hanelie
16.05.09,08:54
to som sem zavesila ako nezmysel, pretože zákon neukladá povinnosť platiť pokuty v hotovosti - ale aj inou možnosťou napr šekom, resp - platobným terminálom / asi ďaleká budúcnosť
kaco11
16.05.09,07:11
ale ja skutocne nerozumiem v com je problem. Samozrejme bolo pochybenie na strane policajta. Dalo sa to riešit aj sekom pripadne inac, ale zase na druhej strane sa pokuta este v ten den zaplati a následne sa zastavis na oddeleni a na zaklade dokladu o zaplateni ti ma VP vratit, nie??? a keby som tam uz bola tak by som sa zastavila za jeho nadriadeným /samozrejme vodicak v ruke/ a spytala sa ho na opravnenost postupu jeho podriadeneho.
hanelie
16.05.09,07:46
ide o to, či si takéto konanie môže policajt dovoliť, alebo či ide len o čin z pozície moci -
kaco11
16.05.09,07:58
realne? moze. Zákonne. nemal by. Ono je to cele strasne komplikovane. Moze si dovolit vsetko to co si dokaze obhajit. Ja nehovorim, ze policajti su skveli. Su medzi nimi aj ludia, ktori tam rozhodne nepatria, sú agresívni a povýšeneckí. Patrím medzi policajtov, ktorí sa snažia byť spravodliví, ale keď je niekto na mňa arogantný a bezdôvodne, tak mu zoberiem aj rodný list. Zase na druhe strane ti poviem, ze sme onoho casu mali rozkaz od riaditeľa /bolo to už dávno/, že keďže sme ako oddelenie ešte /z nepodstatného dôvodu/ nedostali bločky, tak máme ľudom vypisovať správu o výsledku objasňovanie priestupku pri ktorej občan bezdôvodne je povinný zaplatiť niekoľko násobne viac ako by dostal na mieste pokutu. Keď sme sa ohradili, tak sme mali viac než slušné problémy s nadriadeným. Osobne som to nerobila. Radšej som sa tvárila, že za celý deň som nestretla ani auto. Takže môže. Podľa mňa je zbytočné to riešiť, pretože všade, v každom zamestaní sú blbí a blbší /pardon za výraz/. Proste je to takmimotemy
Composite
16.05.09,09:00
asi 6 - krát píšem, že nemôže si to dovoliť (ani reálne ani zákonne), ale tu ako keby som to písal do vetra ;)
Hovorím, opísať ID a sťažovať sa, ak by mu to chcel spočítať, tak skončil.

Vy sa strašne všetkého a všetkých bojíte, ale je to len človek a verejná osoba, čiže tresty pre zneužitie právomocí su pre neho prísnejšie.

Ale bojte sa ďalej
kaco11
16.05.09,11:13
composite dnes si už jeho ID neopíše. Ak chce, tak sa môže isť sťažovať na úrad kontroly ministerstva vnútra, ale dopredu ti hovorím, nepomôže si. Nebolo to z jeho strany zneužitie právomoci verejného činiteľa.
Composite
16.05.09,11:18
to ID je na odznaku ;), pre slepších
ak tam nie je tak si ho vypýtam.
Taký čo ma ošťal sa ešte nenašiel.
Naposledy mi tvrdili, že som prekročil rýchlosť, chcel som fotku, lebo som vedel, že nie, na fotke bola rýchlosť 72 km/h (povolená 70) tolerancia stacionárneho radaru je 3 km/h, čiže som bol v medziach, zamával som im a dovidenia. Ak by bolo na fotke 74 km/h, tak mám smolu.

Ak ti zoberie VP, ak chceš zaplatiť a jeho chybou nemá vydať, tak je to porušenie zákona, a ako verejný činiteľ to má prísnejšie.
kaco11
16.05.09,11:30
composite patrim k tým čo tie vodičáky berú. Nebudem sa s tebou hádať, ale viem svoje. a na margo ID. Situácia sa už stala. Takže teraz to ID asi ŤAŽKO opíše z toho odznaku :) jedine tak z potvrdenia o zadržaní VP:)
misomiso
16.05.09,11:33
realne? moze. Zákonne. nemal by. Ono je to cele strasne komplikovane. Moze si dovolit vsetko to co si dokaze obhajit.

