Správca vkladu je povinný vydať písomné vyhlásenie o splatení vkladov jednotlivými spoločníkmi, ktoré sa prikladá k návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra.
Po vzniku spoločnosti je správca vkladov povinný odovzdať ním spravované vklady bez zbytočného odkladu spoločnosti. Ak spoločnosť nevznikne, je povinný ich vrátiť, a to do tridsať dní od uplynutia uvedenej lehoty. Ak zo spravovania vkladov vyplynul majetkový prospech, patrí celý spoločnosti a ak spoločnosť nevznikla, stáva sa príslušenstvom vkladov a vráti sa spolu s vkladmi spoločníkom.... atď. atď. - sú tam ďalšie ustanovenia počte hlasov atď.
S.r.o. sa stane jednoosobovou s.r.o. ..treba zmeniť aj tieto ustanovenia spoločenskej zmluvy? Alebo to tam mám nechať a vymazať len meno spoločníka? Treba v novom znení SZ ponechať informácie, že spoločnosť bola založená dvoma zakladateľmi-spoločníkmi s informáciou v akej výške mali obchodné podiely...?
liba2
01.02.06,16:56
Chceme zmeniť dvojosobovú s.r.o. na jednoosobovú. Všetky úkony sú mi jasné, neviem si poradiť len so zmenou spoločenskej zmluvy. Pôvodná spoločenská zmluva vychádza z toho, že s.r.o. založili dvaja spoločníci. Napr. hneď v článku I. máme uvedené, že spoločenskú zmluvu, ktorou sa riadi spoločnosť uzatvárajú nasledovní zakladatelia........ Potom v článku týkajúcom sa spoločníkov je napr. uvedené, že do podania návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra splatia spoločníci 100% určených vkladov. Pred vznikom spoločnosti spravuje splatené vklady správca vkladov, ktorým je spoločník: xxxx (ďalej len : "správca vkladu"). Správca vkladu je povinný vydať písomné vyhlásenie o splatení vkladov jednotlivými spoločníkmi, ktoré sa prikladá k návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra.
Po vzniku spoločnosti je správca vkladov povinný odovzdať ním spravované vklady bez zbytočného odkladu spoločnosti. Ak spoločnosť nevznikne, je povinný ich vrátiť, a to do tridsať dní od uplynutia uvedenej lehoty. Ak zo spravovania vkladov vyplynul majetkový prospech, patrí celý spoločnosti a ak spoločnosť nevznikla, stáva sa príslušenstvom vkladov a vráti sa spolu s vkladmi spoločníkom.... atď. atď. - sú tam ďalšie ustanovenia počte hlasov atď.
S.r.o. sa stane jednoosobovou s.r.o. ..treba zmeniť aj tieto ustanovenia spoločenskej zmluvy? Alebo to tam mám nechať a vymazať len meno spoločníka? Treba v novom znení SZ ponechať informácie, že spoločnosť bola založená dvoma zakladateľmi-spoločníkmi s informáciou v akej výške mali obchodné podiely...?Či treba - neviem potvrdiť, ale jednoosobové s.r.o. nemajú spoločenskú zmluvu. Jej funkciu plní Notárska zápisnica.
lenkak
01.02.06,17:12
Vzor notárskej zápisnice o založení jednoosobovej s.r.o., v ktorej je jediný
spoločník zároveň konateľom s.r.o.

Notárska zápisnica
napísaná mnou, JUDr. ...............................(meno, priezvisko), notárom so sídlom v
......................, dňa................................. (slovom..........................................) v mojej notárskej
kancelárii.
Ku mne. JUDr. ..............................., notárovi, sa dostavil................(titul, meno, priezvisko)
narodený ................., r. č. ............................, bytom ................................, ktorý je podľa jeho
udania spôsobilý na právne úkony, ktorého osobná totožnosť bola zistená z občianskeho
preukazu ma požiadal, aby som do notárskej zápisnice spísal túto:

Zakladateľskú listinu o založení s.r.o.
Zakladateľ.......................... sa rozhodol v zmysle § 105 ods. OBZ založiť s.r.o. za podmienok
uvedených v ďalšom texte.

I.
Obchodné meno spoločnosti: ..................
Sídlo spoločnosti: ........................................ (PSČ, obec, ulica, číslo)

II.
Predmet činnosti spoločnosti:
– kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným

III.
Základné imanie spoločnosti tvorí peňažný vklad zakladateľa v sume 200.000,- Sk (slovom
dvesto tisíc korún slovenských). Správcom vkladu v zmysle § 60 odsek 1 OBZ je
...........................(meno, priezvisko, r.č., bytom)

IV.
Orgánmi spoločnosti sú:
a) Valné zhromaždenie, ktorého pôsobnosť vykonáva ako jediný spoločník zakladateľ
b) Štatutárny orgán: konateľ spoločnosti. Zakladateľ spoločnosti menuje za konateľa
.................., r. č. ...................., bytom.................., ktorý bude v mene spoločnosti konať
samostatne a podpisovať sa takým spôsobom, že k napísanému alebo vytlačenému názvu
spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis.

V.
Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom
sa zisk po prvý raz vytvorí a to vo výške 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 %
základného imania.
Tento fond je povinná každoročne dopĺňať o sumu vo výške 5 % z čistého zisku vyčísleného
v ročnej účtovej závierke až do 10 % základného imania.
O použití rezervného fondu rozhoduje konateľ spoločnosti v súlade s ustanovením § 67 ods. 1
OBZ.

VI.
Spoločnosť sa zakladá na dobu neurčitú.
Smrťou zakladateľa spoločnosť nezaniká. Jeho obchodný podiel sa dedí v zmysle § 116 ods. 2
OBZ.
Obchodný podiel alebo jeho časť možno previesť na iného so súhlasom valného
zhromaždenia.
O zvýšení a znížení základného imania rozhoduje valné zhromaždenie. Zvýšiť základné
imanie spoločnosti možno:
a) novým peňažným alebo nepeňažným vkladom zakladateľa
b) z nerozdeleného zisku alebo prostriedkov fondov vytvorených zo zisku
c) prevzatím záväzku na nový vklad inou osobou.

VII.
Právne vzťahy spoločnosti sa riadia príslušnými ustanoveniami OBZ. Zakladateľovi
podieľajúcemu sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu
oprávnenia a jej činnosť nebudú patriť z tohto dôvodu žiadne výhody.
Predpokladané vecné náklady, odmeny, poplatky a podobne súvisiace so založením
a vznikom spoločnosti v sume asi 25.000,- Sk znáša zakladateľ ......................(titul, meno,
priezvisko).

VIII.
Obchodný rok spoločnosti sa začína právoplatnosťou zápisu do obchodného registra. Budúce
obchodné roky sú totožné s kalendárnymi.
O tomto rozhodnutí zakladateľa som ja, notár, JUDr. .....................(meno, priezvisko), spísal
túto notársku zápisnicu, zakladateľovi som ju prečítal, vysvetlil, tento ju na znak súhlasu s jej
obsahom podpísal, podpísal som ju aj ja, notár a opatril svojou úradnou pečaťou.


.............................................
(titul, meno, priezvisko zakladateľa) v.r.
notár – JUDr. ..........................(meno, priezvisko) v.r.

Poznámka:
okrúhla pečiatka so štátnym znakom: JUDr. (meno, priezvisko) – notár, (miesto) 1.s.

