koalko
13.04.05,11:27
Nemá niekto vypracovanú smernicu na spotrebu pohonných látok? Nakoľko naše IVECO nemá udanú spotrebu v technickom preukaze, mám vypracovať smernicu a to podľa FS myslím 12/02, kde udam vlastnú spotrebu a tú bude,že vraj akceptovať aj DU.
rosemary
13.04.05,10:19
Keď môžem poradiť, treba to sledovať dlhšie obdobie, aspoň tri mesiace, prirážky za tonáž, nezávislé kúrenie a pokiaľ možno aj striedať vodičov, lebo každý má inú techniku jazdy. Najlepšie ale je zistiť si spotrebu u predajcu. Aj keď nieje uvedená v technickom preukaze predajca by mal mať k dispozícii tieto údaje, lebo to je medzi prvými kritériami, ktoré ma zaujímajú keď auto kupujem. Podľa údajov predajcu si už ľahko nejakú smernicu vytvoríš. DU ich akceptuje.
Jara
13.04.05,10:46
Aj ja som pýtala od predajcu, dal mi taký ponukový list, kde bola uvedená spotreba a pri kontrole som to mala predložené. Akceptovali. Nemali výhrady.
koalko
20.04.05,07:02
zisťovala som u predajcu (máme kúpené ojazdené vozidlo na lízing) ale mi neposkytol potrebné informácie, lebo ich nemá.
andrej_rv
23.04.05,19:45
Ak to nevieš zistiť u predajcu, skús pozrieť na www stránke výrobcu. V zmysle novely zákona o cestovných náhradách (§ 7 ods. 6) je uvedené, že ak TP cestného motorového vozidla neobsahuje údaje o spotrebe, na výpočet sa použije spotreba podľa TP cestného motorového vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a rovnakým druhom pohonnej látky. Ak to ani tak nezistíš, nejaké riešenie Ti pošlem na súkromnú správu.
ondrejvla
23.04.05,19:55
Andrej, pošli to prosím k tejto téme, aj ja som zvedavá! Čo ak sa niečo také vyskytne i u mojich klientov?! Inak pokúsim sa to zistiť v TP i ja, mám klienta, ktorý má kamiónovú prepravu, v pondelok, ale dúfam, že nezabudnem - sa pozriem u dispečerky do TP. Koalko, ak budeš môcť, pošli mi v pondelok ráno SS aby si mi pripomenula, budem vo firme môjho klienta, skúsim! Ale neručím, že tam to v TP bude.

Vlasta
RDRena
19.05.05,08:24
Aj ja mám problém s IVECOM 35S11 V a neviem sa dopátrať spotreby.Predajca nám nepomohol, a podobný model auta s určenou spotrebou v TP neviem identifikovať. Kto mi poradí?