Pred kym obhajit? Pred nadriadenym, ktory mu to prikazal a tym tiez porusil zakon?? - alebo pred sudom.

Ide o to, ci by to vedel obhajit pred sudom.
kaco11
16.05.09,11:40
pred súdom si to bude obhajovať ak mu preukáže inšpekcia porušenie zákona a bude voči nemu vznesené obvinenie príp. začaté trestné stíhanie. Aby sa to dostalo na súd je dlhá cesta. Nechcem obhajovať policajtov ktorí zneužívajú svoje právomoci, ale X-krát som sa stretla z bezohľadným osočovaním zo strany občanov a to len preto, že som konala svoju prácu a konala v súlade z rozkazom, ktorý som ráno dostala. Bol v rozpore s mojím myslením a veškerou logikou, ale ja ho musím splniť. Je to rozkaz.
Composite
16.05.09,11:42
kaco11: ja patrím k tým čo si nedajú na hlavu srať a VP mi ešte nezobrali, buzerovať a zastrašovať sa nedám, takí sa ešte nenašli.
Ked spravím chybu, tak ju hned priznám, nemám s tým problém, ale buzerovať sa za niečo čo som nespravil sa nenechám, len aby si niekto natrieskal vačky.
Viem ako to chodí, zo zahraničnými a tak,... na domácich ale také veci hrať nemôžu.

Ak by som mal na zaplatenie a chcel zaplatiť, tak by som si zabezpečil dosť dôkazov proti nemu, resp. on by rýchlo zistil, že so mnou nevysere.

A ked je niekto debil, tak tomu nepomôže ani svätená voda ;)
Ale aj na takých som už narazil. 30 minutová buzerácia pre nič, len z nudy.
Pri odchode porušili 2 zákonov a pri kontrole min. 1, na ich smolu som ich natočil, a mali čo vysvetlovať ;)
1) prekročenie rýchlosti v obci, 2) obiehanie cez 2plnú čiaru bez smeroviek 3) vyhrážky o odobrati VP, bez jasných dôvodov, resp. bez opory v zákone.
Potrestanie znížením platu na myslím 3 mesiace ;)

Ako hovorím, magor sa vždy najde, ale väčšinou mám šťastie na slečny ;), milé a zároveň prísne
kaco11
16.05.09,11:49
composite mrzí ma, že moji kolegovia sú niektorí takí akí sú, ale aj ty musíš uznať, že občan sa tiež nespráva vždy ukážkovo. Proste v určitých momentoch je táto práca nezaplatená. Dovolím si povedať, že nikdy som neporušila pri práci zákon a nikdy som bezdôvodne nedala pokutu a i napriek tomu som si našla pouvoľňované koleso na aute a pod. mimotemyComposite veľa šťastných kilometrov:D a dúfam, že budeš stretávať už len príjemných policajtov, ktorým bude radosť platiť pokuty:D:Dmimotemy
Composite
16.05.09,11:58
tak jasné, občania sú hlavne drzí a budú sa s tebou hádať, nie oni nespravili priestupok aj ked sú si ho vedomí.
To ja zas nie, ja si to hned priznám, ušetrím čas aj peniaze.

Ale moc pokút na mne nevyberú, za 10 rokov som zaplatil len jednu aj to MP za prekročenie rýchlosti v zone aj to namiesto 1000 sk, len 300 sk, a nejaké karhačky, za to, že som sa hned priznal a bol som si vedomý, môjho mierneho porušenia.

Minule som šiel s kamošom, tam sme šli priemernou rýchlosťou 130 km/h (obce cca. 120, mimo cca. 240), spotreba cca. 35 L/100 km. Tam sme si vyžrali a on ráno ešte nafúkal (ja nie), tak som šoferoval (obec 60, mimo 90) priemerná okolo tých 70 km/h ako čo som sa celú cestu napočúval ;), priemerná 12,5 L/ 100 km.
(auto malo 8 valcov, 4 L benzín, 420 koní) Raz ma aj škodovka obehla.
Až na domácej ceste mimo obyvateľstva, kde nemerávajú (aj keby :D), tak som tomu riadne vykúril.