Potvrdzujem, že tento odpis notárskej zápisnice sa doslova zhoduje s prvopisom uloženým
pod horeuvedeným číslom v mojej notárskej kancelárii.

notár:

......................................
(podpis a pečiatka)
ajobs
01.02.06,18:34
Chceme zmeniť dvojosobovú s.r.o. na jednoosobovú. Všetky úkony sú mi jasné, neviem si poradiť len so zmenou spoločenskej zmluvy. Pôvodná spoločenská zmluva vychádza z toho, že s.r.o. založili dvaja spoločníci. Napr. hneď v článku I. máme uvedené, že spoločenskú zmluvu, ktorou sa riadi spoločnosť uzatvárajú nasledovní zakladatelia........ Potom v článku týkajúcom sa spoločníkov je napr. uvedené, že do podania návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra splatia spoločníci 100% určených vkladov. Pred vznikom spoločnosti spravuje splatené vklady správca vkladov, ktorým je spoločník: xxxx (ďalej len : "správca vkladu"). Správca vkladu je povinný vydať písomné vyhlásenie o splatení vkladov jednotlivými spoločníkmi, ktoré sa prikladá k návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra.
Po vzniku spoločnosti je správca vkladov povinný odovzdať ním spravované vklady bez zbytočného odkladu spoločnosti. Ak spoločnosť nevznikne, je povinný ich vrátiť, a to do tridsať dní od uplynutia uvedenej lehoty. Ak zo spravovania vkladov vyplynul majetkový prospech, patrí celý spoločnosti a ak spoločnosť nevznikla, stáva sa príslušenstvom vkladov a vráti sa spolu s vkladmi spoločníkom.... atď. atď. - sú tam ďalšie ustanovenia počte hlasov atď.
S.r.o. sa stane jednoosobovou s.r.o. ..treba zmeniť aj tieto ustanovenia spoločenskej zmluvy? Alebo to tam mám nechať a vymazať len meno spoločníka? Treba v novom znení SZ ponechať informácie, že spoločnosť bola založená dvoma zakladateľmi-spoločníkmi s informáciou v akej výške mali obchodné podiely...?

Spoločenská zmluva nemení svoje označenie na zakladateľskú listinu (len na vysvetlenie-tá už nemusí byť vo forme notárskej zápisnice:) ), SZ sa mení v časti spoločníci a výška vkladu spoločníkov.

K návrhu na zápis zmien zapísaných údajov sa prikladajú tieto prílohy:
1. zmluva o prevode obchodného podielu spoločníka na iného spoločníka (2x),
2. úplné znenie spoločenskej zmluvy (2x) - vyhotovuje ju konateľ,
3. ak sa podľa spoločenskej zmluvy vyžaduje k prevodu obchodného podielu aj súhlas valného zhromaždenia, potom sa prikladá aj zápisnica zo zasadania VZ, z ktorého je zrejmé, že VZ vyjadrilo súhlas s prevodom obchodného podielu (2x).
liba2
02.02.06,03:44
Spoločenská zmluva nemení svoje označenie na zakladateľskú listinu (len na vysvetlenie-tá už nemusí byť vo forme notárskej zápisnice............Mám tomu rozumieť tak, že v súčasnosti jednoosobové sro pri založení firmy majú "zakladateľskú listinu"? (namiesto notárskej zápisnice).
Zgongol
02.02.06,12:40
Mám tomu rozumieť tak, že v súčasnosti jednoosobové sro pri založení firmy majú "zakladateľskú listinu"? (namiesto notárskej zápisnice).

Zakladateľská listina je dokument nahrádzajúci Spoločenskú zmluvu v jednoosobovej sro.

Notárska zápisnica je forma horeuvedeného dokumentu. Vo forme notárskej zápisnice môžeš zhotoviť akúkoľvek zmluvu, závet...
ajobs
02.02.06,13:52
Mám tomu rozumieť tak, že v súčasnosti jednoosobové sro pri založení firmy majú "zakladateľskú listinu"? (namiesto notárskej zápisnice).

Áno, ale je to len v názve.
Aj predtým mali jednoosobové s.r.o. zakladateľskú listinu, ktorú však museli mať tieto spoločnosti zriadené vo forme notárskej zápisnice.
Teraz už to nemusí mať túto formu, to znamená, že si to môžeš urobiť aj sám.:) ;)
dendoz
06.02.06,10:57
Návrh na zápis zmeny máme už podaný, všetky vyššie spomínané dokumenty sú k tomu priložené okrem jedného, na ktorý som sa aj pôvodne pýtal (nové úplné znenie spoločenskej zmluvy-tá nie je rozhodujúca pri výkone zápisu do OR, stačí ju dať potom do zbierky listín). Nejde tu o založenie novej jednoosobovej s.r.o., ale o zmenu dvojosobovovej s.r.o. založenej spoločenskou zmluvou na jednoosobovú. Čiže k zrušeniu spoločnosti, resp. založeniu novej nedochádza. Nie som právnik, ale dočítal som sa, že ak spoločnosť bola založená 2 spoločníkmi spoločenskou zmluvou, neskôr sa prevedie obch. podiel odchádzajúceho spoločníka na spoluzakladateľa, t.j. v s.r.o. ostane len 1 spoločník - jednoosobová s.r.o., stačí urobiť zmenu len spoločenskej zmluvy a nie tvoriť zakladateľskú listinu, pretože nič sa nezakladá, ale len mení. Samozrejme, už tá konkrétna zmena - nejaký príklad ako zmeniť spoločenskú zmluvu a jej ustanovenia týkajúce sa predtým 2 a po novom 1 zakladateľa (spoločník) už nebol uvedený. Vie sa niekto konkrétnejšie vyjadriť (aj k príspevku č. 25, resp. otázkam v ňom uvedeným)?
ajobs
06.02.06,16:31
Návrh na zápis zmeny máme už podaný, všetky vyššie spomínané dokumenty sú k tomu priložené okrem jedného, na ktorý som sa aj pôvodne pýtal (nové úplné znenie spoločenskej zmluvy-tá nie je rozhodujúca pri výkone zápisu do OR, stačí ju dať potom do zbierky listín). Nejde tu o založenie novej jednoosobovej s.r.o., ale o zmenu dvojosobovovej s.r.o. založenej spoločenskou zmluvou na jednoosobovú. Čiže k zrušeniu spoločnosti, resp. založeniu novej nedochádza. Nie som právnik, ale dočítal som sa, že ak spoločnosť bola založená 2 spoločníkmi spoločenskou zmluvou, neskôr sa prevedie obch. podiel odchádzajúceho spoločníka na spoluzakladateľa, t.j. v s.r.o. ostane len 1 spoločník - jednoosobová s.r.o., stačí urobiť zmenu len spoločenskej zmluvy a nie tvoriť zakladateľskú listinu, pretože nič sa nezakladá, ale len mení. Samozrejme, už tá konkrétna zmena - nejaký príklad ako zmeniť spoločenskú zmluvu a jej ustanovenia týkajúce sa predtým 2 a po novom 1 zakladateľa (spoločník) už nebol uvedený. Vie sa niekto konkrétnejšie vyjadriť (aj k príspevku č. 25, resp. otázkam v ňom uvedeným)?

Myslím, že som v príspevku č. 28 dostatočne všetko popísal.
Zopakujem - spoločenská zmluva sa zmení len v 2 ustanoveniach:
1. spoločníci - vymaže sa 1 spoločník, ktorý predáva obchodný podiel, ten druhý, ktorý ho kupuje tam osatane,
2. výška vkladov spoločníkov - uvedie sa meno spoločníka, v ktorého rukách sa sústredí celý vklad (lebo bude len 1 spoločník) + napíše sa výška tohto vkladu.
Toť vsjo:) :eek:, pokiaľ ide o obsah.
Samozrejme, forma ako sa to urobí je vec druhá. Ak máš spoločenskú zmluvu v elektronickej forme (najľahšia forma), vymažeš nepríslušné údaje a vpíšeš príslušné. V časti, kde sú fyzicky uvedené podpisy zakladajúcich spoločníkov napíšeš iba mená a podpisy v písanej podobe s dovetkom v.r.
Úplné znenie spoločenskej zmluvy totiž podpisuje (napr. na krycom, alebo 1. liste ) iba konateľ spoločnosti, ktorý je zodpovedný za vyhotovenie jej nového znenia - má to výhodu, pretože overuješ podpis iba 1 osoby (ovšem pri jednosobovej s.r.o. je to aj tak jedno). K návrhu na zápis do OR MUSÍŠ predložiť úplné znenie spoločenskej zmluvy, pretože ti registrový súd odmietne zápis vykonať.
dendoz
06.02.06,19:39
Teraz mi je to už jasnejšie, ďakujem. Už nám to prebehlo úspešne cez OR aj bez úplného znenia spoločenskej zmluvy. Stačila zápisnica z valného zhromaždenia. Do konca týždňa dám SZ do zbierky listín a malo by to byť v pohode. Poplatok k zápisu návrhovaných zmien sa od 01.01.2006 zvýšil na 2000,- Sk, to len pre info, ak sa niekto chystá podávať návrh. Ešte raz dík za pomoc.
ajobs
07.02.06,18:43
Teraz mi je to už jasnejšie, ďakujem. Už nám to prebehlo úspešne cez OR aj bez úplného znenia spoločenskej zmluvy. Stačila zápisnica z valného zhromaždenia. Do konca týždňa dám SZ do zbierky listín a malo by to byť v pohode. Poplatok k zápisu návrhovaných zmien sa od 01.01.2006 zvýšil na 2000,- Sk, to len pre info, ak sa niekto chystá podávať návrh. Ešte raz dík za pomoc.

