účtovník - junior
10.06.08,13:58
Zamestnávateľ sa rozhodol, že dá zamestnancom príspevok na dovolenku, viete mi poradiť ako to zaúčtovať, každý zamestnanec dostane inú sumu.

Ďakujem
Jara
10.06.08,12:10
Je to príspevok ako prémie alebo je to zo sociálneho fondu?
účtovník - junior
10.06.08,12:23
Nie chcela by som ten príspevok dať tak, aby som nemusela zamestnancom nič zrážať....
VERONIKA6
10.06.08,12:28
Zamestnávateľ sa rozhodol, že dá zamestnancom príspevok na dovolenku, viete mi poradiť ako to zaúčtovať, každý zamestnanec dostane inú sumu.

Ďakujem
Klobúk dolu pred takým zamestnávateľom.
HankaS
10.06.08,12:37
Tak či tak, to bude potrebné zdaniť, alebo sa mýlim?
Jara
10.06.08,12:53
Zdaniť to bude treba či to je prémia alebo SF, zarazilo ma, že píše že každý inú sumu. Ak je to soc. fond, tak by nemal zamestnavateľ sám rozhodovať koľko komu dá príspevok na dovolenku. Ak tam chýbajú odbory alebo interný predpis tak potom každému rovnako, nie?
brčko
10.06.08,13:08
v niektorých firmách dostávajú tí, ktorým príspevok schvália (nedostávajú ich každý rok ... ), príspevok v závislosti od počtu členov rodiny (maximum je myslím na 4-och). No či zo SF neviem?
est
29.09.08,15:40
Môže teoreticky dostať každý zamestnanec v s.r.o. príspevok na dovolenku každý rok, v akej výške (predpokladám, že všetci zamestnanci rovnako) a aké sú pravidlá - aké odvody sa platia a zdaňuje sa?
zuzuc
08.06.10,11:39
Môže teoreticky dostať každý zamestnanec v s.r.o. príspevok na dovolenku každý rok, v akej výške (predpokladám, že všetci zamestnanci rovnako) a aké sú pravidlá - aké odvody sa platia a zdaňuje sa?
Toto by aj mna zaujimalo. Odpovie niekto, kto ste sa s tym u stretli?

este - ak nie je dostatok prostriedkov na 472, mozem to dat na 528? A pre firmu to bude danovy vydavok, ak to zamestnancom zdanim?

prosim o odpoved?

Dakujem
veronikasad
08.06.10,11:56
Môže teoreticky dostať každý zamestnanec v s.r.o. príspevok na dovolenku každý rok, v akej výške (predpokladám, že všetci zamestnanci rovnako) a aké sú pravidlá - aké odvody sa platia a zdaňuje sa?
z akých prostriedkov ? SF alebo nákladov firmy ?
liba2
08.06.10,20:52
Toto by aj mna zaujimalo. Odpovie niekto, kto ste sa s tym u stretli?

este - ak nie je dostatok prostriedkov na 472, mozem to dat na 528? A pre firmu to bude danovy vydavok, ak to zamestnancom zdanim?

prosim o odpoved?

Dakujem
http://www.porada.sk/1416939-post432.html
zuzuc
09.06.10,06:32
z akých prostriedkov ? SF alebo nákladov firmy ?
z nakladov firmy (528), SF az taky vysoky nie je.