lorelei
09.06.08,20:20
Ani neviem dat tomuto nazov, lebo nenachadzam ani slova na toto. A zaujima ma vas nazor, ci je to vobec mozne,co sa moze, a co nie a ako sa branit.
Pracujem cez 2 roky v sukromnej firme. Teraz som tehotna a aj ked mam do nastupu na matersku dovolenku este 3 mesiace, prislo nariadenie od najvyssieho ,aby sa mi zobral pc, zrusila sa mi vo firme mailova schranka, firemny telefon.....to znamena,ze n emam co robit a ani ako. Pc je moja hlava v praci, pracujem v pozicii pre zahranicny obchod, vela sa cestovalo a ziskavali sa projekty. Nechcem podrobne rozpisovat vsetko. Jasne,ze cestovat uz nemozem, ale vybavovat a hladat nove kontakty a vobec udrziavat rozrobenych potencialnych klientov, to snad aj v zaujme firmy by som mala nie? ......proste zo dna na den mi zostali prazdne ruky, bez vysvetlenia. Potom uz som len pocuvala,ze nic nerobim.....ja zasa cakam,ze sa situacia poriesi a dostanem nejaky pc, kde mozem mat udaje, ktore potrebujem a taktiez net a mail. Nezazila som este taketo spravanie, ale poviem vam,ze sa nestiham cudovat, coho vsetkeho su ludia schopni, proste som nepotrebna a hotovo. V podstate uz tusim, ze sa ma chcu "zbavit", aby som isla na PNku, a nemusela by ma firma platit, ale to predsa nie je normalne. A na rizikovom chvalabohu tiez nevyzeram,ze budem. Tak mi prosim len piste, co by ste urobili na mojom mieste, lebo sediet tolko hodin,bez cinnosti........ - sem tam sa mozno nieco mihne, ale nemam pristup k nicomu viacej, takze vela moznosti tam nemam. Kolegovia su z toho tiez vedla,ze nerozumeju situacii.....A najvyssi mi ani na meno nevie prist. To je riadny otoc. Ked som nepomohla vo firme navyse, tak ublizit, alebo podraz urobit - to urcite nie je moj styl, ale viem,ze taketo spravanie sa si urcite nezasluzim.
Dakujem vam vsetkym za vase nazory, rady a vobec vas cas.
brčko
09.06.08,18:59
no, nie je ti čo závidieť. Ako by som reagovala, neviem.
No predpokladám, že si zamestnávatelovi oznámila písomne svoje tehotenstvo s priložením lekárskeho potvrdenia - ako to vyžaduje § 40 ods.6 zákonníka práce.
Ak nie, podla ZP nie si považovaná za tehotnú a vlastne by ti mohli dať aj výpoved z organiz.dôvodov.
Ak im tehotenstvo ako to vyžaduje ZP oznámiš, vzťahuje sa na teba zákaz výpovede.

Len tolko ma zatial napadlo, aby si bola istená.
lorelei
09.06.08,19:06
no, nie je ti čo závidieť. Ako by som reagovala, neviem.
No predpokladám, že si zamestnávatelovi oznámila písomne svoje tehotenstvo s priložením lekárskeho potvrdenia - ako to vyžaduje § 40 ods.6 zákonníka práce.
Ak nie, podla ZP nie si považovaná za tehotnú a vlastne by ti mohli dať aj výpoved z organiz.dôvodov.
Ak im tehotenstvo ako to vyžaduje ZP oznámiš, vzťahuje sa na teba zákaz výpovede.

Len tolko ma zatial napadlo, aby si bola istená.