Som rád, že ti to pomohlo. Môžeš k príspevku udeliť body, ak dáš Oceňujem.:)
zuzanavo
15.08.06,13:23
Ahojte. Ja teda ešte stále celkom nerozumiem tomu, ako by tá nová SZ mala vyzerať, ak je v pôvodnej uvedené:
"Spolo. zmluva o založení spol. s r.o.
pán XZ a pán QW uzatvárajú túto zmluvu, ktorou zakladajú spol. s r.o. atd."

Spoločnosť sa zmenila na jednoosobovú, tak v nej uvediem:

Spoloč. zmluva o založení spol. s ro, pán XY uzatvára túto zmluvu, ktorou zakladá spol. s r.o. ????? (ak ju pôvodne založili dvaja). Takto to naozaj vyzerá, akokeby ju znova šiel založiť, ale sám. Tak ako to vlastne je?
Iveta Malíková
30.04.07,09:47
napriek všetkému prosím o vzor zápisnice s valného zhromaždenia "jednoosobovej" s.r.o., ktorá ide meniť adresu. máte takú niekto? budem veľmi vďačná...
ivet
dusan 13
30.04.07,10:24
Prikladám vzor VZ jednoosobovej s.r.o. pri zmene sídla
Iveta Malíková
30.04.07,10:55
dusan 13 - ´dakujem
a máš skúsenost že to s týmto prejde?
ešte raz ´dakujem
pekný den
ivet
dusan 13
02.05.07,04:58
áno, bez problémov , k návrhu na zápis treba priložiť úplné znenie zakladateľskej listiny s novým sídlom
Iveta Malíková
12.06.07,05:01
to ako mám chápať tak, že treba ísť za notárom a zmeniť zakladateľskú listinu - teda članok č.2 sídlo spoločnosti?

ak tak urobíme, čo potom?
rozhodnutie o zmene sídla spoloč.... musí byť overené notárom?
- na OR sa posiela rozhodnutie jediného spoločníka, zakladateľská listina - zmenená a vyplnené tlačivo: návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o s.r.o. do OR + 2000 sk kolok?
ivet
ajobs
15.06.07,19:02
to ako mám chápať tak, že treba ísť za notárom a zmeniť zakladateľskú listinu - teda članok č.2 sídlo spoločnosti?Netreba ísť za notárom, zmenu si urob sama.

ak tak urobíme, čo potom?
rozhodnutie o zmene sídla spoloč.... musí byť overené notárom? Nemusí.
- na OR sa posiela rozhodnutie jediného spoločníka, zakladateľská listina - zmenená a vyplnené tlačivo: návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o s.r.o. do OR + 2000 sk kolok?Áno, ale úplné znenie zakladateľskej listiny musí byť 2x a podpis konateľa musí byť overený. Ostatné je OK.
ivet
Odpovede v texte.
tuta
06.07.07,07:39
Prosím o radu. Ideme meniť sídlo spoločnosti a mám v tom trocha chaos. Zakladateľskú listinu máme robenú formou notárskej zápisnice. Je potrebné urobiť zmenu zakladateľskej listiny u notára, alebo ju môžeme urobiť sami?
Danila
06.07.07,08:17
Prosím o radu. Ideme meniť sídlo spoločnosti a mám v tom trocha chaos. Zakladateľskú listinu máme robenú formou notárskej zápisnice. Je potrebné urobiť zmenu zakladateľskej listiny u notára, alebo ju môžeme urobiť sami?V príspevku od ajobs nad tebou to máš presne citované. A provnaj aj s týmto:
http://www.porada.sk/t32006-zmena-sidla-sro-zmena-obchodneho-mena.html
stefanekivo
06.07.07,09:54
Dnes riešim podobnú situáciu. 9.7.07. idem podpísať listiny prevodu spoločnosti s.r.o. na jedného spoločníka. Všetky tlačivá som si vystavil sám teraz to už len podpísať a odovzdať na OR. Zakladateľskú listinu si môžete urobiť sami. Výmaz starej adresy a zápis novej na určenom tlačive tiež. Nezabudnite na vysporiadanie vkladu.
petrixpeto
10.08.07,12:33
nesuhlasim s podpisom konateľov,konatelia nepodpisuju vobec zapisnicu,podpisuju ju spolocnici, je to vlastne valne zhromazdenie spolocnikov,a zalezi tiez od typu spoliocnosti ,ci je jednoosobova alebo viac a ake maju ustanovenia o vz,mozu ju este podpsovat overovatelia a predseda vz
Maxinka
22.10.10,10:40
Potom zasadne valné zhromaždenie, kde okrem iných bodov bude aj prevod obch. podielov
Môže byť:I. Predmet jednania:-prevod obchodného podielu zo spoločníkana inú osobu.II.Uznesenie valného zhromaždenia:- Valné zhromaždenie schvaľuje prevod obchodného podielu zo spoločníka XXX na spoločníka YYY.:confused:
IngridMedve
19.11.10,13:38
Dobry den, prosim Vas viete mi niekto poradit? Chcela by som zmeniť jednoosobovu s.r.o. na viacosobovu. Povodne bola s.r.o. zalozena na zaklade Zakladatelskej listiny. Citala som si tu odporucania, ale opacny postup: zmena s.r.o. z jednoosobovej na viacosobovu som tu nenasla. Prosim poradte mi, lebo mam z toho naozaj obavy. Dakujem a zelam Vam pekny den.
sroservis
19.11.10,13:49
Dobrý deň,

1. ak zakl. listina nepripúšťa prevod obchod. podielu na inú osobu, jediný spoločník musí rozhodnúť o jej zmene tak, aby to pripúšťala (najjednoduchšie je prijať nové úplné znenie zakl. listiny).

2. jediný spoločník prijme písomné rozhodnutie o rozdelení svojho obchod. podielu na toľko časti, koľko má byť spoločníkov a schváli prevod častí svojho obchodného podielu na konkrétne tretie osoby (osobu).

3. jediný spoločník uzavrie písomnú zmluvu o prevode s novým spoločníkom (spoločníkmi).

4. ak sa už nič iné nebude meniť (sídlo, meno, predmet podnikania), stačí ak konateľ vypracuje nové úplné znenie spoločenskej zmluvy (pôvodne zakl. listiny) alebo všetci spoločníci môžu schváliť nové úplné znenie spoločenskej zmluvy.

5. podáte návrh do orsr.

Zákonná úprava je v ust. § 115 Obch. zák. Ak by ste s tým potrebovali pomôcť, návrhy do orsr podávam elektronickým zaručeným podpisom.