Rena :rolleyes:
Velettka
19.05.05,08:54
My sme mali podobny problem. V ´01/2005 sme kúpili PEUGEOT BOXER a spotreba neuvedená ani v TP, ani u výrobcu, ani na www stránke, no proste nebolo toho svätého, aby sme sa dopátrali k spotrebe, nakoniec sme nasli auto RENAULT neviem aký, ktorý má úplne takú istú hmotnosť, objem valcov, no proste na chlp rovnaký v technických údajoch ako Peugeot Boxer a teraz rátame podla toho. Vypracovali sme si internú smernicu, že PHM na auto budem počítať podľa spotreby toho RENAULTU, okopírovali sme si TP, priložila k tomu a hotovo. Aj som to skúsila poslať na DÚ, nech mi to schvália, ale len mi odpísali, že "na výpočet sa použije spotreba podľa TP cestného motorového vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a rovnakým druhom pohonnej látky", takže asi to máme dobre :-))) Ale tie problemy okolo toho zhanania, som upozornila šéfa nech už nikdy nekupuje auto bez uvedenej spotreby v TP .... súhlasil :-))))))
alex1
19.05.05,10:08
A mal by niekto z vás v TP uvedenú spotrebu pri podobnom aute - IVECO 35S11V, objem valcov 2800 cm3, celková hmotnosť 3500, výkon 78,3, rok výroby 2001. V našom okolí (TN) nemá nikto uvedenú spotrebu v TP.
veronica
20.05.05,06:42
Ak to nevieš zistiť u predajcu, skús pozrieť na www stránke výrobcu. V zmysle novely zákona o cestovných náhradách (§ 7 ods. 6) je uvedené, že ak TP cestného motorového vozidla neobsahuje údaje o spotrebe, na výpočet sa použije spotreba podľa TP cestného motorového vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a rovnakým druhom pohonnej látky. Ak to ani tak nezistíš, nejaké riešenie Ti pošlem na súkromnú správu.
Ahoj mohol by si to prosím ťa poslať aj mne?:)
Ďakujem
Deda
20.05.05,07:44
Mám prelitrážované IVECO 50C13 V,od akreditovaného skúšobného laboratoria, rok výroby 2000, kde je spotreba 12,4 dm3/100 km ako celoročný priemer.Dátum vydania osvedčenia je z 23.11.2001.
Kopiu Vám môžem odfaxovať. Mám prelitrážovaný aj príves k IVECU,
vysokozdvižný vozík BALCANCAR + traktor.
alex1
20.05.05,08:46
Mám prelitrážované IVECO 50C13 V,od akreditovaného skúšobného laboratoria, rok výroby 2000, kde je spotreba 12,4 dm3/100 km ako celoročný priemer.Dátum vydania osvedčenia je z 23.11.2001.
Kopiu Vám môžem odfaxovať. Mám prelitrážovaný aj príves k IVECU,
vysokozdvižný vozík BALCANCAR + traktor.To by bolo skvelé!!! Ďakujem pekne!!! Len neviem, či je to podobný typ auta ako to naše(nevyznám sa v tom)? Snáď to bude stačiť.Môžeš poslať aj ten príves? Fax 032/77 10 668 Ešte raz ďakujem.
Mikolajova
11.05.06,09:56
Opel Zafira 1,8 16v rok výroby 2001má uvedenú spotrebu EÚ mesto 11,4
mimo mesta 6,9 kombinová 8,6. Akú použiť spotrebu pre výpočet.
atomant
15.05.06,07:00
Ak to nevieš zistiť u predajcu, skús pozrieť na www stránke výrobcu. V zmysle novely zákona o cestovných náhradách (§ 7 ods. 6) je uvedené, že ak TP cestného motorového vozidla neobsahuje údaje o spotrebe, na výpočet sa použije spotreba podľa TP cestného motorového vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a rovnakým druhom pohonnej látky. Ak to ani tak nezistíš, nejaké riešenie Ti pošlem na súkromnú správu.

Prosim, poslite aj mne to riesenie.
Dakujem
dodo1
23.05.06,10:13
Opel Zafira 1,8 16v rok výroby 2001má uvedenú spotrebu EÚ mesto 11,4
mimo mesta 6,9 kombinová 8,6. Akú použiť spotrebu pre výpočet.

Uz som nieco okolo toho nastudoval, tak dufam, ze sa nebudem mylit: cize pouzijes spotrebu presne podla TP a je len na tebe, ci budes knihu jazd a odjazdene km sledovat na mesto a mimo mesta a podla toho aj pouzijes prislusne spotreby pri vypocte, alebo nebudes sledovat kolko km je odjazdenych v tom-ktorom rezime a potom pouzijes pri vypocte kombinovanu spotrebu.
blondy
23.05.06,10:23
Prosím nemáte nikto spotrebu pre NA Mercedes Benz Atego? Výrobca mi ho neposkytne, a v Tp je poznámka že spotrebu si určí vlastník vozidla. To auto má aj hydraulickú ruku tam by som si chcela stanoviť spotrebu podľa polročného sledovania v rámci internej smernice.
tonkat
23.05.06,10:56
Prosim, poslite aj mne to riesenie.
Dakujem
Andrej, aj ja môžem poprosiť? Ďakujem
MADELEIN
02.06.06,11:38
Nemá niekto vypracovanú smernicu na spotrebu pohonných látok? Nakoľko naše IVECO nemá udanú spotrebu v technickom preukaze, mám vypracovať smernicu a to podľa FS myslím 12/02, kde udam vlastnú spotrebu a tú bude,že vraj akceptovať aj DU.