Samozrejme,ze som oznamila, v tretom mesiaci uz, to mi este zahral velke gesto a zagratuloval, a odvtedy ako keby utalo. Netrapi ma to tak strasne,len je smutne, ako sa vie chovat clovek, ked ostatni sa v praci so mnou tesia na babo....A zabija ma ta necinnost tam. Neviem len tak sediet a nic nerobit.
Vranová
09.06.08,19:09
mimotemyPrečo sa necháš tak ponížovať? Ja by som asi fakt išla marodovať a našla by som si prácu na doma, aby som sa nenudila, alebo by som sa vzdelávala, ale určite by som nebola v práci za takých podmienok, fakt mi Ťa je ľúto....nestačila som sa čudovať, keď som čítala tvoje písmenka, to je jak zo zlého sna...nemôžem tomu uveriť!!
Aspoň Ti poprajem veľa šťastia v živote a nech sa to narodí zdravé a mala si veľkúúú radosť!! Držím palce!:):):)
lorelei
09.06.08,19:16
No rozhodne az tak netrpim. Ponizuje nie len mna, to ma on asi v povahe, ale nie som zasa taka padavka, aby som mu urobila po voli. A na dva mesiace davat vypoved nebudem, uz to nejako dorazim. Alebo na dva mesiace si najst pracu, to by bol asi zazrak ju hned najst, a za podmienok, ze chodim aj tak po doktoroch, na kadejake vysetrenia. Ani nie,ze mne je nieco, ale v rodine boli kadejake choroby, tak chcu byt u mna tiez opatrni, az mi to ide na nervy. Ja tiez nie som typ, co by chodil stale po doktoroch a lutoval sa. No myslim,ze na pnku pojdem aj tak, ale preboha nie na 3 MESIACE.Ked tak, mozno na dva tyzdne alebo tak. Ale snad existuje aj nejaky zakon, podla ktoreho by sa mal aj on chovat. Nechcela som sa tu nechat lutovat - ak to tak nahodou vyznelo, skor ma zaujima, ako to vidite vy a co by ste urobili. Ja uz nieco vymyslim tiez, ab ysom nesla vo svoj neprospech celkom. Ale aj tak dakujem.
jozka56
09.06.08,19:29
Lorelei je mi veľmi ľúto, ako sa k Tebe zachoval Tvoj zamestnávateľ. Chodenie do práce a nič nerobiť je hrozné. Opatruj sa, aby stresy z práce nemali zlý psychický vplyv na Teba aj dieťatko. Ja by som asi po dohovore s lekárkou, išla na PN, ak by to bolo možné až do začatia MD. j:---
wagner
09.06.08,19:31
No dievča, nezávidím Ti, niečo podobné som zažila neni dávno aj ja. Však vieš:rolleyes:. Je to podraz, ale ja stále tvrdím, že ľudia sa spoznávajú v extrémnych situáciách. Jednoducho Ti chce hrať na nervy, aby si asi dala výpoveď. Ja som to riešila tak, že som sa ku koncu hodila na PN, lebo moje zdravie bolo prednejšie, ako ich blbé fóry. V záujme toho malého by som Ti doporučila ísť radšej na PN ako chodiť do takéhoto zamestnania. Problém je v tom, že teraz nevieš čo môžeš vlastne od nich ešte čakať:confused: , preto sa na nich vykašli a choď radšej na PN. Do materskej si doma oddýchneš, aj tak v lete nie je bohvie čo chodiť v takom stave do zamestnania. A ešte k tomu do zamestnania bez perspektívy. Za chvíľu Ti začnú vykrikovať, že nič nerobíš a pod reči. Jednoducho Ťa budú chcieť vyštvať.:( Mysli na to malé, zostaň na PN a doma oddychuj.
Zitulda
09.06.08,20:05
Lorelei je mi veľmi ľúto, ako sa k Tebe zachoval Tvoj zamestnávateľ. Chodenie do práce a nič nerobiť je hrozné. Opatruj sa, aby stresy z práce nemali zlý psychický vplyv na Teba aj dieťatko. Ja by som asi po dohovore s lekárkou, išla na PN, ak by to bolo možné až do začatia MD. j:---
Dievčatko drž sa statočne.Plne sa stotožňujem s názorom Jozky. Želám Ti mnoho síl vydržať v práci za tak neutešených podmienok.Ak môžem poradiť mysli pozitívne s radosťou a očakávaním naplň svoje srdce a myšlienky.:):):):)
arizona
09.06.08,21:08
Lorelei, je mi ľúto, že namiesto krásnych chvíľ,musíš riešiť takéto nepríjemné situácie.
Ťažko je radiť, lebo nepoznáme bližšie tvojho šéfa,ani pomery vo firme. Prečo nastal taký veľký obrat? Nejaké "oduté ksichtíky" by som snáď dokázala pochopiť, ale zobratie prac. nástroja-PC,zrušenie e-mail. schránky atď.?:eek::confused:

Ja by som asi šla za ním a priamo sa ho popýtala,prečo to robí, aké mal pripomienky k Tvojej práci...možno sa niečo udialo o čom nevieš.

