JanaF
13.04.05,10:19
Mohol by mi dat niekto blizsie informacie, na co je to dobre a co vobec chcu?

Povinnost vypracovania registratúrnych poriadkov:
Každá právnická osoba alebo fyzická osoba je povinná do 30. júna 2005 vypracovať svoj registratúrny poriadok a predložiť ho na schválenie príslušnému štátnemu archívu.

Zákon č. 395/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov ukladá povinnosť pôvodcovi registratúry, ktorým je každá právnická osoba alebo fyzická osoba, z činnosti ktorej vzniká registratúra (teda všetky dokumenty súvisiace s predmetom činnosti daného subjektu vrátane obchodnej, účtovnej, daňovej agendy, ako aj napr. agendy vzniknutej v rámci personálnych vzťahov s vlastnými zamestnancami) zabezpečovať správu tejto dokumentácie (registratúry), najmä vypracovaním registratúrneho poriadku a registratúrneho plánu, ďalej zabezpečiť personálne a priestorové podmienky, pravidelne vyraďovať registratúrne záznamy a odovzdávať archívne dokumenty vo vyraďovacom konaní do archívu. Pôvodca registratúry je oprávnený požiadať príslušný štátny archív o odbornú radu a usmernenie a v súlade so zákonom môže zveriť správu registratúry inej osobe. Vo vyhláške Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 628/2002 Z.z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia tohto zákona, sa v § 43 ukladá pôvodcom registratúry povinnosť upraviť svoj registratúrny poriadok a predložiť ho na schválenie príslušnému štátnemu archívu najneskôr do 30. júna 2005.
miro_mr
13.04.05,08:59
dstancikova
27.06.05,10:33
to znamená, že SZČO nemusí teraz do 30. 6. vypracovať reg. plán? (nezamestnáva žiadnych pracovníkov.) podľa iných príspevkov, ktoré som práve teraz dočítala by registr. poriadok mali mať len PO?
lubos f
27.06.05,10:54
ta tema je trochu dlha na citanie... povedal by som, ze podstatne je ze termin 30.6.2005 sa meni na 30.6.2007. Co budu musiet FO a co PO sa pravdepodobne dovtedy este zmeni...