Všetko dobré.
ipomoni
23.11.10,11:12
dobry den. chcem sa opytat ake su poplatky v obchodnom regist.pri zmene jednoosobovej sro na viacosobovu sro.dakujem.
sroservis
28.11.10,21:50
66 eur pri písomnom podaní, 33 eur pri elektronickom podaní.
optimistka
08.12.10,18:16
ahojte,v s.r.o. je momentalne jeden spolocnik, chceme rozdelit jeho obchodny podiel, pristupi novy spolocnik, vsetko ostatne ostava, 5000 € sa bude deliť na 2500 € kazdy spolocnik, co vsetko musime urobit ?
zakladatelska listina zostava zakladatelskou listinou, alebo sa urobi spolocenska zmluva ?
dik
zalobaba
08.12.10,18:57
ahojte,v s.r.o. je momentalne jeden spolocnik, chceme rozdelit jeho obchodny podiel, pristupi novy spolocnik, vsetko ostatne ostava, 5000 € sa bude deliť na 2500 € kazdy spolocnik, co vsetko musime urobit ?
zakladatelska listina zostava zakladatelskou listinou, alebo sa urobi spolocenska zmluva ?
dik

Rozhodnutie jediného spoločníka
Zmluvy o prevode
Návrh do OR
optimistka
08.12.10,19:10
a urobime uplne nove znenie zakladatelskej listiny ?
sroservis
08.12.10,20:21
Dobrý deň,
ja to robím tak, že názov dokumentu je spoločenská zmluva a v texte uvediem, že táto spoločenská zmluva je úplným znením a nahrádza pôvodnú zakladateľskú listinu zo dňa ... v znení neskorších zmien a dodatkov.

Všetko dobré.
zalobaba
09.12.10,07:53
a urobime uplne nove znenie zakladatelskej listiny ?

áno
erico01234
18.02.11,14:08
Treba niečo ohlasovat aj na živnostensky register? Podavam vsetko na Okresny sud, a viem ze treba aj zmenu nahlasit na danovy urad, len ze ci sa to ma aj na zivnostensky hlasit alebo nieco take... dakujem
sroservis
18.02.11,15:30
Na živn. sa oznamuje zmena sídla, obchodného mena, konateľov (aj ich osobných údajov), zmena konania. Za prvé dve zmeny sa platí správny poplatok 3 eurá (v kolkoch alebo v hotovosti).
erico01234
18.02.11,15:40
Na živn. sa oznamuje zmena sídla, obchodného mena, konateľov (aj ich osobných údajov), zmena konania. Za prvé dve zmeny sa platí správny poplatok 3 eurá (v kolkoch alebo v hotovosti).

Takze len zmena sidla a obchodneho mena je spoplatnena? a co taky pripad, ze sa jeden konatel rusi... aj tato zmena je spoplatnena?
yukaya
21.03.11,18:45
prosim Vas, robim prevod obch. podielov z 2 spolocnikov na 1. Do teraz bola spolocenska zmluva. Ked chcem urobit uplne znenie mam to nazvat zakladatelska listina alebo ako ? pride mi to logicke... len sa chcem utvrdit.
A chcem sa opytat na navrh do OR.. ako to urobim ked ten jeden spolocnik zostava a druhy spolocnik mu previedol svoj podiel bezodplatne. cize sa mu podiel navysi... mam urobit výmaz oboch spoločnikov a potom zapis uz iba toho jedneho s navysenym podielom?
KEJKA
21.03.11,19:13
ZL versus SZ je tu diskusia, pohľadaj. pri zmene názvu SZ na ZL by som to jednou vetou dala do zápisnice VZ pre istotu.
vymaz - ktorý odchádza
výmaz starého pdoielu ostávajúceho a zápis nového podielu-vkladu.
spamati neviem presne ako to tlacivo vyzerá, ale pozorne vyplňuj a vyplnuješ len zmeny
nika.sum
23.03.11,18:56
Ahoj, ako je to ked prebehla zmena s.r.o. z dvoch spolocnikov na jedneho, zmena sidla spolocnosti k 15.2.2011, zatial z obchodneho registra nic neprislo, len je to na internete. Kam podavam DP, este na DU podla stareho sidla spolocnosti?
sroservis
23.03.11,19:25
Dobrý deň,

mne to vychádza, že miestna príslušnosť sa v daňovom konaní určuje podľa aktuálneho sídla právnickej osoby, pričom k zmene sídla dochádza registráciou v obchodnom registri (konštitutívny zápis).

Ale ak ste ešte daňovému úradu (aj napr. prostredníctvom živn. úradu) ešte neoznámili zmenu sídla, daňové priznanie spolu s oznámením o zmene sídla, podajte na pôvodný daňový úrad.
yukaya
27.03.11,20:39
prosim vas, robim prevod obch. podielov... z dvoch na jedneho... do navrhu do OR mam dat aky datum skoncenia funkcie???
KEJKA
27.03.11,21:05
podľa zápisu VZ.
andreaS
27.04.11,08:17
prave ma caka zmena viacosobovej sro na jednoosobovu, s tym, ze povodnymi vlastnikmi su A a B a konatel je C ... novym jedinym spolocnikom sa stane osoba C... cize obaja spolocnici predali svoj podiel... zaroven firma meni aj sidlo...

postupujem takto:
1. prevod obchodnych podielov z A a B na C
2. valne zhromazdenie, ktore suhlasi s predajom obchodnych podielov a zmenou sidla
3. nove znenie spolocenskej zmluvy
4. podanie zmien na ORSR - prilohy su body 1-3

Spravne?

A podotazka, na ktorych dokumentoch 1-3 musia byt overene podpisy?

Vdaka
junior78
25.01.12,13:41
Ahojte
Aký je prosím Vás súdny poplatok pri kúpe s.r.o. ak sa udejú nasledovné zmeny?
Dvaja pôvodný spoločníci (konatelia) prevedú obch. podiel na dvoch nových spoločníkov (konateľov) a zároveň sa mení sídlo s.r.o.

Ďakujem
Economic
25.01.12,13:48
Ahojte
Aký je prosím Vás súdny poplatok pri kúpe s.r.o. ak sa udejú nasledovné zmeny?
Dvaja pôvodný spoločníci (konatelia) prevedú obch. podiel na dvoch nových spoločníkov (konateľov) a zároveň sa mení sídlo s.r.o.

Ďakujem

pri papierovej forme 66.- Eur, pri elektronickom podaní 33.- Eur. Suma SP nezávisí od počtu zmien
junior78
25.01.12,18:13
dakujem
Mikolajova
07.05.12,12:42
Prosím Vás neviete mi poslat vzor zápisnice z valnej hromady pri predaji s.r.o. jedného spoločníka a konateľa na nového?
marjankaj
07.05.12,12:48
Prosím Vás neviete mi poslat vzor zápisnice z valnej hromady pri predaji s.r.o. jedného spoločníka a konateľa na nového?
No jednoosobová s.r.o. čka ťažko zvolá valnú hromadu.
Tam stačí rozhodnutie jediného spoločníka. §32 obchodného zákonníka
Economic
07.05.12,12:52
Prosím Vás neviete mi poslat vzor zápisnice z valnej hromady pri predaji s.r.o. jedného spoločníka a konateľa na nového?

Ak sa ide predávať sro,kde je doteraz jeden spoločník, zápisnicu z VZ nahrádza jednoduchší dokument a volá sa Rozhodnutie jediného spoločníka. Už tu na porade bol zverejnený vzor.
Mikolajova
07.05.12,12:56
To som si aj nasla, len mi nie je jasné ci tam uvadzam aj vzdanie sa funkcie konateľa alebo nie, pripadne ci tam uvadzam meno noveho konateľa
Economic
07.05.12,12:58
To som si aj nasla, len mi nie je jasné ci tam uvadzam aj vzdanie sa funkcie konateľa alebo nie, pripadne ci tam uvadzam meno noveho konateľa

Rozhodnutie jediného spoločníka musí obsahovať rozhodnutie o prevode OP a aj o odvolaní starého a menovaní nového konateľa, tak ako určuje platná legislatíva.
marjankaj
07.05.12,13:05
To som si aj nasla, len mi nie je jasné ci tam uvadzam aj vzdanie sa funkcie konateľa alebo nie, pripadne ci tam uvadzam meno noveho konateľa
No ak by ten pôvodný konateľ pokračoval vo svojej funkcii, tak neuvádzaš. Respektíve iba ho potvrdíš.
Trochu "zvláštna" otázka.:eek:
Mikolajova
07.05.12,13:07
Prosím Vás nemáte niekto takýto vzor, uz som z toho zúfalá ...
marjankaj
07.05.12,13:10
Mikolajova
07.05.12,13:11
Tak to vyzerá ...
Juri1
15.05.12,18:14
Zdravim,
chcel by som sa uistit v postupnosti krokov ktore potrebujem spravit aby sme uspesne zmenili dvojoosbovu sro na jednoosobovu.
Moj/nas pripad je nasledovny:
- potrebujem sa vzdat svojho podielu a vsetkeho v sro
- uz davnejsie som si menil trvaly pobyt ale na OR som to nenahlasil a teraz sa potrebujem iba vymazat
- menime sidlo firmy
- spolocnik pridava dalsie predmety podnikania
- doteraz to mame nastavene tak ze koname spolocne.
- toto vsetko by sme chceli podat jednou ziadostou na OR.

