Miruo
09.06.08,23:51
Zdravim,
v lete sa chystam na brigadu do Holandska na cca 3 mesiace.
Plat by mal byt cca 7,5 Eur/hod co vychadza okolo 37000sk/mesiac.
Teda po 3 odpracovanych mesiacoch budem musiet podat dan. priznanie na Slovensku ak by som fakt tolko zarobil za mesiac?
vdaka
Marína
10.06.08,10:00
Zdravim,
v lete sa chystam na brigadu do Holandska na cca 3 mesiace.
Plat by mal byt cca 7,5 Eur/hod co vychadza okolo 37000sk/mesiac.
Teda po 3 odpracovanych mesiacoch budem musiet podat dan. priznanie na Slovensku ak by som fakt tolko zarobil za mesiac?
vdaka
Si poviný podať DP v SR, ak si jeho rezidentom(daňovníkom s neobmedzenou povinnosťou), čo predpokladám, že si. DP podáš po ukončení r.2008 do 31.3.2009. Podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a HK platí metóda vyňatia príjmov, daň v SR platiť nebudeš. Ak počas r.2008 to budú tvoje jediné príjmy, DP podáš typ A. Nezabudni si od zamestnávateľa vypýtať potvrdenie o dosiahnutých príjmoch, zrazenej dani a prípadných odvodoch. Informuj sa aj o prípadnom podaní DP v HK za účelom dosiahnutia vrátenia zrazenej dane.
Miruo
10.06.08,10:55
No v tej agenture mi vraveli, ze v Holandsku dan platit nebudem kedze som student. Ze holandske kralovstvo odpusta dane studentom. Takze nebudem platit ziadnu dan ani tam ani na Slovensku?
vdaka
Marína
10.06.08,14:24
Na Slovensku platiť určite nebudeš. Metóda vyňatia príjmov znamená, že od celkových zdaniteľných príjmov sa príjmy z HK vyjmú(odpočítajú) a tak sa zdania.
maroskoq
10.06.08,14:32
na slovensku urcite nebudes a v holansku ti to odpcita zamestnavatel