No proste ľudia nie su zvyknutí jazdiť podľa predpisov, resp. podľa okolností premávky.
buchač
16.05.09,12:34
Na čo má právo policajt

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=1&aid=1625

OZNÁMENIE o protiprávnom konaní

http://www.minv.sk/?oznamenie-o-protipravnom-konani-prislusnika-pz


CompositeRe: POZOR! Nový cestný zákon
to ID je na odznaku , pre slepších
ak tam nie je tak si ho vypýtam.
Taký čo ma ošťal sa ešte nenašiel.
Naposledy mi tvrdili, že som prekročil rýchlosť, chcel som fotku, lebo som vedel, že nie, na fotke bola rýchlosť 72 km/h (povolená 70) tolerancia stacionárneho radaru je 3 km/h, čiže som bol v medziach, zamával som im a dovidenia. Ak by bolo na fotke 74 km/h, tak mám smolu.
Ak ti zoberie VP, ak chceš zaplatiť a jeho chybou nemá vydať, tak je to porušenie zákona, a ako verejní činiteľ to má prísnejšie.

1.
Menovkou sa policajt v niektorých prípadoch nemusí preukazovať.
2.Proti vetru sa šikať nedá
3.Tak toto by ma zaujímalo , odkiaľ si takú informáciu zobral ...
Veď niekedy v niektorých obchodoch nemajú tiež vydať , tým pádom chceš hádam tvrdiť , že je to porušenie zákona ????!!!

Iné ma štve :

- nejak som sa nestretol s tým , aby dopraváci pokutovali chodcov na červenú pri prechádzaní cez prechod a aj mimo neho
- popred barák sa preháňajú korčuliari ...:eek: Kto sa komu vyhne , čo myslíte ? Auto alebo mladý , drzý fracek ?
- chodník , myslím , vznikol od slova chodiť a nie korčulovať , bicyklovať ....,či ?
- chodníky sú cez prechod upravené pre imobilných a nie pre vyššie uvedených , určite ste už museli ísť surovo na brzdy pred nejakým bladerom na korčuliach , ktorý to má v trubke .....
- veď predsa aj títo sú považovaní za účastníkov cestnej premávky , ak sa do nej pridružujú , či nie . A tak isto ako vodič nesmie ohroziť chodca ....., tak isto ani on nesmie ohroziť jeho .
- a potom je plno plaču od postihnutých , lebo on nič neurobil / chodec... /
každý ho mal rád , aj do kostola chodil .......

- ..........................

Ale kde sa predsa vyzbierajú príspevky do štátnej kasy skôr , na cestách , alebo na iných lokalitách ????
vieroslava
16.05.09,12:37
So mnou včera naši milí zelení nacvičovali na obed, že vraj nesvietim. Keďže mám auto od výroby nastavené tak, že naštartovaním sa automaticky rozsvietia svetlá, tvrdila som, že to určite nie je možné a ak náhodou, tak je to len momentálna technická závada. Vypnutím motora, ako ma zastavili, samozrejme, že sa svetlá vypli. Tak začali tvrdiť, že síce vpredu mi svetlá svietia, ale vzadu nie. Vonku svietili slnko a preto tie zadné naozaj bolo vidno slabo. Nakoniec prišli s teóriou, že mám "zadymené" žiarovky a mám ich vymeniť za silnejšie. Úplne ma zabila otázka na mňa: "Tak čo navrhujete, ako to uzavrieme? Vyvalila som oči, akože čo odomňa chcú, veď svietim. Nakoniec ma pustili, al aby som si náhodou nemyslela, tak vraj ak ma nabudúce uvidia a nebudem svietiť "silnejšie", pokuta ma neminie. Mám skoro nové auto, žiarovky, aj sklá podľa normy a nemám vedomosť, že by vyhláška hovorila o silnom, alebo slabom svietení.
Composite
16.05.09,12:41
búchač nauč sa čítať.
Ja hovorím o odobratí VP, aj keď som ochotný na mieste zaplatiť a ty hovoríš o jablkách.