A teraz co a ako...
1. isli sme na zivnostensky urad doplnit predmety podnikania (kedze koname spolocne)
2. mali sme VZ kde sme odsuhlasili predmety podnikania a zmenu sidla spolocnosti
3. zrusili sme povodnu spolocensku zmluvu a nahradili sme ju novou kde sme zmenili sidlo a doplnili predmety podnikania
4. cca tyzden nato spravime nove VZ kde sa vzdam svojho podielu vo firme (zda sa mi to takto spravnejsie ako vsetko robit na jednom VZ... predsa len, pridavame nove predmety podnikania, to schvalim a zaroven sa vzdam podielu...).
5. zrusime spolocensku zmluv z bodu 3. a nahradime ju novou spolocenskou zmluvou kde bude zapisany iba jeden majitel alebo treba spravit Zakladatelsku listinu?
6. vsetko toto nejakym zazrakom zapisem do formulara c. 8 a pripojim k tomu nasledujuce prilohy
- 2 ks zapisu z VZ
- 2 ks spolocenskej zmluvy, resp. 1ks spolocenskej zmluvy a 1ks zakladatelskej listiny
- Suhlas vlastnika nehnutelnosti so zriadenym sidla spolocnosti
- Zivnostenske listy k novym predmetom podnikania
- Zmluva o prevode obchodneho podielu
- Vyhlasenie spravcu vkladu (kedze predtym som to bol ja a teraz sa vymazavam)
- Podpisovy vzor a suhlas s vymenovanim do funkcie konatela

a este dotaz k mojej zmene trvaleho bydliska. Aku adresu si mam udavat do formulara c. 8? Povodnu ktoru mam este stale zapisanu v OR alebo novu ktoru mam v OP?

a co vsetko musi byt podpisane/overene u notara?

a treba na danovy urad vratit karticku a prihlasit sa na novy danovy urad podla obvodu?

Dakujem velmi pekne za pomoc.
zalobaba
15.05.12,20:43
Zbytočne si to komplikuješ, všetky zmeny, ktoré uvádzaš, sa dali elegantne urobiť jedným VZ.
Economic
16.05.12,04:05
Zdravim,
chcel by som sa uistit v postupnosti krokov ktore potrebujem spravit aby sme uspesne zmenili dvojoosbovu sro na jednoosobovu.
Moj/nas pripad je nasledovny:
- potrebujem sa vzdat svojho podielu a vsetkeho v sro
- uz davnejsie som si menil trvaly pobyt ale na OR som to nenahlasil a teraz sa potrebujem iba vymazat
- menime sidlo firmy
- spolocnik pridava dalsie predmety podnikania
- doteraz to mame nastavene tak ze koname spolocne.
- toto vsetko by sme chceli podat jednou ziadostou na OR.

A teraz co a ako...
1. isli sme na zivnostensky urad doplnit predmety podnikania (kedze koname spolocne)
2. mali sme VZ kde sme odsuhlasili predmety podnikania a zmenu sidla spolocnosti
3. zrusili sme povodnu spolocensku zmluvu a nahradili sme ju novou kde sme zmenili sidlo a doplnili predmety podnikania
4. cca tyzden nato spravime nove VZ kde sa vzdam svojho podielu vo firme (zda sa mi to takto spravnejsie ako vsetko robit na jednom VZ... predsa len, pridavame nove predmety podnikania, to schvalim a zaroven sa vzdam podielu...).
5. zrusime spolocensku zmluv z bodu 3. a nahradime ju novou spolocenskou zmluvou kde bude zapisany iba jeden majitel alebo treba spravit Zakladatelsku listinu?
6. vsetko toto nejakym zazrakom zapisem do formulara c. 8 a pripojim k tomu nasledujuce prilohy
- 2 ks zapisu z VZ
- 2 ks spolocenskej zmluvy, resp. 1ks spolocenskej zmluvy a 1ks zakladatelskej listiny
- Suhlas vlastnika nehnutelnosti so zriadenym sidla spolocnosti
- Zivnostenske listy k novym predmetom podnikania
- Zmluva o prevode obchodneho podielu
- Vyhlasenie spravcu vkladu (kedze predtym som to bol ja a teraz sa vymazavam) netreba
- Podpisovy vzor a suhlas s vymenovanim do funkcie konatela

a este dotaz k mojej zmene trvaleho bydliska. Aku adresu si mam udavat do formulara c. 8? Povodnu ktoru mam este stale zapisanu v OR alebo novu ktoru mam v OP?

a co vsetko musi byt podpisane/overene u notara?

a treba na danovy urad vratit karticku a prihlasit sa na novy danovy urad podla obvodu?

Dakujem velmi pekne za pomoc.


U notára alebo na matrike overuješ zmluvu o prevode obchodného podielu, kópiu živnostenského listu a podpisový vzor.
Overuje sa podpis na návrhu na zápis zmien do OR.
Do výmazu teba ako spoločníka alebo konateľa sa uvádza na výmaz staré bydlisko.
Kartička sa na DÚ vracia a oznámiš im všetky zároveň všetky zmeny a DÚ následne spis odošle tvojmu príslušnému DÚ podľa sídla.

SP pri klasickom podaní je 66.- Eur.
Juri1
16.05.12,09:01
super, vdaka
ako je este prosim s tou spolocenskou zmluvou pri zmene s dvoj na jednoosobovu firmu. ma byt SZ alebo zakladatelska listina?

a este mam doplnujuce otazky k tomu skvelemu tlacivu c. 8...

- str. 3 na tlacive 8: Je treba zapisat zostavajuceho konatela a dopisat novy sposob konania? Doteraz sme boli spolocne, teraz bude samostatne (kedze je sam).
- str. 3 na tlacive 8: Den vznizku funkcie je zapis do OR, alebo podpis spolocenskej zmluvy?
- str. 8 na tlacive 8: Je treba urobit vymaz 2500€ na mojej osobea zapis 5000€ na zostavajucom vlastnikovy? Alebo co tam treba dopisat?

dakujem velmi pekne
Economic
16.05.12,10:58
super, vdaka
ako je este prosim s tou spolocenskou zmluvou pri zmene s dvoj na jednoosobovu firmu. ma byt SZ alebo zakladatelska listina?

a este mam doplnujuce otazky k tomu skvelemu tlacivu c. 8...

- str. 3 na tlacive 8: Je treba zapisat zostavajuceho konatela a dopisat novy sposob konania? Doteraz sme boli spolocne, teraz bude samostatne (kedze je sam). Dať vymazať odchádzajúceho konateľa vrátane konania menom spoločnosti a do zápisu uviesť len zápis nového konania menom spoločnosti
- str. 3 na tlacive 8: Den vznizku funkcie je zapis do OR, alebo podpis spolocenskej zmluvy? deň vzniku konateľa (od kedy bol vymenovaný, možno od zápisu do OR po deň, ku ktorému bol odvolaný alebo ku ktorému sa vzdal vykonávania funkcie konateľa
- str. 8 na tlacive 8: Je treba urobit vymaz 2500€ na mojej osobea zapis 5000€ na zostavajucom vlastnikovy? Alebo co tam treba dopisat? u teba výmaz 2 500.- a u neho zápis 5 000

dakujem velmi pekne



Všetko máš vyznačené farebne v texte
Juri1
16.05.12,11:53
dakujem pekne :)
a este posledny rebus... spolocensku zmluvu alebo zakladatelsku listinu?
Economic
16.05.12,11:57
dakujem pekne :)
a este posledny rebus... spolocensku zmluvu alebo zakladatelsku listinu?

