Rubrika
10.06.08,08:17
Účtujem v rozpočtovej organizácii.
Naše deti idú na výlet do inej organizácie. Budú tam mať aj obed. Ako to mám zaúčtovať keďže na šeku za celý mesiac budú mať zahrnutý aj ten obed za výlet ? Pretože ošetrovné + stravu platia na náš príjmový účet. Z ktorého účtu mám uhradiť faktúru tej organizácii, v ktorej budú mať deti obed ? Z príjmového alebo výdavkového ? A akým zápisom ?

Stravná jednotka na deň na jedno dieťa je napr. 49,- Sk, z toho obed 33,- SK.
Obed - 33,- SK x budú mať deti v tej organizácii, ale na šeku čo platia každý mesiac, táto suma bude zahrnutá. A túto sumu 33,- SK x počet detí nám vyfajturuje daná organizácia.
Rubrika
12.06.08,05:37
Nikto mi neporadí ako to mám zaúčtovať?
ZlaticaB
12.06.08,07:54
Podľa mňa je to dosť nezrozumiteľne napísane aspoň pre mňa.
Na akom šeku za celý mesiac? Žiaci si zaplatili obedy na celý mesiac a potom jeden deň sa stravovali v inej organizácií alebo ako?
Rubrika
12.06.08,08:00
Na šeku čo deti platia každý mesiac - zahrňuje ošetrovné (sme denné zariadenie DSS) + strava.
Na tomto šeku bude zahrnutý aj obed, ktorý v podstate nebudú mať u nás, ale v inej organizácii kam idú na výlet - športové podujatie.
ZlaticaB
12.06.08,08:06
Tak potom by som tú čiastku preúčtovala z príjmového účtu na účet tej inej org.
Rubrika
12.06.08,10:00
Ďakujem ZlaticaB. Nevedela som z ktorého účtu, príjmového alebo výdavkového, to mám uhradiť.
blazonko
12.06.08,10:58
Ja by som to najprv previedla z príjmového účtu na účet zriaďovateľa a až keď mi ich vráti na výdavkový účet, potom to uhradím tej organizácii.