Vieroslava, to skúšali na kamoša :D, zastavili ho, vypol motor a policajt hovorí a prečo mu svietia svetlá tak slabo a on lebo mám vypnutý motor, tak sú parkovačky. On neverím. Nakopol a pekne sa bixenony rozsvietili. Vypol a zas parkovačky, vytiahol kľúč a vypli sa sami.
policajt, tak nič
buchač
16.05.09,14:41
Compositebúchač nauč sa čítať.
Ja hovorím o odobratí VP, aj keď som ochotný na mieste zaplatiť a ty hovoríš o jablkách.
Nechápem , prečo tie invektívy ...

Čiže ešte raz ...

Ak ti zoberie VP, ak chceš zaplatiť a jeho chybou nemá vydať, tak je to porušenie zákona, a ako verejníčiniteľ to má prísnejšie.

Veď niekedy v niektorých obchodoch nemajú tiež vydať , tým pádom chceš hádam tvrdiť , že je to porušenie zákona ????!!!
To nie je o jablkách , predsa nastúpi do služby , si prvý , koho načape a Ty vytiahneš veľkú bankovku . On proste nemá z čoho vydať , aspoň predpokladám ...

mimotemyA nauč sa písať ...

í - sa píše v prvom páde životných podstatných mien množného čísla ...:cool: má byť ý
Composite
16.05.09,14:47
nauč sa čítať nie je útok, ale vidím, že vodu kážeš víno piješ, preklep sa stane a hned útočíš.

čítaj celú diskusiu a nie len to čo sa ti hodí.

Takže nabudúce reaguj na diskusiu a nie 1 reakciu, potom nebudeš vypisovať také žvásty ako píšeš.

Ty si myslíš, že oni idú s prázdnymi buxami? :D

takže nabudúce ak niečo budeš chcieť, nauč sa čítať a a ked niekomu píšeš o invektívach, tak ich sám nepoužívaj!

múdrak
buchač
16.05.09,15:00
Bratu , tak potom váž slová ....nie ako nejaký okoloidúci ;)
Composite
16.05.09,20:14
neviem kto ti tu je bratu, napísal som iba pravdu, nauč sa čítať a čítaj všetko pred reakciou to je celé. Lebo diskutujúci, ked diskutujú, tak sa nebudú opakovať. Potom príde niekto ako ty, čo si prečíta 1 príspevok a robí záver, ale príspevkov tu bolo viac.

Lebo neznášam vytrhávanie z kontextu.

Ostatným sa ospravedlňujem za OT, už sa to nebude opakovať
buchač
16.05.09,20:31
neviem kto ti tu je bratu, napísal som iba pravdu, nauč sa čítať a čítaj všetko pred reakciou to je celé. Lebo diskutujúci, ked diskutujú, tak sa nebudú opakovať. Potom príde niekto ako ty, čo si prečíta 1 príspevok a robí záver, ale príspevkov tu bolo viac.

Lebo neznášam vytrhávanie z kontextu.

