misurka
13.04.05,11:24
Prosím Vás o radu:

Vypĺňam akurat štvrťročný prehľad o zrazenných preddavkoch zo závislej činnosti a neviem ako vyplniť niekt. riadky.

Treba z ročných zúčtovaní každého zamestnanca oddeliť preplatok na dani od daňového bonusu, a potom preplatok uviesť na riadku 3 a danové bonusy z roč. zúčtovania do r. 6? Tým pádom, ak to uvediem rozdelene, tak danovy bonus, kt. som vyplatila z roč. zúčtovania si nemôžem potom odpočítať od danovej povinnosti ale si ich spolu s bežnými mesačnými vyplatenými bonusmi žiadať od správcu dane?Mne to môj soft automaticky všetko dohromady chápe ako preplatok z roč. zúčtovania a tým pádom mi to uvádza do riadku 3. Ale logicky mi to naozaj vychádza na to delenie.....
No pockam na vase ohlasy.
Dakujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
uko
13.04.05,10:06
podla poučenia by to asi malo byť oddelene. do riadku 6 daš ale len do vysky riadku 5, čo znamena že si to možeš odpočítať od daňovej povinnosti. od správcu dane budeš žiadať len rozdiel. to rozpišeš do A,B,C,D.
misurka
14.04.05,04:30
Ako ste to vyplnali vy ostatní? Pomozte... Rozdelovali ste to?
Prosím Vás o radu:

Vypĺňam akurat štvrťročný prehľad o zrazenných preddavkoch zo závislej činnosti a neviem ako vyplniť niekt. riadky.

Treba z ročných zúčtovaní každého zamestnanca oddeliť preplatok na dani od daňového bonusu, a potom preplatok uviesť na riadku 3 a danové bonusy z roč. zúčtovania do r. 6? Tým pádom, ak to uvediem rozdelene, tak danovy bonus, kt. som vyplatila z roč. zúčtovania si nemôžem potom odpočítať od danovej povinnosti ale si ich spolu s bežnými mesačnými vyplatenými bonusmi žiadať od správcu dane?Mne to môj soft automaticky všetko dohromady chápe ako preplatok z roč. zúčtovania a tým pádom mi to uvádza do riadku 3. Ale logicky mi to naozaj vychádza na to delenie.....
No pockam na vase ohlasy.
Dakujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
H.B.
14.04.05,05:27
Ja som ročné zúčtovanie pýtala naspäť od DÚ, lebo si to nemôžem započítať v nasledujúcich mesiacoch.Neviete, či to mám tiež uviezť v prehľade do r. 3? Ináč k vašej otázke.Kolegyňa mala taký prípad a ona to rozdelila.