Aj ja mám podobný problém. Prehľadala som celú Poradu (možno), ale nenašla som link, ktorý by som použila. Ak má niekto vypracovanú smernicu, prosím prilepte to sem, možno to potrebuje viac ľudí. Ďakujem.
MADELEIN
chlupka
07.08.06,08:05
prosím Vás, ak máte niekto vypracovanú smernicu na spotrebu, pošlite mi, alebo ju vložte na poradu. Vopred Vám ďakujem, pekný deň
VERONIKA6
10.08.06,13:12
Viete niekto spotrebu PHM na MAZDA 323 F, typ BA/BA 125/BA51. V technickom preukaze nie je vypísaná spotreba paliva.
VERONIKA6
11.08.06,04:42
Viete niekto spotrebu PHM na MAZDA 323 F, typ BA/BA 125/BA51. V technickom preukaze nie je vypísaná spotreba paliva.
Poradíte niekto, súrne potrebujem zlikvidovať cestovný príkaz a neviem spotrebu.
Milan Benka
11.08.06,05:23
Vyhľadaj si na www.mazda.sk tech. parametre pre Mazdu 3 , vyber si model s rovnakým , alebo podobným zdvihovým objemom a vlastnosťami a použi spotrebu z neho.
Fragaria
15.08.06,10:19
Poradíte? Potrebujem stanoviť spotrebu PHM na pracovný stroj , ktorý nemá
technický preukaz. Nemám podľa čoho vyrátať spotrebu. Môžem dať do nákladov celú skutočnú spotrebovanú PHM keď nemám normospotrebu? Jedná sa mi o to či bude celá spotreba ako VODZ.Nákup PHM evidujem osobitne na tento stroj na kartu nakoľko nemá TP.
linitka
15.08.06,10:36
Obávam sa ,že bez ciachovania stroja náklady na spotrebu PHM sú ťažko preukazateľné.Ale ak ide o nový pracovný stroj,predajca by Vám mohol poskytnúť potrebné informácie.Ak aj ide o starší typ,skúste sa obrátiť na predajcu tohto typu stroja.
Milan Benka
15.08.06,10:41
Pýtajte si technické parametre od predajcu. V nich by to malo byť uvedené.
MADELEIN
11.10.06,14:52
Prosím,prosím aspoň obecne smernicu pre spotrebu PHM pre auto, ktoré ju nemá uvedené v TP. Čaká ma daň. kontrola. Srdečná vďaka.
MADELEIN
20.10.06,13:53
Velettka, prosím ak môžeš pošli mi link tej smernice na spotrebu PHM, súrne potebujem sa od niečoho odraziť, aby som aj ja napísala čosi podobné. Akosi ma nenapadá vhodná štylizácia.Čaká ma daň.kontrola. Vďaka
Madelein
Marína
20.10.06,16:24
Cez tento link sa dostaneš k smerniciam. Je tam smernica Dopravný poriadok.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=73775&postcount=24
MADELEIN
27.10.06,09:15
Marína, vďaka za pohotovú a rýchlu radu. V tomto zhone som sa nezmohla na skoršiu písomnú reakciu. Ja som asi všetko neuviedla, vedieme JÚ a potrebujem len nejakú omáčku do veľmi stručnej smernice, podľa ktorej účtujeme spotrebu PHM, pretože v TP nie je uvedená normovaná. Ale aj tak vďaka za ochotu.
Madelein
Mikolajova
24.07.07,10:34
Prosím Vás neviete niekto spotrebu IVECA DAILY 35S11? Alebo aspoň nemáte niekto smernicu na spotrebu?
ala.k
24.01.11,14:27
prosím nemá niekto spotrebu na Iveco 50C13 V / 2800m3 r.v.2002
v.balogova
17.02.11,22:44
Nemá niekto TP kvôli spotrebe - Peugeot Boxer, 2999m3 zd. objem, rok výroby 2008, celkový rozmer 6693 mm, výkon 16 kW, objem skrine 16 m3, hmotnosť 2110 kg, valník s plachtou. Stačí niečo podobné. U predajcu som nepochodila.