Ale ako sa hovorí: všetko zlé je na niečo dobré:)
Ak to nepôjde inak,hoď sa na rizikové.Žiaden šéf za to nestojí, aby si sa kvôli nemu zožierala a hlavne v tvojom stave. Môže to uškodiť nielen tebe, ale aj dieťatku. Keď si na rizikovom tak nemusíš stále byť doma,ako pri bežnej maródke.
Tak si uži leto,relaxuj ,ponavštevuj kamarádky a rob všetko, čo si popri práci nestíhala.Aj keď ťa to bude trápiť,onedlho zabudneš.
Prajem Ti krásne slniečkové prechádzky,plné pohody a hlavne pevné zdravie pre teba aj maličké. Keď bude to ,ostatné už ľahko zvládneš
:):):)
Eulalia
10.06.08,03:44
No moja, tak takéhoto idiota Ti niet čo závidieť. Vyhodiť Ťa nemôže, ako tehotná si chránená. Otázka je, či máš chuť a silu s ním bojovať. Ako máš uzavretú pracovnú zmluvu - na čas určitý či neurčitý? Ak na neurčitý, tak sa prestaň trápiť, aj po návrate z materskej Ťa musí vziať späť.
Ale doporučujem Ti, aby si napísala šéfovi list, v ktorom mu uvedieš, že keďže Ti bol zobratý PC, zrušený mail a nemáš prístup na net - prípadne aj ďalšie veci - firma Ti znemožňuje vykonávať Tvoju prácu a že ho žiadaš o zjednanie nápravy. Ty predsa chceš pracovať až pokiaľ Ti to Tvoj zdravotný stav dovolí, ale firma porušila ustanovenia ZP, pretože Ti prestala vytvárať podmienky pre Tvoju prácu. A prevzatie listu si daj potvrdiť sekretárke, alebo svojmu priamemu nadriadenému. Tým budeš krytá, že nesedíš v robote nečinne z vlastnej vôle. Potvrdenú kópiu tohto listu si starostlivo uschovaj, nevieš, kedy sa Ti zíde. Agendu Ti tiež zobrali?
Ak na list nebude žiadna reakcia, kašli na to a zariaď sa po svojom. Ale povedala by som, že z tohto jeho správania vidíš, čo Ťa bude čakať, keď sa vrátiš po materskej. Asi si milý šéf myslí, že mamičky nie sú plnohodnotné tvory. Keby si to myslela aj tá jeho mamička, tak by dnes neexistoval.
Lorelei, hlavne sa nestresuj, žiadny blbec za to nestojí. Teš sa na bábätko a drž sa. A keď Ti bude smutno, sme tu my. Ak budeš na PN, môžeš stráviť viac času na Porade:)
horka
10.06.08,04:36
Tak tam len tak sed a nic nerob. Keď mu nevadí, že ťa bude platiť za to, že sedíš a nič nerobíš je to jeho problém.
Jara
10.06.08,05:16
Ja by som šla za šefom a otvorene mu povedala, že ma to mrzí, že som v práci a nemôžem byť užitočná pre jeho firmu. Vysvetlila by som mu, že je v mojom záujme pracovať a že podľa ZP Ti ma vytvoriť podmienky na prácu. Skús ho vyzvať, čo by navrhoval on, aby si mu bola prospešná a že urobíš maximum preto, aby bol spokojný. Ak sa niečo nekalé udialo, tak nech Ti to otvorene povie. Možno otvorenosť na neho zapôsobí. Ešte je to dosť dlhý čas, aby si sa 3 mesiace trápila nad jeho nevysvetliteľným správaním. Držím Ti prsty
heja3
10.06.08,05:44
Tak ako písala Eulalia, poukáž na pracovnú zmluvu. Tam sú nielen povinnosti zamestnanca, ale aj zamestnávateľa. Okrem toho aj Zák. práce hovorí k povinnostiam zamestnávateľa svoje.
Keď máš určenú pozíciu, tak mu napíš, ako by si túto pozíciu mala vykonávať.

