Micuke
10.06.08,13:51
Prosím o radu resp.odobrenie môjho názoru:
Mám "zamestnankyňu snov" :rolleyes: - každú chvíľu nová exekúcia a nie a nie to skončiť a som na pochybách, či sa správne zrážajú zo mzdy. Teraz má 3 exekúcie, každá je na vysokú čiastku, takže ani jedna z nich sa nepodarí zraziť z jedinej mzdy. Všetky sú neprednostné a prišli postupne.
1) zrážať najprv len jednu, ktorá prišla najskôr, a až po jej úplnom splatení začať splácať druhú v poradí a podobne tretiu?
2) ak áno, tým ostatným dvom exekútorom treba oznámiť, že ich pohľadávku začneme zrážať až po splatení prvej v poradí?
Trochu ma totiž mätie to, že
3) niekedy sa pohľadávky zrážajú viaceré naraz a to v pomernej čiastke - má tak byť len vtedy, ak boli platiteľovi mzdy doručené súčasne?
Ďakujem za radu!
Stina
10.06.08,12:04
Prednostnú zrážaš ako prvú, ak nie je určená prednostná - najprv zrážaj prvú exekúciu a až keď vyplatí prvú začneš s tou druhou, potom treťou.
Ak ti exekútor nenapísal, že je to prednostná exekúcia, tak nech ťa to netrápi. Jednoducho zrážaj 1/3-novo. Tá neskoršia musí počkať. Len daj vedieť exekútorovi (resp. dvom exekútorom) , že prečo si nezačala so zrážkami.
mojko
29.09.08,11:53
Ahojte, čo v prípade, ak som zrazila viac ako som mala?