Môže byť aj, aj, čo je pre teba jednoduchšie.... :-)

Mne keď ostáva jediný spoločník, do rozhodnutia alebo VZ dávam, že sa schvaľuje úplné znenie zakladateľskej listiny.
Juri1
17.05.12,06:07
a staci dat takuto zakladatelsku listinu? http://www.mojepodnikanie.sk/vzory-dokumentov/Zakladatelska-listina-sro-vzor
s tym ze sa v prvom bode upravi ze tato ZL nahradza SZ?
ada159
18.05.12,13:57
Do návrhu na zápis zmien do OR sa overuje a udáva podpis len nového alebo všetkých spoločníkov?
zalobaba
18.05.12,14:09
návrh podpisujú konatelia, nie spoločníci
ada159
18.05.12,14:17
A spoločenská zmluva sa predkladá overená? Ešte otázka ohladne návrhu, podávam návrh P8, je treba vpisovať aj do časti Zi na str. 11, ked sa výška Zi nemení? Na str. 6 som uviedla aj vymaz aj zápis.
Economic
18.05.12,14:36
Do návrhu na zápis zmien do OR sa overuje a udáva podpis len nového alebo všetkých spoločníkov?


Návrh na zápis zmeny do OR podáva konateľ, ktorý je aktuálny.
Economic
18.05.12,14:37
A spoločenská zmluva sa predkladá overená? Ešte otázka ohladne návrhu, podávam návrh P8, je treba vpisovať aj do časti Zi na str. 11, ked sa výška Zi nemení? Na str. 6 som uviedla aj vymaz aj zápis.

Ak máš na mysli spoločenskú zmluvu pri zmene ako Úplné znenie, to nie je potrebné overovať.
Ak sa výška ZI nemení, nevypisuješ tam nič. Pri zmene spoločníka dávaš vymazať starého spoločníka s jeho vkladom a zapísať nového s jeho vkladom.
ada159
18.05.12,14:50
Dakujem za všetky cenné rady, ale ešte ma napadlo, pri tej zmene sídla je asi potrebný aj súhlas k nájmu. Ten sa tiež niekde predkladá a overuje?
Economic
18.05.12,14:54
Dakujem za všetky cenné rady, ale ešte ma napadlo, pri tej zmene sídla je asi potrebný aj súhlas k nájmu. Ten sa tiež niekde predkladá a overuje?


Podpisy vlastníkov nehnuteľnosti na súhlase sa nemusia overovať, dolož aj LV ak nie je originál, kľudne použi stiahnuté z kataster portálu.
ada159
18.05.12,15:02
Dakujem Vám, bez vás by som to zvládla ťažko. Takže zosumarizujemčo predkladám, ak som všetko správne pochopila
Zápis z VZ 2x neoverený
Prevod OP - 2 x overený
vyhlásenie jedineho spoločníka 1x overený
čestné prehlásenie o trvalom pobyte - 1x overený (zmena trval.pobytu konateľa)
Spoločenská zmluva 2 x neoverená
Súhlas vlastnikov + LV 1x neoverený
návrh na zápis do OR - 1x overený

Všetko môže byť jedným dátumom?
Economic
18.05.12,15:07
Dakujem Vám, bez vás by som to zvládla ťažko. Takže zosumarizujemčo predkladám, ak som všetko správne pochopila
Zápis z VZ 2x neoverený
Prevod OP - 2 x overený
vyhlásenie jedineho spoločníka 1x overený
čestné prehlásenie o trvalom pobyte - 1x overený (zmena trval.pobytu konateľa)
Spoločenská zmluva 2 x neoverená
Súhlas vlastnikov + LV 1x neoverený
návrh na zápis do OR - 1x overený

Všetko môže byť jedným dátumom?


Pochvala.
Výborne si to pochopila. Do budúcna, ak budeš chcieť ušetriť na súdnych poplatkoch, dá sa to podať elektronicky a všetko stačí v jednom výtlačku (okrem úspory na SP sa šetrí na papieri, toneri a aj overovačkách)

Môže to byť všetko s jedným dátumom.
ada159
18.05.12,15:13
Aj to chcem podať jedným návrhom, ale bohužial nepoznám nikoho s ZEP. A skutočne veľká vdaka za pomoc
Economic
18.05.12,15:20
Na budúce daj vedieť, mám ZEP.
ada159
18.05.12,15:23
No ešte som len všetko nachystala, zatiaľ nič neoverila a nepodala.
Juri1
06.06.12,15:14
Zdravim,
vraciam sa k teme ktoru som pisal na strane 8-9 tejto temy. Dnes doslo vyjadrenie zo OR s tym ze mi to zamietaju s najakych dovodov. Chcem sa opytat teraz. Ako postupovat teraz? Musim vyplnit komplet cele tlacivo so vsetkymi prilohami alebo staci iba doplnit do tlaciva c. 8 iba udaje co pozaduju? Ak staci iba doplnit chybajuce, ako spravim to, ked sme nieco zapisali naviac?

Prva z troch chyb bola ze sme dali zapisat predmet podnikania co uz raz zapisany je :(

Druha chyba je takato: Taktiez ziada zapisat znovu konatela spolocnosti pana Ing. XY, pricom pri zmen titulu konatela v navrhu nazupis zmeny navrhovatel v casti vymaz - titul pre menom uvedie Bc a vyplni udaje o osobe pana XY - meno, priezvisko a v casti pre zapis uvedie novy titul Ing. a udaje o osobe pana XY - meno priezvisko.
Tu sme sa pokusali zapisat/zmenit titul u zostavajuceho konatela a zaroven som sa vymazaval zo spolocnosti. Seba som uviedol do stlpca Vymaz a druheho konatela do stlpca Zapis s novym titulom.... ako som mal postupovat?

Tretia chyba bola ze na strane 8 navrhu na zapis na zmenu navrhovatel ziada vymazat a zapisat spoluvlastnictvo obchodneho podielu, ktore nebolo zriadene a ani zapisane do obchodneho registra.
Tu som si vymazal svoj podiel (vysku vkladu) 2500€ a druhemu konatelovi som zapisal 5000€ nakolko vsetko som previedol na neho... ako som mal postupovat?

Dakujem velmi pekne za pomoc.
Economic
06.06.12,15:26
Zdravim,
vraciam sa k teme ktoru som pisal na strane 8-9 tejto temy. Dnes doslo vyjadrenie zo OR s tym ze mi to zamietaju s najakych dovodov. Chcem sa opytat teraz. Ako postupovat teraz? Musim vyplnit komplet cele tlacivo so vsetkymi prilohami alebo staci iba doplnit do tlaciva c. 8 iba udaje co pozaduju? Ak staci iba doplnit chybajuce, ako spravim to, ked sme nieco zapisali naviac?