Ostatným sa ospravedlňujem za OT, už sa to nebude opakovať

mimotemyNechajte tak , pane !
p. Composite , keďže neviem Vaše pravé meno , tak sa Vám aspoň týmto ospravedlňujem .
Čo ja všetko neznášam .....http://www.celysvet.cz/skin/smile/s8809.gif
karixa
17.05.09,11:40
Dakujem vám všetkým za názory, vôbec som nečakala, že sa tu rozpúta taká diskusia.
Aby som to upresnila. tu nešlo o to, že sme dostali pokutu za pas. Dostali sme ju právom a boli sme ochotný zaplatiť na mieste. Ide o to, ako sa ten policajt správal. Hneď ako mu brat dal peniaze, oznámil nám, že nemá vydať, a odoberie mu vodičský preukaz, ak mu nedáme presne. Ako keby sme dostali po papuli. Vôbec som nechápala, o čo mu ide. A navyše tón, akým to povedal a ako sa arogantne správal... ako keby sme spôsobili niečo neskutočne vážne. Vôbec nemal ani záujem riešiť to nejako inak, len sa stále odvolával na zákon, že tam nie je napísané, že je povinný nám vydať. Ale kde je napísané, že ja som povinná im dať presne??? nikde... Mám rešpekt voči policajtom a nemám len tak odvahu niečo im povedať. No vtedy som musela. Pre tých, čo tu tvrdili, že číslo odznaku, sa nedá zistiť, nie je to pravda. Odpísali sme si ho. A veľmi uvažuje nad tým, či nebude aj nejaká sťažnosť. Mám už plné zuby toho, ako sa policajti správajú, ako keby nad nich už nebolo.
Nechcem hádzať všetkých do jedného vreca, ale po tejto skúsenosti si o nich myslím naozaj už len jedno. Sú to nafúkaní blbci, ktorí neustále zneužívajú svoje právomoci. Samozrejme, česť výnimkám, lebo verím, že sa ich ešte zopár nájde.
A nakoniec ešte dodám... po tom čo brat pokutu zaplatil a policajt mu vrátil občianku, nezabudol mu povedať, že nabudúce si naňho posvieti a dá mu najvyššiu možnú taxu...
Nech si každý o tom urobí svoj obraz, ale podľa mňa to normálne nie je.
kaco11
17.05.09,18:17
karixa normálne to určite nie je. Jeho správanie nie je v súlade s etickým kódexom príslušníka policajného zboru. Je pravda, ze ho mohol niekto nastvat predtym nez ta zastavil, ale to nie je dôvod aby si to na tebe vyburil. Je pravda ze policajti sa musia stretavat denne s kvantom "debilov" /ospravedlnujem sa za vyraz adminovi/, a ze praca je narocna na psychiku, ale proste to musia zvladnut. Ja dufam a verim, ze sa budes stretavat uz len so slusnymi policajtami, ktori ti budu mat vydat:D:D:D
A pre ostatných. Policajt nie je povinny vydat. Nie je povinny mat na vydavok /bez ohladu co povedal pan general/. Ale samozrejme sa to da riesit rôzne ako napriklad ked je nablizku obchod, pumpa a pod. rozmenit, pripadne znizit pokutu. Policajtovi ziadny zakon ani nariadenie neustanovuje mat na vydavok. Ale da sa to riesit aj inak. ;)
bepo
18.05.09,04:05
A pre ostatných. Policajt nie je povinny vydat. Nie je povinny mat na vydavok /bez ohladu co povedal pan general/. Ale samozrejme sa to da riesit rôzne ako napriklad ked je nablizku obchod, pumpa a pod. rozmenit, pripadne znizit pokutu. Policajtovi ziadny zakon ani nariadenie neustanovuje mat na vydavok. Ale da sa to riesit aj inak. ;)
No ani obchodníkovi neukladá žiaden zákon aby mal na výdavok a už vôbec nie aby niekomu rozmieňal. ;)
buchač
18.05.09,10:31
No ani obchodníkovi neukladá žiaden zákon aby mal na výdavok a už vôbec nie aby niekomu rozmieňal. ;)


Príjmový a výdavkový pokladničný doklad
 slúžia na príjem a výdaj peňazí z pokladne podniku
 vystavuje ich pokladník, ktorý má za pokladňu hmotnú zodpovednosť
 každý podnik má stanovený pokladničný limit - určuje výšku hotovosti v pokladni. Na konci pracovného dňa musí pokladník odviesť sumu, ktorá limit prevyšuje, pokladničnou zloženkou na účet, ak hotovosť chýba, musí ju vybrať z účtu pomocou šeku
http://referaty-seminarky.sk/platobny-styk/

Samozrejme , jedná sa o väčšie firmy ...

Ale viem , že napríklad nemenovaný hypermarket XXXXXX má pokladničnú hotovosť RÁNO v každej pokladni pri otvorení cca 166,66 € / po starom 5.000 Sk .
Ale to je interná záležitosť .
A čo sa týka rozmenky peňazí ...škoda debaty , tie ani na pošte nemenia , ako som bol pár krát svedkom ...
bepo
19.05.09,05:41
http://referaty-seminarky.sk/platobny-styk/

Samozrejme , jedná sa o väčšie firmy ...