Ja by som napísala: Na základe pracovnej zmluvy zo dňa.... pracujem vo firme ....... ako........ Obraciam sa na vás ako na zamestnávateľa/ zástupcu zamestnávateľa so žiadosťou o opätovné určenie povinností, ktoré mám na základe tejto pozície, nakoľko prišlo k prekážkam zo strany zamestnávateľa a nemôžem vykonávať prácu, ktorá mi bola určená a týmito prekážkami vzniká firme strata (strata klientov, projektov atď.) Ďalej vás prosím o určenie pracovných prostriedkov (PC, služobný mobil, služobné auto) a spotrebného materiálu (kancelárskych pomôcok - :D aspoň papier a pero, hygienických prostiedkov..:D mydlo a WC papier), ktoré potrebujem k vykonávaniu práce. Zároveň Vás prosím, pri určovaní povinností, zohľadniť zmenu môjho stavu (tehotenstvo), ktorú som Vám oznámila dňa....... (§ Zák. práce - o prideľovaní práce tehotným)

Prosím o skoré písomné vyjadrenie k mojej žiadosti.
Lenka1979
10.06.08,05:48
Milá Lorelei,
niečo podobné som zažila aj ja vo svojom predchádzajúcom zamestnaní, s výnimkou toho, že mi nezobrali PC-lebo na ňom musela pracovať kolegyňa ktorá išla na moje miesto a ja som ju dva mesiace zaúčala. Rozlúčili sa so mnou slovami, že "si vyčerpaj dovolenku" a "čau", nič viac. Tak som nepočkala ani do konca pracovnej doby, zbalila som si veci a so slzami v očiach som odišla. Oni (šéf+manželka) odišli ešte skôr, aby sa nemuseli pozerať ako idem preč, nedaj bože "poďakovať" za spoluprácu-čo bol asi u nich cudzí pojem. Vidina majetku a peňazí je vždy väčšia a silnejšia ako cit a zdravý rozum. To mi dajú mnohí za pravdu, ktorí zažili,resp.zažívajú niečo podobné. Tak som odišla na MD, užívala si "kopkanie" svojho bábätka, po pôrode som bola doma asi rok, a nastúpila som do nového zamestnania kde som chodila každý druhý deň na 4 hod. Dnes má moja slečna 3 roky a ja chodím do práce každý deň. V predchádzajúcom zamestnaní som dala výpoveď po ukončení rodičovskej dovolenky s dvojmesačnou výpovednou lehotou. Podľa mňa by si mala ísť na PN kým nenastúpiš na riadnu MD, budeš určite kľudnejšia, lebo ho nebudeš mať pred očami, a vykašli sa naňho, aj tak Ti len ubližuje. A mysli na svoje bábätko, ktoré potrebuje kľudnú mamičku, lebo ono všetko cíti a vníma a stres mu určite neprospieva. Počas MD uvidíš ako sa veci zmenia, možno bude jasnejšie a možno si aj Ty nájdeš inú-lepšiu prácu a určite lepšieho šéfa;):)
Veľa šťastia, zdravia a hlavne krásne prežité chvíle s maličkým.
Lenka.:)
simonka1
10.06.08,06:19
Tak vidím, že aj inde to funguje tak, ako u nás. Ja som tiež zamestnaná v s.r.očke, ktorá sa chystá do krachu a majitelia by sa nás najradšej zbavili všetkých. Takže každý deň počúvame, že sme tam všetci nanič, nikto nič nerobí atď.... Tak sme sa zariadili každý po svojom. Ja našťastie ešte PC mám, tak na ňom trávim všetok čas, kolegyňa nemá čo robiť, tak číta knihy a lúšti krížovky, a ďalší si tiež robia svoje....... Poviem ti treba na to fakt pevné nervy odolávať ešte aj sprostým rečiam. Ale tvoja situácia je iná tým, že si tehotná. Nestresuj sa. Buď sa oblož knihami a uč sa trebars cudzí jazyk, alebo študuj niečo, aby si nevyšla z praxe. Ale ver, že o mesiac-dva, keď budú vonku horúčavy a ty budeš mať už riadne veľké bruško, budeš rada, že nemusíš ráno vstať z postele a trepať sa do roboty. Ale so šéfom si treba túto momentálnu situáciu určite prediskutovať.... Veľa šťastia!
lorelei
10.06.08,06:47
Vsetkym vam dakujem za nazory. Urcite vam dam vediet, co som poriesila, ebo si este raz urcite dam rec s nim zoci voci a na rovinu - v tom ja problem nemam povedat narovinu veci. A budeme vidiet, tu reakciu. To je fuk, ked chcel vojnu,moze ju v tichosti mat, ja na to nervy a trpezlivost este mam, vychutnat si tento "klud" a nicnerobenie v praci. Vlastne ma asi chcel usetrit pred stresmi:D, ked sa tak na to pozriem z druhej strany aby som nebola nespravodliva:---. No a o malicke sa staram ako najlepsie viem, pozitivne myslenie mame stale, tesime sa spolu a vysmiata som tiez stale. Takychto sprostakov je na svete vela, a jeden nas nepolozi, ani nam nepokazi chut vychutnat si materstvo:). Poriesim aj ja pnku, ale este chvilku vydrzim, nech to tiez nema take lahke. Este raz vam dakujem, ste zlate vsetky, este ze ste tu.
Prajem vam krasny dnicek.
Chobot
10.06.08,06:49
No rozhodne az tak netrpim. Ponizuje nie len mna, to ma on asi v povahe, ale nie som zasa taka padavka, aby som mu urobila po voli. A na dva mesiace davat vypoved nebudem, uz to nejako dorazim. Alebo na dva mesiace si najst pracu, to by bol asi zazrak ju hned najst, a za podmienok, ze chodim aj tak po doktoroch, na kadejake vysetrenia. Ani nie,ze mne je nieco, ale v rodine boli kadejake choroby, tak chcu byt u mna tiez opatrni, az mi to ide na nervy. Ja tiez nie som typ, co by chodil stale po doktoroch a lutoval sa. No myslim,ze na pnku pojdem aj tak, ale preboha nie na 3 MESIACE.Ked tak, mozno na dva tyzdne alebo tak. Ale snad existuje aj nejaky zakon, podla ktoreho by sa mal aj on chovat. Nechcela som sa tu nechat lutovat - ak to tak nahodou vyznelo, skor ma zaujima, ako to vidite vy a co by ste urobili. Ja uz nieco vymyslim tiez, ab ysom nesla vo svoj neprospech celkom. Ale aj tak dakujem.