Prva z troch chyb bola ze sme dali zapisat predmet podnikania co uz raz zapisany je :( Opraviť návrh a ten predmet do zápisu teda neduplovať

Druha chyba je takato: Taktiez ziada zapisat znovu konatela spolocnosti pana Ing. XY, pricom pri zmen titulu konatela v navrhu nazupis zmeny navrhovatel v casti vymaz - titul pre menom uvedie Bc a vyplni udaje o osobe pana XY - meno, priezvisko a v casti pre zapis uvedie novy titul Ing. a udaje o osobe pana XY - meno priezvisko. Tomuto nerozumiem (ak budem vidieť naskenovanú odmietačku, bolo by to jednoduchšie.... )
Tu sme sa pokusali zapisat/zmenit titul u zostavajuceho konatela a zaroven som sa vymazaval zo spolocnosti. Seba som uviedol do stlpca Vymaz a druheho konatela do stlpca Zapis s novym titulom.... ako som mal postupovat? aha, seba dať do výmazu a jeho komplet so starým titulom vymazať a komplet s novým titulom zapísať

Tretia chyba bola ze na strane 8 navrhu na zapis na zmenu navrhovatel ziada vymazat a zapisat spoluvlastnictvo obchodneho podielu, ktore nebolo zriadene a ani zapisane do obchodneho registra. Máš vymazať a zapísať spoločníka na strane 7 a nie 8
Tu som si vymazal svoj podiel (vysku vkladu) 2500€ a druhemu konatelovi som zapisal 5000€ nakolko vsetko som previedol na neho... ako som mal postupovat?

Dakujem velmi pekne za pomoc.

Treba podať Námietku a doložiť opravený návrh. Vyzerá to tak, že prílohy zrejme neboli chybné, z tohto čo píšeš by mali byť O.K.

Všetko je v texte.....
Juri1
06.06.12,15:52
odmietacka je tu

(http://imageshack.us/photo/my-images/69/img251a.jpg/)

pri tom druhom bode treba dolozit dalsi list toho tlaciva a na jednom budem ja vymazany a na druhom liste bude on vymazany/zapisany?

pri tom tretom bode, mam tam dat seba do vymazu a zostavajuceho do zapisu ale zmenim to ze ma inu vysku vkladu? mam mu tam zapisat uz Ing alebo este stale Bc? A mam to spravit tak ze mam dolozit dalsi list v ktorom najprv seba vymazem a v druhom liste jeho vymazem zo starym vkladom a zapisem s novym vkladom?


a celkovo, je treba podat tlacivo 8 uplne komplet cele vyplnene tak ako bolo alebo staci vyplnit len tie casti ktore namietaju?

problem je v tom ze uz si nepamatam presne ako som to tam vsetko vyplnoval a nespravil som si kopiu toho co sme podavali (ja viem som sikovny)... Da sa teoreticky vyziadat povodny navrh na nahliadnutie?

Ako potom s prilohami ktore vyzeraju byt OK?
KEJKA
06.06.12,16:10
podľa mňa - ak beriem doslova zápis "vedľa" tak systém je taký, že
v stlpci výmaz - zapíšeš čo chceš vymazať a to si ty. Vtedy vpravo-zápis neuvedieš nič,
a pri tom druhom konateľovi - v stlpci výmaz uvedieš jeho údaje a 2500 EUR /na vymazanie/
a v stlpci zápis uvedieš zasa jeho údaje ale 5000 EUR...........a podobne aj ostatné opravy, nesmieš kombinovať.
Economic
06.06.12,17:09
odmietacka je tu

(http://imageshack.us/photo/my-images/69/img251a.jpg/)

pri tom druhom bode treba dolozit dalsi list toho tlaciva a na jednom budem ja vymazany a na druhom liste bude on vymazany/zapisany? Nie. v pravo výmaz v ľavo zápis oba stĺpčeky vyplniť u toho čo sa mení titul oba stĺpčeky, u teba ako u výmazu iba pravý - teda výmaz

pri tom tretom bode, mam tam dat seba do vymazu a zostavajuceho do zapisu ale zmenim to ze ma inu vysku vkladu? mam mu tam zapisat uz Ing alebo este stale Bc? A mam to spravit tak ze mam dolozit dalsi list v ktorom najprv seba vymazem a v druhom liste jeho vymazem zo starym vkladom a zapisem s novym vkladom? Ak sa u zostávajúceho konateľa mení titul, ide aj do výmazu aj do zápisu. Ak máš náhodou strán málo, prikladajú sa.


a celkovo, je treba podat tlacivo 8 uplne komplet cele vyplnene tak ako bolo alebo staci vyplnit len tie casti ktore namietaju? Keď si nepamätáš, čo kde bolo, vyplň ho na komplet správne celé. lebo nemáš si ho s čím porovnať.

problem je v tom ze uz si nepamatam presne ako som to tam vsetko vyplnoval a nespravil som si kopiu toho co sme podavali (ja viem som sikovny)... Da sa teoreticky vyziadat povodny navrh na nahliadnutie?

Ako potom s prilohami ktore vyzeraju byt OK?

opäť v texte
junior78
10.06.12,17:24
Ahojte
Pri zmene viacosobovej s.r.o na jednoosobovú (osoba mimo firmy) ,zmene sídla a pri zmene konateľov som pripravil nasledovné listiny:


Zápisnica z valného zhromaždenia- kde pôvodný spoločníci sa rozhodnú o prevode podielov (2x bez overenia podpisov spoločníkov)
Zmluva o prevode obchodného podielu (2 x overené podpisy spoločníkov a pristupujúceho)
Rozhodnutie jediného spoločníka o zmenách a dodatku k spoločenskej zmluve – odvolanie a vymenovanie konateľov , zmena sídla a ostatné zmeny v spoločenskej zmluve (2 x bez overenia podpisu pristupujúceho spoločníka)
Vyhlásenie jediného spoločníka – že nie je jediným zakladateľom ani jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach (1 x overený podpis spoločníka)
Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti + LV iba z internetu – k zmene sídla( 1 x bez overenia podpisov vlastníkov)
Nové znenie spoločenskej zmluvy – (2 x bez overenia podpisov konateľa)
Návrh na zápis zmien do OR príloha 8 – (1 x overený podpis konateľa)



Podpisový vzor konateľa- Treba ešte navyše nejaký podpisový vzor doložiť na tlačive? Prikladá sa ako príloha k návrhu?





Sú to všetky listiny? stále zisťujem, že mi niečo chýba.

Nie je mi jasné, že z týchto listín ktoré môžem uviesť ako prílohu k návrhu na zápis zmien na strane P8/16 a ktoré prikladám bez uvedenia na tlačive.
Aký dátum navrhujem na zápis hore na strane P8/16 ak spoločníci sa zmenili na základe zmluvy od 04.06.2012?
Zistil som, že poplatok je 66 eur ale čo je s novým znením spoločenskej zmluvy? Neplatí sa zvlášť ?
Prosím poraďte mi.


Ďakujem
Economic
11.06.12,04:23
Dokumenty = prílohy máš všetky. Všetky prílohy vypisuješ na 16. strane návrhu a dokladáš.
Dátum k akému navrhuješ zmeny zapísať, nevyplňuj, pokiaľ nejaký konkrétny nevyplýva z tebou doložených príloh.
SP je pri papierovom podaní 66.- Eur, pri elektronickom 66.- Eur a platí sa jednorazovo, ak aj je príloh napríklad 15. Nové znenie sa preto neplatí nikdy zvlášť. Všetky zmeny sú v jednom poplatku.
junior78
11.06.12,05:17
Ďakujem , za odpoveď

Preto som si nebol istý s prílohami lebo som čítal, že tá nová spoločenská nevyplýva zo zákona ako príloha a preto nie je listinou ktorá sa prikladá ako príloha. na porade som prečítal všetky články a každý uvádza, že prikladajú ako prílohu. Tak uvediem ako prílohu.

Ešte prosím Ťa ten podpisový vzor treba odovzdať a priložiť k prílohám návrhu? je to nový konateľ ale tiež som nečítal v usmerneniach , že sa to prikladá napriek tomu niektorý na porade uvádzajú. )čítal som, že pri zakladaní spoločnosti treba poslať)

Dátum navrhovaných zmien: neviem či mi vyplýva z podania. Podstate len uvádzame všade dátum 04.06.2012 ku ktorému sa zmenilo všetko. Keď nevyplním dátum nehodia naspäť podanie?

Podstate mi vychádza, že príloh mám 10 keď ten podpisový vzor netreba.

keď sa zmení sídlo tak, že bude patriť pod iný register to oni presunú medzi sebou? Ja podám návrh na pôvodný súd?

a na živnostenskom už nemusím nahlasovať konateľa do 15 dní?

