lucy200
10.06.08,10:44
Dobry den poradaci mam problem vystvat zo zahrady krtka vedeli by ste mi poradit co mam skusit????
Libusa
10.06.08,10:57
hlavne nekupovať žiadne odpudzovače. Obávam sa aj keď mi je to ľúto že pomôže len fyzická likvidácia.
Najaktívnejšie sú ráno.
HankaH
10.06.08,11:03
Keď som bola naposledy u kaderníčky, prišla tam pani pýtať si ostrihané vlasy, že to dá do diery, lebo pach ľudských vlasov krtkov odpudzuje. Ale či to fakt zaberá, tak to neviem.
dalida
10.06.08,11:06
Údajne by mali účinkovať aj psie chlpy. Neskúšala som neviem, mále ale dvoch psov a žiadnych krtkov :D:D:D
mirpo
10.06.08,11:16
Dobry den poradaci mam problem vystvat zo zahrady krtka vedeli by ste mi poradit co mam skusit????
My sme minulý rok kúpili krtkostop a krtkovia zdupkali... :D Susedia majú "radosť", pretože nevedia ako sa ich zbaviť.:D:D V našej záhradke sa ukázali len na jar, pretože krtkostop bol odložený v krabici v dome. Ale čo je zase v záhrade, nemáme ani jedného krtka.
Tento rok sme tohto pomocníka kúpili aj našim a ich krtko sa tiež odsťahoval :D:D:D
Ešte keby mravce odháňal.....:D

Takže odporúčam

PS: Bzučí a vibruje cez deň aj v noci. Psom ani mačkám neprekáža.
arizona
10.06.08,12:51
Ja som tiež zúfalá,mám prerytú celú záhradu,denne likvidujem 3-15 krtincov!
Vyskúšala som už všetko možné: vytápanie,chlpy, vydymovanie dymovnicou,sírovými tyčinkami,napichané na paliciach plast.fľaše-kto ide okolo musí povinne zabúchať:D, fľaše hore dnom, dolu dnom atď.
Jediný v našom okolí,kto nemá krtov ja jeden starý podivín, ktorý sedáva s motykou v ruke nad krtincami a čaká a čaká...:D:D:D
Miru
10.06.08,12:59
Viete o tom že krtko krtkuje len v super dobrej zemine? to by malo potešiť :D
mne naozaj pomohli vlasy od kaderníčky napchaté do dier a zapálené /ráno/ ,ale pomáha iba dočasne kým nevyprchá smrad / asi týždeň/
ten sused je super len ukecať všetkých krtkov aby si skočili k nemu na návštevu:D:D:D
lucy200
11.06.08,06:21
My sme minulý rok kúpili krtkostop a krtkovia zdupkali... :D Susedia majú "radosť", pretože nevedia ako sa ich zbaviť.:D:D V našej záhradke sa ukázali len na jar, pretože krtkostop bol odložený v krabici v dome. Ale čo je zase v záhrade, nemáme ani jedného krtka.
Tento rok sme tohto pomocníka kúpili aj našim a ich krtko sa tiež odsťahoval :D:D:D
Ešte keby mravce odháňal.....:D

Takže odporúčam

PS: Bzučí a vibruje cez deň aj v noci. Psom ani mačkám neprekáža.
no ja som tiež kupila krtkostop a sviňa jedna nechce zdupkať :-) asi mu je u nás fajn, ale skusim ešte tie vlasy možno to zabere.
Naš krtko ešte aj pri krtkostope spravil krtinec takže je daky odolný :-)
VladoaKatka
11.06.08,07:00
Údajne by mali účinkovať aj psie chlpy. Neskúšala som neviem, mále ale dvoch psov a žiadnych krtkov :D:D:D
No my máme tiež dvoch psov, aj kde-kade sú chlpy po záhrade, ale aj krtko ...
Karas Milan
12.06.08,15:31
My sme minulý rok kúpili krtkostop a krtkovia zdupkali...
Ešte keby mravce odháňal.....:D



Ahoj Mirpo.

Kúpte mravecstop (prípadne mravcestop ) a je to.

Ahoj
Ka Mil
Adamlap
13.06.08,03:45
Čaute.Krtko je dobrý a užitočný,preto lebo vám pomáha.Kto nemal medvedíkov - "ščúrov" nevie nič.Vtedy nepomože hnevať ani plakať.Ešte tak predať.
arizona
13.06.08,05:10
Čaute.Krtko je dobrý a užitočný,preto lebo vám pomáha.Kto nemal medvedíkov - "ščúrov" nevie nič.Vtedy nepomože hnevať ani plakať.Ešte tak predať.
mimotemyNO, konečne som sa dozvedela,čo sú to tí medvedíci,ktorých spomínajú v inej téme:confused::D. To sú ščúri-u nás šťúri. Moja babka sa ich zbavila vytápaním jám jarovou vodou.
jazzy
20.06.08,11:56
Môj osvedčený prostriedok je Naftalín (prostriedok proti moliam, dostať v drogérii, ale musí to byť ten tradičný príšerne smradľavý, žiadne moderné inovácie). Kopček opatrne rozhrabem, do diery dám 1 tabletku Naftalínu čo najhlbšie a zahrabem. Krtko urobí ešte niekoľko kopčekov, do každého treba dať po tabletke a po pár dňoch je krtko preč. Susedia si kúpili odpudzovač, čo vydáva vo dne v noci príšerný zvuk a krtko veselo pochoduje po celej záhrade už vyše týždňa.