Bolo by to hlúpe rozhodnutie, kvôli tomu ísť na rizikové, keď nemusíš. Dostávala by si len nemocenské, prečo sa pripraviť o plat? Je povinnosťou zamestnávateľa prideľovať zamestnancovi prácu. AK ti prácu nepridelia, budeš tam len sedieť, nejakú činnosť si nájdi.

Ja na tvojom mieste by som tam chodil, vegetil a čakal na nástup na MD. Popri tom by som chodil na všetky vyšetrenia, ktoré súvisia s tehotenstvom.
Petra Nová
10.06.08,08:23
Nemám schopnosť nájsť správne slová, ak mám ľudí v problémoch potešiť a povzbudiť. Ale myslím si , že viem odhadnúť, čo je potrebné urobiť pre riešenie niektorých problémov. Preto sa absolútne stotožňujem so všetkým, čo Ti napísala Eulália. Je to múdra rada a ja by som to presne tak urobila. Možno by som žiadala o písomné vysvetlenie, prečo sa tak stalo a akú má šéfstvo predstavu o tom, ako máš ďalej vykonávať svoju prácu. Taktiež by bolo veľmi dobré vydržať v robote, pokiaľ sa Ti dá, tak ako radil Chobot. Zrejme po materskej u toho zamestnávateľa skončíš, ale vytvor si aspoň dobré podmienky k tomu, aby si nestratila možnosť uplatniť voči zamestnávateľovi všetky nároky, ktoré vyplývajú zo zamestnaneckého pomeru. Aj do budúcna. Určite by som sa vyhla priamemu pohovoru so šéfom, pretože ten môže skončiť emóciami, ktoré nemusia viesť k ničomu užitočnému. Treba proste vydržať, aj keď je to ťažké. Držím Ti palce.
arizona
10.06.08,08:34
Bola by si hlúpa, keby si kvôli tomu išla na rizikové, keď nemusíš. Dostávala by si len nemocenské, prečo sa pripraviť o plat? Je povinnosťou zamestnávateľa prideľovať zamestnancovi prácu. AK ti prácu nepridelia, budeš tam len sedieť, nejakú činnosť si nájdi.