Ale viem , že napríklad nemenovaný hypermarket XXXXXX má pokladničnú hotovosť RÁNO v každej pokladni pri otvorení cca 166,66 € / po starom 5.000 Sk .
Ale to je interná záležitosť .
A čo sa týka rozmenky peňazí ...škoda debaty , tie ani na pošte nemenia , ako som bol pár krát svedkom ...
To hovoríš o niečom inom, pokladničná hotovosť a povinnosť vydať sú dve rozdielne veci. Len som chcel poukázať na nezmyselnosť debaty že policajtovi zákon neukladá povinnosť vydať ak niekto platí viac ako je pokuta, to neukladá zákon ani žiadnemu obchodníkovi, zákon len hovorí o povinnosti prijať menu a o počte kusov mincí ktoré už môže obchodník odmietnuť.
alaya1
21.06.09,10:42
prosim Vas o radu, Ako je to s prepravou zvierat v EU v aute na zadnom sedadle? Jedna sa o maleho psa.
alla66
21.06.09,10:49
prosim Vas o radu, Ako je to s prepravou zvierat v EU v aute na zadnom sedadle? Jedna sa o maleho psa.

psi môžu mať bezpečnostný pás. Ide o špeciálny popruh, ktorý sa pripne k bežnému bezpečnostnému pásu v aute. Zviera tak môže sedieť, či ležať na zadnom sedadle. Bez nebezpečenstva, že pri prudkom brzdení či pri príp. nehode bude lietať vo vnútri vozidla, a ohrozí tak seba aj ostatných.

Ďalšou možnosťou je voziť zviera v špeciálnom prepravnom boxe. Je možné kúpiť plastové (tie odporúčame), alebo aj lacnejšie látkové, presne podľa potreby na veľkosť zvieraťa. A samozrejme nezabudneme box prichytiť bezpečnostným pásom. Ak by ste snáď viezli prepravku vpravo vpredu, musíte deaktivovať airbag.

PSIE PASY A ĎALŠIE DOKLADY


Ak ste sa rozhodli, že domáce zviera s Vami absolvuje aj cestu do zahraničia, nezabudnite že musí mať vždy svoj pas pre malé zvieratá. Áno, aj v EÚ!!

Doklad po Vás môžu chcieť kedykoľvek pri policajnej kontrole. V ňom je dôležité mať potvrdenie o očkovaní proti besnote. Podmienkou vydania pasu je označenie zvieraťa tetovaním, alebo elektronickým čipom od veterinára.



Veľká Británia, Írsko, Malta, Cyprus ale požadujú navyše aj potvrdenie o účinnosti očkovania proti besnote nie staršie ako šesť mesiacov pred vstupom do krajiny. Švédsko chce vyšetrenie na účinnosť protilátok proti besnote minimálne 120 dní a maximálne rok po očkovaní. Na britské ostrovy, ako aj na už spomínanú Maltu a Cyprus ďalej potrebujete potvrdenie, že pes, mačka či fretka majú ošetrenie proti echinokokóze a proti kliešťom nie staršie ako dva dni, Švédsko ďalej požaduje ošetrenie maximálne desať dní pred vstupom, Fínsko mesiac. Do Chorvátska musíte mať rovnaký preukaz o očkovaní ako do zemí EÚ. Navyše tam chcú potvrdenie veterinára o tom, že v mieste bydliska nie je nákazová situácia (maximálne tri dni staré).
Dostalka
25.06.09,12:15
caute.ake mate skusenosti so skuskamy v autoskole ked ste drzitelom opravnenia a robite test podskupiny.konkretne som drzitelom C,E,T,B a robim si teraz velke A. tvrdia mi,ze budem robit test ako keby som robil skupinu C aj napriek tomu,ze si robim podskupinu
okikoo
12.08.09,19:08
Ževraj od 1.10.2008. Ale Hlava štátu to vraj nepodpísala. Tak neviem.Mňa by zaujímalo či prešli tie psychotesty.

