cejo
09.06.08,20:56
Prosím Vás viete mi poradiť s inportom do MPR z iného MPR. Ked chcem nainportovať faktúry spolu so zaúčtovaním, pričom už predtým bol nejaký import robený, tak ma to nechce pustiť dalej a vypisuje hlášku, že v denníku už zápis s takým číslom zdrojového dokladu existuje a nespraví inport do denníka iba zostavajúcich zatial nezaevidovaných faktúr.
cejo
10.06.08,11:05
Prosím, nikto nemáte skúsenosti s importom z MPR do MRP?
adinka55
11.06.08,06:36
Ak ja tomu spravne rozumiem, importom by sa mali doklady doplnat s tym, ze tie predosle naimportovane musia byt zhodne. Cize ak si si napr. nejaky doklad opravil v jednom PC - musis ho opravit aj v tom PC kde importujes, inak ti to podla mna nepojde. To iste plati aj pre uctovnictvo si myslim.
cejo
11.06.08,10:08
tie zápisy v účtovnom denníku sú zhodné. a je na nich aj zhodný zdrojový doklad. a práve z toho dôvodu mi nechce spraviť import. a z toho dôvodu sa tie zápisy, ktoré sú tam nové ani vôbec neimportujú.
lenkak
18.06.08,18:14
zápisy sa importujú len tie, ktoré neobsahujú v denníku žiadny rovnaký zápis, čiže len nové.
cejo
18.06.08,18:54
ved hej. akurát, že ak je medzi importovanými zápismi už aj taký, ktorý je už aj v denníku, tak neprebehne vôbec žiadny import. Ale už som na to prišiel. Jednoducho také zápisy priamo z importu vymažem. Najnovšie som prišiel na to že vo vizuálnom systéme sa nedá robiť kópia skupiny zápisu, napr. odpisy, alebo mzdy. Nedá sa skopírovať viac ako jeden riadok denníka. Čo sa mi zdá pri účtovníckom programe trochu na hlavu postavené. Ale vraj to MRP už má v pripomienka.