JurcoC4
10.06.08,15:01
Ahoj mám 22rokov a chcem začať podnikať, mám skoro dvoj ročné skúsenosti s fin. poradenstvom, potom niečo vyše pol roka ako vedúci predajne elektrospotrebičov, a teraz mám plné zuby počúvania príkazov a iných .... vecí z ktorými sa nestotožňujem :)
Mám ukončenú strednú lesnícku školu s maturitou

Chcem ísť svojou cestou a zažiť úspech :D

Podnikať chcem v oblasti cestovného ruchu, chcel by som zrekonštruovať úzkorozchodnú železnicu - v svojej dobe bola najdlhšia na slovensku!
Postaviť zopár dreveníc na ubytovanie, poskytovať kompletné služby cstovného ruchu (samozrejme časom - od vlastných predajní potravín až po výlety do prírody) -- to aby peniaze ktoré donesú "moji" klienti neplnili vrecká ostatným !! :eek:

Vec je taká že okrem obrovskej chuti, mám už iba deravé vrecko!!!:cool:

Otázka znie : Môžem na tento zámer dostať dotáciu z eurofondov???

Dik Juraj
BXLmiami
10.06.08,13:15
:)Na úvod zlož prosím ťa tie ružové okuliare z očí,lebo to nem dopadne dobre:)Pokiaľ chceš podnikať v cestovnom ruchu,mal by si v nom pár rokov pracovať a spoznať situáciu.Aby sme tu o 3 roky neriešili temu-exekutor na celý majetok môj aj rodičov,ako dalej?
JurcoC4
10.06.08,13:29
To máš pravdu a ružové okuliare nemám, ja som zástanca toho : čo neviem nerobím --- preto pohľadám ľudí so skúsenosťami a vedomosťami....
Ani Bill Gates nevie vytvoriť nový program ALE vie KOHO má zamestnať :-)
maroskoq
10.06.08,13:36
dotacie sa daju zohnat z rozvoja vidieka=ministerstvo podohospodarstva klikni si
rickman
12.06.08,10:10
To máš pravdu a ružové okuliare nemám, ja som zástanca toho : čo neviem nerobím --- preto pohľadám ľudí so skúsenosťami a vedomosťami....
Ani Bill Gates nevie vytvoriť nový program ALE vie KOHO má zamestnať :-)

No nepotrebuje na to peniaze z eurofondov :---.
misomiso
12.06.08,15:34
Na dotacie z Eurofondov sa mozes opytat napr. firmy Eurodotacie, ktora sidli v Bratislave vedla centraly VUB na Karadzicovej. Len musis pamatat na to, ze nato, aby si vobec mohol ziadat dotacie, nesmies mat derave vrecko, ako pises, ale naopak peniaze.

1. Peniaze potrebujes na vypracovanie projektu, bez ohladu na to, ci nakoniec prejde.

2. Peniaze potrebujes na spolufinancovanie projektu.