Platí od 1.2.2009. Pozri link na psychotesty:
http://www.porada.sk/t86854-lekarske-prehliadky-vodicov-refer-vozidiel.html
lilika45
16.10.09,15:56
....
Stina
27.05.10,07:01
Nová právna úprava zákon 144/2010 Z.z. ukladá účastníkom "škodovej udalosti" povinnosť vyplniť a podpísať tlačivo zavedené pre účely náhrady škody (príloha).
Soňurka
01.11.11,15:12
lujza.j
01.11.11,15:22
mne napr. toto nepribudlo pre mňa to bola proste samozrejmosť!!:Vodičom v zimnom období pribudne zákonná povinnosť odstrániť z vozidla kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť a spôsobiť dopravnú nehodu či zranenie.
pafendorf
01.11.11,15:40
J a som si vsimol ze pokuta za nezastavenie na STOPke je 300 € ci este len bude ?ked to je pravda nech si chlapci daju zo dve facky, ved to nie je normalne ... ja si myslim - ze kazdy sofer, vie kde ma zastavit a kde nemusi, STOPku by som vyhodil zo znaciek a nechal len daj prednost vjazde a zo skusenosti ...tam kde mas krasny vyhlad na stovky metrov na pravu aj lavu stranu tam je samozrejme STOPka a tam kde clovek vobec nevidi, tam je len daj prednost vjazde (taka je pri mojom dome)
alebo ma ta znacka aj iny vyznam ? :rolleyes:
lujza.j
01.11.11,15:48
má, je fajnovo "finančná":)
pivko
01.11.11,15:51
Dnes som išiel z Tatier , zárobková činnosť na zaplátanie dier v rozpočte začala. Merali na každom rohu. O toto tu išlo a nie o bezpečnosť.
lujza.j
01.11.11,15:55
určite aj o toto, ale nejaká disciplína by mohla byť.....
lujza.j
01.11.11,16:04
janka1710
01.11.11,16:07
ale aj pokuty by mali byť primerné našim platom... ... a nie europskym...
Indeed
01.11.11,16:46
mne napr. toto nepribudlo pre mňa to bola proste samozrejmosť!!:Vodičom v zimnom období pribudne zákonná povinnosť odstrániť z vozidla kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť a spôsobiť dopravnú nehodu či zranenie.

Ty jazdíš s kamionom ????
Indeed
01.11.11,16:48
J a som si vsimol ze pokuta za nezastavenie na STOPke je 300 € ci este len bude ?ked to je pravda nech si chlapci daju zo dve facky, ved to nie je normalne ... ja si myslim - ze kazdy sofer, vie kde ma zastavit a kde nemusi, STOPku by som vyhodil zo znaciek a nechal len daj prednost vjazde a zo skusenosti ...tam kde mas krasny vyhlad na stovky metrov na pravu aj lavu stranu tam je samozrejme STOPka a tam kde clovek vobec nevidi, tam je len daj prednost vjazde (taka je pri mojom dome)
alebo ma ta znacka aj iny vyznam ? :rolleyes:

Tak to som teda mal vlastne šťastie, keď som pred 4 dňami na nezastavenie na STOP-ke obišiel len s pokutou 20 €.
pafendorf
01.11.11,17:01
lujza.j
01.11.11,19:16
Ty jazdíš s kamionom ????

niééééé. a snehu!!!!
no akože mám rada tých vodičov čo si "vydlabú" dve oči pre svoj "výhľad" druhú polku čelného skla načo? a na zadnom okne majú sneh ešte po "dvoch" mesiacoch od posledného sneženia. inak áno je fasácke ked z kamiónovej plachtovej strechy sa zdrbe ľad.
lujza.j
01.11.11,19:17
Od 1.7.2012 maju byt este vyssie ...
http://www.automoto.sk/clanok/186313/vyssie-pokuty-a-objektivna-zodpovednost
ale najprv to musí schváliť NR SR
pafendorf
01.11.11,19:33
:D ja si tiez odmetiem predne okno a davaj nacestu, kto ti bude v takej kose cele auto odmetat, ono to odpadneˇ(preco ked citujem iny text hodi to inde ..to tu ?blbe):D
lujza.j
01.11.11,19:40
kto si bude v tej kose ometať? Jááááá:)natiahnem rukavicu+metličku a metiem!!!
enriko21
13.02.12,14:09
prijemny den.mam jednu otazocku,novy cestny zakon platny od marca 2012,je v nom nieco nove pre neverejnu prepravu osob,nie taxi...???