Veľa otázok ale prosím Vás skúste poradiť

Ďakujem
junior78
11.06.12,06:28
Prosím nemáte niekto skúsenosť?
ďakujem
AIMA
28.07.12,08:28
Dobrý deň,
veľmi pekne prosím o radu:
21.12. 2010 bol v sro - 3 spoločníci uskutočnený prevod obchodného podielu, z jedného spoločníka na ostatných dvoch, VZ odsúhlasilo prevod 7.1.2010, súčasne boli schválené aj zmeny v názve spoločnosti a mnoho iných. K dnešnému dňu sa zostávajúci spoločníci dohodli, že jeden spoločník odpredá svoj podiel zvyšnému spoločníkovi, ktorý je zároveň konateľom spoločnosti. V predchádzajúcom období nebola upravená v súvislosti so spomínanými zmenami spoločenská zmluva ani zavkladované VZ v OR. Môžem teraz zvolať VZ, ktoré odsúhlasí odpredaj podielu spoločníka konateľovi, urobím zmluvu o prevode obchodného podielu, spoločenskú zmluvu -úplné znenie, návrh na zmenu v OR, kde všetky zmeny uvediem a dám zavkladovať? Zavkladujú mi to na OR s takými nie moc čerstvými dátumami ? Aký hrozí postih? V 2009 bolo potrebná aj zmena základného imania v súvislosti s prechodom na euro, môžem to urobiť teraz?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc
Economic
28.07.12,14:42
Dobrý deň,
veľmi pekne prosím o radu:
21.12. 2010 bol v sro - 3 spoločníci uskutočnený prevod obchodného podielu, z jedného spoločníka na ostatných dvoch, VZ odsúhlasilo prevod 7.1.2010, súčasne boli schválené aj zmeny v názve spoločnosti a mnoho iných. K dnešnému dňu sa zostávajúci spoločníci dohodli, že jeden spoločník odpredá svoj podiel zvyšnému spoločníkovi, ktorý je zároveň konateľom spoločnosti. V predchádzajúcom období nebola upravená v súvislosti so spomínanými zmenami spoločenská zmluva ani zavkladované VZ v OR. Môžem teraz zvolať VZ, ktoré odsúhlasí odpredaj podielu spoločníka konateľovi, urobím zmluvu o prevode obchodného podielu, spoločenskú zmluvu -úplné znenie, návrh na zmenu v OR, kde všetky zmeny uvediem a dám zavkladovať? Zavkladujú mi to na OR s takými nie moc čerstvými dátumami ? Aký hrozí postih? V 2009 bolo potrebná aj zmena základného imania v súvislosti s prechodom na euro, môžem to urobiť teraz?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc

Premenu vkladov z Sk na Euro nieže môžeš, ale musíš urobiť hneď v prvom bode po zvolení predsedu a zapisovateľa. Následne urob všetky potrebné zmeny tak, ako keby sa nič nebolo dialo. T.t. vyhádzaj z aktuálneho stavu zapísaného v OR. Len na margo všetkého tieto zmeny sú veľmi veľmi komplikovaného na niekoho, kto sa v tom dobre nevyzná. Robila som viackrát také zmeny a ver, že sa s tým veľmi dobre prehrať, aby to v OR bolo priechodné. Viem o čom hovorím.
AIMA
28.07.12,17:27
Premenu vkladov z Sk na Euro nieže môžeš, ale musíš urobiť hneď v prvom bode po zvolení predsedu a zapisovateľa. Následne urob všetky potrebné zmeny tak, ako keby sa nič nebolo dialo. T.t. vyhádzaj z aktuálneho stavu zapísaného v OR. Len na margo všetkého tieto zmeny sú veľmi veľmi komplikovaného na niekoho, kto sa v tom dobre nevyzná. Robila som viackrát také zmeny a ver, že sa s tým veľmi dobre prehrať, aby to v OR bolo priechodné. Viem o čom hovorím.


Ďakujem za info. Zmluvu o prevode práv mám od právnika, ďalšiu pripravím podľa tej prvej, aj zápis z VZ s premenou vkladov, spoločenská zmluva bola tiež pripravená, no nič z toho konateľ nepoužil, nedal návrh na zmenu. Teraz treba všetko časovo skĺbiť. Samozrejme pred podaním na OR ešte všetko preverím a odkonzultujem. Bude postih za nedodrženie lehoty?
Economic
29.07.12,06:08
Ďakujem za info. Zmluvu o prevode práv mám od právnika, ďalšiu pripravím podľa tej prvej, aj zápis z VZ s premenou vkladov, spoločenská zmluva bola tiež pripravená, no nič z toho konateľ nepoužil, nedal návrh na zmenu. Teraz treba všetko časovo skĺbiť. Samozrejme pred podaním na OR ešte všetko preverím a odkonzultujem. Bude postih za nedodrženie lehoty?

Keby mali viacej pracovných síl na súdoch, možno áno, ale nič nestíhajú a nedávajú sankcie. Nestretla som sa v praxi za 10 rokov ani s jednou sankciou udelenou OR.
AIMA
12.08.12,14:14
Keby mali viacej pracovných síl na súdoch, možno áno, ale nič nestíhajú a nedávajú sankcie. Nestretla som sa v praxi za 10 rokov ani s jednou sankciou udelenou OR.

Zmeny vyplývajúce zo zápisu z valného zhromaždenia a spoločenskej zmluvy budu v návrhu na zápis až dva a pol roka po. Alebo mám tie zmeny všetky urobiť až v tomto období aj keď prepis obchodného podielu je už starý dva a pol roka....
Economic
12.08.12,14:33
Zmeny vyplývajúce zo zápisu z valného zhromaždenia a spoločenskej zmluvy budu v návrhu na zápis až dva a pol roka po. Alebo mám tie zmeny všetky urobiť až v tomto období aj keď prepis obchodného podielu je už starý dva a pol roka....

Už som to raz napísala, tak to zopakujem. Urobiť všetky na novo. Vychádzať treba z toho, čo je aktuálne zapísané do OR a dokumenty prerobiť na aktuálny dátum. Nedávala by som do OR tak staré dokumenty. Ak nebol urobený konvert na Euro, tak to urobiť ako prvé...a potom ostatné zmeny. Ja by som sa pre svojich klientov s tým riadne vyhrala, treba úplne doladiť všetky detaily v takomto prípade.
AIMA
12.08.12,15:15
Už som to raz napísala, tak to zopakujem. Urobiť všetky na novo. Vychádzať treba z toho, čo je aktuálne zapísané do OR a dokumenty prerobiť na aktuálny dátum. Nedávala by som do OR tak staré dokumenty. Ak nebol urobený konvert na Euro, tak to urobiť ako prvé...a potom ostatné zmeny. Ja by som sa pre svojich klientov s tým riadne vyhrala, treba úplne doladiť všetky detaily v takomto prípade.

Všetko sa odvíja od zmluvy o prevode podielu, ktorá je z 2010. Tú už zmeniť nemôžem. Mala by však nadobudnúť účinnosť až dňom schválenia VZ. Urobím teda ďalšiu zmluvu o prevode OP na zostávajúceho konateľa spoločnosti k 30.6.2012 a oba prevody spolu konvertom na euro a závierkou odsúhlasím Valným zhromaždením k 30.6.2012. V zmysle týchto zmien urobím spoločenskú zmluvu - úplné znenie k 30.6.2012 a dám spolu s návrhom na zmeny ( zmena názvu spoločnosti, bydliska konateľa, miesta podnikania, odchod 2 spoločníkov), 2 zápisnicou z VZ, 2 spoločenskou zmluvou, súhlasom vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti, LV z katastra, čestné prehlásenie o trvalom pobyte, 2x zmluvy o prevode OP. Bude to dobré? Mám dať aj predchádzajúce účtovné závierky zavkladovať? Od kedy? Zatiaľ nemá spoločnosť v OR žiadne.
Ďakujem moc za pomoc