Ja na tvojom mieste by som tam chodil, vegetil a čakal na nástup na MD. Popri tom by som chodil na všetky vyšetrenia, ktoré súvisia s tehotenstvom.
Chobot,verím, že si to myslel dobre, ale asi si nikdy takú situáciu neprežil.
Ja som takú situáciu -ničnerobenia zažila.
Nebolo to preto,aby ma šéf vyhodil z firmy.Boli sme malá firma,šéf,ja a skladník na pol úväzku.Práca bola nárazová, vybavili sa objednávky a potom nič...niekedy aj pár týždňov. Šéfovi to tak vyhovovalo,jemu to stačilo...Ibaže ja som pomaly bláznela:mee:.Robila som fakturácie a ost.administratívu,po čase som od nudy prevzala na seba aj prácu skladníčky a upratovačky.Ver, že taký poriadok v papieroch a tak vyglancovaný sklad nemal nikdy.Ale to sa nedá robiť celé týždne!Tak som niekedy celé dni len tupo sedela,asi meter od neho a "čumela do blba"t. j. do steny . Ani von oknom sa nedalo pozrieť,lebo žalúzky museli byť zastreté, aby nejaká konkurencia nevidela dnu:confused::eek: On zabíjal čas na internete,alebo telefonovaním, alebo občas prišiel za ním nejaký známy,tak debatili. Ibaže nič z toho som si ja nemohla dovoliť,lebo on ma platil za iné.Tak som iba sedela a tvárila som sa , že som v pohode.Ale vnútri vo mne vrelo,domov som chodila takmer s plačom,začala som mať depky a bolesti žalúdka.Ono také nič-nerobenie v práci je raz za čas vzácne, ale keď je nútené a trvá dlho, tak sa začne odzrkadlovať na psychike. Preto asi viacerí radili Lorelei, aby odišla z takého prostredia.
Ja som v tej práci vydžala dva roky,našla som si inú,kde som mala stále čo robiť.Ale spamätávala som sa z toho dlho.
Dnes som už pohode, na zlé treba zabudnúť,ale keby ma volal naspäť aj s niekoľkokrát väčším platom,nešla by som. Zostalo mi z toho poučenie,že som mohla byť odvážnejšia a odísť skôr.
Zdravie mi je cennejšie:):):)
lorelei
10.06.08,10:20
Bolo by to hlúpe rozhodnutie, kvôli tomu ísť na rizikové, keď nemusíš. Dostávala by si len nemocenské, prečo sa pripraviť o plat? Je povinnosťou zamestnávateľa prideľovať zamestnancovi prácu. AK ti prácu nepridelia, budeš tam len sedieť, nejakú činnosť si nájdi.

Ja na tvojom mieste by som tam chodil, vegetil a čakal na nástup na MD. Popri tom by som chodil na všetky vyšetrenia, ktoré súvisia s tehotenstvom.

No tak nejak som o tom uvazovala aj ja. Plne suhlasim, dostane to, co chcel, o co sa postaral.
Karas Milan
12.06.08,17:25
5, .. napísala Eulália. Je to múdra rada ..
2, .. Možno by som žiadala o písomné vysvetlenie
1, ..vydržať v robote .. ..po materskej . .skončíš . . všetky nároky ..
2, .. pohovoru so šéfom, pretože ten môže skončiť emóciami ..




1, .. pevné nervy odolávať ešte aj sprostým rečiam ..
2, .. Ale so šéfom si treba túto momentálnu situáciu určite prediskutovať..



5, .. Eulalia, poukáž na pracovnú zmluvu ..
3, .. povinnosti zamestnanca .... zamestnávateľa .. prekážkam zo strany zamestnávateľa.. ..pri určovaní povinností, zohľadniť zmenu môjho stavu ..




Pracujem cez 2 roky v sukromnej firme..
1, .. nariadenie od najvyssieho ,aby sa mi zobral pc, zrusila sa mi vo firme mailova schranka, firemny telefon...
1,a, Potom uz som len pocuvala,ze nic nerobim ..
Tak mi prosim len piste, co by ste urobili na mojom mieste ..
1, ..A najvyssi mi ani na meno nevie prist..




1, ..Samozrejme,ze som oznamila, v tretom mesiaci uz..




1, Ponizuje nie len mna, to ma on asi v povahe ..
1, ..ale nie som zasa taka padavka .. .. a lutoval sa ..
4, ..snad existuje aj nejaky zakon, podla ktoreho by sa mal aj on chovat ..


Ahoj Lorelei.

Podľa tónu verím , že si nám napísala všetko , aby sme ti mohli poradiť.
Zažil som , že ma neľúbil veliteľ útvaru (naposledy nový šéf 07 - 10/2008).
Preto ti radím :
- porovnaj 1, s 1,
Myslím , že je to jasný náznak.
- neskúšaj 2, (ani 1,a, - poznám ; ničnerobenie ubíja)
- zabudni 3,
- povedz , že odídeš (na PN) a po materskej sa nevrátiš - asi sa uľaví
- neboj sa časom zo 4, vyrastieš
- to je nejaká veľká optimistka tá 5,

Ahoj
Ka Mil